*

Αποστολέας Θέμα: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012  (Αναγνώστηκε 320590 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #1652 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 06:08:42 μμ »
ευχαριστω πολυ.αναμενουμε λοιπον..θεωρητικα πρεπει να αφαιρεθουν περιπου 375 απο την αρχικη σειρα,ετσι δεν ειναι? :)


Πάντως, μεχρι το 410 περίπου εχουν μείνει για Β' φάση 62 άτομα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:53:20 »

Αποσυνδεδεμένος aristos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2928
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι "δανειστές" επιτρέπουν την ύπαρξη σχολείων;
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #1653 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 06:12:51 μμ »
καλημέρα, δυστυχώς κ εγώ είμαι θύμα του κουτακίου φέτος...ξέρει κανείς τι εστί Β Πειραιά;;;;
Μην κάνεις το λάθος και δηλώσεις Υδρα !!!!!!!!!! Ειναι όλοι με ψυχοφάρμακα εκεί!!!!!!!!!!!!

Πραγματικά μου κάνει τρελή εντύπωση αυτό που λες! Δεν είναι η πρώτη φορά που το ακούω αυτό για την Ύδρα!!! Ενώ είναι και κοντά στην Αθήνα και πανέμορφο νησί! Γιατί;;;
Πράγματι είναι ένα πανέμορφο νησί, τα παιδιά είναι πολύ καλά αλλά οι διευθυντές ... ααα και οι ανθρωποι είναι πολύ περίεργοι!! Σκεφτείτε ότι κάθονται με τα κυάλια και παρακολουθούν τα πάντα !!!!!!!!!! Πρέπει να μείνει καποιος εκει μερικούς μήνες για να καταλάβει. Ειδικά στο λύκειο είναι απλά απαράδεκτα!!!!!!!!!!!!(Ημουν πριν μερικά χρόνια εκεί και δεν θέλω ουτε στο χάρτη να βλέπω την Υδρα)

Μήπως, με τα κυάλια, ορισμένοι ατενίζουν τον ενδεχόμενο διορισμό τους;  :)
Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως.
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί,
Γυναίκα ...

Αποσυνδεδεμένος drum

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #1654 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 06:17:07 μμ »
καλημέρα, δυστυχώς κ εγώ είμαι θύμα του κουτακίου φέτος...ξέρει κανείς τι εστί Β Πειραιά;;;;
Μην κάνεις το λάθος και δηλώσεις Υδρα !!!!!!!!!! Ειναι όλοι με ψυχοφάρμακα εκεί!!!!!!!!!!!!

Πραγματικά μου κάνει τρελή εντύπωση αυτό που λες! Δεν είναι η πρώτη φορά που το ακούω αυτό για την Ύδρα!!! Ενώ είναι και κοντά στην Αθήνα και πανέμορφο νησί! Γιατί;;;
Πράγματι είναι ένα πανέμορφο νησί, τα παιδιά είναι πολύ καλά αλλά οι διευθυντές ... ααα και οι ανθρωποι είναι πολύ περίεργοι!! Σκεφτείτε ότι κάθονται με τα κυάλια και παρακολουθούν τα πάντα !!!!!!!!!! Πρέπει να μείνει καποιος εκει μερικούς μήνες για να καταλάβει. Ειδικά στο λύκειο είναι απλά απαράδεκτα!!!!!!!!!!!!(Ημουν πριν μερικά χρόνια εκεί και δεν θέλω ουτε στο χάρτη να βλέπω την Υδρα)

Μήπως, με τα κυάλια, ορισμένοι ατενίζουν τον ενδεχόμενο διορισμό τους;  :)
Ούτε με τα κυάλια δεν φαίνεται τώρα πια  :-[

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #1655 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 06:46:05 μμ »
Συγχαρητήρια κι από μένα σε όσους διορίστηκαν και καλή τοποθέτηση τώρα! Εμείς strato και aristos2 πάμε για β φάση, εγώ ίσως και για γ' όπως υποψιάζομαι. Ας γλιτώσω το κουτάκι κι ας είναι και στη γ' γιατί πολύ ανησυχώ με αυτά που είδα στην α' φάση!! Εσείς το δηλώσατε φέτος;
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:53:20 »

Αποσυνδεδεμένος ρενια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #1656 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 07:18:49 μμ »
Πολλοι απο τους αναπληρωτες της α φασης αδικηθηκαν καταφωρα.Τοποθετηθηκαν στις τελευταιες επιλογες γιατι ακομη δεν ειχαν δηλωθει τα κενα.Σε επικοινωνια μου ο διευθυντης της δευτεροβαθμιας μου ειπε πως ειχε περιθωριο μεχρι σημερα να δηλωσει τα κενα.Γιατι τοτε βιαστηκε το υπουργειο να καλεσει αναπληρωτες;

Αποσυνδεδεμένος lenia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #1657 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 07:54:03 μμ »
καλημέρα, δυστυχώς κ εγώ είμαι θύμα του κουτακίου φέτος...ξέρει κανείς τι εστί Β Πειραιά;;;;
Μην κάνεις το λάθος και δηλώσεις Υδρα !!!!!!!!!! Ειναι όλοι με ψυχοφάρμακα εκεί!!!!!!!!!!!!
Εγώ βρέθηκα στα Μέθανα το 2010. Ήταν μια χαρά, όπως και ο Γαλατάς, από συναδέλφους που πήγαν εκεί.
Συνάδελφε, συγχαρητήρια! Για την Ύδρα δεν ξέρω. Ο Πόρος και ο Γαλατάς είναι πολύ καλές περιπτώσεις με εύκολη πρόσβαση και από στεριά (2,5 ώρες περίπου από Αθήνα με αυτοκίνητο) και από θάλασσα (από Πειραιά). Από συνάδελφο έχω ακούσει και για την Αίγινα καλά λόγια.

Αποσυνδεδεμένος spithas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 117
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #1658 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 10:27:29 μμ »
καλημέρα, δυστυχώς κ εγώ είμαι θύμα του κουτακίου φέτος...ξέρει κανείς τι εστί Β Πειραιά;;;;
Μην κάνεις το λάθος και δηλώσεις Υδρα !!!!!!!!!! Ειναι όλοι με ψυχοφάρμακα εκεί!!!!!!!!!!!!
Εγώ βρέθηκα στα Μέθανα το 2010. Ήταν μια χαρά, όπως και ο Γαλατάς, από συναδέλφους που πήγαν εκεί.
Συνάδελφε, συγχαρητήρια! Για την Ύδρα δεν ξέρω. Ο Πόρος και ο Γαλατάς είναι πολύ καλές περιπτώσεις με εύκολη πρόσβαση και από στεριά (2,5 ώρες περίπου από Αθήνα με αυτοκίνητο) και από θάλασσα (από Πειραιά). Από συνάδελφο έχω ακούσει και για την Αίγινα καλά λόγια.
Παίζει και η Σαλαμίνα...μην απογοητεύεσαι....το πιο μακρινό βέβαια είναι οι Σπέτσες...μπορείς να πας οδικώς μέχρι Κόστα και μετα φέρυ μποτ...ετσι συμφέρει καλύτερα.Είναι πολύ καλύτερα από την Υδρα από όλες τις απόψεις.

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #1659 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:50:14 μμ »
Kι εγω απο Β' Αθηνας σας φερνω τα εξης νεα: πρωτα οι αποσπασμενοι θα τοποθετηθουν
κ μετα θα μας ειδοποιησουν να παμε να δηλωσουμε σχολεια κλπ...δηλ καλα τελη Σεπτ. κ βαλε...
Γι αυτο το κρατος παει κατα διαολου...καλουν αναπληρωτες, τους πληρωνουν τσαμπα κ
περαααα βρεχει...οι μειωμενοι διορισμοι τους μαραναν...εεε   ρε μπαχαλο αυτη η παιδεια...
Δεν ξερουν τι τους γινεται κοινως...καμια οργανωση, κανενας σχεδιασμος....τιποτα!!!
Τα ίδια και στην Α Ανατολική Αττική !!!!!!!! Απλά δηλώσαμε σε ένα ασπρο χαρτί περιοχές προτίμησης χωρίς να ξερουμε τα κενά !  ???  ??? Οοοοοοοο,τι να ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!


Α' Αθηνας καναμε την ιδια διαδικασια με περσυ, υπογραψαμε οτι και περσυ κλπ και μας ειπαν να ξαναπαμε την Πεμπτη (σε μια εβδομαδα) που θα εχουν τα κενα..

Αποσυνδεδεμένος tonik

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1332
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #1660 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 09:00:26 πμ »
Συγχαρητήρια σε όλους τους συναδέλφους της Α΄φάσης! Σας εύχομαι καλή και δημιουργική σχολική χρονιά και τουλάχιστον το περιβάλλον και οι συνθήκες μέσα και έξω από το σχολείο να σας αποζημιώσουν στην περίπτωση που βρεθήκατε εκτός των επιλογών σας!!!

Με τους υπόλοιπους θα τα λέμε στο τόπικ της Β΄φάσης...
Η διαίρεση της αιωνιότητας σε δευτερόλεπτα, ώρες, μέρες και χρόνια, δεν έχει σημασία πλέον,
καθώς πρωταγωνιστικό ρόλο παίζει η τελειότητα της κάθε στιγμής.

Αποσυνδεδεμένος plits

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #1661 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 05:27:28 μμ »
οι 3τεκνοι τι τύχη ,αλλά τι γίνεται με όλους αυτούς, αν γίνει ΑΣΕΠ μένουν απέξω, αν δεν είναι επιτυχόντες ή θα κληθούν πάλι αναπληρωτές; και τα 5 μόρια που λένε ποτέ τα παίρνουν;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 09, 2011, 05:40:56 μμ από AntreaEirini »

Αποσυνδεδεμένος GRIA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #1662 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 09:23:22 πμ »
Kι εγω απο Β' Αθηνας σας φερνω τα εξης νεα: πρωτα οι αποσπασμενοι θα τοποθετηθουν
κ μετα θα μας ειδοποιησουν να παμε να δηλωσουμε σχολεια κλπ...δηλ καλα τελη Σεπτ. κ βαλε...
Γι αυτο το κρατος παει κατα διαολου...καλουν αναπληρωτες, τους πληρωνουν τσαμπα κ
περαααα βρεχει...οι μειωμενοι διορισμοι τους μαραναν...εεε   ρε μπαχαλο αυτη η παιδεια...
Δεν ξερουν τι τους γινεται κοινως...καμια οργανωση, κανενας σχεδιασμος....τιποτα!!!
Τα ίδια και στην Α Ανατολική Αττική !!!!!!!! Απλά δηλώσαμε σε ένα ασπρο χαρτί περιοχές προτίμησης χωρίς να ξερουμε τα κενά !  ???  ??? Οοοοοοοο,τι να ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!


Α' Αθηνας καναμε την ιδια διαδικασια με περσυ, υπογραψαμε οτι και περσυ κλπ και μας ειπαν να ξαναπαμε την Πεμπτη (σε μια εβδομαδα) που θα εχουν τα κενα..
Συνάδερφοι, στο νομό που πήγα  είναι μικρός με 12 σχολεία, μου ειπαν στο περίπου τα κενά (2 ήταν, 2 άτομα προσέλαβαν), αφού δε μου λέγαν επίσημα ποια είναι τα κενά, επέμενα και δήλωσα όλα τα σχολεία με όποια σειρά έκρινα εγώ, με στείλαν στο ένα σχολέιο από αυτά που κατά πάσα πιθανότητα έχει κενό, έκανα πράξη ανάληψης, ο διευθυντής τη Δευτέρα με περιμένει στον αγιασμό  και μετά να μοιράσουμε μαθήματα με τους συναδέρφους. τελικά είδα στο ιντερνετ ότι εκεί με τοποθέτησαν. Οπότε Δευτέρα σχολείο. Επαθα πλάκα από την Ταχύτητα αλλά όπως προανέφερα ήταν κουκιά μετρημένα. Δυστυχώς μετά από 4 χρόνια βρέθηκα εκτός του νομού μου στην 5η μου επιλογή και δεν το περίμενα γιατί ήμουν στους 70 πρώτους. Θα χω μια ώρα δρόμο αλλά τι να πώ εδώ που φτάσαμε πάλι καλά που δουλεύουμε

Αποσυνδεδεμένος Ναστια

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #1663 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 09:29:00 πμ »
Kι εγω απο Β' Αθηνας σας φερνω τα εξης νεα: πρωτα οι αποσπασμενοι θα τοποθετηθουν
κ μετα θα μας ειδοποιησουν να παμε να δηλωσουμε σχολεια κλπ...δηλ καλα τελη Σεπτ. κ βαλε...
Γι αυτο το κρατος παει κατα διαολου...καλουν αναπληρωτες, τους πληρωνουν τσαμπα κ
περαααα βρεχει...οι μειωμενοι διορισμοι τους μαραναν...εεε   ρε μπαχαλο αυτη η παιδεια...
Δεν ξερουν τι τους γινεται κοινως...καμια οργανωση, κανενας σχεδιασμος....τιποτα!!!
Τα ίδια και στην Α Ανατολική Αττική !!!!!!!! Απλά δηλώσαμε σε ένα ασπρο χαρτί περιοχές προτίμησης χωρίς να ξερουμε τα κενά !  ???  ??? Οοοοοοοο,τι να ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!


Α' Αθηνας καναμε την ιδια διαδικασια με περσυ, υπογραψαμε οτι και περσυ κλπ και μας ειπαν να ξαναπαμε την Πεμπτη (σε μια εβδομαδα) που θα εχουν τα κενα..
Συνάδερφοι, στο νομό που πήγα  είναι μικρός με 12 σχολεία, μου ειπαν στο περίπου τα κενά (2 ήταν, 2 άτομα προσέλαβαν), αφού δε μου λέγαν επίσημα ποια είναι τα κενά, επέμενα και δήλωσα όλα τα σχολεία με όποια σειρά έκρινα εγώ, με στείλαν στο ένα σχολέιο από αυτά που κατά πάσα πιθανότητα έχει κενό, έκανα πράξη ανάληψης, ο διευθυντής τη Δευτέρα με περιμένει στον αγιασμό  και μετά να μοιράσουμε μαθήματα με τους συναδέρφους. τελικά είδα στο ιντερνετ ότι εκεί με τοποθέτησαν. Οπότε Δευτέρα σχολείο. Επαθα πλάκα από την Ταχύτητα αλλά όπως προανέφερα ήταν κουκιά μετρημένα. Δυστυχώς μετά από 4 χρόνια βρέθηκα εκτός του νομού μου στην 5η μου επιλογή και δεν το περίμενα γιατί ήμουν στους 70 πρώτους. Θα χω μια ώρα δρόμο αλλά τι να πώ εδώ που φτάσαμε πάλι καλά που δουλεύουμε



Για ποιό νομό κάνεις λόγο?

Εκπλήσσομαι με την ταχύτητά τους!!!

Αποσυνδεδεμένος GRIA

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #1664 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 10:02:13 πμ »
Kι εγω απο Β' Αθηνας σας φερνω τα εξης νεα: πρωτα οι αποσπασμενοι θα τοποθετηθουν
κ μετα θα μας ειδοποιησουν να παμε να δηλωσουμε σχολεια κλπ...δηλ καλα τελη Σεπτ. κ βαλε...
Γι αυτο το κρατος παει κατα διαολου...καλουν αναπληρωτες, τους πληρωνουν τσαμπα κ
περαααα βρεχει...οι μειωμενοι διορισμοι τους μαραναν...εεε   ρε μπαχαλο αυτη η παιδεια...
Δεν ξερουν τι τους γινεται κοινως...καμια οργανωση, κανενας σχεδιασμος....τιποτα!!!
Τα ίδια και στην Α Ανατολική Αττική !!!!!!!! Απλά δηλώσαμε σε ένα ασπρο χαρτί περιοχές προτίμησης χωρίς να ξερουμε τα κενά !  ???  ??? Οοοοοοοο,τι να ναι!!!!!!!!!!!!!!!!!


Α' Αθηνας καναμε την ιδια διαδικασια με περσυ, υπογραψαμε οτι και περσυ κλπ και μας ειπαν να ξαναπαμε την Πεμπτη (σε μια εβδομαδα) που θα εχουν τα κενα..
Συνάδερφοι, στο νομό που πήγα  είναι μικρός με 12 σχολεία, μου ειπαν στο περίπου τα κενά (2 ήταν, 2 άτομα προσέλαβαν), αφού δε μου λέγαν επίσημα ποια είναι τα κενά, επέμενα και δήλωσα όλα τα σχολεία με όποια σειρά έκρινα εγώ, με στείλαν στο ένα σχολέιο από αυτά που κατά πάσα πιθανότητα έχει κενό, έκανα πράξη ανάληψης, ο διευθυντής τη Δευτέρα με περιμένει στον αγιασμό  και μετά να μοιράσουμε μαθήματα με τους συναδέρφους. τελικά είδα στο ιντερνετ ότι εκεί με τοποθέτησαν. Οπότε Δευτέρα σχολείο. Επαθα πλάκα από την Ταχύτητα αλλά όπως προανέφερα ήταν κουκιά μετρημένα. Δυστυχώς μετά από 4 χρόνια βρέθηκα εκτός του νομού μου στην 5η μου επιλογή και δεν το περίμενα γιατί ήμουν στους 70 πρώτους. Θα χω μια ώρα δρόμο αλλά τι να πώ εδώ που φτάσαμε πάλι καλά που δουλεύουμε



Για ποιό νομό κάνεις λόγο?

Εκπλήσσομαι με την ταχύτητά τους!!!

Θεσπρωτία

Αποσυνδεδεμένος marooned

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
    • Προφίλ
Απ: Α΄ Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2011-2012
« Απάντηση #1665 στις: Σεπτέμβριος 10, 2011, 11:01:36 πμ »
GRIA και εγώ Θεσπρωτία είμαι και από ότι θυμάμαι και πέρυσι (πάλι εκεί ήμουν) όλα γίνονται όντως αυτόματα. Πρόκειται βέβαια για λίγα και μικρά σχολεία αλλά όπως και να χει, τα καλά να λέγονται.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162180
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 695
Σύνολο: 710

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.