*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 1775594 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #700 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:14:14 μμ »
Η ανακοίνωση του Μπράτη δεν είναι καθόλου ενθαρρυντική. Δείχνει επίσης και την τεράστια αδιαφορία των αιρετών για τον κλάδο μας

Πάνε να μας εκτοπίσουνε εμμέσως πλην σαφώς!!!!!!!!!!!
Εκτός και αν πάρει πολύ λίγους από μας και τους πληρώνει από τον κρατικό όπως είπε και κάποιος άλλος..
Και ερωτω πόσοι άραγε την πάτησαν φέτος και δεν τσέκαραν το κουτάκι μετά το περυσινό πανηγύρι???????? (Και δεν αναφέρομαι σε παντρεμένους με παιδιά)

Εγώ πάλι βλέπω και μια άλλη διάσταση των πραγμάτων. Αν του χρόνου λήξη το ΕΣΠΑ συνεχίζονται τα ΕΑΕΠ αλλά τις ώρες των εικαστικών, θεατρικής και μουσικής τις αναλαμβάνου οι δάσκαλοι. Η πληροφορική συνεχίζεται κανονικά με ΠΕ19-20 μιας και υπάρχουν υπεράριθμοι, και παίρνει και μερικούς ΑΚΩ-ΑΜΩ για συμπλήρωμα. Ίσως λοιπόν δεν είμαστε εμείς αυτοί που θα εκτοπιστούν αλλά οι υπόλοιπες ειδικότητες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:32:35 »

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #701 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:14:50 μμ »
Εγώ πάντως δεν το τσέκαρα και είμαι χαρούμενη για αυτό. Αν το είχα τσεκάρει μπορεί να με έπαιρνων (είμαι γύρω στο 200) αλλά το ΠΟΥ άγνωστο.
Ξαφνικά κάνουν τόσες αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ και φέρνουν πολλούς στα μεγάλα αστικά κέντρα και στο τέλος αν μείνουν κενά αυτά θα είναι στον Έβρο και στα Δωδεκάνησα.

Μετά τις περικοπές που έχουν κάνει, δε νομίζω πως θα ήταν η καλύτερη επιλογή να ξενιτευτώ στα 30 μου. Προτιμώ λοιπόν να γλιτώσω όλα τα έξοδα που συνεπάγεται μία τέτοια μετακόμιση και να είμαι ΑΜΩ (αν βέβαια πάρουν) στην περιοχή μου.
Σωστά, άλλωστε ουσιαστικά τα μόρια δεν μετράνε. Τώρα για τα χρήματα, αξίζει κάποιος να πάει στου διαόλου τη μάνα και να πληρώνει τα μισά σε ενοίκια; Εγώ θεωρώ όχι και γι'αυτό δεν το τίκαρα και εγώ, και ούτε θα το τικάρω ξανά (εκτός κι αν αργότερα μετρήσουν τα μόρια  :o)

Τα μόρια δε μετράνε τώρα...Ξέρεις αν αύριο βγάλουνε νέο ΦΕΚ που αποφασίζουν να τα προσμετρήσουν τελικά???Ο Σπηλιοτόπουλος προχθές έθιξε το θέμα......Τεσπα...........Όποιος έχει και άλλες επιλογές στην πόλη του καλά το σκέφτεσαι σαν ΑΜΩ της γειτονιάς......Αν πάλι δεν έχεις άλλες εναλλακτικές απλά κάνεις θυσίες και πας παντού!!!!!!
Να σου πω τώρα ότι έχεις άδικο; Αφού στο Ελλάντα δεν μπορείς να κάνεις προγραμματισμό, έχεις απόλυτο δίκιο. Εγώ πάντως δεν τικάρω (αν δεν αλλάξει κάτι)
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

Αποσυνδεδεμένος aroniotis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 259
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #702 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:15:55 μμ »
Η ανακοίνωση του Μπράτη δεν είναι καθόλου ενθαρρυντική. Δείχνει επίσης και την τεράστια αδιαφορία των αιρετών για τον κλάδο μας

Πάνε να μας εκτοπίσουνε εμμέσως πλην σαφώς!!!!!!!!!!!
Εκτός και αν πάρει πολύ λίγους από μας και τους πληρώνει από τον κρατικό όπως είπε και κάποιος άλλος..
Και ερωτω πόσοι άραγε την πάτησαν φέτος και δεν τσέκαραν το κουτάκι μετά το περυσινό πανηγύρι???????? (Και δεν αναφέρομαι σε παντρεμένους με παιδιά)

Εγώ πάλι βλέπω και μια άλλη διάσταση των πραγμάτων. Αν του χρόνου λήξη το ΕΣΠΑ συνεχίζονται τα ΕΑΕΠ αλλά τις ώρες των εικαστικών, θεατρικής και μουσικής τις αναλαμβάνου οι δάσκαλοι. Η πληροφορική συνεχίζεται κανονικά με ΠΕ19-20 μιας και υπάρχουν υπεράριθμοι, και παίρνει και μερικούς ΑΚΩ-ΑΜΩ για συμπλήρωμα. Ίσως λοιπόν δεν είμαστε εμείς αυτοί που θα εκτοπιστούν αλλά οι υπόλοιπες ειδικότητες.
Σου φαίνεται δηλαδή πολύ απίθανο απλά να απολύσει τους υπεράριθμους ε; Νομίζουμε όλοι ότι αυτό είναι μακρυά;;
Proud creator of www.cretanbeaches.com

Όλες οι παραλίες της Κρήτης στην οθόνη σας

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #703 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:20:18 μμ »
Εγώ πάντως δεν το τσέκαρα και είμαι χαρούμενη για αυτό. Αν το είχα τσεκάρει μπορεί να με έπαιρνων (είμαι γύρω στο 200) αλλά το ΠΟΥ άγνωστο.
Ξαφνικά κάνουν τόσες αποσπάσεις από ΠΥΣΔΕ και φέρνουν πολλούς στα μεγάλα αστικά κέντρα και στο τέλος αν μείνουν κενά αυτά θα είναι στον Έβρο και στα Δωδεκάνησα.

Μετά τις περικοπές που έχουν κάνει, δε νομίζω πως θα ήταν η καλύτερη επιλογή να ξενιτευτώ στα 30 μου. Προτιμώ λοιπόν να γλιτώσω όλα τα έξοδα που συνεπάγεται μία τέτοια μετακόμιση και να είμαι ΑΜΩ (αν βέβαια πάρουν) στην περιοχή μου.
Σωστά, άλλωστε ουσιαστικά τα μόρια δεν μετράνε. Τώρα για τα χρήματα, αξίζει κάποιος να πάει στου διαόλου τη μάνα και να πληρώνει τα μισά σε ενοίκια; Εγώ θεωρώ όχι και γι'αυτό δεν το τίκαρα και εγώ, και ούτε θα το τικάρω ξανά (εκτός κι αν αργότερα μετρήσουν τα μόρια  :o)

Τα μόρια δε μετράνε τώρα...Ξέρεις αν αύριο βγάλουνε νέο ΦΕΚ που αποφασίζουν να τα προσμετρήσουν τελικά???Ο Σπηλιοτόπουλος προχθές έθιξε το θέμα......Τεσπα...........Όποιος έχει και άλλες επιλογές στην πόλη του καλά το σκέφτεσαι σαν ΑΜΩ της γειτονιάς......Αν πάλι δεν έχεις άλλες εναλλακτικές απλά κάνεις θυσίες και πας παντού!!!!!!
Να σου πω τώρα ότι έχεις άδικο; Αφού στο Ελλάντα δεν μπορείς να κάνεις προγραμματισμό, έχεις απόλυτο δίκιο. Εγώ πάντως δεν τικάρω (αν δεν αλλάξει κάτι)

Αυτό ακριβώς επειδή μιλάμε για το Ελλαδιστάν...................................Το θέμα είναι ότι νταξει αφού δεν πρόκειται να μας διορίσουν τουλάχιστον ας μη μας παιδεύουν.........Ας βγει κάποιος να πει ψάξτε όχι άλλη δουλειά ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ να του βγάλω το καπέλο!!!Ξηγημένες κουβέντες μόνο μας κοροιδεύουν τόσα χρόνια οι άντε μην πω...........

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:32:35 »

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #704 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:28:18 μμ »
Η ανακοίνωση του Μπράτη δεν είναι καθόλου ενθαρρυντική. Δείχνει επίσης και την τεράστια αδιαφορία των αιρετών για τον κλάδο μας

Πάνε να μας εκτοπίσουνε εμμέσως πλην σαφώς!!!!!!!!!!!
Εκτός και αν πάρει πολύ λίγους από μας και τους πληρώνει από τον κρατικό όπως είπε και κάποιος άλλος..
Και ερωτω πόσοι άραγε την πάτησαν φέτος και δεν τσέκαραν το κουτάκι μετά το περυσινό πανηγύρι???????? (Και δεν αναφέρομαι σε παντρεμένους με παιδιά)

Εγώ πάλι βλέπω και μια άλλη διάσταση των πραγμάτων. Αν του χρόνου λήξη το ΕΣΠΑ συνεχίζονται τα ΕΑΕΠ αλλά τις ώρες των εικαστικών, θεατρικής και μουσικής τις αναλαμβάνου οι δάσκαλοι. Η πληροφορική συνεχίζεται κανονικά με ΠΕ19-20 μιας και υπάρχουν υπεράριθμοι, και παίρνει και μερικούς ΑΚΩ-ΑΜΩ για συμπλήρωμα. Ίσως λοιπόν δεν είμαστε εμείς αυτοί που θα εκτοπιστούν αλλά οι υπόλοιπες ειδικότητες.
Σου φαίνεται δηλαδή πολύ απίθανο απλά να απολύσει τους υπεράριθμους ε; Νομίζουμε όλοι ότι αυτό είναι μακρυά;;

Τίποτα δεν είναι απίθανο την παρούσα στιγμή αλλά το συγκεκριμένο το θεωρώ πολύ απίθανο. Συνολικά τους συμφέρει να τους βάλους στα ΕΑΕΠ. Κάτι σαν υποστηρικτικό προσωπικό. Αυτό το "ένας πληροφορικός σε κάθε δημοτικό που ακούγετα εδώ και καιρό". Εγώ πέρυσι είχα εξαιρετικές συνεργασίες με δασκάλους και θέλουν να έχουν έναν πληροφορικό στο σχολείο.

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #705 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:29:38 μμ »
Και άμα πάρει μόνο ΑΜΩ Πληροφορικούς?????????Λέτε να γίνει κ αυτό ακόμα????????????

Αποσυνδεδεμένος miler

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι απο την αρχη.....
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #706 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:34:37 μμ »
Με την ολοκλήρωση των επιμορφωτικών δράσεων του Ψηφιακού Σχολείου αναμένεται να δημιουργηθεί μια μεγάλη βάση κατάλληλα καταρτισμένων εκπαιδευτικών της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, οι οποίοι θα είναι σε θέση να υποστηρίξουν αποτελεσματικά το νέο Π.Σ. για τις ΤΠΕ στο Δημοτικό Σχολείο, ήτοι
1. Πιστοποιημένοι εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης που έχουν ολοκληρώσει επιτυχώς την επιμόρφωση ΤΠΕ Β’ επιπέδου
2. Επιμορφωμένοι εκπαιδευτικοί Πληροφορικής, οι οποίοι θα μπορούν επίσης να έχουν το ρόλο του συντονιστή ΤΠΕ στο Δημοτικό Σχολείο

Αποσυνδεδεμένος ekalaitz

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 535
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #707 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:37:46 μμ »
Με την ολοκλήρωση των επιμορφωτικών δράσεων του Ψηφιακού Σχολείου αναμένεται να δημιουργηθεί μια μεγάλη βάση κατάλληλα καταρτισμένων εκπαιδευτικών της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, οι οποίοι θα είναι σε θέση να υποστηρίξουν αποτελεσματικά το νέο Π.Σ. για τις ΤΠΕ στο Δημοτικό Σχολείο, ήτοι
1. Πιστοποιημένοι εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης που έχουν ολοκληρώσει επιτυχώς την επιμόρφωση ΤΠΕ Β’ επιπέδου
2. Επιμορφωμένοι εκπαιδευτικοί Πληροφορικής, οι οποίοι θα μπορούν επίσης να έχουν το ρόλο του συντονιστή ΤΠΕ στο Δημοτικό Σχολείο

Ουάοοοοο. Που το βρήκες αυτό ??

Αποσυνδεδεμένος Yvonnita

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #708 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:38:15 μμ »
Με την ολοκλήρωση των επιμορφωτικών δράσεων του Ψηφιακού Σχολείου αναμένεται να δημιουργηθεί μια μεγάλη βάση κατάλληλα καταρτισμένων εκπαιδευτικών της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, οι οποίοι θα είναι σε θέση να υποστηρίξουν αποτελεσματικά το νέο Π.Σ. για τις ΤΠΕ στο Δημοτικό Σχολείο, ήτοι
1. Πιστοποιημένοι εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης που έχουν ολοκληρώσει επιτυχώς την επιμόρφωση ΤΠΕ Β’ επιπέδου
2. Επιμορφωμένοι εκπαιδευτικοί Πληροφορικής, οι οποίοι θα μπορούν επίσης να έχουν το ρόλο του συντονιστή ΤΠΕ στο Δημοτικό Σχολείο

Ποιος το ειπε αυτο? Ειναι επισημο??
The best is yet to come.....

Αποσυνδεδεμένος geo_martian

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 86
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #709 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:46:18 μμ »
Ρε παιδιά δεν πρέπει να ανακοινώσει και τους κυρωμένους πίνακες...μετά τις ενστάσεις...ή θα το κάνει την ίδια μέρα με την όποια ανακοίνωση αναπληρωτών...???
Πάντως αισιοδοξούμε...και ελπίζουμε...( ε..και βρίζουμε λίγο τη Διαμάντω...τη παλιο @@@@@@@)

Αποσυνδεδεμένος annadi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #710 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:51:03 μμ »
Με την ολοκλήρωση των επιμορφωτικών δράσεων του Ψηφιακού Σχολείου αναμένεται να δημιουργηθεί μια μεγάλη βάση κατάλληλα καταρτισμένων εκπαιδευτικών της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης, οι οποίοι θα είναι σε θέση να υποστηρίξουν αποτελεσματικά το νέο Π.Σ. για τις ΤΠΕ στο Δημοτικό Σχολείο, ήτοι
1. Πιστοποιημένοι εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης που έχουν ολοκληρώσει επιτυχώς την επιμόρφωση ΤΠΕ Β’ επιπέδου
2. Επιμορφωμένοι εκπαιδευτικοί Πληροφορικής, οι οποίοι θα μπορούν επίσης να έχουν το ρόλο του συντονιστή ΤΠΕ στο Δημοτικό Σχολείο

Ποιος το ειπε αυτο? Ειναι επισημο??


http://digitalschool.minedu.gov.gr/info/newps/%ce%a0%ce%bb%ce%b7%cf%81%ce%bf%cf%86%ce%bf%cf%81%ce%b9%ce%ba%ce%ae%20%ce%ba%ce%b1%ce%b9%20%ce%9d%ce%ad%ce%b5%cf%82%20%ce%a4%ce%b5%cf%87%ce%bd%ce%bf%ce%bb%ce%bf%ce%b3%ce%af%ce%b5%cf%82/%ce%a4%ce%a0%ce%95%20%ce%a0%cf%81%ce%bf%cf%83%cf%87%ce%bf%ce%bb%ce%b9%ce%ba%ce%ae%20%ce%a0%cf%81%cf%89%cf%84%ce%bf%ce%b2%ce%ac%ce%b8%ce%bc%ce%b9%ce%b1.pdf



σελίδα 26

Άντε να κάνουν ότι είναι να κάνουν γιατί δε μας βλέπω καλά

Αποσυνδεδεμένος evasp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #711 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:51:12 μμ »
Ούτε κι εγώ το τσέκαρα με θέση πάνω από 100 και γνωρίζω και άλλους πάνω από μένα που έπραξαν το ίδιο. Θες το περσινό party, θες το μη αναμενόμενο της φετινής κατάστασης και άλλοι παράγοντες έκαναν πολλούς ανθρώπους να μη δηλώσουν το κουτάκι. Μολαταύτα είμαι κι εγώ χαρούμενη γι' αυτό, ειδικά μετά την αλλαγή των νόμων μοριοδότησης και την τελευταία εγκύκλιο που σε διαγράφει για 2 χρόνια... Δηλαδή, μια επικείμενη διαγραφή θα είναι το κίνητρό μου να πάω στα Δωδεκάνησα ή μια ελπίδα να αλλάξει και πάλι ο νόμος;

Ο νόμος, άλλωστε, όπως έγινε είναι υπέροχος και συμφέρει σε κάθε κυβέρνηση!!! Δε δίνει θέσεις διορισμού σε κανέναν, ούτε αποζημιώνει κανέναν "εκπαιδευτικό μιας χρήσης" επειδή έτρεξε στα νησάκια για 3 - 4 χρόνια. Όλοι αυτοί τους ήταν φόρτωμα και αποδείχτηκε με τον επαίσχυντο τρόπο που τους ξεφορτώθηκαν σε μια νύχτα. ΝΤΡΟΠΗ και ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ, αλλά εγώ "Δε δηλώνω, δε δηλώνω" (κουτάκι), κατά το "Δεν πληρώνω".

Αποσυνδεδεμένος solero

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 816
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #712 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:54:55 μμ »
Ούτε κι εγώ το τσέκαρα με θέση πάνω από 100 και γνωρίζω και άλλους πάνω από μένα που έπραξαν το ίδιο. Θες το περσινό party, θες το μη αναμενόμενο της φετινής κατάστασης και άλλοι παράγοντες έκαναν πολλούς ανθρώπους να μη δηλώσουν το κουτάκι. Μολαταύτα είμαι κι εγώ χαρούμενη γι' αυτό, ειδικά μετά την αλλαγή των νόμων μοριοδότησης και την τελευταία εγκύκλιο που σε διαγράφει για 2 χρόνια... Δηλαδή, μια επικείμενη διαγραφή θα είναι το κίνητρό μου να πάω στα Δωδεκάνησα ή μια ελπίδα να αλλάξει και πάλι ο νόμος;

Ο νόμος, άλλωστε, όπως έγινε είναι υπέροχος και συμφέρει σε κάθε κυβέρνηση!!! Δε δίνει θέσεις διορισμού σε κανέναν, ούτε αποζημιώνει κανέναν "εκπαιδευτικό μιας χρήσης" επειδή έτρεξε στα νησάκια για 3 - 4 χρόνια. Όλοι αυτοί τους ήταν φόρτωμα και αποδείχτηκε με τον επαίσχυντο τρόπο που τους ξεφορτώθηκαν σε μια νύχτα. ΝΤΡΟΠΗ και ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ, αλλά εγώ "Δε δηλώνω, δε δηλώνω" (κουτάκι), κατά το "Δεν πληρώνω".

Με αυτά που διαβάζω σήμερα πάλι μάλλον έπραξες καλά τελικά και τη βλακεία την έκανα εγώ που δεν έβαλα ΑΜΩ.......Έχω φτάσει στο σημείο να πιστεύω ότι θα πάρει μόνο ΑΜΩ εξαρχής......

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ19-20 θα πάρουν φέτος;
« Απάντηση #713 στις: Σεπτέμβριος 14, 2011, 04:58:35 μμ »
Ούτε κι εγώ το τσέκαρα με θέση πάνω από 100 και γνωρίζω και άλλους πάνω από μένα που έπραξαν το ίδιο. Θες το περσινό party, θες το μη αναμενόμενο της φετινής κατάστασης και άλλοι παράγοντες έκαναν πολλούς ανθρώπους να μη δηλώσουν το κουτάκι. Μολαταύτα είμαι κι εγώ χαρούμενη γι' αυτό, ειδικά μετά την αλλαγή των νόμων μοριοδότησης και την τελευταία εγκύκλιο που σε διαγράφει για 2 χρόνια... Δηλαδή, μια επικείμενη διαγραφή θα είναι το κίνητρό μου να πάω στα Δωδεκάνησα ή μια ελπίδα να αλλάξει και πάλι ο νόμος;

Ο νόμος, άλλωστε, όπως έγινε είναι υπέροχος και συμφέρει σε κάθε κυβέρνηση!!! Δε δίνει θέσεις διορισμού σε κανέναν, ούτε αποζημιώνει κανέναν "εκπαιδευτικό μιας χρήσης" επειδή έτρεξε στα νησάκια για 3 - 4 χρόνια. Όλοι αυτοί τους ήταν φόρτωμα και αποδείχτηκε με τον επαίσχυντο τρόπο που τους ξεφορτώθηκαν σε μια νύχτα. ΝΤΡΟΠΗ και ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ, αλλά εγώ "Δε δηλώνω, δε δηλώνω" (κουτάκι), κατά το "Δεν πληρώνω".
Αν και εγώ τσέκαρα το κουτάκι υπό το πρίσμα της ανεργίας ή της μερικής απασχόλησης,συμφωνώ απόλυτα με ότι λες.Ο 3848 είναι ότι χειρότερο έχει υπάρξει ποτέ στην εκπαίδευση!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158559
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 471
Σύνολο: 480

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.