*

Αποστολέας Θέμα: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02  (Αναγνώστηκε 637941 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2268 στις: Δεκέμβριος 15, 2009, 11:55:46 μμ »
xarakara,ευχαριστω για την απαντηση. τις ιδιες επιλογες εχω κανει και εγω. Τα σχολικα τα διαβασες;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:03:55 »

Αποσυνδεδεμένος Dros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2269 στις: Δεκέμβριος 15, 2009, 11:58:58 μμ »
Τυχερουλα συμφωνω απολυτα μαζι σου για το θεμα της ιστοριας.

Αποσυνδεδεμένος ιουλια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2270 στις: Δεκέμβριος 16, 2009, 09:40:48 πμ »
ποτε περιπου θα ειναι ο επομενος ασεπ?τον οκτωβριο?
θα μου πει καποιος???????????????????? ??? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος Rwxanh

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1501
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση -ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2271 στις: Δεκέμβριος 16, 2009, 12:58:25 μμ »
Aπό Οκτώβρη έως και Γενάρη λογικά θα γίνει ο επόμενος ΑΣΕΠ.
Μονάχη έγνοια η γλώσσα μου στις αμμουδιές του Ομήρου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:03:55 »

Αποσυνδεδεμένος annie.d

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 955
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2272 στις: Δεκέμβριος 16, 2009, 05:34:18 μμ »
xarakara,ευχαριστω για την απαντηση. τις ιδιες επιλογες εχω κανει και εγω. Τα σχολικα τα διαβασες;
Tα σχολικα σε καθε μαθημα ειναι απαραιτητα κατα τη γνωμη μου.

Αποσυνδεδεμένος ageliki87

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...κι αν σου κάτσει ;;;
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2273 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 11:46:09 πμ »
Kαλημέρα σε όλους...! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την ιστορία: πιστεύετε ότι στη νεότερη αρκούν τα σχολικά;

Αποσυνδεδεμένος maryvas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1311
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2274 στις: Δεκέμβριος 20, 2009, 12:38:17 μμ »
Kαλημέρα σε όλους...! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση σχετικά με την ιστορία: πιστεύετε ότι στη νεότερη αρκούν τα σχολικά;

αν διαβασεις ολα τα σχολικα, κ τα παλια κ τα καινουρια, κ τα κατευθυνσης γ λυκειου κ β λυκειου πιστευω οτι εισαι καλυμμενη. τωρα παντα θα υπαρχουν 1-2 ερωτησεις που ισως κανεις δε μπορει να τις βρει. αν κ πιστευω οτι αν διαβαζεις παραλληλα κ τις πηγες λογικα θα μπορεις να απαντησεις σε ολες ή σχεδον σ'ολες

Αποσυνδεδεμένος soufeas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2275 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 09:13:08 μμ »
Καλησπέρα σε όλους.
Κατ' αρχάς θα ήθελα να πώ ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους τους φίλους/ες (έτσι το νιώθω) που μοιράζονται τις γνώσεις τους, τις εμπειρίες τους αλλά και τις ανησυχίες τους μέσα σε αυτό το forum.
Επίσης συγχαρητήρια στα παιδιά που κατόρθωσαν να νικήσουν αυτό (το τέρας) που λέγεται ΑΣΕΠ και να κάνουν τα όνειρα τους πραγματικότητα καθώς και να δώσω τις καλύτερες μου ευχές με μία μεγάλη δόση απο συμπάθεια στα παιδιά που δεν τα κατάφεραν (σαν εμένα) και το έβαλαν πείσμα να ξαναπροσπαθήσουν. 
Πραγματικά εξακολουθώ να νιώθω διχασμένος ώς προσωπικότητα και παράλληλα τόσο αποξενωμένος με το αντικείμενο το οποίο κατάφερα να σπουδάσω. Τελικά το κατάφεραν... Με έχουν βάλει απέναντι στα όνειρα μου και με χτυπάνε με κάθε τρόπο σαν να θέλουν να με τιμωρήσουν για τις επιλογές μου.
Και σαν να μην φτάνει αυτό, το ίδιο κάνουν άθελα τους και οι άνθρωποι του περίγυρου με τις ειρωνείες τους και τις θυμοσοφίες τους. Δεν το περίμενα ποτέ στη ζωή μου πως θα έφτανε η στιγμή να ντρέπομαι να αναφέρω σε κάποιον πως είμαι φιλόλογος... Που η εικόνα του εαυτού μου να περνά το κατώφλι μιάς τάξης μοιάζει με άρρωστο αστείο.
Μπορεί να βάρυνα λίγο το κλίμα παιδιά και ζητώ συγγνώμη γι' αυτό.
Ολοκληρώνοντας θα ήθελα να πώ ξανά ευχαριστώ σε όλους σας γιατί χωρίς να το ξέρετε μου έχετε δώσει δύναμη (ο καθένας χωριστά με την προσωπική του ιστορία) να συνεχίσω να κυνηγάω το όνειρο μου, όποιο κι αν είναι το κόστος.
Θα σας παρακαλούσα κάτι τελευταίο... να βοηθήσετε όποιοι και όσο το μπορείτε στην πρόταση του Marcos (παιδιά θα πρὀτεινα να γίνουμε λίγο πιο οργανωτικοί ως προς το θεμα "βιβλιογραφία - ΑΣΕΠ 2010" τι θέλω να πω,....οσον αφορά το κλάδο μας ΠΕ02 καλό θα ηταν να υπάρχει ξεχωριστά για καθε αντικείμενο ενα τοπικ οπου εκει θα προτείνουμε τα βιβλία που έχουμε/κυκλοφορούν, ώστε να υπάρχει μια συγκεντρωτική εικόνα για το τι κάνουμε...νομίζω οτι περσυ ειχε γινει κατι τετοιο και μπορουμε να βρουμε τα αντιστοιχα τοπικς και να συνεχισουμε απο εκει).

Αποσυνδεδεμένος semeli ΠΕ02

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 465
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2276 στις: Δεκέμβριος 21, 2009, 09:30:17 μμ »
Συνάδελφε, μην ακούς τα λόγια κανενός. Όποιος είναι έξω από τον χορό, ξέρερι πολλά τραγούδια...Καλή δύναμη.

Αποσυνδεδεμένος dkapas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2277 στις: Δεκέμβριος 22, 2009, 11:09:49 μμ »
Καλησπέρα σε όλους..
Είμαι νέος στο forum. Το βρίσκω ενδιαφέρων. Στον προηγούμενο ΑΣΕΠ δεν πήγα καλά. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι θέλει μελέτη σε βάθος. Ξεκίνησα λοιπόν σαπο τώρα  την μελέτη. Προσπαθώ να συγκεντρώσω καλύτερη βιβλιογραφία. Αγόρασα και τρία CD για Ιστορία, Νέα ελληνικά και Παιδαγωγικά με ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής από το www.asepcd.gr Τα εγκατέστησα στον υπολογιστή μου και εξασκούμε. Το καλό είναι ότι οι απαντήσεις κάθε φορά βγαίνουν με διαφορετική σειρά. Τα βρήκα πολύ καλά. Με βοηθάνε να εμβαθύνω και να εντοπίσω που έχω πρόβλημα. Προσπαθώ να χρησιμοποιήσω ότι καλύτερο μπορώ μπας και γίνει το θαύμα…

Αποσυνδεδεμένος Dros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2278 στις: Δεκέμβριος 23, 2009, 12:03:35 πμ »
Καλησπέρα σε όλους..
Είμαι νέος στο forum. Το βρίσκω ενδιαφέρων. Στον προηγούμενο ΑΣΕΠ δεν πήγα καλά. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι θέλει μελέτη σε βάθος. Ξεκίνησα λοιπόν σαπο τώρα  την μελέτη. Προσπαθώ να συγκεντρώσω καλύτερη βιβλιογραφία. Αγόρασα και τρία CD για Ιστορία, Νέα ελληνικά και Παιδαγωγικά με ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής από το www.asepcd.gr Τα εγκατέστησα στον υπολογιστή μου και εξασκούμε. Το καλό είναι ότι οι απαντήσεις κάθε φορά βγαίνουν με διαφορετική σειρά. Τα βρήκα πολύ καλά. Με βοηθάνε να εμβαθύνω και να εντοπίσω που έχω πρόβλημα. Προσπαθώ να χρησιμοποιήσω ότι καλύτερο μπορώ μπας και γίνει το θαύμα…

Εριξα μια ματια στο site που αναφερεις και νομιζω οτι τα χρηματα που διεθεσες ηταν υπερβολικα για τα συγκεκριμενα CD.Καλυτερα να ξεκινησεις οπως ολοι μας πιστευω απο τα σχολικα. Στο εμποριο δε ,θα βρεις παρα πολλα βιβλια με τετοιες ερωτησεις σε πιο λογικες τιμες. Συγγνωμη αν σε απογοητευω.

Αποσυνδεδεμένος kostantinos85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2279 στις: Δεκέμβριος 27, 2009, 05:11:27 μμ »
καλό διάβασμα σε όλους και όλες που ξεκινούν τώρα την προσπαθειά τος και καλή δύναμη.
αν θα μπορούσα να βοηθήσω κάπως από την στιγμή που ήμουν στους διοριστέους θα πρότεινα τα σχολικά βιβλία οπωσδήποτε.
τουλάχιστον για τα νέα ελληνικά οι περισσότερες ερωτήσεις ήταν από εκεί. για την ιστορία λόγω της απεραντοσύνης της ύλης
χρειάζεται συνδυαστικό και αρκετό διάβασμα. για αυτό και όλοι τα πηγαίνουμε άσχημα. επίσης κακά τα ψέμματα χρειάζεται και
μια προετοιμασία σε κάποιο φροντιστήριο. ειδικά για την διδακτική όπου στις σχολές μας ελάχιστα διδαχθήκαμε.
καλή προσπάθεια ξανά και αν μπορούσα να βοηθήσω κάπως περισσότερο περιμένω μηνύματα..

Αποσυνδεδεμένος stergia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2280 στις: Δεκέμβριος 27, 2009, 06:56:41 μμ »
Κωνσταντινε μηπως θα μπορουσες να μας πεις ποια βιβλια συγκεκριμενα διαβασες για καθε μαθημα?εκτος φυσικα απο τα σχολικα ποια θα προτεινες να αγορασουμε?γιατι η υλη ειναι αχανης κ υπαρχουν παρα πολλα βιβλια.......πιστευω ως διοριστεος οι συμβουλες σου θα μας
ειναι χρησιμες.

Αποσυνδεδεμένος Κέλλυ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Συμβουλές-Προτάσεις για τον επόμενο ΑΣΕΠ - ΠΕ 02
« Απάντηση #2281 στις: Ιανουάριος 04, 2010, 01:43:46 πμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι!Εγώ ετοιμάζομαι να δώσω ΑΣΕΠ για πρώτη φορά μιας και το Μαϊο πήρα το πτυχίο μου!!!Διάβασα πολλές από τις δημοσιεύσεις σας και η αλήθεια είναι πως έχω αρχίσει να αγχώνομαι λίγο...Δε ξέρω από που να αρχίσω...Τι με συμβουλεύετε;Από το γνωστικό ή την ειδική διδακτική;Επίσης,πότε ανακοινώνεται επίσημα η ύλη;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32321
  • Τελευταία: ikaramper
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161458
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 417
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 359
Σύνολο: 365

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.