*

Αποστολέας Θέμα: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 93355 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mentira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #322 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 03:19:55 πμ »
Βρε παιδια μια απορια γινεται να μας καλουν το βραδυ και να μας λενε την αλλη μερα το πρωι παρουσιασου αλλιως χασε μορια και λεφτα...δεν πρεπει να γινει θεμα στο υπουργειο αυτο???Καθε χρονο μας αφηναν τουλαχιστον ενα περιθωριο...τι εγινε φετος???Εγω παντως αυριο πρωι πρωι θα παρω τηλ να διαμαρτυρηθω και καλα θα κανει να το κανει και οποιος αλλος θιγεται απο αυτο...δε φτανει που θα ταξιδεψουμε τοσες ωρες για να φτασουμε θα χασουμε και μορια...!!!!

Ε κι εγώ γι αυτό σκάω!!είναι απαράδεκτο!από τη μια άκρη της Ελλάδας να πάμε στην άλλη μέσα σε μια μέρα με πράγματα,ρούχα,βιβλία κτλ....!!αν είναι δυνατόν!!!!

Απο το mail που μου εστειλαν:
Παρακαλούμε όπως παρουσιασθείτε στην οικεία Δ/νση Π.Ε. από Πέμπτη 08-09-2011 έως και Δευτέρα 12-09-2011 προκειμένου να αναλάβετε υπηρεσία. Σημειώνεται ότι ως ημερομηνία πρόσληψης σας θα ληφθεί  υπόψη η ημερομηνία ανάληψης υπηρεσίας σας.

Που σημαινει οτι η μερα που θα παρουσιαστουμε θα ειναι μια μερα μετα απο τους περισσοτερους που ειναι κοντα στα σπιτια τους...τι ειναι δηλαδη αυτο τιμωρια για αυτους που τρεχουν στα νησια και δε μενουν στη πολη τους?Ειναι απαραδεκτοι απο την εμπειρια μου σας λεω οτι μια μερα σημαινει πολλες θεσεις κατω στο πινακα (αναλογα με ποσους ισοβαθμεις στα μορια). Και ναι ξερω οτι θα μπουν στον επομενο ασεπ αλλα με τις προσληψεις να γινονται με το σταγονομετρο δε χαριζω ουτε μια θεση....!!!!
Τι να κανω δηλαδη που καραβι για Χανια εχει αυριο βραδυ να διακτινιστω????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:15:55 »

Αποσυνδεδεμένος gioulitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα ζουζούνια μου - ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #323 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 03:25:40 πμ »
mentira πόσο σε καταλαβαίνω. εγώ πρέπει να διακτινιστώ απο Βόλο στη Χίο. Αύριο φεύγω πρωί πρωί για Πειραιά και 7 το απόγευμα καράβι για Χίο, φτάνω 3.30 το πρωί της Παρασκευής. Είχε και 12 το μεσημέρι, αλλά πάλι δεν προλάβαινα. Θα έφτανα 6 το απόγευμα. ΑΣτα. Τι να πεις με τη Διαμάντω;

Αποσυνδεδεμένος mentira

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #324 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 03:32:42 πμ »
Κοιτα αν τους ενοχλησουμε αρκετα μπορει να μας δωσουν τουλ το δικαιωμα να αναλαβουμε υπηρεσια στελνοντας τα απαραιτητα εγγραφα μεσω φαξ. Ειναι κατι που ετσι κι αλλιως παρατυπα πολλες πρωτοβαθμιες το κανουν...απο τη στιγμη που αποδεδειγμενα δε μπορουμε ν παρουσιαστουμε οχι γιατι δε θελουμε αλλα γιατι δε παει καραβι θα οφειλουν να μας δωσουν αυτο το δικαιωμα!!!!
Εγω παντως θα τους κραξω αυριο με ταλαιπωρησαν που με ταλαιπωρησαν με τους πινακες δε θα τους χαριστω αλλο..εαν εχω νεοτερα το πρωι θα σας ενημερωσω!!!!

Αποσυνδεδεμένος poca

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #325 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 09:09:34 πμ »
Μόλις πήρα τηλ. στη Διευθυνση Κυκλαδων και η αναληψη υπηρεσίας και η αίτηση τοποθέτησης μου είπαν ότι θα γίνει μέσω fax. Ας πάρει και κανένας άλλος για επιβεβαίωση γιατί ποτέ δεν είναι σίγουρο ότι αυτό που μας λένε ισχύει κιόλας...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:15:55 »

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #326 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 10:13:15 πμ »
συγγνωμη για να καταλαβω γιατι ειμαι πολυ θυμωμενη Εγω με σειρα στους πρωτους 150 θα κανω 200χλμ τη μερα γιατι δεν ανοιξαν κενα στη θεσσαλονικη στην πρωτη φαση , και αν ανοιξει στη δευτερη φαση θα παρει ατομα που βρισκονται απειρες θεσεις [ιο κατω απο μενα?ειναι απιστευτη αδικια.Περσυ ημουν θεσσαλονικη α φαση!!!κοντευω να τρελλαθω!!ο μισος μισθος θα πηγαινει στις βενζινες!

μαρία δυστυχώς έτσι είναι αυτά.. ρισκάρεις και δηλώνεις μόνο την περιοχή που θέλεις. εγώ βέβαια ρισκάρω περισσότερα γιατί πέρσι έχασα τη χρονιά, εσύ με τέτοια σειρά κακώς δήλωσες άλλες περιοχές. του χρόνου να ξέρεις..
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #327 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:17:34 πμ »

συγγνωμη για να καταλαβω γιατι ειμαι πολυ θυμωμενη Εγω με σειρα στους πρωτους 150 θα κανω 200χλμ τη μερα γιατι δεν ανοιξαν κενα στη θεσσαλονικη στην πρωτη φαση , και αν ανοιξει στη δευτερη φαση θα παρει ατομα που βρισκονται απειρες θεσεις [ιο κατω απο μενα?ειναι απιστευτη αδικια.Περσυ ημουν θεσσαλονικη α φαση!!!κοντευω να τρελλαθω!!ο μισος μισθος θα πηγαινει στις βενζινες!

μαρία δυστυχώς έτσι είναι αυτά.. ρισκάρεις και δηλώνεις μόνο την περιοχή που θέλεις. εγώ βέβαια ρισκάρω περισσότερα γιατί πέρσι έχασα τη χρονιά, εσύ με τέτοια σειρά κακώς δήλωσες άλλες περιοχές. του χρόνου να ξέρεις..

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την κοπέλα...δεν υπάρχει τίποτα που να μπορούμε να κάνουμε;;;;;; Να πάρουμε ένα τηλ. στο Υπουργειο;;; Και του χρόνου αν κάνουμε άρνηση θέσης τώρα δεν θα μπορούμε να κάνουμε χαρτιά...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:19:21 πμ από Deyna »

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #328 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:33:16 πμ »
Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την κοπέλα...δεν υπάρχει τίποτα που να μπορούμε να κάνουμε;;;;;; Να πάρουμε ένα τηλ. στο Υπουργειο;;; Και του χρόνου αν κάνουμε άρνηση θέσης τώρα δεν θα μπορούμε να κάνουμε χαρτιά...
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Απλά πάρε ένα τηλ στο Υπουργείο για να επιβεβαιώσεις πόσες χρονιές χάνεις αν δεν πας φέτος. Έχω την εντύπωση ότι την πρώτη χρονιά που αρνείσαι απλώς δεν σε καλούν την ίδια χρονιά. Αλλά έχουν ακουστεί και άλλες εκδοχές εδώ στο forum, οπότε τσέκαρέ το πριν αποφασίσεις.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #329 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:41:37 πμ »
Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την κοπέλα...δεν υπάρχει τίποτα που να μπορούμε να κάνουμε;;;;;; Να πάρουμε ένα τηλ. στο Υπουργειο;;; Και του χρόνου αν κάνουμε άρνηση θέσης τώρα δεν θα μπορούμε να κάνουμε χαρτιά...
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Απλά πάρε ένα τηλ στο Υπουργείο για να επιβεβαιώσεις πόσες χρονιές χάνεις αν δεν πας φέτος. Έχω την εντύπωση ότι την πρώτη χρονιά που αρνείσαι απλώς δεν σε καλούν την ίδια χρονιά. Αλλά έχουν ακουστεί και άλλες εκδοχές εδώ στο forum, οπότε τσέκαρέ το πριν αποφασίσεις.

Ξέρεις σε ποιό τηλ. μπορώ να καλέσω; Δηλαδή αν κάνω άρνηση τώρα θα ισχύει μόνο για το τρέχον έτος..; Και όχι και για το επόμενο;

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #330 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:51:23 πμ »
Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την κοπέλα...δεν υπάρχει τίποτα που να μπορούμε να κάνουμε;;;;;; Να πάρουμε ένα τηλ. στο Υπουργειο;;; Και του χρόνου αν κάνουμε άρνηση θέσης τώρα δεν θα μπορούμε να κάνουμε χαρτιά...
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Απλά πάρε ένα τηλ στο Υπουργείο για να επιβεβαιώσεις πόσες χρονιές χάνεις αν δεν πας φέτος. Έχω την εντύπωση ότι την πρώτη χρονιά που αρνείσαι απλώς δεν σε καλούν την ίδια χρονιά. Αλλά έχουν ακουστεί και άλλες εκδοχές εδώ στο forum, οπότε τσέκαρέ το πριν αποφασίσεις.

Ξέρεις σε ποιό τηλ. μπορώ να καλέσω; Δηλαδή αν κάνω άρνηση τώρα θα ισχύει μόνο για το τρέχον έτος..; Και όχι και για το επόμενο;

από όσο ξέρω και έχω ψάξει αν αρνηθείς χάνεις μόνο τη θέση σου για το τρέχον έτος, αν αρνηθείς και του χρόνου χάνεις τη θέση σου για 2 έτη.
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #331 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:52:30 πμ »
Ξέρεις σε ποιό τηλ. μπορώ να καλέσω; Δηλαδή αν κάνω άρνηση τώρα θα ισχύει μόνο για το τρέχον έτος..; Και όχι και για το επόμενο;
Αυτή την εντύπωση έχω, αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρη γιατί δεν το 'χω ψάξει. όσο για το τηλ του Υπουργείου δεν έχω ιδέα. Μπορείς να πάρεις και στην πρωτοβάθμια που σε κάλεσαν.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #332 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:52:52 πμ »
Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με την κοπέλα...δεν υπάρχει τίποτα που να μπορούμε να κάνουμε;;;;;; Να πάρουμε ένα τηλ. στο Υπουργειο;;; Και του χρόνου αν κάνουμε άρνηση θέσης τώρα δεν θα μπορούμε να κάνουμε χαρτιά...
Δεν μπορείς να κάνεις κάτι. Απλά πάρε ένα τηλ στο Υπουργείο για να επιβεβαιώσεις πόσες χρονιές χάνεις αν δεν πας φέτος. Έχω την εντύπωση ότι την πρώτη χρονιά που αρνείσαι απλώς δεν σε καλούν την ίδια χρονιά. Αλλά έχουν ακουστεί και άλλες εκδοχές εδώ στο forum, οπότε τσέκαρέ το πριν αποφασίσεις.

Ξέρεις σε ποιό τηλ. μπορώ να καλέσω; Δηλαδή αν κάνω άρνηση τώρα θα ισχύει μόνο για το τρέχον έτος..; Και όχι και για το επόμενο;

από όσο ξέρω και έχω ψάξει αν αρνηθείς χάνεις μόνο τη θέση σου για το τρέχον έτος, αν αρνηθείς και του χρόνου χάνεις τη θέση σου για 2 έτη.

Αυτό δεν το άλλαξε με τον νέο νόμο η Διαμαντοπούλου;

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #333 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 11:57:49 πμ »
Αυτό δεν το άλλαξε με τον νέο νόμο η Διαμαντοπούλου;
Εγώ δεν έχω διαβάσει πουθενά κάτι τέτοιο. Αλλά αν υπάρχει στο νέο νόμο, αυτό θα ισχύσει από τον ΑΣΕΠ και μετά. Οι πίνακες είναι κλειδωμένοι αυτή τη στιγμή και αλλαγές δεν θα υπάρξουν ούτε στη θέση σου.
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος Deyna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #334 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 12:01:03 μμ »
Αυτό δεν το άλλαξε με τον νέο νόμο η Διαμαντοπούλου;
Εγώ δεν έχω διαβάσει πουθενά κάτι τέτοιο. Αλλά αν υπάρχει στο νέο νόμο, αυτό θα ισχύσει από τον ΑΣΕΠ και μετά. Οι πίνακες είναι κλειδωμένοι αυτή τη στιγμή και αλλαγές δεν θα υπάρξουν ούτε στη θέση σου.

Μόλις πήρα στο Υπουργείο και μου είπαν ότι χάνεις το τρέχον έτος αλλά και το επόμενο..

Αποσυνδεδεμένος lena!!!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 467
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: ’ Φάση αναπληρωτών ΠΕ60
« Απάντηση #335 στις: Σεπτέμβριος 08, 2011, 12:01:47 μμ »
7. Από τισ διατάξεισ του άρκρου 59 παρ. 17 του ν. 3966/2011 (ΦΕΚ 118/24.05.2011 τ. Αϋ) ορίηεται ότι: «α) Εκπαιδευτικοί οι οποίοι προςλαμβάνονται ςτα ςχολεία πρωτοβάκμιασ και δευτεροβάκμιασ εκπαίδευςθσ με ςχζςθ εργαςίασ ιδιωτικοφ δικαίου οριςμζνου χρόνου διαγράφονται από τουσ πίνακεσ αναπλθρωτϊν για το ςχολικό ζτοσ που διανφεται κατά τθν ανακοίνωςθ τθσ πρόςλθψθσ και για το επόμενο ςχολικό ζτοσ, εφόςον δεν αναλαμβάνουν για οποιονδιποτε λόγο υπθρεςία εντόσ πζντε θμερϊν από τθν ανακοίνωςθ τθσ πρόςλθψισ τουσ ι αναλαμβάνουν υπθρεςία και παραιτοφνται κατά τθ διάρκεια του διδακτικοφ ζτουσ. β) Οι διατάξεισ του προθγοφμενου εδαφίου δεν εφαρμόηονται για τουσ εκπαιδευτικοφσ που προςλαμβάνονται για χρονικό διάςτθμα μικρότερο των τεςςάρων θμερολογιακϊν μθνϊν, τουσ ωρομίςκιουσ εκπαιδευτικοφσ, τουσ εκπαιδευτικοφσ που προςλαμβάνονται με πλιρεσ ι μειωμζνο ωράριο για τθ λειτουργία των ςχολικϊν μονάδων που λειτουργοφν ςε Ειδικά Καταςτιματα Κράτθςθσ Νζων, τουσ εκπαιδευτικοφσ που προςλαμβάνονται κατά τθ διάρκεια τθσ εκπλιρωςθσ των ςτρατιωτικϊν τουσ υποχρεϊςεων και αδυνατοφν για το λόγο αυτόν να αναλάβουν υπθρεςία, κακϊσ και για τουσ εκπαιδευτικοφσ που υποχρεοφνται να παραιτθκοφν προκειμζνου να εκπλθρϊςουν τισ ςτρατιωτικζσ τουσ υποχρεϊςεισ.»

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 513
Σύνολο: 516

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.