*

Αποστολέας Θέμα: Σιβιτανίδειος σχολή  (Αναγνώστηκε 251677 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #588 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 04:24:59 μμ »
βγηκε απο το υπεπθ φετος.δεν ξερω αν ηθελε το κουτακι για ολη την ελλαδα ή να την βαλεις στις προτιμησεις σου.εγω την εβαλα στις προτιμησεις.το θεμα ειναι αν παρει πριν το υπουργειο γιατι αλλαζει το που θα πας.ειναι και το ποσους θα παρει

Δε μέτρησα τους δικούς μας ( 17.02 εισαι) αλλά ο αριθμός που γνωρίζω ότι παίρνει κάθε χρόνο στην ειδικότητά μας είναι περίπου 28. Φέτος από ότι έμαθα θα τον μειώσουν. Δεν ξέρω στους πόσους. Αυτό που με ανησυχεί δεν είναι το βραχυπρόθεσμο. Αν πχ πάρει πριν το Υπουργείο και κάποιοι κάτω από εμένα στον πίνακα γράψουν προυπηρεσία ποιος μου λέει ότι οι πίνακες δε θα ξεκλειδώσουν πάλι και αυτοί βρεθούν πάνω από εμένα? Δεν έπρεπε να ξέρουμε ότι θα συνταχθούν πίνακες? Σε τελική αν το ήξερα αυτό θα είχα εξασφαλίσει και τη θέση αλλά και το που θα βρεθώ.Ενώ τώρα αγωνιώ για το αν θα βρεθώ Έβρο ή Καστελόριζο. Και κάποιοι άλλοι (θέσεις 20-25 κλπ)για το αν θα τους καλέσουν καν, ενώ στη Σιβιτανίδειο θα δουλέψουν άτομα που από τον ενιαίο αναπληρωτών είχαν ελάχιστες ελπίδες (θέση 40-45 και κάτω)


Καλησπερα.ειμαι και εγω πε17.02 και επισης εμεινα αφωνη με αυτο που ειδα σημερα.εβαλα και εγω ναι παντου και δεν ειμαι ομως μεσα στον πινακα της σιβιτ.
ποιος απο μας το ηξερε οτι θα συνταχθει αλλος πινακας?????????? ΚΑΝΕΙΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

τωρα τι κανουμε???????? αντε πες οτι παιρνει απο κει αναπληρωτες....
σιγουρα θα δουλεψουν και αναπληρωτες που ειναι πιο κατω απο μας στον πινακα....
και με μας τι θα γινει?θα παρει αναπληρωτες ΑΚΩ στην υπολοιπη ελλαδα?και ποσοι θα ειναι αυτοι?
γιατι ΚΕΝΑ εχει ...το θεμα ειναι οτι δεν τα λενε και παρουσιαζουν οτι ειμαστε υπεραριθμοι.
Τι γνωμη εχετε για ολα αυτα παιδια??????ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧθα σκασω στο τελος.....εμεις θα δουλεψουμε φετος??????
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:18:12 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3429
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #589 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 04:49:15 μμ »
συνταχθηκε αλλος πινακας επειδη ειναι ΝΠΔΔ.....οπως συντασσεται πχ και στα μουσικα κ.τ.λ...

Συνεντευξη φετος δεν υπαρχει.......επρεπε να δηλωθει κανονικα ...οπως ελεγε κα ιτο παραδειγμα της εγκυκλιου....

Απο τον πινακα αυτο πολλοι εχουνε διοριστει ή τους εχουν καλεσει ηδη αναπληρωτες....Αυτα!

Αποσυνδεδεμένος Alkyoni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 17.02
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #590 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 06:28:00 μμ »
Καλησπερα.ειμαι και εγω πε17.02 και επισης εμεινα αφωνη με αυτο που ειδα σημερα.εβαλα και εγω ναι παντου και δεν ειμαι ομως μεσα στον πινακα της σιβιτ.
ποιος απο μας το ηξερε οτι θα συνταχθει αλλος πινακας?????????? ΚΑΝΕΙΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Τωρα τι κανουμε???????? αντε πες οτι παιρνει απο κει αναπληρωτες....
σιγουρα θα δουλεψουν και αναπληρωτες που ειναι πιο κατω απο μας στον πινακα....
και με μας τι θα γινει?θα παρει αναπληρωτες ΑΚΩ στην υπολοιπη ελλαδα?και ποσοι θα ειναι αυτοι?
γιατι ΚΕΝΑ εχει ...το θεμα ειναι οτι δεν τα λενε και παρουσιαζουν οτι ειμαστε υπεραριθμοι.
Τι γνωμη εχετε για ολα αυτα παιδια??????ΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧθα σκασω στο τελος.....εμεις θα δουλεψουμε φετος??????
Tinaki λίγη υπομονή και βλέπουμε... Κι εγώ πανικοβλήθηκα μόλις το είδα. Από την άλλη σκέφτομαι πως αν δεν εντασσόταν η σιβιτανίδειος στη δική μας αίτηση τα "βύσματα" θα τα βρίσκαμε κάποια στιγμή μπροστά μας να διορίζονται μόνιμα. Τουλάχιστον τώρα εκεί διεκδικούν μια θέση και άτομα που έχουν κάνει τουρισμό ανα την Ελλάδα.  Αν από εκείνον τον πίνακα προσληφθούν οι 20-25 πρώτοι αυτομάτως κάποιοι που είναι πιο χαμηλά στον πίνακα ελπίζουν για μια θέση αναπλήρωσης σε όλη την Ελλάδα. Προσωπικά μου έφυγε ένα βάρος που δε θα δουλέψω εκεί. Ελπίζω ακόμη να είμαι εκτός Αττικής.Αποκέντρωση!!!

Αυτό που με ανησυχεί είναι η ημερομηνία πρόσληψής τους και η προυπηρεσία τους που αν και δε θα προστεθεί στην παρούσα όσο είναι κλειδωμένοι οι πίνακες αλλά αν η Αννούλα μας πει αντίο και ο επόμενος τους ξεκλειδώσει?

Πέρυσι πήραν 18 αναπληρωτές αν μέτρησα σωστά. 3 από αυτούς δεν παρουσιάστηκαν διότι δούλευαν στη Σιβιτανίδειο. Είχαν γίνει όμως και κάμποσοι μόνιμοι διορισμοί... Τώρα με 7 διορισμούς και με διαπιστωμένα κενά αρκετά τι στο καλό???
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2012, 09:15:14 μμ από Lasid »
When we are no longer afraid, then we begin to live....

Αποσυνδεδεμένος kat91

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 416
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #591 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 06:56:06 μμ »
Παιδιά ξέρετε αν θα πάρουν και ΑΜΩ από αυτόν τον πίνακα; Επειδή στη Α΄φάση ΑΚΩ δεν πήραν κανέναν για Σιβιτανίδειο (ο πίνακας βγήκε χτες) σκέφτομαι μήπως πάρουν μόνο αν. μειωμένου ωραρίου στην επόμενη φάση, συγχρόνως με τα άλλα σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:18:12 »

Αποσυνδεδεμένος ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #592 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 07:04:32 μμ »
όσοι δήλωσαν "ναι σε όλα" δεν θα έπρεπε να είναι σε αυτόν τον πίνακα;

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #593 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 07:41:57 μμ »
Απόσπασμα εγκυκλίου: "Κατά τη συμπλήρωση της αίτησης θα δηλώνεται η περιοχή πρόσληψης (με πλήρες ή/και με μειωμένο ωράριο) κατά σειρά προτεραιότητας (π.χ. για τον κλάδο ΠΕ06
…: 1η προτίμηση: Α-Β΄ Πειραιά, 2η προτίμηση: Σιβιτανίδειος Σχολή, 3η προτίμηση: Β-Β΄Πειραιά, 4η προτίμηση: Β-Α΄ Αθήνας_μειωμένο, 5η προτίμηση: Γεν. Εκκλ/κό Λύκειο-Γυμνάσιο Ξάνθης, 6η προτίμηση: Β-Γ΄ Βοιωτίας _μειωμένο κ.ο.κ.). Επομένως η αίτηση πρόσληψης θα είναι κοινή για τις περιοχές, τη Σιβιτανίδειο Σχολή και τα εκκλησιαστικά Λύκεια και Γυμνάσια, με πλήρες ή με μειωμένο ωράριο"
Όμως αναφέρει παρακάτω: "Εκτός των ανωτέρω επιλογών, κάθε υποψήφιος, ανάλογα με τον κλάδο του, έχει τη δυνατότητα να δηλώσει στην αίτησή του, επιλέγοντας το σχετικό πεδίο, ότι επιθυμεί να προσληφθεί από τον ενιαίο πίνακα αναπληρωτών :
α1) ως αναπληρωτής και στις λοιπές περιοχές Α/θμιας ή/και Β/θμιας Εκπ/σης, ανάλογα με τον κλάδο του
...
γ1) ως αναπληρωτής και στα λοιπά εκκλησιαστικά γυμνάσια και στα γενικά εκκλησιαστικά λύκεια."

Μήπως αυτό το γ1 συμπεριλάμβανε και τη Σιβιτανίδειο αλλά ξέχασαν να το γράψουν; (επειδή είναι της εκκλησίας  ;D)

Από δευτέρα θα πρέπει να τηλεφωνήσουμε. Αν έχω νεότερα, θα γράψω. Πάλι πρέπει να κάνουμε υπομονή.... tinaki
(Αυτές οι διαδικασίες είναι για γερά στομάχια. Μετά μπαίνεις στην τάξη και δεν χαμπαριάζεις τίποτα. Τα αντέχεις όλα!!)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2010, 07:44:08 μμ από froski »

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #594 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 08:56:22 μμ »
Κάθησα 8 μήνες και διάβαζα για ΑΣΕΠ και πήγα και άγραψα και ήμουν επιτυχών και βαρέθηκα να με βλέπω στους πίνακες, τώρα και της Σιβιτανιδίου, κάτω από συναδέλφους που ενδεχομένως ούτε πάτησαν να δώσουν. Άντε να πάμε στους νέους πίνακες του '12...

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #595 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 08:57:36 μμ »
όσοι δήλωσαν "ναι σε όλα" δεν θα έπρεπε να είναι σε αυτόν τον πίνακα;
Ε Ν Ν Ο Ε Ι Τ Α Ι !!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #596 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 09:05:04 μμ »
Κάθησα 8 μήνες και διάβαζα για ΑΣΕΠ και πήγα και άγραψα και ήμουν επιτυχών και βαρέθηκα να με βλέπω στους πίνακες, τώρα και της Σιβιτανιδίου, κάτω από συναδέλφους που ενδεχομένως ούτε πάτησαν να δώσουν. Άντε να πάμε στους νέους πίνακες του '12...
Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω την προσπάθειά σου και το διάβασμα για τον ΑΣΕΠ, δείξε λίγο σεβασμό!
Είναι δικαίωμα του καθενός αν θέλει να δώσει ή όχι ΑΣΕΠ. Τι σημασία έχει που δεν έδωσαν; Δούλεψαν, ενδεχομένως ταξίδεψαν αν την Ελλάδα, ίσως γι'αυτό το λόγο να μην μπόρεσαν να κατέβουν στο εξεταστικό κέντρο για να δώσουν, και τώρα βρίσκονται στον πίνακα προϋπηρεσίας ανάλογα με τα μόριά τους. Τυχαίνει να είναι πάνω από εσένα. Λίγο σεβασμός.

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #597 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 09:12:43 μμ »
Κάθησα 8 μήνες και διάβαζα για ΑΣΕΠ και πήγα και άγραψα και ήμουν επιτυχών και βαρέθηκα να με βλέπω στους πίνακες, τώρα και της Σιβιτανιδίου, κάτω από συναδέλφους που ενδεχομένως ούτε πάτησαν να δώσουν. Άντε να πάμε στους νέους πίνακες του '12...
Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω την προσπάθειά σου και το διάβασμα για τον ΑΣΕΠ, δείξε λίγο σεβασμό!
Είναι δικαίωμα του καθενός αν θέλει να δώσει ή όχι ΑΣΕΠ. Τι σημασία έχει που δεν έδωσαν; Δούλεψαν, ενδεχομένως ταξίδεψαν αν την Ελλάδα, ίσως γι'αυτό το λόγο να μην μπόρεσαν να κατέβουν στο εξεταστικό κέντρο για να δώσουν, και τώρα βρίσκονται στον πίνακα προϋπηρεσίας ανάλογα με τα μόριά τους. Τυχαίνει να είναι πάνω από εσένα. Λίγο σεβασμός.
Τυγχάνει και εγώ να γύριζα την Ελλάδα και να δούλευα, αλλά παράλληλα στρώθηκα και διάβασα. Το θέμα είναι ότι επειδή η προυπηρεσία μπορούσε να αποκτηθεί με πολλούς πλάγιους τρόπους, ΠΔΣ, σεμινάρια 400 ωρών ειδικής αγωγής, Σιβιτανίδειος κλπ, πολύ καλώς πάμε σε πίνακες με το ΑΣΕΠ ως βασικό κριτήριο, που αν μη τι άλλο σε σχέση με την προυπηρεσία είναι πιο αντικειμενικό.
Να δείξω λοιπόν εγώ σεβασμό... Σεβασμό στη δική μου την προσπάθεια γιατί δεν δείχνει το "σύστημα" (γιατί με το τρέχον στρεβλό σύστημα τα έχω, όχι με τους σναδέλφους);

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #598 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 09:12:51 μμ »
και υπαρχουν και εκπαιδευτικοί που έχουν μία και δύο και τρεις επιτυχίες στον ασεπ και εχουν και προϋπηρεσία...
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος Green

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4580
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #599 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 09:21:44 μμ »
και υπαρχουν και εκπαιδευτικοί που έχουν μία και δύο και τρεις επιτυχίες στον ασεπ και εχουν και προϋπηρεσία...

Ακόμα πιο αδικημένοι λοιπόν αυτοί.

Αποσυνδεδεμένος tsikoman

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #600 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 09:28:57 μμ »
όσοι δήλωσαν "ναι σε όλα" δεν θα έπρεπε να είναι σε αυτόν τον πίνακα;
Ε Ν Ν Ο Ε Ι Τ Α Ι !!!!!!!!!!!!!

ε τότε γιατί δεν είναι;

Αποσυνδεδεμένος glianna

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 371
    • Προφίλ
Απ: Σιβιτανίδειος σχολή
« Απάντηση #601 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 09:30:31 μμ »
Κάθησα 8 μήνες και διάβαζα για ΑΣΕΠ και πήγα και άγραψα και ήμουν επιτυχών και βαρέθηκα να με βλέπω στους πίνακες, τώρα και της Σιβιτανιδίου, κάτω από συναδέλφους που ενδεχομένως ούτε πάτησαν να δώσουν. Άντε να πάμε στους νέους πίνακες του '12...
Χωρίς να θέλω να υποτιμήσω την προσπάθειά σου και το διάβασμα για τον ΑΣΕΠ, δείξε λίγο σεβασμό!
Είναι δικαίωμα του καθενός αν θέλει να δώσει ή όχι ΑΣΕΠ. Τι σημασία έχει που δεν έδωσαν; Δούλεψαν, ενδεχομένως ταξίδεψαν αν την Ελλάδα, ίσως γι'αυτό το λόγο να μην μπόρεσαν να κατέβουν στο εξεταστικό κέντρο για να δώσουν, και τώρα βρίσκονται στον πίνακα προϋπηρεσίας ανάλογα με τα μόριά τους. Τυχαίνει να είναι πάνω από εσένα. Λίγο σεβασμός.

Σεβασμός φίλη μου αξίζει σε όσους ξενιτεύτηκαν σε όλη την Ελλάδα και παράλληλα διάβασαν και πέτυχαν στους ασεπ.
Σε άτομα που δούλευαν τόσα χρόνια χωρίς ούτε μια επιτυχία ΑΣΕΠ (βλέπε Σιβιτανίδειο) και τελικά διορίστηκαν ή συγκέντρωσαν μεγάλες προυπηρεσίες δεν αξίζει σεβασμός, απέχθεια αξίζει.
Όντως η αλλαγή του τρόπου πρόσληψης στην Σιβιτανίδειο ήταν το πιο δίκαιο κομμάτι του καινούριου νομοσχεδίου.
Αναφέρεις ¨τώρα βρίσκονται στον πίνακα προϋπηρεσίας ανάλογα με τα μόριά τους. Τυχαίνει να είναι πάνω από εσένα.¨
Δεν θα συνεχίσουν για πολύ να βρίσκονται πάνω από τους επιτυχόντες ΑΣΕΠ. Στους καινούριους πίνακες πάνω θα βρισκονται οι έχοντες υψηλό ΑΣΕΠ και προυπηρεσία!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162171
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 776
Σύνολο: 788

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.