*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2012-2013  (Αναγνώστηκε 143903 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος papaki79

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Απάντηση #280 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 12:39:10 μμ »
μίλησα ξανά. ισχυρίζεται ότι είναι 50 κενά 50 υπράριθμοι. δε ξέρει πότε και αν θα πάρουν γιατί λέει μπορεί και να μη πάρουν. το μάθημα στην Αλυκείου δεν ξαναμπήκε; τι να πώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:12:54 »

geokam

  • Επισκέπτης
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Απάντηση #281 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 12:42:26 μμ »
το θέμα είναι να μας πάρουν και να μας εγκαίρως....να παίρνουμε τηλέφωνο, να πιέσουμε.θα πάρω και εγώ ξανά αύριο.
Φοβάμαι ότι καθυστερούν σκόπιμα προκειμένου όπως είπε και ένας συνάδελφος να γλιτώσουν κανένα μηνιάτικο, ενώ παράλληλα λύσεις - μπαλώματα με τη συμμετοχή άλλων ειδικοτήτων.
Σε κάθε περίπτωση, όμως, μία συντονισμένη προσπάθεια / πίεση εκ μέρους μας μπορεί να αποφέρει αποτελέσματα

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Απάντηση #282 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 12:44:28 μμ »
Γελοιότητες...Και ποιος θα έρθει στη Σχοινούσα και στο Κουφονήσι που υπάρχει κενό να διδάξει; Υπάρχει κάποιος που να μπορεί να τον διαθέσει η διεύθυνση και να μη τον έχει στείλει ακόμη; Αν από τους 50 υπεράριθμους οι 30 είναι εντός Αττικής, τι θα κάνουν; Θα τους στείλουν στις Κυκλάδες;

Αποσυνδεδεμένος papaki79

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Απάντηση #283 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 12:47:59 μμ »
τι να πώ το θέμα είναι ότι δεν υπάρχει εξήγηση γιατί έχουν πάρει όλες τισ άλλεσ ειδικότητες και όχι εμάς. το μάθημα είναι στην Αλυκείου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:12:54 »

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Απάντηση #284 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 12:50:49 μμ »
Παίρνω τηλ. αυτή τη στιγμή και μιλάει.
Το μάθημα στην α λυκείου φέτος διδάσκεται κανονικά και έχει μπει στην β επιλογής.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Απάντηση #285 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 01:03:08 μμ »
Επιτέλους μίλησα ήταν μια πολύ ευγενική κοπέλα και μου είπε ότι δεν έχουν καμία πληροφόρηση για προσλήψεις της ειδικότητάς μας,ότι ο αριθμός των κενών ήταν πολύ μικρός και δεν τους έχουν δώσει άλλα κενά οικονομολόγων οι β/θμιες,επίσης ότι υπάρχουν υπεραράριθμοι.Της λέω αφού υπάρχουν υπερ γιατί δεν τους τοποθετούν σε σχολεία?Είναι θέμα της πολιτικής ηγεσίας.Υποψιάζομαι ότι οι β/θμιες επειδή έχουν πολλά κενά σε "βασικές ειδικότητες"στέλνουν κενά μόνο για αυτές,τα υπόλοιπα θα τα μπαλώσουν ποιος ξέρει πως.Μου λέει ότι μπορούμε να κάνουμε ένσταση στη δ/νση σπουδών στο υπουργείο με συγκεκριμένα στοιχεία.Αυτά....
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2012, 01:50:25 μμ από irenead »

Αποσυνδεδεμένος papaki79

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Απάντηση #286 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 01:20:48 μμ »
τι εννοείς ενσταση;

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Απάντηση #287 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 01:24:24 μμ »
Αν γνωρίζουμε περίπτωση όπου τα μαθήματά μας διδάσκονται από ειδικότητα που δεν τα έχει ανάθεση,να υποβάλλουμε ένσταση στη δ/νση σπουδών.

Αποσυνδεδεμένος tarara

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Απάντηση #288 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 01:25:05 μμ »
λοιπον παιδια.. τα πηρα στη κρανα....
εχω χρονια διορισμενος στου διαολου τη μανα, ειμαι εγκλωβισμενος και ψαχνω τη κατασταση για μεταθεση κατι που σας αφορα αμεσα ( φετος λειτουργικα κενα ) εχω τριψηφιο νουμερο μοριων μεταθεσης δεν ειμαι χθεσινος και σας λεω τα εξης
οι κατα τοπους δδε, στην αττικη μονο, πρεπει να εχουν πανω απο 20 λειτουργικα χωρις κανενα στη διαθεση και με ολους τους πε09 με ολες τις πιθανες αναθεσεις στο κεφαλι. εκτος νομου αττικης παρα πολλα τα ξερω γιατι ειμαι εκει....
τι γινεται τωρα.. μεχρι τελος οκτωβρη το τονιζω απο τωρα μεχρι τελος οκτωβρη!! στελνουν οι διαφορες δδε τα κενα για φετος που προεκυψαν,,,, το μπαχαλο δικαιολογειται με την αναφορα ενος μονο ονοματος αννα....
οποτε μεχρι τελος οκτωβρη θα ανανεωθουν οι καταστασεις με τα καθε ειδους κενα που υπαρχουν. αυτο στο λεω μεσα απο το υπουργειο... πιο μεσα δεν γινεται...
λοιπον μην μασατε.. ειναι απλα ανενημερωτοι... τωρα ξεκιναει η διαδικασια και πιστευω οτι τα κενα ( πανω απο 50 ) για μενα προσωπικα θα καλυφθουν απο το τελος οκτωβρη και μετα απο αναπληρωτες.
οι μονιμοι που ειναι σε σχολεια τα εχουν φορτωθει ολα ετσι κι αλλιως...

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Απάντηση #289 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 01:36:20 μμ »
Να είσαι καλά,ένα ευχάριστο νέο!Μα και εδώ οι συνάδελφοι έχουν μιλήσει για κενά της ειδικότητάς μας.

Αποσυνδεδεμένος mariloumarilou2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την παιδεία
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Απάντηση #290 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 01:45:15 μμ »
λοιπον παιδια.. τα πηρα στη κρανα....
εχω χρονια διορισμενος στου διαολου τη μανα, ειμαι εγκλωβισμενος και ψαχνω τη κατασταση για μεταθεση κατι που σας αφορα αμεσα ( φετος λειτουργικα κενα ) εχω τριψηφιο νουμερο μοριων μεταθεσης δεν ειμαι χθεσινος και σας λεω τα εξης
οι κατα τοπους δδε, στην αττικη μονο, πρεπει να εχουν πανω απο 20 λειτουργικα χωρις κανενα στη διαθεση και με ολους τους πε09 με ολες τις πιθανες αναθεσεις στο κεφαλι. εκτος νομου αττικης παρα πολλα τα ξερω γιατι ειμαι εκει....
τι γινεται τωρα.. μεχρι τελος οκτωβρη το τονιζω απο τωρα μεχρι τελος οκτωβρη!! στελνουν οι διαφορες δδε τα κενα για φετος που προεκυψαν,,,, το μπαχαλο δικαιολογειται με την αναφορα ενος μονο ονοματος αννα....
οποτε μεχρι τελος οκτωβρη θα ανανεωθουν οι καταστασεις με τα καθε ειδους κενα που υπαρχουν. αυτο στο λεω μεσα απο το υπουργειο... πιο μεσα δεν γινεται...
λοιπον μην μασατε.. ειναι απλα ανενημερωτοι... τωρα ξεκιναει η διαδικασια και πιστευω οτι τα κενα ( πανω απο 50 ) για μενα προσωπικα θα καλυφθουν απο το τελος οκτωβρη και μετα απο αναπληρωτες.
οι μονιμοι που ειναι σε σχολεια τα εχουν φορτωθει ολα ετσι κι αλλιως...
καλησπερα κ απο εμένα!
τα ίδια νέα με τις άλλες μέρες έχω κ εγώ απο το τμήμα αναπληρωτών. :(
μακάρι συνάδελφε tarara να εχεις δικιο!!!! 
να μην σταματήσουμε όμως να πιέζουμε!  απο Δευτέρα κ πάλι τηλέφωνα! Ε, δεν μπ[ορεί κάποια στιγμή θα μας βαρεθούν κ θα ζητήσουν απο μόνοι τους να τα στείλουν τα κένα....:p ...εύχομαι..... :o
Συνάδελφοι κουράγιο!!!  Αν τα παρατήσουμε τώρα ούτε για τέλος Γενάρη δεν βλέπω φως.....
Δευτέρα κ παλι ραντεβου στα τηλέφωνα!   ;) :)

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Απάντηση #291 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 01:54:49 μμ »
Αν γνωρίζουμε περίπτωση όπου τα μαθήματά μας διδάσκονται από ειδικότητα που δεν τα έχει ανάθεση,να υποβάλλουμε ένσταση στη δ/νση σπουδών.
Επιβεβαιώνω κι εγώ το συνάδελφο tarara ότι υπάρχουν πολλά κενά, αλλά αυτό που γίνεται συνήθως irenead είναι, να δίνουν τις ώρες σε άλλες ειδικότητες που έχουν τα οικονομικά μαθήματα ως δεύτερη ανάθεση, με αποτέλεσμα πολλά σχολεία να μην έχουν και να μη χρειάζονται οικονομολόγους.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Απάντηση #292 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 01:58:38 μμ »
Να είστε καλά παιδιά για τα αισιόδοξα μηνύματα και την πληροφόρηση.
Εγώ προτείνω να στείλουμε και κάποιο κείμενο στους σχολ.συμβούλους πε09 να πιέσουμε και λίγο τα πράγματα,να πραγματοποιηθούν νωρίτερα προσλήψεις.

Αποσυνδεδεμένος mariloumarilou2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την παιδεία
    • Προφίλ
Απ: Πρόσληψη αναπληρωτών Οικονομολόγων 2011-2012
« Απάντηση #293 στις: Οκτώβριος 05, 2012, 02:12:50 μμ »
Να είστε καλά παιδιά για τα αισιόδοξα μηνύματα και την πληροφόρηση.
Εγώ προτείνω να στείλουμε και κάποιο κείμενο στους σχολ.συμβούλους πε09 να πιέσουμε και λίγο τα πράγματα,να πραγματοποιηθούν νωρίτερα προσλήψεις.

Αν κ δεν ειμαι κ τοοοοοσοοο αισιοδοξη κ σίγουρη οτι οι δικοι μας σχολικοι συμβουλοι "λειτουργουν" τα θεματα μας προς την σωστη κατευθυνση...ας το κανουμε....

μήπως ομως θα έπρεπε να κινηθούμε γραπτώς προς άλλη κατεύθυνση?.....δεν ξέρω που, απλά μια σκέψη μου είναι.....
προς το Υπουργείο ισως με κοινοποίηση προς όλες τις διευθύνσεις?.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32313
  • Τελευταία: anikologr3
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161200
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 522
Σύνολο: 522

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.061 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.