*

Αποστολέας Θέμα: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα  (Αναγνώστηκε 118674 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #182 στις: Σεπτέμβριος 18, 2011, 10:56:05 μμ »
Μετά από 5 χρόνια παρακολούθησης του forum επανεπιβεβαίωσα σήμερα ότι το να διαβάζεις το μακρύ και το κοντό του καθενός συμμετέχοντας σε μια συζήτηση όπου δεν γνωρίζεις την προσωπικότητα των συνομιλητών σου δεν μπορεί να έχει άλλο αποτέλεσμα παρά την .... κούραση.

5 χρόνια το παλεύεις; Έχω χρόνο εγώ ακόμη μπροστά μου...   :D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #183 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:33:26 πμ »
Είμαι απόλυτα αδαής ως προς τα οικονομικά και ομολογώ ότι δε διάβασα και τις 14 σελίδες του θέματος. Κάνω, όμως, ορισμένες ... ταγάρικες σκέψεις μετά τα πρόσφατα νέα (παρακαλώ να μη ρίξετε φάσκελα  :D).

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βγαίνει αύριο πρωί πρωί ο ΓΑΠ και λέει στους δανειστές: Καλημέρα σας, σας θεωρώ συνυπεύθυνους, διότι δανείζατε την Ελλάδα, ενώ γνωρίζατε ότι με μαθηματική ακρίβεια τα πράγματα θα φτάσουν σε αυτό το σημείο. Εγώ και η χώρα μου, έτσι κι αλλιώς, αν δε χρεοκοπήσουμε αύριο, θα χρεοκοπήσουμε μεθαύριο και θα έχουμε, εκτός από τα απάνθρωπα μέτρα, δώσει και ένα σκασμό λεφτά. Συνεπώς, σας δίνω 2 επιλογές:
α) Φουντάρω το καράβι και συμπαρασύρω στο βυθό το σύμπαν όλο (Ιρλανδίες, Ιταλίες, ευρώ, διεθνείς αγορές κλπ).
β) Μου χαρίζετε το 70% του χρέους, για να μην κάνω το α.

Για τους οικονομικούς δείκτες δεν ξέρω, αλλά για την καθημερινότητά μας πόσο χειρότερα θα ήταν τα πράγματα δηλαδή; :-\

ΥΓ. Αλλά, βέβαια, θα μου πει κάποιος ότι, ακόμη και αν ισχύει το σκεπτικό μου, κάτι τέτοιο προϋποθέτει πολιτικούς με ... καρπούζια από κάτω και όχι με κερασάκια! ;)
                     


Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #184 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:45:48 πμ »
Παράθεση
Είμαι απόλυτα αδαής ως προς τα οικονομικά και ομολογώ ότι δε διάβασα και τις 14 σελίδες του θέματος. Κάνω, όμως, ορισμένες ... ταγάρικες σκέψεις μετά τα πρόσφατα νέα (παρακαλώ να μη ρίξετε φάσκελα  ).

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βγαίνει αύριο πρωί πρωί ο ΓΑΠ και λέει στους δανειστές: Καλημέρα σας, σας θεωρώ συνυπεύθυνους, διότι δανείζατε την Ελλάδα, ενώ γνωρίζατε ότι με μαθηματική ακρίβεια τα πράγματα θα φτάσουν σε αυτό το σημείο. Εγώ και η χώρα μου, έτσι κι αλλιώς, αν δε χρεοκοπήσουμε αύριο, θα χρεοκοπήσουμε μεθαύριο και θα έχουμε, εκτός από τα απάνθρωπα μέτρα, δώσει και ένα σκασμό λεφτά. Συνεπώς, σας δίνω 2 επιλογές:
α) Φουντάρω το καράβι και συμπαρασύρω στο βυθό το σύμπαν όλο (Ιρλανδίες, Ιταλίες, ευρώ, διεθνείς αγορές κλπ).
β) Μου χαρίζετε το 70% του χρέους, για να μην κάνω το α.

Για τους οικονομικούς δείκτες δεν ξέρω, αλλά για την καθημερινότητά μας πόσο χειρότερα θα ήταν τα πράγματα δηλαδή;

ΥΓ. Αλλά, βέβαια, θα μου πει κάποιος ότι, ακόμη και αν ισχύει το σκεπτικό μου, κάτι τέτοιο προϋποθέτει πολιτικούς με ... καρπούζια από κάτω και όχι με κερασάκια!

Χωρίς να είμαι ειδικός θεωρώ ότι:

Το πρώτο πράγμα που θα γίνει:

η Ελλάδα λόγω τρόικας, είναι σαν να αθέτησε συμφωνία. Με λίγα λόγια είναι σαν να λεει: ενώ υπάρχει δυνατότητα να πάρω μέτρα δεν τα παίρνω γιατί έτσι γουστάρω.

Οι δανειστές εξοργίζονται. Φανταστείτε τον ευαυτό σας να σας χρωστάνε χρήματα και ενώ βλέπετε ότι ο άλλος μπορεί κάπως αν κάνει μια οικονομία να έχει την δυνατότητα να σας τα δώσει, δεν κάνει καν αυτή την οικομία. Τι κάνετε, άμα είστε φιλεύσπαχνος τον συγχωρείτε.

Μόνο που οι δανειστές δεν είναι για διοφόρους λόγους. Επομένως πάτε δικαστήρια.

Λόγω τρόικας η υπόθεση δεν θα εκδικαστεί σε ελληνικό δικαστήριο, αλλά σε ευρωπαικό. Άμεσα το κύρος διαπραγμάτευσης μειώνεται στο ελάχιστο. Εκεί λοιπόν θα σας πάρουν ακόμα και τα σώβρακα. Αφού σας τα πάρουν όλα, ναι μετά θεωρούν ίσως ότι ξεχρέωσες. Εννοέιται ότι η Ελλάδα έχει φύγει από οποιαδήποτε οικομική δραστηριότητα και θα κάνει χρόνια να επανέλθει, δεν θα δανείζει πλέον κανείς και θα υπάρχει πλήρης δυσπιστία σε οποιαδήποτε συναλλαγή, εμπορική δραστηριότητα κ.τ.λ.

Μια λύση είναι να βρουν τρόπο να πουν ότι μεγάλο ποσοστό του χρέους δεν ισχύει για αυτούς και αυτούς τους λόγους και να πείσουν τεκμηριωμένα απόλυτα φυσικά

Ωραία πράγματα. Ίσως και να μην ισχύουν αυτά, αλλά ρόδινα τα πράγματα δεν θα είναι καθόλου
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:51:29 πμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #185 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 12:51:39 πμ »
Είμαι απόλυτα αδαής ως προς τα οικονομικά και ομολογώ ότι δε διάβασα και τις 14 σελίδες του θέματος. Κάνω, όμως, ορισμένες ... ταγάρικες σκέψεις μετά τα πρόσφατα νέα (παρακαλώ να μη ρίξετε φάσκελα  :D).

Ας υποθέσουμε λοιπόν ότι βγαίνει αύριο πρωί πρωί ο ΓΑΠ και λέει στους δανειστές: Καλημέρα σας, σας θεωρώ συνυπεύθυνους, διότι δανείζατε την Ελλάδα, ενώ γνωρίζατε ότι με μαθηματική ακρίβεια τα πράγματα θα φτάσουν σε αυτό το σημείο. Εγώ και η χώρα μου, έτσι κι αλλιώς, αν δε χρεοκοπήσουμε αύριο, θα χρεοκοπήσουμε μεθαύριο και θα έχουμε, εκτός από τα απάνθρωπα μέτρα, δώσει και ένα σκασμό λεφτά. Συνεπώς, σας δίνω 2 επιλογές:
α) Φουντάρω το καράβι και συμπαρασύρω στο βυθό το σύμπαν όλο (Ιρλανδίες, Ιταλίες, ευρώ, διεθνείς αγορές κλπ).
β) Μου χαρίζετε το 70% του χρέους, για να μην κάνω το α.

Για τους οικονομικούς δείκτες δεν ξέρω, αλλά για την καθημερινότητά μας πόσο χειρότερα θα ήταν τα πράγματα δηλαδή; :-\

ΥΓ. Αλλά, βέβαια, θα μου πει κάποιος ότι, ακόμη και αν ισχύει το σκεπτικό μου, κάτι τέτοιο προϋποθέτει πολιτικούς με ... καρπούζια από κάτω και όχι με κερασάκια! ;)
Αυτό έγινε έως ένα βαθμό με τη συμφωνία του Ιουλίου.Μένει να το επικυρώσουν όλα τα ευρωπαικά κοινοβούλια.
Τις συνέπειες αυτής της συμφωνίας αρχίζεις να νιώθεις στην καθημερινότητά σου.
Ως προς το υστερόγραφό σου,νομίζω ότι απλά χρειάστηκε να δει η τρόικα ότι πραγματικά κινδυνεύουν από την αδυναμία μας να ανταποκριθούμε στις υποχρεώσεις μας.Δηλαδή οι πολιτικοί μας δεν έγιναν τίποτα άλλο πέρα από αυτό που ήταν πάντα:άχρηστοι για τον τόπο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #186 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 01:08:20 πμ »
Καταρχάς, ευχαριστώ για τις απαντήσεις. :)
Απλώς, αυτό που θέλω να τονίσω είναι το εξής: Μου έχουν βάλει το πιστόλι στον κρόταφο, μου ζητούν τα χρήματά τους πίσω και εγώ βάζω το χέρι στην τσέπη και... πιάνω το παπούτσι! Κοινώς, ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΔΩΣΩ, επομένως έτσι κι αλλιώς θα τα χάσουν! Θα με σκοτώσουν;

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #187 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 01:34:54 πμ »
Και τι θα κερδίσουν εάν εσύ πεθάνεις;τότε είναι που θα χάσουν όλα τα λεφτά τους.
Ενώ αν δουλεύεις σαν δούλα με μισθούς πείνας σε επιχειρήσεις και εκτάσεις αγορασμένες κοψοχρονιά,θα καταφέρουν μια κάποια απόσβεση...
Παιδιά,τώρα αρχίζει η γενιά μας να καταλαβαίνει τί σημαίνει στυγνός δυτικός ορθολογισμός στην πράξη.

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #188 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 02:02:06 πμ »
Μα ακριβώς, αυτό λέω. Και εν πάση περιπτώσει, ο πατέρας του δεν είπε το περιβόητο "Βυθίστε το"; Τσαμπουκάς; Μπλόφα; Πάντως, έπιασε. Άρα, είμαστε που είμαστε καμένο χαρτί, θεωρώ ότι με μια τέτοια κίνηση, δεν θα είχαμε να χάσουμε τίποτα περαιτέρω. Όπως στα χαρτιά, κάνεις τη μπλόφα σου και αν πιάσει, έπιασε. Σε κάθε περίπτωση εσύ χαμένος ήσουν, ενώ έτσι έχεις μια ελπίδα να υποφώσκει.
Βέβαια, τότε υπάρχαν πολιτικοί της... πολιτικής και όχι πολιτικοί του... λάπτοπ!

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #189 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 02:05:01 πμ »
...Η «μαύρη τρύπα» είχε ήδη οδηγήσει σε εμπλοκή με την τρόικα, η οποία έπληξε την αξιοπιστία της κυβέρνησης σε μια ιδιαιτέρως κρίσιμη στιγμή. Σύμφωνα με επιβεβαιωμένες πληροφορίες οι δανειστές ζήτησαν από την κυβέρνηση:

1. Ακύρωση όλων των προσλήψεων που πραγματοποιήθηκαν το 2010 και το 2011, καθώς και απολύσεις δημοσίων υπαλλήλων.

2. Νέα αύξηση των έμμεσων φόρων σε ποτά, τσιγάρα και καύσιμα, καθώς και αύξηση του φόρου στα είδη πολυτελείας.

3. Νέο και σκληρότερο Ασφαλιστικό. Ορισμένες πληροφορίες μιλούν ακόμη και για νέες αυξήσεις των ορίων ηλικίας συνταξιοδότησης.

4. Περικοπές προνοιακών επιδομάτων.

5. Ακόμη περισσότερες καταργήσεις και συγχωνεύσεις φορέων και οργανισμών του δημόσιου τομέα.

Το πόσο δύσκολη είναι η κατάσταση περιγράφεται από την ίδια τη δήλωση του αντιπροέδρου της κυβέρνησης μετά το τέλος της συνεδρίασης. «Αν δεν ληφθούν και δεν εφαρμοστούν τώρα οι δύσκολες αποφάσεις, αυτό που θα συμβεί θα είναι πράγματι δραματικό και θα συμβεί ερήμην της χώρας μας ή ακόμη και ερήμην της ευρωζώνης» είπε ο κ. Βενιζέλος.


http://www.tovima.gr/politics/article/?aid=420190

benni ο τρομερός!!!!!!
όλο σκανταλιές κάνει!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #190 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 02:08:27 πμ »
η μόνη είμαι που πάω στο ATM και με φασκελώνει;;

τι να κόψουν από το μηδέν;;

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #191 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 06:48:28 πμ »
Τα μετρα που απαιτούνται είναι τα εξής:
   
1.Έκδοση υπουργικών αποφάσεων για την περικοπή συμβάσεων αορίστου και ορισμένου χρόνου σε όλους τους φορείς του Δημοσίου (συμπεριλαμβανομένων και των εκπαιδευτικών, ώστε να ικανοποιηθούν οι στόχοι του Μεσοπρόθεσμου Προγράμματος).


http://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4657924

Για να μην έχουμε αυταπάτες...

Αποσυνδεδεμένος evants

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 793
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #192 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 08:55:18 πμ »
η αναγγελία περί υποχρεωτικών απολύσεων εκπαιδευτικών δεν είναι παρά ο τρόπος να υποχρεωθούν οι υπεράριθμοι της μιας περιοχής να μετακομίσουν τη ζωή τους σε οποιαδήποτε περιοχή τους ζητηθεί και υπάρχουν κενά,κάτι που ως χτες ήταν παράτυπο ή απλά αδιανόητο.Η προπαγάνδα σε όλη της τη μεγαλοπρέπεια,οι κυβερνήσεις του ΠΑΣΟΚ ήταν και εξακολουθούν να είναι α ξ ε π έ ρ α σ τ ε ς σ’αυτό!

Αποσυνδεδεμένος buble10

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 246
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #193 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 08:56:17 πμ »
Τα μετρα που απαιτούνται είναι τα εξής:
   
1.Έκδοση υπουργικών αποφάσεων για την περικοπή συμβάσεων αορίστου και ορισμένου χρόνου σε όλους τους φορείς του Δημοσίου (συμπεριλαμβανομένων και των εκπαιδευτικών, ώστε να ικανοποιηθούν οι στόχοι του Μεσοπρόθεσμου Προγράμματος).


http://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4657924

Για να μην έχουμε αυταπάτες...

Απολύσεις σε όλους τους φορείς του Δημοσίου, περιλαμβανομένων και των εκπαιδευτικών

Ζητούν εφεδρεία σε όλο το Δημόσιο -
 
Περικοπή των μισών συμβασιούχων και επέκταση του μέτρου για έμμεσες απολύσεις
ΡΕΠΟΡΤΑΖ ΕΙΡΗΝΗ ΧΡΥΣΩΛΟΡΑ

Απολύσεις συμβασιούχων - ακόμα και αορίστου χρόνου - σε όλους τους φορείς του Δημοσίου, περιλαμβανομένων και των εκπαιδευτικών, ζητά η τρόικα, σύμφωνα με το έγγραφο που έστειλε ο γενικός γραμματέας του υπουργείου Οικονομικών Ηλίας Πεντάζος. Οπως επισημαίνεται, στόχος είναι επιτευχθεί η εξοικονόμηση δαπανών που προβλέπεται στο Μεσοπρόθεσμο Πρόγραμμα.
Συγκεκριμένα, στο Μεσοπρόθεσμο προβλέπεται μείωση των συμβασιούχων κατά 50% το 2011 και 10% κάθε επόμενο έτος. Στόχος να εξοικονομηθούν 245 εκατ. ευρώ φέτος, 35 εκατ. το 2012, 28 εκατ. το 2013 και από 21 εκατ. το 2014 και 2015 (σύνολο 350 εκατ. στην πενταετία). Μάλιστα, σχετική πρόβλεψη έχει νομοθετηθεί και στο πλαίσιο του εφαρμοστικού νόμου του Μεσοπρόθεσμου.
Εξάλλου, η τρόικα στο έγγραφό της αναφέρεται χωριστά στην εφεδρεία, ζητώντας να εκδοθούν τα απαραίτητα προεδρικά διατάγματα και υπουργικές αποφάσεις, να επεκταθεί το σχήμα σε όλους τους υπαλλήλους της γενικής κυβέρνησης και να σταλούν επιστολές στους υπαλλήλους που θα υπαχθούν στο καθεστώς εφεδρείας.
Με άλλα λόγια, ζητά να εφαρμοσθεί άμεσα το επώδυνο αυτό μέτρο, για το οποίο η κυβέρνηση έχει δεσμευθεί στο Μεσοπρόθεσμο Πρόγραμμα, αλλά όπως θεωρεί η τρόικα δεν έχει προχωρήσει αποφασιστικά στην εφαρμογή του.
Στον εφαρμοστικό νόμο του Μεσοπρόθεσμου προβλέπεται ότι στο εξής το πλεονάζον προσωπικό των ΝΠΙΔ εντάσσεται σε πίνακες κατάταξης που καταρτίζονται από το ΑΣΕΠ με βάση αντικειμενικά και αξιοκρατικά κριτήρια τα οποία καθορίζονται με προεδρικό διάταγμα. Το προσωπικό που θα ενταχθεί σε αυτούς τους πίνακες θα αμείβεται για 12 μήνες με το 60% του βασικού μισθού του. Προβλέπεται ότι οι υπάλληλοι αυτοί θα μπορούν στη συνέχεια να καλύψουν σε ποσοστό 10% προκηρύξεις θέσεων τακτικού προσωπικού, σε ποσοστό 30% προκηρύξεις ορισμένου χρόνου και θα προηγούνται για μερική απασχόληση.

ΟΙ ΦΟΡΕΙΣ. Μέχρι στιγμής, έχει εκδοθεί το ΠΔ για τον καθορισμό των κριτηρίων κατάταξης στους πίνακες της εφεδρείας και έχει ζητηθεί με εγκύκλιο του γενικού γραμματέα ΔΕΚΟ κ. Γιώργου Κυριακού από 151 φορείς (εκ των οποίων ισχύουν, όμως, τελικά, μόνο οι 120) να αποστείλουν ώς τις 26 Σεπτεμβρίου καταλόγους με το πλεονάζον προσωπικό το οποίο να αντιστοιχεί σε τουλάχιστον 10% του συνόλου. Δηλαδή, από τους περίπου 30.000 υπαλλήλους τους να ξεκινήσει η ένταξη στην εφεδρεία των πρώτων 3.000. Θα ακολουθήσει νέο κύμα ΔΕΚΟ στις οποίες θα περιλαμβάνονται και οι μεγάλες, όπως η ΔΕΗ, που απασχολούν συνολικά 200.000 εργαζόμενους.
Στόχος της κυβέρνησης, όπως τα είχε σχεδιάσει μέχρι την περασμένη εβδομάδα, ήταν να οδηγηθούν σε εφεδρεία σε πρώτη φάση 14.000 υπάλληλοι και μετά το 2012 να φτάσουν τους 20.000. Προφανώς, όμως, όπως αναφέρουν πηγές του υπουργείου Οικονομικών, αυτό τώρα δεν επαρκεί. Ετσι, η τρόικα ζητά περισσότερες και πιο άμεσες απολύσεις.
 
ΤΑ ΝΕΑ, 19/9/201

http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=45483
Δ ι ο ρ ί σ τ η κ α !
ΠΕ02

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #194 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 08:58:05 πμ »
Τι μου'πε ενας συμβουλος''ολοι θα τα κανουν ολα και ...οτι ωρολογιο βγαινει'' και γελουσε !!! :-[ :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος corina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 457
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ακύρωση όλων των προσλήψεων του 2010 και 2011 ζητά η Τρόικα
« Απάντηση #195 στις: Σεπτέμβριος 19, 2011, 09:40:53 πμ »
 Ένας εργαζόμενος ανα οικογένεια, ένα βιβλίο ανά τάξη, ένας γιατρός ανα όροφο, ένα νερό ανά Βαγγελιώ ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159771
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 529
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 484
Σύνολο: 494

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.