*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2012  (Αναγνώστηκε 419695 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xerxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #112 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 12:39:25 πμ »
Εφόσον το ξέρεις, το συμπληρώνεις μόνος σου.
Προσοχή μόνο στα μκ γιατί απο 1/7 έχουν παγώσει. Επομένως, αναγράφεις το τελευταίο ΜΚ που έλαβες και με βάση το οποίο πληρώνεσαι όχι απαραίτητα αυτό στο οποίο κανονικά θα έπρεπε να βρίσκεσαι.
(πχ εγώ θα έπρεπε να ήμουν στο 8 - βρίσκομαι όμως ακόμα στο 9 λόγω του "παγώματος")
Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Δυστυχώς δε γνωρίζω το κλιμάκιο μου. Στην αίτηση μετάθεσης που είχα καταθέσει το Νοέμβριο του 2010 η προϋπηρεσία που αναγράφονταν ήταν "5 έτη κ 3 μήνες", αυτή ισχύει μέχρι και 1/7/11; Έχω και μεταπτυχιακό αναγνωρισμένο, με το οποίο από ότι κατάλαβα "κερδίζω" 2 επιπλέον έτη. Θα πρέπει να απευθυνθώ στη Διεύθυνση που ανήκω για να μου πουν; Το τελευταίο Μ.Κ. που έχω στα χέρια μου είναι από τις 6/10/2009 όπου αναφέρεται ότι συμπλήρωσα 3 έτη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:03:53 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #113 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:23:09 πμ »
Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Δυστυχώς δε γνωρίζω το κλιμάκιο μου. Στην αίτηση μετάθεσης που είχα καταθέσει το Νοέμβριο του 2010 η προϋπηρεσία που αναγράφονταν ήταν "5 έτη κ 3 μήνες", αυτή ισχύει μέχρι και 1/7/11; Έχω και μεταπτυχιακό αναγνωρισμένο, με το οποίο από ότι κατάλαβα "κερδίζω" 2 επιπλέον έτη. Θα πρέπει να απευθυνθώ στη Διεύθυνση που ανήκω για να μου πουν; Το τελευταίο Μ.Κ. που έχω στα χέρια μου είναι από τις 6/10/2009 όπου αναφέρεται ότι συμπλήρωσα 3 έτη.

Η προϋπηρεσία μετράει κανονικά, επομένως θα προστεθεί ένα έτος από πέρυσι.
Το Μ.Κ. σου παραμένει το ίδιο.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος spiromilios

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #114 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 08:42:43 πμ »
Καλημερα!Εχω μια ερωτηση:Οσοι εχουν αδεια για μεταπτυχιακο ή ανατροφης εχουν δικαιωμα να κανουν αιτηση μεταθεσης;

Αποσυνδεδεμένος geofun

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #115 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 10:05:16 πμ »
Καλημέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την παράγραφο 1.1 της εγκυκλίου για Δ.Ε. και τη θεμελίωση δικαιώματος μετάθεσης.
Καταρχάς να πω ότι έχω πάρει μετάθεση το έτος 09-10 και το 10-11 είχα απόσπαση σε άλλο ΠΥΣΔΕ, ενώ φέτος υπηρετώ την οργανική μου.
Η εγκύκλιος για αυτούς που έχουν πάρει μετάθεση το 9-10 και πριν αναφέρει:

"Οι εκπαιδευτικοί αυτοί θα έχουν δικαίωμα υποβολής αίτησης μετάθεσης μέσα στην τρέχουσα σχολική χρονιά με την προϋπόθεση όμως ότι θα έχουν υπηρετήσει πραγματικά μέχρι 31-8-2011 την οργανική τους θέση στο σχολείο στο οποίο έχουν μετατεθεί ή έχουν τοποθετηθεί, άλλως δικαίωμα υποβολής αίτησης μετάθεσης θα έχουν οποτεδήποτε υπηρετήσουν για ένα (1) έτος την οργανική τους θέση."

Να σημειώσω ότι η εγκύκλιος της πρωτοβάθμιας αναφέρει ως ημερομηνία υπηρέτησης μέχρι και 31-8-2012, το οποίο μου φαίνεται και λογικό, καθώς η εγκύκλιος αναφέρει "οποτεδήποτε υπηρετήσουν για ένα (1) έτος την οργανική τους θέση" και όχι 2 έτη.
Σε αντίθετη περίπτωση, υποχρεώνει για υπηρέτηση 2 ετών που δεν έχει νόημα ύπαρξης στη ενότητα 1.1.

Πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο, αλλά δε γνώριζαν και πολλά και επέμεναν στην παραπάνω διατύπωση. Ωστόσο μου φαίνεται περίεργο που υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις εγκυκλίους.

Οποιαδήποτε βοήθεια-απάντηση είναι ευπροσδεκτη. Ευχαριστώ πολύ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:03:53 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #116 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 01:55:58 μμ »
Καλημέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την παράγραφο 1.1 της εγκυκλίου για Δ.Ε. και τη θεμελίωση δικαιώματος μετάθεσης.
Καταρχάς να πω ότι έχω πάρει μετάθεση το έτος 09-10 και το 10-11 είχα απόσπαση σε άλλο ΠΥΣΔΕ, ενώ φέτος υπηρετώ την οργανική μου.
Η εγκύκλιος για αυτούς που έχουν πάρει μετάθεση το 9-10 και πριν αναφέρει:

"Οι εκπαιδευτικοί αυτοί θα έχουν δικαίωμα υποβολής αίτησης μετάθεσης μέσα στην τρέχουσα σχολική χρονιά με την προϋπόθεση όμως ότι θα έχουν υπηρετήσει πραγματικά μέχρι 31-8-2011 την οργανική τους θέση στο σχολείο στο οποίο έχουν μετατεθεί ή έχουν τοποθετηθεί, άλλως δικαίωμα υποβολής αίτησης μετάθεσης θα έχουν οποτεδήποτε υπηρετήσουν για ένα (1) έτος την οργανική τους θέση."

Να σημειώσω ότι η εγκύκλιος της πρωτοβάθμιας αναφέρει ως ημερομηνία υπηρέτησης μέχρι και 31-8-2012, το οποίο μου φαίνεται και λογικό, καθώς η εγκύκλιος αναφέρει "οποτεδήποτε υπηρετήσουν για ένα (1) έτος την οργανική τους θέση" και όχι 2 έτη.
Σε αντίθετη περίπτωση, υποχρεώνει για υπηρέτηση 2 ετών που δεν έχει νόημα ύπαρξης στη ενότητα 1.1.

Πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο, αλλά δε γνώριζαν και πολλά και επέμεναν στην παραπάνω διατύπωση. Ωστόσο μου φαίνεται περίεργο που υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις εγκυκλίους.

Οποιαδήποτε βοήθεια-απάντηση είναι ευπροσδεκτη. Ευχαριστώ πολύ.

Μάλλον τυπογραφικό θα είναι. Το σωστό είναι στην εγκύκλιο της Πρωτοβάθμιας όπως τα έγραψες. Η ουσία είναι ότι όσοι έχουν πάρει μετάθεση μέχρι και το 2010 υπηρετούν για ενα χρόνο την οργανική τους, άσχετα με το αν το έχουν ή δεν το έχουν κάνει ήδη. Κι εγώ το 2010 πήρα μετάθεση, αλλά δεν την έχω υπηρετήσει ακόμα. Όποτε κι αν επιστρέψω, θα είναι για ένα χρόνο και τον πρώτο Νοέμβρη που θα είμαι εκεί, θα δικαιούμαι νέας αίτησης (αν δεν αλλάξει κι αυτό). Συνεπώς, μιας και είσαι ήδη φέτος στην οργανική σου κανονικότατα καταθέτεις τώρα αίτηση.
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος kalypsob

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • carpe diem
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #117 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 02:57:51 μμ »
Με συγχωρειτε αν γινομαι κουραστική, αλλά για τα μουσικά κλπ δεν προβλέπετα φέτος κάτι?

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #118 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 03:10:35 μμ »
Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Δυστυχώς δε γνωρίζω το κλιμάκιο μου. Στην αίτηση μετάθεσης που είχα καταθέσει το Νοέμβριο του 2010 η προϋπηρεσία που αναγράφονταν ήταν "5 έτη κ 3 μήνες", αυτή ισχύει μέχρι και 1/7/11; Έχω και μεταπτυχιακό αναγνωρισμένο, με το οποίο από ότι κατάλαβα "κερδίζω" 2 επιπλέον έτη. Θα πρέπει να απευθυνθώ στη Διεύθυνση που ανήκω για να μου πουν; Το τελευταίο Μ.Κ. που έχω στα χέρια μου είναι από τις 6/10/2009 όπου αναφέρεται ότι συμπλήρωσα 3 έτη.

Η προϋπηρεσία μετράει κανονικά, επομένως θα προστεθεί ένα έτος από πέρυσι.
Το Μ.Κ. σου παραμένει το ίδιο.

είναι όπως τα λέει ο jak_13.  Να προσθέσω μόνο ότι η προϋπηρεσία 5 έτη και 3 μήνες που αναγράφοταν στην περσινή σου αίτηση αναφέρεται σε υπηρέτηση ως 31/8/2011. Άρα φέτος, θα έχεις 6 έτη και 3 μήνες ως 31/8/2012.
Επισης, προς το παρόν δεν αλλάζεις βαθμό ( λόγω μεταπτυχιακού) γιατί ακόμα δεν έχουν εγγραφεί οι πινακες προακτέων και φυσικά δεν έχουν κυρωθεί απο τις περιφέρειες ( και μάλλον χλωμό αυτό να γίνει ως τέλος νοεμβρίου που "τρέχουν" οι αιτήσεις).
τέλος, εφόσον ΜΚ16 έλαβες6/10/09 σημαίνει ότι κανονικά θα άλλαζες 6/10/11 αλλά έπεσες κι εσύ θύμα της γενικότερης "παγωμάρας" οποτε ισχύει αυτό το ΜΚ όπως σωστά σου έγραψε ο jak-13 :) :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #119 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 03:11:30 μμ »
Καλημερα!Εχω μια ερωτηση:Οσοι εχουν αδεια για μεταπτυχιακο ή ανατροφης εχουν δικαιωμα να κανουν αιτηση μεταθεσης;

κάνουν κανονικά αίτηση. Ωστόσο για το διάστημα που βρίσκεσαι σε εκπ/κή άδεια, θα πάρεις ένα μόριο/χρόνο και όχι τα μόρια που αντιστοιχούν στο σχολείο σου.  :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #120 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 03:14:18 μμ »
Καλημέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την παράγραφο 1.1 της εγκυκλίου για Δ.Ε. και τη θεμελίωση δικαιώματος μετάθεσης.
Καταρχάς να πω ότι έχω πάρει μετάθεση το έτος 09-10 και το 10-11 είχα απόσπαση σε άλλο ΠΥΣΔΕ, ενώ φέτος υπηρετώ την οργανική μου.
Η εγκύκλιος για αυτούς που έχουν πάρει μετάθεση το 9-10 και πριν αναφέρει:

"Οι εκπαιδευτικοί αυτοί θα έχουν δικαίωμα υποβολής αίτησης μετάθεσης μέσα στην τρέχουσα σχολική χρονιά με την προϋπόθεση όμως ότι θα έχουν υπηρετήσει πραγματικά μέχρι 31-8-2011 την οργανική τους θέση στο σχολείο στο οποίο έχουν μετατεθεί ή έχουν τοποθετηθεί, άλλως δικαίωμα υποβολής αίτησης μετάθεσης θα έχουν οποτεδήποτε υπηρετήσουν για ένα (1) έτος την οργανική τους θέση."

Να σημειώσω ότι η εγκύκλιος της πρωτοβάθμιας αναφέρει ως ημερομηνία υπηρέτησης μέχρι και 31-8-2012, το οποίο μου φαίνεται και λογικό, καθώς η εγκύκλιος αναφέρει "οποτεδήποτε υπηρετήσουν για ένα (1) έτος την οργανική τους θέση" και όχι 2 έτη.
Σε αντίθετη περίπτωση, υποχρεώνει για υπηρέτηση 2 ετών που δεν έχει νόημα ύπαρξης στη ενότητα 1.1.

Πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο, αλλά δε γνώριζαν και πολλά και επέμεναν στην παραπάνω διατύπωση. Ωστόσο μου φαίνεται περίεργο που υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις εγκυκλίους.

Οποιαδήποτε βοήθεια-απάντηση είναι ευπροσδεκτη. Ευχαριστώ πολύ.

η διατύπωση της εγκυκλίου στο σημείο αυτό είναι σωστή.  Αυτό που λέει είναι "όσοι πήραν μετάθεση το 09-10 θα έπρεπε ως 31.8/11 να έχουν υπηρετήσει την οργανική τους -υποχρέωση υπηρέτησης ένα έτος. Αν δεν το έχουν κάνει ( όπως πχ εσύ) οφειλουν -προκειμένου να μπορούν να υποβάλλουν φέτος αίτηση μετάθεσης - να υπηρετήσουν την οργανική που χρωστάνε ως 31/08/2012.

και οι δύο εγκύκλιοι το ίδιο αναφέρουν - απλά η της δευτεροβάθμιας είναι πιο συγκεκριμένη.  :)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος xerxis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #121 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 03:22:04 μμ »

Bitch και jak_13 σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Επομένως, θα γράψω στην αίτησή μου "Βαθμός Ε και Μ.Κ.1".

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #122 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 03:23:09 μμ »
όχι, θα γράψεις βαθμός Β και ΜΚ16 ( ακόμα τα παλιά ισχύουν) Αν δεν σου έρθει χαρτί με την επανακατάταξη ακόμα στα παλιά βρίσκεσαι.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος geofun

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #123 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 03:35:20 μμ »
Καλημέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την παράγραφο 1.1 της εγκυκλίου για Δ.Ε. και τη θεμελίωση δικαιώματος μετάθεσης.
Καταρχάς να πω ότι έχω πάρει μετάθεση το έτος 09-10 και το 10-11 είχα απόσπαση σε άλλο ΠΥΣΔΕ, ενώ φέτος υπηρετώ την οργανική μου.
Η εγκύκλιος για αυτούς που έχουν πάρει μετάθεση το 9-10 και πριν αναφέρει:

"Οι εκπαιδευτικοί αυτοί θα έχουν δικαίωμα υποβολής αίτησης μετάθεσης μέσα στην τρέχουσα σχολική χρονιά με την προϋπόθεση όμως ότι θα έχουν υπηρετήσει πραγματικά μέχρι 31-8-2011 την οργανική τους θέση στο σχολείο στο οποίο έχουν μετατεθεί ή έχουν τοποθετηθεί, άλλως δικαίωμα υποβολής αίτησης μετάθεσης θα έχουν οποτεδήποτε υπηρετήσουν για ένα (1) έτος την οργανική τους θέση."

Να σημειώσω ότι η εγκύκλιος της πρωτοβάθμιας αναφέρει ως ημερομηνία υπηρέτησης μέχρι και 31-8-2012, το οποίο μου φαίνεται και λογικό, καθώς η εγκύκλιος αναφέρει "οποτεδήποτε υπηρετήσουν για ένα (1) έτος την οργανική τους θέση" και όχι 2 έτη.
Σε αντίθετη περίπτωση, υποχρεώνει για υπηρέτηση 2 ετών που δεν έχει νόημα ύπαρξης στη ενότητα 1.1.

Πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο, αλλά δε γνώριζαν και πολλά και επέμεναν στην παραπάνω διατύπωση. Ωστόσο μου φαίνεται περίεργο που υπάρχει διαφορά ανάμεσα στις εγκυκλίους.

Οποιαδήποτε βοήθεια-απάντηση είναι ευπροσδεκτη. Ευχαριστώ πολύ.

η διατύπωση της εγκυκλίου στο σημείο αυτό είναι σωστή.  Αυτό που λέει είναι "όσοι πήραν μετάθεση το 09-10 θα έπρεπε ως 31.8/11 να έχουν υπηρετήσει την οργανική τους -υποχρέωση υπηρέτησης ένα έτος. Αν δεν το έχουν κάνει ( όπως πχ εσύ) οφειλουν -προκειμένου να μπορούν να υποβάλλουν φέτος αίτηση μετάθεσης - να υπηρετήσουν την οργανική που χρωστάνε ως 31/08/2012.

και οι δύο εγκύκλιοι το ίδιο αναφέρουν - απλά η της δευτεροβάθμιας είναι πιο συγκεκριμένη.  :)

Ευχαριστώ ΠΕ0404 και bitch.
Ωστόσο bitch,  η εγκύκλιος της Δ.Ε. είναι ανοήτως πιο "συγκεκριμένη", γιατί αλλιώς, η υπάλληλος στο υπουργείο θα είχε απαντήσει ότι έχω δικαίωμα να κάνω αίτηση μετάθεσης φέτος και όχι το αντίθετο. Θα μπορούσαν να αποφύγουν την ημερομηνία 31.8.2011 στη διατύπωση όπως κάνουν στην πρωτοβάθμια. Γιατί η της δευτεροβάθμιας αυτολεξεί λέει ότι μπορώ να κάνω αίτηση μόνο όταν έχει παρέλθει η λήξη της ετήσιας υποχρεωτικής υπηρεσίας.
Άντε να βρείς άκρη τώρα στις δευτεροβάθμιες χωρίς να τους έρθει διευκρίνιση....

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2012
« Απάντηση #124 στις: Νοέμβριος 14, 2011, 03:42:50 μμ »
μα δε γίνεται να γίνει πιο συγκερκιμένο - και άρα τι σόι διευκρίνηση να δώσει το υπουργείο; Η εγκύκλιος είναι σαφής : αν έχεις υπηρετήσει οργανική ως 31/8/11 κάνεις αίτηση κανονικά, αλλιώς όποτε την υπηρετήσεις...αφού λοιπόν φέτος την υπηρετείς τι παραπάνω να γράψει ο ποιητής...μάλλον έπεσες στην περίπτωση ( αν και γενικά σήμερα στο υπουργείο δεν κάνανε άλλη δουλειά απ΄το να σηκώνουν τα τηλέφωνα οπότε λογικό είναι να έχουν κι αυτοί "κάψει εγκέφαλο" - μην τους πυροβολούμε κι αυτούς!

πάρε στη κα Γράψα ή τον κο. Κονδύλη που είναι πιο παλιοί εκεί να στο πούνε σίγουρα ( τα τηλέφωνά τους αναγράφονται στην εγκύκλιο - απλά θέλει υπομονή )  ;)
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160920
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 658
Σύνολο: 668

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.052 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.