*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτής πλήρους ωραρίου που δεν συμπληρώνει ωράριο  (Αναγνώστηκε 19140 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος liakarra

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής πλήρους ωραρίου που δεν συμπληρώνει ωράριο
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 10:30:06 μμ »
καλησπερα! εγω προσληφθηκα αναπληρωτρια ειδικης πληρους ωραριου με ΕΣΠΑ αλλα μου εχουν δωσει 18 ωρες και μου ειπαν στη δευτεροβαθμια οτι δεν υπαρχουν αλλες ωρες για να συμπληρωσω. μου ειπαν οτι επειδη ειναι μεσω εσπα μπορει να εχω μειωση μισθου κατι που δεν ισχυει στις προσληψεις απο τον τακτικο προυπολογισμο. Εχει τυχει σε καποιον απο χρηματα εσπα κατι αντιστοιχο?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Συνδεδεμένος popins

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 271
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής πλήρους ωραρίου που δεν συμπληρώνει ωράριο
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 07:48:13 πμ »
καλησπερα! εγω προσληφθηκα αναπληρωτρια ειδικης πληρους ωραριου με ΕΣΠΑ αλλα μου εχουν δωσει 18 ωρες και μου ειπαν στη δευτεροβαθμια οτι δεν υπαρχουν αλλες ωρες για να συμπληρωσω. μου ειπαν οτι επειδη ειναι μεσω εσπα μπορει να εχω μειωση μισθου κατι που δεν ισχυει στις προσληψεις απο τον τακτικο προυπολογισμο. Εχει τυχει σε καποιον απο χρηματα εσπα κατι αντιστοιχο?
Αυτή την απορία είχα και εγώ και πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο στο τμήμα ΕΣΠΑ.  Μου είπαν ότι όσοι είναι αναπληρωτές πλήρους ωραρίου με ΕΣΠΑ πρέπει να έχουν 23 ώρες. Η δδε στην οποία ανήκω άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο ότι αν έχεις π.χ. 18 ώρες πληρώνεσαι και παίρνεις προϋπηρεσία για τα 18/23. Δεν ξέρω ποιος λέει το σωστό και πώς είναι η κατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος dimkos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής πλήρους ωραρίου που δεν συμπληρώνει ωράριο
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 09:49:11 πμ »
Καλημερα. Απο οσο γνωριζω εσπα πρεπει να εχεις 23 ωρες, αλλιως πας μειωμενου, δλδ 15.θα πληρωνεσαι κ προυπηρεσια για 15.Η συμβαση σου ποσες ωρες αναφερει;  Για ψαξτε το.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2018, 09:53:31 πμ από dimkos »

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτής πλήρους ωραρίου που δεν συμπληρώνει ωράριο
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 11:30:59 πμ »
Καλημερα. Απο οσο γνωριζω εσπα πρεπει να εχεις 23 ωρες, αλλιως πας μειωμενου, δλδ 15.θα πληρωνεσαι κ προυπηρεσια για 15.Η συμβαση σου ποσες ωρες αναφερει;  Για ψαξτε το.
ιστορίες για αγρίους...όποιος είναι πλήρους είναι πλήρους....τελειωμένο το γράφει η σύμβαση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής πλήρους ωραρίου που δεν συμπληρώνει ωράριο
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 11:41:11 πμ »
Να κόψουν το λαιμό τους να βρούνε 23 ώρες. Πιστεύω ότι πιθανά θα έχεις πρόβλημα στην πληρωμή. Από τη στιγμή που το υπουργείο πήρε πλήρους ωραρίου, πιθανά υπήρχαν οι 23 ώρες διαθέσιμες και κάτι άλλαξε στη συνέχεια. Να μην το αφήσεις έτσι και να πιέσεις να σου βρούνε και τις υπόλοιπες ώρες.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2849
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής πλήρους ωραρίου που δεν συμπληρώνει ωράριο
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 08:14:13 μμ »
καλησπερα! εγω προσληφθηκα αναπληρωτρια ειδικης πληρους ωραριου με ΕΣΠΑ αλλα μου εχουν δωσει 18 ωρες και μου ειπαν στη δευτεροβαθμια οτι δεν υπαρχουν αλλες ωρες για να συμπληρωσω. μου ειπαν οτι επειδη ειναι μεσω εσπα μπορει να εχω μειωση μισθου κατι που δεν ισχυει στις προσληψεις απο τον τακτικο προυπολογισμο. Εχει τυχει σε καποιον απο χρηματα εσπα κατι αντιστοιχο?

Εφόσον είσαι ΕΣΠΑ δεν μπορεί να έχεις λιγότερο απο 23 ώρες. Πρέπει οι ώρες να είναι όλες συμπληρωμένες μέχρι και το τελευταίο λεπτό! Η απάντηση είναι αυτή που προαναφέρθηκε. Να κόψουν το λαιμό τους να σου βρουν ώρες, διότι όταν λέμε οτι  προσλαμβάνομαι ως αναπληρωτής πλήρους εννούμε πλήρους. Τελεία και πάυλα.

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2849
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής πλήρους ωραρίου που δεν συμπληρώνει ωράριο
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 08:17:15 μμ »
Αυτή την απορία είχα και εγώ και πήρα τηλέφωνο στο υπουργείο στο τμήμα ΕΣΠΑ.  Μου είπαν ότι όσοι είναι αναπληρωτές πλήρους ωραρίου με ΕΣΠΑ πρέπει να έχουν 23 ώρες. Η δδε στην οποία ανήκω άφησε ανοιχτό το ενδεχόμενο ότι αν έχεις π.χ. 18 ώρες πληρώνεσαι και παίρνεις προϋπηρεσία για τα 18/23. Δεν ξέρω ποιος λέει το σωστό και πώς είναι η κατάσταση.

Βλακείες σου είπαν απο τη ΔΔΕ. Πρέπει να σου βρουν 23 ώρες. Εφόσον σε κάλεσαν πλήρους είναι υποχρεωμένοι. Ισχύει αυτό που σου είπαν απο το Υπουργείο.

Αποσυνδεδεμένος badtouch

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής πλήρους ωραρίου που δεν συμπληρώνει ωράριο
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 09:08:10 μμ »
Εγώ πέρυσι με πήραν πλήρους 23 ώρες αλλά στη δευτεροβάθμια μου έδωσαν 21 ώρες... και τώρα τι κάνουμε είπα... και μου απάντησε ο διευθυντής "στις χαρίζω γιατί πας σε 4 σχολεία" δεν θα τον ξεχάσω ποτέ!!! Large τύπος!
Σε εσένα πρέπει πχ να δικαιολογήσουν δουλειά γραφείου ή τέλος πάντων να σου βρουν ώρες!! Δεν μπορούν να σε βάλλουν μειωμένου γιατί προσλήφθηκες  πλήρους . (Το ανάποδο γίνεται)

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2849
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής πλήρους ωραρίου που δεν συμπληρώνει ωράριο
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 10, 2018, 09:41:57 μμ »
Το ΕΣΠΑ δεν δικαιολογει γραμματειακή υποστηριξη! Ακομα και να θελει να στις χαρισει τις ωρες πρεπει στο παρουσιολογιο του ΕΣΠΑ και το myschool να τις εχει καλυψει ολες!

Αποσυνδεδεμένος thymiaras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 458
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής πλήρους ωραρίου που δεν συμπληρώνει ωράριο
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουάριος 24, 2019, 04:40:05 μμ »
Το ΕΣΠΑ δεν δικαιολογει γραμματειακή υποστηριξη! Ακομα και να θελει να στις χαρισει τις ωρες πρεπει στο παρουσιολογιο του ΕΣΠΑ και το myschool να τις εχει καλυψει ολες!

Πριν 4 χρόνια που ήμουν αναπληρωτής ΕΣΠΑ σε Α/θμια είχα 20 ώρες διδακτικό ωράριο + 4 ώρες γραμματειακή υποστήριξη ... Δεν νομίζω να άλλαξε κάτι από τότε. Επίσης έχω δουλέψει σε β/θμια με πολύ λιγότερες ώρες από το κανονικό ως πλήρους αλλά νομίζω δεν ήμουν ΕΣΠΑ τότε ... Οπότε είναι στο χέρι του/των διευθυντών (σχολείων διεύθυνσης) ...

Αποσυνδεδεμένος edesta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Έκπληξη
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτής πλήρους ωραρίου που δεν συμπληρώνει ωράριο
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουάριος 24, 2019, 04:49:08 μμ »
Ο νόμος ΔΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙ γραμματειακή υποστήριξη σε κανέναν. Επειδή στην πράξη γίνεται, υπάρχει αντίστοιχη καταχώρηση στο my school. Το βρίσκω εκδικητικό ένας αναπληρωτής να παίρνει μειωμένα χρήματα επειδή έχει λιγότερες διδακτικές ώρες. Εξωδιδακτικά καθήκοντα υπάρχουν ένα σορό για να συμπληρώσει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 367
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 335
Σύνολο: 343

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.194 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.