*

Αποστολέας Θέμα: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60  (Αναγνώστηκε 133948 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kdama

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 66
    • Προφίλ
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #168 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 02:14:06 μμ »
καλημερα elen-lia!!!είδες είδες??????ναι .....τώρα καλά μας κουράγια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστούμε πολύ όλους τους αιρετούς για την πολύτιμη υποστήριξη και βοήθεια, που μας προσφέρουν :)
Το θέμα τώρα είναι να γίνει η νέα καταμέτρηση των κενών και να ανακοινωθούν...πάντως για δείτε και τον ακόλουθο σύνδεσμο για να δείτε τι μας περιμένει του χρόνου... :-[

www.alfavita.gr/artrog.php?id=46861


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:52:45 »

Αποσυνδεδεμένος nikitri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #169 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 02:28:16 μμ »
as ελπίσουμε ότι τα κενά είναι πολύ περισσότερα και ότι επιτέλους θα ανοίξουν και τη βόρεια ελλάδα...όσο για του χρόνου νομίζω ότι σιγά σιγά όλοι εμείς οι αναπληρωτές πρέπει να ψαχνόμαστε για άλλες δουλειές...βλέπε αγροτιά....τσάπα και φτυάρι....

Αποσυνδεδεμένος FOX85

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 296
    • Προφίλ
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #170 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 02:29:46 μμ »
χάλια μαύρα....ξέρετε αν θα βγει τιποτα αυτή την εβδομάδα για γενική η ειδική;

Αποσυνδεδεμένος liberty

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #171 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 02:42:15 μμ »
Γεια σας και απο εμένα και καλή εβδομάδα να έχουμε.Η Χριστοφιλοπουλου το πρωι στοΣΚΑΙ μίλησε εμμέσως πλην σαφώς για περικοπες κονδυλίων  στον προυπολογισμό του 2012 και για μειωμένες προσλήψεις αναπληρωτών.για διορισμούς δε ούτε κουβέντα οπότε μαύρα τα μαντάτα!!!!!!Οσο για την αγροτιά που λες nikitri το έχεις κάνει το αθλήμα;ισα ισα για επιβιώση, μίλαει παθόυσα.Πάντως εγώ με βλέπω ολο και πιο κοντά στην αποδήμηση.....τα κουβαδάκια μου και σε άλλη παραλία ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:52:45 »

Αποσυνδεδεμένος nikitri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #172 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 02:50:19 μμ »
έτσι και αλλιώς για επιβίωση μιλάμε καλή μου...αφού τα βλέπεις...

Αποσυνδεδεμένος liberty

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #173 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 02:56:34 μμ »
έτσι και αλλιώς για επιβίωση μιλάμε καλή μου...αφού τα βλέπεις...
γι'αυτό σου λέω,  ώρα να γίνουμε αποδημητικά πουλιά, είναι και η κατάλληλη εποχή ;D ;D ;D τίποτα νεώτερο από το μέτωπο  υπάρχει;

Αποσυνδεδεμένος nikitri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #174 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 03:03:17 μμ »
μπα..........

Αποσυνδεδεμένος stroumfaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #175 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 03:30:56 μμ »
Διευκρινίσεις με το σταγονόμετρο δίνει η κυβέρνηση για το πως θα εφαρμοστεί η εργασιακή εφεδρεία, ειδικά στο σκέλος εκείνο που αφορά εκείνους που δεν είναι στο καθεστως προ-συνταξιοδότησης.'Οπως είπε μιλώντας σε ραδιοφωνικό σταθμό ο κυβερνητικός εκπρόσωπος, για όσους δεν είναι στο καθεστώς προ-συνταξιοδότησης, θα προβλέπεται αποζημίωση - δηλαδή αυτό σημαίνει απόλυση!

Είπε επίσης οτι έως το τέλος του έτους θα ολοκληρωθεί το πρώτο κύμα της εργασιακής εφεδρείας, το οποίο θα περιλαμβάνει και εργαζόμενους στους ΟΤΑ.

Πρόσθεσε και κάτι άλλο το οποίο είναι καινούριο: Οτι είναι πιθανόν η αναλογία προσλήψεων - αποχωρήσεων από ένα προς 10, να μεταβληθεί σε μηδέν προς 10 - δηλαδή προσλήψεις τέλος!

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #176 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 03:35:35 μμ »
Demetroula στο πρόγραμμα του Αριστοτέλειου Πανεπιστήμιου πότε γινόταν οι αιτήσεις και εμείς δεν πήραμε είδηση?

Παιδιά, έχω την εντύπωση ότι σε αυτό το πρόγραμμα θα συμμετέχουν ήδη διορισμένοι νηπιαγωγοί και δε θα γίνουν επιπλέον προσλήψεις αναπληρωτών...
Εγώ το πήρα είδηση τον Αύγουστο όταν είχα μπει τυχαία στο site του Αριστοτελείου, αλλά μετά ξέχασα να κάνω τα χαρτιά μου (οι αιτήσεις ήταν τέλη Αυγούστου με αρχές Σεπτεμβρίου, νομίζω). Και πέρυσι είχε εφαρμοστεί αυτό το πρόγραμμα και τα άτομα που είχαν προσληφθεί πληρώνονταν με την ώρα περίπου 5 ευρώ καθαρά νομίζω. Έχω την εντύπωση ότι το ωράριο δεν ήταν πλήρες και τα λεφτά άργησαν να τα πάρουν. Έτσι μου είχε πει μια κοπέλα στη σελίδα του Καψαλάκη, που είχε δουλέψει σ' αυτό το πρόγραμμα.

αυτό το πρόγραμμα έχει σχέση με τα αλλόγλωσσα παιδιά- μετανάστες κλπ? αν ναι τότε σχετίζεται με το αντίστοιχο μεταπτυχιακό που τρέχει στο παιδαγωγικό νηιπαγωγών και αν είναι στην κρίση των καθηγητών.... δύσκολα τα πράγματα... εγώ πάντως διάβαζα 5 μήνες για να δώσω εξετάσεις στο μεταπτυχιακό και με κόψανε με 3,5 ... :o   ακόμα γελάω , αλλά δεν θα τα παρατήσω.

Στο πρόγραμμα στη Θράκη, πάντως, τα λεγόμενα ΚΕΣΠΕΜ (διοργάνωση Καποδιστριακό) έκανες αιτήσεις και σε καλούσαν για συνέντευξη. Άτομα και φίλους που πήραν κρίνω ότι τους κάλεσαν για λόγους όπως, προηγούμενη διδακτική εμπειρία σε μουσουλμανόπαιδα αλλά και στο συγκεκριμένο πρόγραμμα άλλες χρονιές και γενικότερα επαφή με ευπαθείς κοινωνικές ομάδες. Τώρα αν ορισμένοι πήγαν "μιλημένοι", δεν ξέρω...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2011, 05:32:23 μμ από jioannio »

Αποσυνδεδεμένος kalliopi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #177 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 03:41:57 μμ »
καλημερα elen-lia!!!είδες είδες??????ναι .....τώρα καλά μας κουράγια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ευχαριστούμε πολύ όλους τους αιρετούς για την πολύτιμη υποστήριξη και βοήθεια, που μας προσφέρουν :)
Το θέμα τώρα είναι να γίνει η νέα καταμέτρηση των κενών και να ανακοινωθούν...πάντως για δείτε και τον ακόλουθο σύνδεσμο για να δείτε τι μας περιμένει του χρόνου... :-[

www.alfavita.gr/artrog.php?id=46861


Πάντως το άρθρο αυτό είναι ανησυχητικό..  :(  :( Αν όντως αυξήσουν το ωράριο των μόνιμων, που το θεωρώ πολύ πιθανό, θα καλύψουν πάρα πολλά κενά και οι αναπληρωτές θα ναι πολύ λιγότεροι   :( :(

Αποσυνδεδεμένος bambino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 357
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #178 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 03:46:39 μμ »

Το θέμα τώρα είναι να γίνει η νέα καταμέτρηση των κενών και να ανακοινωθούν...www.alfavita.gr/artrog.php?id=46861
[/quote]

Μηπως εχουν ανακοινωθουν καπου να κενα?

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #179 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 04:17:47 μμ »
έχω ένα προαίσθημα πως δεν θα πάρει άλλους αναπληρωτές ειδικά στον κλάδο μας δεν ξέρω για εσάς αλλά εγώ όταν φτάνω στην πηγή κατι μαγικό γίνεται και νερό δεν πίνω και τώρα κοντευω να φτάσω :( :( :( :(
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος rose_

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #180 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 04:46:17 μμ »
Δε νομιζω... Θα παρει κ αλλους... Ας εχουμε τουλαχιστον θετικη σκεψη... Ειναι οτι μας εχει απομεινει!!! Εξαλου η ΔΟΕ ειχε δωσει κ αλλα κενα τα οποια δεν καλυφθηκαν... Λογικα δεν θα καλυφθουν στις επομενες φασεις? Μα και οι αιρετοι λενε οτι κενα δημιουργουνται συνεχεια...

Αποσυνδεδεμένος fafa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 148
    • Προφίλ
Απ: Δ΄φάση αναπληρωτών Νηπιαγωγών ΠΕ60
« Απάντηση #181 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 05:05:57 μμ »
γνωριζει κανεις αν η λαρισα εει κενα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162022
  • Σύνολο θεμάτων: 19238
  • Σε σύνδεση σήμερα: 634
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 616
Σύνολο: 643

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.