*

Αποστολέας Θέμα: Πρόσληψη Ωρομίσθιων Εκπαιδευτικών στα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας  (Αναγνώστηκε 2974769 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος astipd

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ

Καλησπερα,
εχω δουλεψει σαν ωρομισθιος σε ιεκ, πανεπιστημιο κτλ. Αλλα οι ωρες, ετη κτλ δεν επαρκουν ωστε να παρω μορια. Παρολα αυτα καλο δεν θα ηταν να προσκομισω τα αντιστοιχα δικαιολογητικα; Εχω αναλυτικη βεβαιωση  των ωρων και των μηνων που εχω δουλεψει  απο τον αντιστοιχο φορεα, χρειαζεται και βεβαιωση ασφαλιστικου φορεα (ικα) η αυτη χρειαζεται μονο για οσους εχουν δουλεψει στον ιδιωτικο τομεα (φροντιστηρια); Και μια τελευταια ερωτηση. Επειδη θα στειλω την αιτητση συστημενη ταχυδρομικως τελευταια μερα, παρολο που μεσα στην προκηρυξη γραφει οτι γινεται, μου ειπανε οτι καλο ειναι να την στειλω καποιες μερες νωριτερα γιατι αλλιως δεν θα την δεχτουν. Ισχυει κατι τετοιο; Οποιος γνωριζει κατι σχετικα... Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος charm_quark

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 377
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Η πιστοποιήση κατα ΑΣΕΠ για τις νέες τεχνολογίες... γίνεται πώς;

Αρκει το αντίγραφο του μεταπτυχιακού που είναι πάνω σε Υπολογιστές (ή έστω η αναλυτική;)
Τα πάντα όλα... και τα κοάλα τίποτα;;


Αποσυνδεδεμένος bagia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
καλησπερα
τα χαρτια που θα βαλουμε στο φκελο πρεπει να εχουν συγκεκριμμενη σειρα? πρεπειι να ειναι αριθμημενα? γιατι δεν εχει καμια οδηγια

Αποσυνδεδεμένος astipd

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
καλησπερα
τα χαρτια που θα βαλουμε στο φκελο πρεπει να εχουν συγκεκριμμενη σειρα? πρεπειι να ειναι αριθμημενα? γιατι δεν εχει καμια οδηγια

Mεσα στη διακηρυξη γραφει :
"Τα δικαιολογητικά των υποψηφίων επισυνάπτονται στην αίτηση σύμφωνα με τη σειρά των κριτηρίων του αναλυτικού πίνακα μοριοδότησης."
Ο πινακας μοριοδοτησης (δικαιολογητικα) στη διακηρυξη ειναι με την ιδια σειρα στην αιτηση (δικαιολογητικα).



Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Παιδιά εγώ ζήτησα βεβαίωση για ΑΣΕΠ...νομίζω ότι τους κάνει

αφού έχει συνολικά πόσες μέρες ασφάλισης έχουμε και φαίνονται αναλυτικά οι εργοδότες και οι ημέρες ασφάλισης


άρα αυτοί θέλουν μια βεβαίωση απο ΙΚΑ που να αποδεικνύει ότι όντως αυτές οι μέρες που δηλώνουμε ότι εργαστήκαμε φαίνονται και στη βεβαίωση....


τώρα σίγουρα χρειάζεται και βεβαίωση εργοδότη απο τη στιγμή που το σύστημα του ΙΚΑ λέει πχ ότι στον Π..Κώστα φροντιστήριο μέσης εκπαίδευσης είχες 324 μέρες ασφάλισης.....

εγώ πάντως επειδή έχω εργοδότες που τώρα τα φροντιστήρια είναι κλειστά δε θα πάρω βεβαίωση θα βάλω μόνο του ΙΚΑ που φαίνεται αναλυτικά και το όνομά του εργοδότη και το είδος της επιχείρησης και οι ημέρες εργασίας...

παιδιά και εγώ το ίδιο προβλημα έχω, αφου δεν μπορώ να βρω εργοδότη μέσα στο κατακαλόκαιρο που τα φροντιστήρια είναι κλειστα. θα υπάρξει πρόβλημα αν τους στείλω μόνο την βεβαίωση απο το ΙΚΑ?

σας την έδωσαν αμέσως την βεβαίωση απο το ΙΚΑ ή χρειάστηκε να ξαναπάτε μετά απο μέρες?
εκεί θα ζητήσω μια βαβαίωση προυπηρεσίας για ΑΣΕΠ (όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω) ?

Αποσυνδεδεμένος astipd

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ

Μηπως ξέρει κανεις πότε περίπου θα γίνουν οι συνεντευξεις; Μπορεί δηλαδή να γίνουν και μέσα ή τέλη Σεπτεμβρίου;

Αποσυνδεδεμένος grooog

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 927
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
παιδια εξω απο τον φακελο γραφουμε και τον τιτλο της προκυρηξης?γιατι κατι τετοιο δεν αναφερεται αλλα μια γνωστη μου ειπε πως πρεπει

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ

Μηπως ξέρει κανεις πότε περίπου θα γίνουν οι συνεντευξεις; Μπορεί δηλαδή να γίνουν και μέσα ή τέλη Σεπτεμβρίου;

Οι υποψήφιοι θα ενημερωθούν για το χώρο και το χρόνο της συνέντευξης με ανακοίνωση που θα αναρτηθεί στην επίσημη ιστοσελίδα (www.ideke.edu.gr/Ανακοινώσεις) και τα γραφεία του Ι.Δ.ΕΚ.Ε. την Δευτέρα, 24 Αυγούστου 2009. Οι συνεντεύξεις θα πραγματοποιηθούν μετά την 25/08/2009. Αιτήματα για αλλαγές στις προβλεπόμενες ημερομηνίες και ώρες συνέντευξης, δεν γίνονται αποδεκτά.

μόνο αυτό λεει στην ανακοίνωση. σε περσινές ανακοινώσεις βλέπω οτι η προθεσμία έληγε στις 22-9-08 και τους καλεσαν σε συνέντευξη 6-8/10/08. πολύ γρήγορα  ::), ίσως επειδη αργησαν να βγάλουν την προκήρυξη.

edit: τώρα που το ξανακοίταξα αφορούσε μια συγκεκριμένη περιφερεια μόνο
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2009, 10:29:41 μμ από evi06 »

Αποσυνδεδεμένος xalakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ

Μηπως ξέρει κανεις πότε περίπου θα γίνουν οι συνεντευξεις; Μπορεί δηλαδή να γίνουν και μέσα ή τέλη Σεπτεμβρίου;

μόνο αυτό λεει στην ανακοίνωση. σε περσινές ανακοινώσεις βλέπω οτι η προθεσμία έληγε στις 22-9-08 και τους καλεσαν σε συνέντευξη 6-8/10/08. πολύ γρήγορα  ::), ίσως επειδη αργησαν να βγάλουν την προκήρυξη.

edit: τώρα που το ξανακοίταξα αφορούσε μια συγκεκριμένη περιφερεια μόνο

περσυ μεχρι την πρωτομαγια ητανε οι αιτησεις, 2 ιουνιου ανακοινωθηκαν οι συνεντευξεις και για μαθηματικους θυμαμαι μας καλεσαν 9 ιουνιου δευτερα. πηρα 48ωρη για να παω  :P

αα και κατι αλλο.

εγω κατεβασα την προκυρηξη πρωτη-πρωτη μερα που βγηκε και τα εστειλα ηδη, μια φιλη μου την εκανε σημερα και ειδα οτι στο πλαισιο "τυπικη εκπαιδευση" ελεγε "συνολο σε ετη". εμενα η δικη μου ελεγε "συνολο σε ωρες" , ασε που εγραφε και 2008!! δεν πιστευω να μου πουν οτι ειναι ακυρη, αυτοι την εξεδωσαν! πως να γραψεις τις ωρες σε ετη προυπηρεσιας, θες 900 ωρες!!

Αποσυνδεδεμένος astipd

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ

Μηπως ξέρει κανεις πότε περίπου θα γίνουν οι συνεντευξεις; Μπορεί δηλαδή να γίνουν και μέσα ή τέλη Σεπτεμβρίου;

μόνο αυτό λεει στην ανακοίνωση. σε περσινές ανακοινώσεις βλέπω οτι η προθεσμία έληγε στις 22-9-08 και τους καλεσαν σε συνέντευξη 6-8/10/08. πολύ γρήγορα  ::), ίσως επειδη αργησαν να βγάλουν την προκήρυξη.

edit: τώρα που το ξανακοίταξα αφορούσε μια συγκεκριμένη περιφερεια μόνο

περσυ μεχρι την πρωτομαγια ητανε οι αιτησεις, 2 ιουνιου ανακοινωθηκαν οι συνεντευξεις και για μαθηματικους θυμαμαι μας καλεσαν 9 ιουνιου δευτερα. πηρα 48ωρη για να παω  :P

αα και κατι αλλο.

εγω κατεβασα την προκυρηξη πρωτη-πρωτη μερα που βγηκε και τα εστειλα ηδη, μια φιλη μου την εκανε σημερα και ειδα οτι στο πλαισιο "τυπικη εκπαιδευση" ελεγε "συνολο σε ετη". εμενα η δικη μου ελεγε "συνολο σε ωρες" , ασε που εγραφε και 2008!! δεν πιστευω να μου πουν οτι ειναι ακυρη, αυτοι την εξεδωσαν! πως να γραψεις τις ωρες σε ετη προυπηρεσιας, θες 900 ωρες!!

Κανονικά πρέπει να τη δεχτούν την αίτηση σου. Είναι δικό τους το λάθος. Επίσης φαντάζομαι ότι θα είναι αρκετοί αυτοί που έστειλαν την παλιά.
Όσο για τις ώρες τυπικής εκπαίδευσης δεν διευκρινίζουν πόσες ώρες πρέπι να έχεις το έτος ώστε να μετρήσει το έτος αυτό. Πχ. εγώ έχω 300 ώρες για 1 έτος, οπότε μόρια δεν παίρνω. Αν κάποιος έχει 100 ώρες το πρώτο έτος, 100 το δεύτερο και 100 το τρίτο θα πάρει μόρια, ενώ εγώ δεν θα πάρω, αν και θα έχουμε και οι δύο 300 ώρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2009, 01:25:31 μμ από astipd »

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Όταν λέει "έτος" φαντάζομαι ότι εννοεί 12 μήνες (Για ωρομίσθιους και Αναπληρωτές)

Αποσυνδεδεμένος xalakis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Όταν λέει "έτος" φαντάζομαι ότι εννοεί 12 μήνες (Για ωρομίσθιους και Αναπληρωτές)

ντοινγκ..

τι δηλαδη, πρεπει να εχεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 12 μηνες, δηλαδη 4 χρονια φουλ ωρομισθιας, και ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ επιπροσθετη προυπηρεσια 12 μηνες δηλαδη αλλα 4 χρονια για να μετρησει ενα ετος;
 
τι λετε ρε.. ???

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Όταν λέει "έτος" φαντάζομαι ότι εννοεί 12 μήνες (Για ωρομίσθιους και Αναπληρωτές)

ντοινγκ..

τι δηλαδη, πρεπει να εχεις ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 12 μηνες, δηλαδη 4 χρονια φουλ ωρομισθιας, και ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ επιπροσθετη προυπηρεσια 12 μηνες δηλαδη αλλα 4 χρονια για να μετρησει ενα ετος;
 
τι λετε ρε.. ???
Για ποιό λόγο τότε άλλαξε η μοριοδότηση;Πέρυσι μετρούσαν οι ώρες στην τυπική εκπαίδευση,τώρα γιατί δεν τα μετράνε έτσι;Δηλαδή αν εσύ κάνεις 2 ώρες πρόσθετη το σχολικό έτος 2008-2009,θα σου μετρήσουν 1 έτος;Δεν συμφωνώ καθόλου με την τωρινή μέθοδο μοριοδότησης αλλά νομίζω ότι είναι έτσι όπως τα γράφω παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος pieroula

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημέρα!
Σήμερα πρόκειται να στείλω κι εγώ την αίτησή μου, αφού κατάφερα να συγκεντρώσω τα δικαιολογητικά!
Τώρα όμως διαπιστώνω ότι στη βεβαίωση προυπηρεσίας δεν αναγράφονται με σαφήνεια οι ώρες που έχω εργαστεί παρά μόνο αναφέρεται πως έχω εργαστεί τις τάδε ημερομηνίες σε καθεστώς πλήρους απασχόλησης, ενώ στη βεβαίωση του ΙΚΑ αναφέρονται μόνο οι ημέρες και όχι οι μήνες, τους οποίους τους υπολόγισα μόνη μου και τους συμπλήρωσα στην αίτηση.
Λέτε να υπάρχει θέμα ακύρωσης, γιατί βλέπω κι άλλους να ανησυχούν;
 >:(

 
 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159504
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 254
Σύνολο: 277

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.