*

Αποστολέας Θέμα: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 49917 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 268
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #182 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 04:44:37 μμ »
ηταν λιγοτερες οι θεσεις ΑΚΩ ,οι νομοι  που δηλωσαμε γιατι υπαρχουν και οι ΑΜΩ πλεον,εχεις δικιο.
αλλα στη δικη μου περιπτωση ξαναλεω φταιω εγω που ημουν πολυ επιλεκτικη.
σαφως σε αλλες περιπτωσεις φταινε και αλλοι παραγοντες.
αν ειχα βαλει εστω τους διπλανους νομους,θα ημουν εκει,το εχω τσεκαρει..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:17:49 »

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 268
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #183 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 04:45:33 μμ »
περιμενουμε τιποτα ακομα???ο τελευταιος να κλεισει την πορτα

ξερω κι εγω???
περιμενουμε???
η ψαχνουμε επισημα πλεον για αλλη δουλεια?

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #184 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 04:49:47 μμ »
Να ελπίζουμε μήπως σε δευτεροβάθμια εμείς που απομείναμε? Εχει ακούσει κανείς κάτι για εκεί? Επίσης η Γ Αθηνών δεν πήρε καθόλου μειωμένου.... Είναι δυνατόν?  :(
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος constantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 162
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #185 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 04:52:07 μμ »
εγω παντως το ψιλοπεριμενα και εκλεισα απο νωρις μερικα ιδιαιτερα...τη δουλεια παντως δεν την αλλαζω με τιποτα αυτο μου αρφεσει και αυτο θα κανω!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:17:49 »

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 268
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #186 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 04:52:23 μμ »
Να ελπίζουμε μήπως σε δευτεροβάθμια εμείς που απομείναμε? Εχει ακούσει κανείς κάτι για εκεί? Επίσης η Γ Αθηνών δεν πήρε καθόλου μειωμένου.... Είναι δυνατόν?  :(

αααχ!!! θελω να ελπισω αλλα απο την αλλη λεω μηπως να προσγειωθω και να κανω οτιδηποτε?

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #187 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 04:54:04 μμ »
Παντως περισυ η ββαθμια πηρε μονο 1 μειωμενου!Ασε που φετος συμπιπτουν οι προσληψεις τους....Ισως δεν παρει ουτε εκει ΑΚΩ....Παντως απο βορειο ελλαδα δυσκολα τα πραματα για αμω....Οι περισσοτερες προσληψεις ηταν πελοποννησος,κρητη,αιτωλοακαρνανια και νησια....Πολυ κριμα...

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #188 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 05:00:20 μμ »
Δεν με πήραν ούτε εμένα....  Τι να κάνουμε παιδιά είναι ρίσκο όταν δεν βάζεις τικ στο κουτάκι...

του χρονου κουτακι δαγκωτο...δεν την ξαναπαταω ετσι...δουλευουν ατομα που ειναι 700 θεσεις πανω απο μενα και οχι εγω,αλλα εγω φταιω..

Δε νομίζω οτι το να έχουμε ενοχές και να κατηγορούμε τους εαυτούς μας, βοηθάει τη κατάσταση.
Και συγχαρητήρια σε όσους προσελήφθησαν.  :)

σε αυτη τη φαση μονο τον εαυτο μου κατηγορω δυστυχως,γιατι δηλωσα κανα 2 νομους και ουτε το χ,οποτε δεν ειναι οτι το υπουργειο δεν πηρε αρκετους,αλλα εγω συμπληρωσα την αιτηση με πολλη αφελεια τελικα..

πηγήhttp://www.alfavita.gr/artrog.php?id=49750

Θεσσαλονίκη, 4.11.2011
 
Θέμα: Άρση κύρωσης ύστερα από άρνηση τοποθέτησης

Αξιότιμη κυρία Υπουργέ Π.Δ.Β.Μ.Θ,

κατοικώ στη Θεσσαλονίκη και τα τελευταία 5 χρόνια εργάζομαι ως ωρομίσθια ή αναπληρώτρια μειωμένου ωραρίου εντός του νομού. Πριν λίγες ημέρες ανακοινώθηκαν οι προσλήψεις των αναπληρωτών πλήρους ωραρίου του κλάδου Γερμανικής Γλώσσας (ΠΕ07), όπου συμπεριλαμβανόταν και το όνομά μου με τοποθέτηση στη Γ΄ Μεσσηνίας. Εξ’ αρχής, η χαρά ήταν μεγάλη διότι ένιωσα να δικαιώνονται οι κόποι μου. Αργότερα όμως, καθώς ενημερώθηκα για τις μειώσεις που έγιναν στις αποδοχές των αναπληρωτών πλήρους ωραρίου, διαπίστωσα ότι δε θα μπορούσα να αντεπεξέλθω οικονομικά λαμβάνοντας υπόψη την όλη οικονομική επιβάρυνση που φέρνει μια τέτοια μετακίνηση (ενοίκια, μετακινήσεις, πάγια έξοδα, χωρίς να υπολογίζεται φυσικά η ψυχολογική και η οικογενειακή αναστάτωση).

Όπως είναι εύλογο, η έλλειψη τόσο του οικονομικού κινήτρου όσο και της πρόσθετης μοριοδότησης, εξαιτίας του παγώματος των πινάκων, καθιστούν αδύνατη τη μετάβασή μου στη θέση τοποθέτησής μου. Δυστυχώς όμως, διαπιστώνω προς λύπη μου πως οι κυρώσεις που θα υποστώ αν δεν αναλάβω υπηρεσία είναι η δίχρονη απουσία μου από τους πίνακες, στους οποίους ύστερα από κόπο και θυσίες κατάφερα να έχω μία καλή θέση.

Σας παρακαλώ να άρετε την ρύθμιση που οδηγεί στην προαναφερθείσα κύρωση, η οποία ισχύει τον τελευταίο χρόνο, δίνοντας σε μένα και σε άλλους συναδέλφους μου τη δυνατότητα εργασίας στο νομό κατοικίας μας ή σε όμορους νομούς, όταν πραγματοποιηθούν νέες προσλήψεις συμβασιούχων εκπαιδευτικών. Επιπλέον, θα ήταν ωφέλιμο να λάβετε σοβαρά υπόψη σας το γεγονός ότι όταν στην αρχή του καλοκαιριού συντάσσαμε την αίτησή μας δεν υπολογίζαμε σε τέτοια δραματική μείωση των αποδοχών και επομένως αποδεχθήκαμε να μας καλέσουν πέραν των επιλογών μας, στην υπόλοιπη Ελλάδα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας και εύχομαι να επιληφθείτε σύντομα του θέματος, λαμβάνοντας υπόψη σας τους παραπάνω παράγοντες που σας παρέθεσα δίνοντάς μας την ευκαιρία να συμπεριληφθούμε στους πίνακες και να εργαστούμε και πάλι.

ΠΗΓΗ: www.deutsch.gr
                                                                               Με εκτίμηση
                                                                                 Κυζερίδου Ραφαέλα
Εκπαιδευτικός γερμανικής γλώσσας
E- Mail: kyzerydouraf@yahoo.gr

 :(
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 268
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #189 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 05:21:10 μμ »
 :( :( :(

εχει δικιο η κοπελα,εχουν δυσκολεψει πολυ τα πραγματα και φυσικα οταν καναμε την αιτηση τον Ιουνιο δεν περιμεναμε τετοια χαλια

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #190 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 05:44:01 μμ »
εμεις που μειναμε και βαλαμε μονο ΑΚΩ αναμενουμε... για να δουμε! θα προκυψει τιποτα καλο οπως και περσι;; αν και καλο θα ηταν να μην μας πανε τοσο πισω οσο περσι...  :)
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #191 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 06:02:32 μμ »
εμεις που μειναμε και βαλαμε μονο ΑΚΩ αναμενουμε... για να δουμε! θα προκυψει τιποτα καλο οπως και περσι;; αν και καλο θα ηταν να μην μας πανε τοσο πισω οσο περσι...  :)

Αγαπητή Planety, μου φαίνεται οτι στο τέλος για να δουλέψουμε θα πρέπει να βάζουμε κουτάκι "δέχομαι και στις υπόλοιπες περιοχές πρωτοβάθμιας/δευτεροβάθμιας" του πλανήτη. Δε ξέρω αν το νικ σου παραπέμπει σε κάτι τέτοιο.  :P
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #192 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 06:19:26 μμ »
εμεις που μειναμε και βαλαμε μονο ΑΚΩ αναμενουμε... για να δουμε! θα προκυψει τιποτα καλο οπως και περσι;; αν και καλο θα ηταν να μην μας πανε τοσο πισω οσο περσι...  :)

Αγαπητή Planety, μου φαίνεται οτι στο τέλος για να δουλέψουμε θα πρέπει να βάζουμε κουτάκι "δέχομαι και στις υπόλοιπες περιοχές πρωτοβάθμιας/δευτεροβάθμιας" του πλανήτη. Δε ξέρω αν το νικ σου παραπέμπει σε κάτι τέτοιο.  :P

έχει σχέση με τον πλανήτη, ναι! είμαι εκτός αυτού!!!  ;D ;D ωστοσο, να σου πω κάτι... δεν θα χορεύω όπως μου χτυπάνε αυτοί παλαμάκια... Δεν θα δουλέψω όπου θέλουν, με τα λεφτά που θέλουν, για τις ώρες που θέλουν. Όχι, ας επιλέξω και κάτι στη ζωή μου, γιατί όλα πια τα κάνουν για μας, τους πολίτες, για να μας σώσουν!!! το έγραψα και στο facebook σήμερα, δεν θέλουμε άλλο σώσιμο πια, κουραστήκαμε. ας βρεθεί και κανάς πολιτικός που να θέλει να μας καταστρέψει, μπας και δούμε προκοπή!!!

τόσο επίκαιρη ταινια!!!! ας γέλουμε και λιγο!!

http://www.youtube.com/watch?v=XAddKFW5Cuc

http://www.youtube.com/watch?v=_OU9uQJz9RQ&feature=related

και το καλύτερο!

http://www.youtube.com/watch?v=8n_AaCCYQwg&feature=related 
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος luxe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 268
  • still waiting...
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #193 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 06:20:48 μμ »
κι εγω εκτος εαυτου ειμαι...

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #194 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 07:01:37 μμ »
Να ελπίζουμε μήπως σε δευτεροβάθμια εμείς που απομείναμε? Εχει ακούσει κανείς κάτι για εκεί? Επίσης η Γ Αθηνών δεν πήρε καθόλου μειωμένου.... Είναι δυνατόν?  :(

Αυτο λεω κι εγω! Μιλαω με συναδελφους σε σχολεια Αιγαλεω, Χαιδαρι, Περιστερι, Πετρουπολη, Κορυδαλλο,αλλα και με φιλους γονεις που εχουν τα παιδια τους στα σχολεια και 8/10 μου λενε οτι δεν εχουν Αγγλικους, οι ωρες πανε κενα η δημιουργικη απασχοληση-δευτεροβαθμια/πρωτοβαθμια αντιστοιχα...Ειναι δυνατον η Γ' Αθηνας να μην εχει βγαλει καθολου κενα; Μηπως, ως το συνηθιζουν, απλα εχουν αργησει;
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος elizabeth

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Γ' Φαση Αναπληρωτων ΠΕ06
« Απάντηση #195 στις: Νοέμβριος 11, 2011, 07:20:17 μμ »
Μέχρι τώρα έχουν συνολικά κληθεί 1.010 ΠΕ06 ως αναπληρωτές με βάση τους υπολογισμούς μου. Είναι έτσι ή μου διαφεύγει κάτι; Προσπαθώ να υπολογίσω σε τι θέση είμαι αυτή τη στιγμή ύστερα και από τις τελευταίες προσλήψεις. Αν κάποιος έχει εικόνα ας βοηθήσει. Το σύστημα με προσπέρασε αλλά συνειδητά δήλωσα μόνο ένα νομό γιατί οικονομικά δεν συμφέρει τίποτε άλλο. Το ίδιο είχα κάνει και πέρσι και δεν το μετάνιωσα καθόλου γιατί με πήραν τέλη Νοέμβρη ΑΜΩ χωρίς να χρειαστεί να ξεσπιτωθώ. Ελπίζω λοιπόν και περιμένω....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162218
  • Σύνολο θεμάτων: 19245
  • Σε σύνδεση σήμερα: 567
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 492
Σύνολο: 508

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.