*

Αποστολέας Θέμα: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 64282 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #28 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 02:51:50 μμ »
Α...οσον αφορα στο μισθο...ο αμω παιρνει τα 15/24 του μισθου του ακω!Ο μισθος ακω 830ε αρα του αμω 830/24*15=518,75!Ξεφτιλα!Και αυτο στην καλυτερη περιπτωση που εχεις 15 ωρες....Γιατι αν ειναι λιγοτερες,που κανενας δε στο διασφαλιζει αυτο...εδω κλαιμεεεεεεεεεεε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:07:38 »

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #29 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 02:54:03 μμ »
Καλημέρα και από μένα παιδιά!Εγώ και πάλι πιστεύω θα ξαναβγούν και ΑΚΩ και ΑΜΩ.Αποκλείεται να καλύφθηκαν τα κενά, πέρσι β'βάθμια καλούσαν μέχρι το Μάρτιο.Το μόνο που εύχομαι είναι να γίνει κάτι πριν τα Χριστούγεννα.

κι εγω πιστευω οτι θα ξαναβγουν απο ολα,κι εχεις δικιο οτι καλουσε η δευτεροβαθμια μεχρι μαρτιο περσι, εγω αλλωστε δουλεψα φλεβαρη, αλλα αντικατεστησα κοπελα που εμεινε εγκυος και κυριο σε αναρρωτικη... μην το ξεχναμε.. οχι κενο σχολειου...
Eτσι ακριβως ειναι!Κ εγω πηγα τελη φλεβαρη ακω ββαθμια λογω αδειας εγκυμοσυνης!Αργουτσικα βεβαια αλλα...ηταν τα ιδια λεφτα σα να εργαζομουν αμω απο νοεμβρη!

ναι ηταν οντως καλα λεφτα, αλλα το θεμα ειναι οτι δεν γινεται να δουλευουμε ετσι για πολλα χρονια, εμενα με παιρνει ισως και του χρονου να το κανω αυτο, γιατι θα μεινουν λιγοι μηνες απο το ταμειο, αν με παρουν, αλλα μετα;;
Και σ'αυτο εχεις δικιο!4 μηνες περισυ που δουλεψα δεν εφταναν για ταμειο βεβαια!Με αλλους 4 φετος τ καλοκαιρι θα βγω....Αλλα του χρονου μια απο τα ιδια!

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #30 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 03:03:59 μμ »
Αυτο που δε γνωριζω ειναι ποσα ενσημα βαζουν στον αμω.Μονο τις μερες που δουλευει?Η αναλογικα με τον ακω παει κ αυτο?Μπορει καποιος που πηγε περισυ αμω να μας πει?Γιατι παιδια αν δεν παει αναλογικα...αν με παρουν αμω με τοσα λιγα λεφτα και εκει που εχει παει η βενζινη θα κοιταξω να το βαλω σε 2-3 μερες...αλλιως δεν εχει νοημα να το βαλω 5 μερες για τα ενσημα για να παρω ταμειο το καλοκαιρι...με τα λεφτα που θα δινω στις βενζινες θα ειναι σα να εχω παρει 10 ταμεια....

Αποσυνδεδεμένος eleni agglikhs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #31 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 03:09:03 μμ »
γεια σας και παλι..συνεχιζω να εχω καποιεσ αποριεσ με τοθσ αμω..οποιοσ γνωριζει, ασ βοηθησει...

1) ποια ειναι τα επιδοματα που τουσ αναλογουν?

2) τον μηνα δεκεμβριο π.χ.θα παρεισ τοση προυπηρεσια οσες τισ μερες που δουλεψεσ η προυπηρεσια ενος μηνος?

3) ποσες μερεσ αδεια δικαιοθμαστε?

4) οσοι ειχαν παει περυσι αμω...καθε ποτε πληρονοντουσαν περιπου?μια φιλη μ ειχε πει ανα 2 μηνεσ...

5) αν πηγαινουμε 4 φορεσ την εβδομαδα στο σχολειο κ εχουμε μεχρι και το τελοσ του απριλη μαζεψει 125 ενσιμα, μπαινουμε στο ταμειο ανεργιασ? εμενα μου ειπαν να μετρησω απο απριλιο 2011-απριλιο 2012...αλλα μεχρι ποτε τον απριλιο...μονο αν ειναι μεχρι το τελος πιανω τα 125 ενσιμα...

pleaseeeee, βοηθηστε την κατασταση...οτι νεωτερο εχω θα το αναρτησω αμεσως...ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:07:38 »

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #32 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 03:25:02 μμ »
γεια σας και παλι..συνεχιζω να εχω καποιεσ αποριεσ με τοθσ αμω..οποιοσ γνωριζει, ασ βοηθησει...

1) ποια ειναι τα επιδοματα που τουσ αναλογουν?

2) τον μηνα δεκεμβριο π.χ.θα παρεισ τοση προυπηρεσια οσες τισ μερες που δουλεψεσ η προυπηρεσια ενος μηνος?

3) ποσες μερεσ αδεια δικαιοθμαστε?

4) οσοι ειχαν παει περυσι αμω...καθε ποτε πληρονοντουσαν περιπου?μια φιλη μ ειχε πει ανα 2 μηνεσ...

5) αν πηγαινουμε 4 φορεσ την εβδομαδα στο σχολειο κ εχουμε μεχρι και το τελοσ του απριλη μαζεψει 125 ενσιμα, μπαινουμε στο ταμειο ανεργιασ? εμενα μου ειπαν να μετρησω απο απριλιο 2011-απριλιο 2012...αλλα μεχρι ποτε τον απριλιο...μονο αν ειναι μεχρι το τελος πιανω τα 125 ενσιμα...

pleaseeeee, βοηθηστε την κατασταση...οτι νεωτερο εχω θα το αναρτησω αμεσως...ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #33 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 03:27:52 μμ »
Για αδειες ισως αυτο σε βοηθησει:http://www.fa3.gr/nomothesia_2/nomoth_education/14-adeies_anapliroton.htm  Για επιδομα ανεργιας oaed.gr To καθε ποτε πληρωνεσαι παιζει....Για τα υπολοιπα δε γνωριζω...

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 613
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #34 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 04:27:55 μμ »
γεια σας και παλι..συνεχιζω να εχω καποιεσ αποριεσ με τοθσ αμω..οποιοσ γνωριζει, ασ βοηθησει...

1) ποια ειναι τα επιδοματα που τουσ αναλογουν?

2) τον μηνα δεκεμβριο π.χ.θα παρεισ τοση προυπηρεσια οσες τισ μερες που δουλεψεσ η προυπηρεσια ενος μηνος?

3) ποσες μερεσ αδεια δικαιοθμαστε?

4) οσοι ειχαν παει περυσι αμω...καθε ποτε πληρονοντουσαν περιπου?μια φιλη μ ειχε πει ανα 2 μηνεσ...

5) αν πηγαινουμε 4 φορεσ την εβδομαδα στο σχολειο κ εχουμε μεχρι και το τελοσ του απριλη μαζεψει 125 ενσιμα, μπαινουμε στο ταμειο ανεργιασ? εμενα μου ειπαν να μετρησω απο απριλιο 2011-απριλιο 2012...αλλα μεχρι ποτε τον απριλιο...μονο αν ειναι μεχρι το τελος πιανω τα 125 ενσιμα...

pleaseeeee, βοηθηστε την κατασταση...οτι νεωτερο εχω θα το αναρτησω αμεσως...ευχαριστω!
Για την προυπηρεσία και τις αργίες ισχύει ότι και για ΑΚΩ: την προυπηρεσία που θα υπολογιζόταν αν τα σχλεία ήταν ανοιχτά.
Για την άδεια νομίζω ότι είναι επίσης maximum 7 ημέρες κανονική με τη σύμφωνη γνώμη του προισταμένου και 4 γονική με χαρτί από το σχολείο του παιδιού
'Οσον αφορά την πληρωμή: εξαρτάται από τη διεύθυνση και αν είσαι μέσω ΕΣΠΑ (αυτοί συνήθως πληρωνόντουσαν ανά 2 μήνες
τα επιδόματα έτσι κι αλλίώς αλλάζουν νομίζω με το νέο μισθολόγιο, αλλά φαντάζομαι ο ΑΜΩ θα παίρνει τα ποσά αναλογικά όπως και το μισθό. 'Οσο για το αν δικαιούνται τα ίδια επιδόματα η απάντηση είναι ναι (κατ'αναλογία βέβαια)
Για ΟΑΕΔ δε γνωρίζω. Πάντοτε ήταν γρίφος για μένα  :'(
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος London06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 218
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #35 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 07:01:06 μμ »
μεχρι τωρα εχουν παρει 916 αγγλικων α'βαθμια & β'βαθμια

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #36 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 07:23:18 μμ »
μεχρι τωρα εχουν παρει 916 αγγλικων α'βαθμια & β'βαθμια
ποια ειναι η σχεση αναλογικα με την προηγουμενη χρονια?

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #37 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 07:29:16 μμ »
Α...οσον αφορα στο μισθο...ο αμω παιρνει τα 15/24 του μισθου του ακω!Ο μισθος ακω 830ε αρα του αμω 830/24*15=518,75!Ξεφτιλα!Και αυτο στην καλυτερη περιπτωση που εχεις 15 ωρες....Γιατι αν ειναι λιγοτερες,που κανενας δε στο διασφαλιζει αυτο...εδω κλαιμεεεεεεεεεεε!
Εμένα μου δώσαν 12 ώρες ΑΜΩ και θα πηγαίνω 4 μέρες γιατί είναι ολοήμερα!Πάντως ο προιστάμενος στο κιλκίς μας είπε πως αν προκύψουν κενά από εγκυμοσύνες κ άδειες θα γίνουν πλήρους οι ΑΜΩ με την σειρά που είναι στον πίνακα!Εγώ είμαι 4 στη σειρά οπότε δεν το βλέπω!!!Και κάτι άλλο!!!Κατάλαβα ότι δίνουν όσες ώρες θέλουν στα ολοήμερα στις ειδικότητες!!!Πηγαίνω σε ένα σχολείο όπου ο γυμναστής κάνει 10 ώρες στο ολοήμερο!!! :o :o :o
Επειδή δεν συμπληρώνει αλλιώς ωράριο!!!Οτι να ναι δηλαδή!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #38 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 07:37:10 μμ »
Α...οσον αφορα στο μισθο...ο αμω παιρνει τα 15/24 του μισθου του ακω!Ο μισθος ακω 830ε αρα του αμω 830/24*15=518,75!Ξεφτιλα!Και αυτο στην καλυτερη περιπτωση που εχεις 15 ωρες....Γιατι αν ειναι λιγοτερες,που κανενας δε στο διασφαλιζει αυτο...εδω κλαιμεεεεεεεεεεε!
Εμένα μου δώσαν 12 ώρες ΑΜΩ και θα πηγαίνω 4 μέρες γιατί είναι ολοήμερα!Πάντως ο προιστάμενος στο κιλκίς μας είπε πως αν προκύψουν κενά από εγκυμοσύνες κ άδειες θα γίνουν πλήρους οι ΑΜΩ με την σειρά που είναι στον πίνακα!Εγώ είμαι 4 στη σειρά οπότε δεν το βλέπω!!!Και κάτι άλλο!!!Κατάλαβα ότι δίνουν όσες ώρες θέλουν στα ολοήμερα στις ειδικότητες!!!Πηγαίνω σε ένα σχολείο όπου ο γυμναστής κάνει 10 ώρες στο ολοήμερο!!! :o :o :o
Επειδή δεν συμπληρώνει αλλιώς ωράριο!!!Οτι να ναι δηλαδή!!!
θα ειναι μονιμος μαλλον......και οι μονιμοι ειναι αλλιως ;) ;) ;) ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #39 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 07:40:11 μμ »
μεχρι τωρα εχουν παρει 916 αγγλικων α'βαθμια & β'βαθμια
ποια ειναι η σχεση αναλογικα με την προηγουμενη χρονια?
Την προηγουμενη χρονια:αβαθμια 903 πληρους,599 μειωμενου.ββαθμια 202 πληρους 1 μειωμενου

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #40 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 07:43:48 μμ »
Α...οσον αφορα στο μισθο...ο αμω παιρνει τα 15/24 του μισθου του ακω!Ο μισθος ακω 830ε αρα του αμω 830/24*15=518,75!Ξεφτιλα!Και αυτο στην καλυτερη περιπτωση που εχεις 15 ωρες....Γιατι αν ειναι λιγοτερες,που κανενας δε στο διασφαλιζει αυτο...εδω κλαιμεεεεεεεεεεε!
Εμένα μου δώσαν 12 ώρες ΑΜΩ και θα πηγαίνω 4 μέρες γιατί είναι ολοήμερα!Πάντως ο προιστάμενος στο κιλκίς μας είπε πως αν προκύψουν κενά από εγκυμοσύνες κ άδειες θα γίνουν πλήρους οι ΑΜΩ με την σειρά που είναι στον πίνακα!Εγώ είμαι 4 στη σειρά οπότε δεν το βλέπω!!!Και κάτι άλλο!!!Κατάλαβα ότι δίνουν όσες ώρες θέλουν στα ολοήμερα στις ειδικότητες!!!Πηγαίνω σε ένα σχολείο όπου ο γυμναστής κάνει 10 ώρες στο ολοήμερο!!! :o :o :o
Επειδή δεν συμπληρώνει αλλιώς ωράριο!!!Οτι να ναι δηλαδή!!!
Συγγνωμη....για 12 ωρες 4 μερες?Για 15 δηλαδη 5?Για 517ε????????ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟλα στις βενζινες θα πηγαινουν!Ωρομισθιος,γυρναμε στους παλιους καλους καιρους!

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Ε' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #41 στις: Νοέμβριος 17, 2011, 07:47:41 μμ »
Α...οσον αφορα στο μισθο...ο αμω παιρνει τα 15/24 του μισθου του ακω!Ο μισθος ακω 830ε αρα του αμω 830/24*15=518,75!Ξεφτιλα!Και αυτο στην καλυτερη περιπτωση που εχεις 15 ωρες....Γιατι αν ειναι λιγοτερες,που κανενας δε στο διασφαλιζει αυτο...εδω κλαιμεεεεεεεεεεε!
Εμένα μου δώσαν 12 ώρες ΑΜΩ και θα πηγαίνω 4 μέρες γιατί είναι ολοήμερα!Πάντως ο προιστάμενος στο κιλκίς μας είπε πως αν προκύψουν κενά από εγκυμοσύνες κ άδειες θα γίνουν πλήρους οι ΑΜΩ με την σειρά που είναι στον πίνακα!Εγώ είμαι 4 στη σειρά οπότε δεν το βλέπω!!!Και κάτι άλλο!!!Κατάλαβα ότι δίνουν όσες ώρες θέλουν στα ολοήμερα στις ειδικότητες!!!Πηγαίνω σε ένα σχολείο όπου ο γυμναστής κάνει 10 ώρες στο ολοήμερο!!! :o :o :o
Επειδή δεν συμπληρώνει αλλιώς ωράριο!!!Οτι να ναι δηλαδή!!!
Συγγνωμη....για 12 ωρες 4 μερες?Για 15 δηλαδη 5?Για 517ε????????ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟλα στις βενζινες θα πηγαινουν!Ωρομισθιος,γυρναμε στους παλιους καλους καιρους!
Είπα ότι είναι όλες σε ολοήμερα!!!Από 2η ώρα μπαίνουμε εμείς οπότε 4 μέρες από 3 ώρες!!!Ευτυχώς είναι σχετικά κοντα και δεν θα βάζω από την τσέπη μου!!!Γιατί για να βγαίνει κάτι δεν πρόκειται!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161201
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 499
Σύνολο: 507

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.