*

Αποστολέας Θέμα: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06  (Αναγνώστηκε 32571 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος angiePE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #42 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 12:38:48 μμ »
Καλή χρονιά σε όλους! Με υγεία και αγάπη τα μόνα που μπορεί να εύχεται κανείς για το 2012... Όσες είστε από Κεντρική Μακεδονία πιστεύετε αλήθεια πως τα κενά έχουν καλυφθεί όπως λένε οι διευθύνσεις? Επίσης, δε μπορώ να πιστέψω ότι οι προσλήψεις μουσικών είναι περισσότερες από αυτές του κλάδου μας και να φανταστείτε δε σπούδασα μουσική στο πανεπιστήμιο γιατί πίστευα ότι ως καθ.αγγλικών θα είχα καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση. Τέλος πάντων. Πάντως όσοι δε ρίσκαραν φέτος (όπως εγώ) και περιορίστηκαν στην αίτηση με βάση τα περσινά δεδομένα βρεθήκαμε φέτος άνεργοι χωρίς ταμείο και γενικά δε κινείται τίποτα στον ορίζοντα (ούτε στον ιδιωτικό ούτε στο δημόσιο τομέα). Να δούμε τι θα κάνουμε όσοι έχουμε και οικογένεια στην οποία ούτε ο ένας ούτε ο άλλος σύζυγος δε βρίσκει οποιαδήποτε δουλειά. Γι' αυτό υγεία,αγάπη και δύναμη να το παλεύουμε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:31:34 »

Αποσυνδεδεμένος new_pe06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 12:39:50 μμ »
Εγώ πάλι έχω να κοιμηθώ 40 μερόνυκτα. Κάθε μέρα μπαίνω εδώ και alfavita.Κλαίω και οδύρομαι. Πλάκα πλάκα είναι η χώρα του παραλόγου, δηλαδη και στη Ζιμπαμπουε φαντάζομαι θα λενε thank god we re not in greece

Εγώ πάλι λέω thank god I'm not on an island! Αν ημουν μακρυα μαλλον θα πληρωνα και απο την τσεπη μου για να εργαζομαι. Τωρα έχω οργανώσει και πάλι την ζωή μου στην πόλη μου και με τα λίγα που βγάζω με τα ιδιαίτερα μπορώ και κάνω πλέον πολλά πράγματα γιατί οι τιμές σε κάποιες υπηρεσίες έπεσαν αρκετά. Π.χ. Προχτές εκανα βάφη, κούρεμα, χτένισμα με 24 ευρώ! οικογενεια δεν έχω, ενοικιο δεν έχω, οι γονείς μου με ταιζουν, αν με καλέσουν κάποια στιγμή στις περιοχές που δήλωσα έχει καλώς, διαφορετικά θα συνεχίσω να περνάω καλά. Η λέξη απελπισία που ανέφερε η planety δεν περιγράφει την ψυχολογία μου αυτό τον καιρό. Αν είναι να ρθει θέ να ρθει αλλιώς θα προσπερασει.

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 12:41:22 μμ »
Vaseto μου βρήκες το κατάλληλο άτομο να ρωτήσεις εφ'όσον στο όνομά μου σταμάτησε ο πίνακας στις 2 Δεκεμβρίου. Πήρε και το 1066.
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #45 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 01:22:09 μμ »
Καλή χρονιά σε όλους! Με υγεία και αγάπη τα μόνα που μπορεί να εύχεται κανείς για το 2012... Όσες είστε από Κεντρική Μακεδονία πιστεύετε αλήθεια πως τα κενά έχουν καλυφθεί όπως λένε οι διευθύνσεις? Επίσης, δε μπορώ να πιστέψω ότι οι προσλήψεις μουσικών είναι περισσότερες από αυτές του κλάδου μας και να φανταστείτε δε σπούδασα μουσική στο πανεπιστήμιο γιατί πίστευα ότι ως καθ.αγγλικών θα είχα καλύτερη επαγγελματική αποκατάσταση. Τέλος πάντων. Πάντως όσοι δε ρίσκαραν φέτος (όπως εγώ) και περιορίστηκαν στην αίτηση με βάση τα περσινά δεδομένα βρεθήκαμε φέτος άνεργοι χωρίς ταμείο και γενικά δε κινείται τίποτα στον ορίζοντα (ούτε στον ιδιωτικό ούτε στο δημόσιο τομέα). Να δούμε τι θα κάνουμε όσοι έχουμε και οικογένεια στην οποία ούτε ο ένας ούτε ο άλλος σύζυγος δε βρίσκει οποιαδήποτε δουλειά. Γι' αυτό υγεία,αγάπη και δύναμη να το παλεύουμε!
Δε θα μπορουσα να συμφωνησω περισοτερο!Κ εγω απο κεντρικη μακεδονια,με τα περσινα δεδομενα καμια σχεση!Περισυ δε δηλωσα καθολου αμω απο βλακεια μου...με πηραν ακω το φεβρουαριο,την ιδια προυπηρεσια πηρα!!Με 4 μηνες ομως ουτε ταμειο ουτε τιποτα!Φετος που δηλωσα σερρες-κιλκις-θεσσαλονικη(οπου μενω)...τζιφος!Ρε εσεις ποσα κενα ειχαν βγαλει περισυ οι σερρες?Ειχε παρει αμω με το τσουβαλι!Τωρα τιποτα,το 30% των σχολειων του νομου εκλεισαν??Κατι τετοιο ειχα ακουσει!Παρανοια!Τωρα με τους ρυθμους που παει ουτε ακω το μαρτιο με βλεπω!Απο ιδιαιτερα επισης τιποτα!Εχω απελπιστει,τοσους μηνες τρωω απο τα ετοιμα!Οταν τελειωσουν δεν ξερω πραγματικα τι θα κανω!Τουλαχιστον ωρομισθια δουλευα απο νοεμβριο και ηταν πολυ καλυτερα!Αι σιχτιρ και αυτοι οι παραπληγικοι και τα συστηματα τους,ζωααααααα!Εχει καταντησει η ζωη μας τζοκερ!Στο διαολο να πανε και ακομη παραπερα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:31:34 »

Αποσυνδεδεμένος angiePE06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #46 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 01:41:00 μμ »
Marathes κι εγώ Θεσσαλονίκη μένω κοντά στη Τούμπα κι ούτε ένα ιδιαίτερο δε μπόρεσα να βρω και πίστευα ότι μόνο εγώ δε βρίσκω ιδιαίτερα διαβάζοντας παλαιότερα συζητήσεις εδώ στο pde για ιδιαίτερα με 15 και 20 ευρώ την ώρα στη δυτική θεσσαλονίκη από κάποιες συναδέλφους, ενώ εγώ δε βρίσκω μαθητές ούτε με 8 ευρώ την ώρα. Τι να πω...και τα έτοιμα δυστυχώς όπως είπες τελειώνουν, σε μένα τελείωσαν μιας και πέρσυ δούλεψα ελάχιστα λόγω άδειας εγκυμοσύνης άνευ αποδοχών. Όσοι έχουν βοήθεια από γονείς και δεν έχουν υποχρεώσεις είναι σχετικά καλά όταν όμως και οι γονείς σου με το ζόρι τα φέρνουν βόλτα και παρ' όλ' αυτά πάλι βοηθούν κι εσύ έχεις παιδί και δε μπορείς να βρεις δουλειά όχι σε αυτό που σπούδασες (πολυτέλεια πια) αλλά έστω πωλήτρια ή υπάλληλος γραφείου ή οτιδήποτε εκτός νύχτας, η απελπισία είναι δεδομένη. Πέρα από την αγγλική, πέρασα 14 χρόνια στα ωδεία σπουδάζοντας πιάνο και θεωρητικά και αυτές οι σπουδές επαγγελματικά πάνε στράφι, εδώ αγγλικά δεν κάνουν θα κάνουν μουσική? Ελπίζω κάποια στιγμή να αλλάξουν τα πράγματα, αλλά για να μαι ειλικρινής απ' το κακό στο χειρότερο πάμε και φταίμε κι εμείς γι' αυτό που τα ανεχόμαστε!

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #47 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 02:03:30 μμ »
Marathes κι εγώ Θεσσαλονίκη μένω κοντά στη Τούμπα κι ούτε ένα ιδιαίτερο δε μπόρεσα να βρω και πίστευα ότι μόνο εγώ δε βρίσκω ιδιαίτερα διαβάζοντας παλαιότερα συζητήσεις εδώ στο pde για ιδιαίτερα με 15 και 20 ευρώ την ώρα στη δυτική θεσσαλονίκη από κάποιες συναδέλφους, ενώ εγώ δε βρίσκω μαθητές ούτε με 8 ευρώ την ώρα. Τι να πω...και τα έτοιμα δυστυχώς όπως είπες τελειώνουν, σε μένα τελείωσαν μιας και πέρσυ δούλεψα ελάχιστα λόγω άδειας εγκυμοσύνης άνευ αποδοχών. Όσοι έχουν βοήθεια από γονείς και δεν έχουν υποχρεώσεις είναι σχετικά καλά όταν όμως και οι γονείς σου με το ζόρι τα φέρνουν βόλτα και παρ' όλ' αυτά πάλι βοηθούν κι εσύ έχεις παιδί και δε μπορείς να βρεις δουλειά όχι σε αυτό που σπούδασες (πολυτέλεια πια) αλλά έστω πωλήτρια ή υπάλληλος γραφείου ή οτιδήποτε εκτός νύχτας, η απελπισία είναι δεδομένη. Πέρα από την αγγλική, πέρασα 14 χρόνια στα ωδεία σπουδάζοντας πιάνο και θεωρητικά και αυτές οι σπουδές επαγγελματικά πάνε στράφι, εδώ αγγλικά δεν κάνουν θα κάνουν μουσική? Ελπίζω κάποια στιγμή να αλλάξουν τα πράγματα, αλλά για να μαι ειλικρινής απ' το κακό στο χειρότερο πάμε και φταίμε κι εμείς γι' αυτό που τα ανεχόμαστε!
Nα σου πω κ εγω σκεφτομουν για μουσικη,εκανα πιανο αρκετα χρονια και αρμονια κλπ αλλα δεν ξερω...τι μυαλο ειχαμε στα 17 μας?Ασε που δεν υπηρχε και επαγγελματικος προσανατολισμος στα σχολεια,οι καθηγητες τελειως ασχετοι..Η αγγλικη παντως ειχε καλες προοπτικες τα προηγουμενα χρονια,μπορουσες να διοριστεις ευκολα αν δουλευες ωρομισθιος και εδινες ασεπ...εχω φιλες που διοριστηκαν με 18 μηνα και 15 μηνα παλιοτερα βεβαια!Κ εγω αν ειχα παει ωρομισθια το 2002 δωδεκανησα που μου εδιναν 22 ωρες σε μια 3τια θα ειχα ξεμπερδεψει!Εκεινη τη χρονια διναν σε ωρομισθιους ωρες αναπληρωτων!Αλλα ως στραβαδι δεν ηξερα οτι υπαρχουν και πινακες προυπηρεσιας που διοριζεσαι κ απο εκει...μονο τον ασεπ ηξερα!Και δεν υπηρχε και κανεις να μου πει...Τωρα βλεπεις ζουμε στην εποχη της πληροφορησης με ιντερνετ κλπ!Οποτε αργησα πολυ να ασχοληθω με ωρομισθιλικια κλπ...λογω φροντιστηριων..και οταν το εκανα...αλλαξε το συστημα!Τα λαθη του παρελθοντος πληρωνω τωρα..πολυ ακριβα!Απο εδω και στο εξης...ο θεος και η ψυχη μας!

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #48 στις: Ιανουάριος 11, 2012, 02:23:09 μμ »
Η αγγλικη παντως ειχε καλες προοπτικες τα προηγουμενα χρονια,μπορουσες να διοριστεις ευκολα αν δουλευες ωρομισθιος και εδινες ασεπ...εχω φιλες που διοριστηκαν με 18 μηνα και 15 μηνα παλιοτερα βεβαια!Κ εγω αν ειχα παει ωρομισθια το 2002 δωδεκανησα που μου εδιναν 22 ωρες σε μια 3τια θα ειχα ξεμπερδεψει!Εκεινη τη χρονια διναν σε ωρομισθιους ωρες αναπληρωτων!Αλλα ως στραβαδι δεν ηξερα οτι υπαρχουν και πινακες προυπηρεσιας που διοριζεσαι κ απο εκει...μονο τον ασεπ ηξερα!Και δεν υπηρχε και κανεις να μου πει...Τωρα βλεπεις ζουμε στην εποχη της πληροφορησης με ιντερνετ κλπ!Οποτε αργησα πολυ να ασχοληθω με ωρομισθιλικια κλπ...λογω φροντιστηριων..και οταν το εκανα...αλλαξε το συστημα!Τα λαθη του παρελθοντος πληρωνω τωρα..πολυ ακριβα!Απο εδω και στο εξης...ο θεος και η ψυχη μας!
Και δεν είσαι μόνος-η. Το κουβέντιαζα και παλιότερα με την κουμπάρα μου, άλλη πονεμένη αγγλικού και αυτή. Πώς τυφλωθήκαμε και δε βρέθηκε ένας άνθρωπος να μας ανοίξει τα μάτια τόσα χρόνια :'( :'( :'( :'(
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #49 στις: Ιανουάριος 12, 2012, 01:27:36 πμ »
Η αγγλικη παντως ειχε καλες προοπτικες τα προηγουμενα χρονια,μπορουσες να διοριστεις ευκολα αν δουλευες ωρομισθιος και εδινες ασεπ...εχω φιλες που διοριστηκαν με 18 μηνα και 15 μηνα παλιοτερα βεβαια!Κ εγω αν ειχα παει ωρομισθια το 2002 δωδεκανησα που μου εδιναν 22 ωρες σε μια 3τια θα ειχα ξεμπερδεψει!Εκεινη τη χρονια διναν σε ωρομισθιους ωρες αναπληρωτων!Αλλα ως στραβαδι δεν ηξερα οτι υπαρχουν και πινακες προυπηρεσιας που διοριζεσαι κ απο εκει...μονο τον ασεπ ηξερα!Και δεν υπηρχε και κανεις να μου πει...Τωρα βλεπεις ζουμε στην εποχη της πληροφορησης με ιντερνετ κλπ!Οποτε αργησα πολυ να ασχοληθω με ωρομισθιλικια κλπ...λογω φροντιστηριων..και οταν το εκανα...αλλαξε το συστημα!Τα λαθη του παρελθοντος πληρωνω τωρα..πολυ ακριβα!Απο εδω και στο εξης...ο θεος και η ψυχη μας!
Και δεν είσαι μόνος-η. Το κουβέντιαζα και παλιότερα με την κουμπάρα μου, άλλη πονεμένη αγγλικού και αυτή. Πώς τυφλωθήκαμε και δε βρέθηκε ένας άνθρωπος να μας ανοίξει τα μάτια τόσα χρόνια :'( :'( :'( :'(
Δυστυχως παιδια μου...Υπερ πιστεως πηγαμε πολλοι...χαραμι ολα και χωρις λογο!Η λυση ηταν μπροστα μας!Οσοι μπηκαν,μπηκαν!Μερα νυχτα βριζω τον εαυτο μου,θελω να γυρισω πισω το χρονο αλλα δε γινεται,νομιζω βλεπω εφιαλτη!Και καθολου φως στο τουνελ....

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #50 στις: Ιανουάριος 12, 2012, 05:28:12 μμ »
ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ
Καλησπέρα... Σήμερα ζήτησε τα κενά το Υπουργείο σε όλες τις ειδικότητες... Είναι σε καλό δρόμο η προσπάθεια να ανοίξει ξανά ο η επετηρίδα δασκάλων και νηπιαγωγών που πήραν πτυχίο ειδικής αγωγής (Βόλος - Μακεδονία) το Σεπτέμβρη για να κάνουν αιτήσεις... Μάζεψαν και κενά για παράλληλη στήριξη... Δίνω μόνο πληροφορίες που ξέρω! Τίποτε άλλο...Περιμένουμε!
 

εννοεί και εμάς??

Αποσυνδεδεμένος Κλεοπάτρα.Μ

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #51 στις: Ιανουάριος 12, 2012, 06:36:30 μμ »
Η ελπίς πεθαίνει πάντοτε τελευταία...δηλαδή όταν θα γίνουν οι επιδείξεις το καλοκαίρι και εμείς δεν θα έχουμε σχολείο θα το καταλάβουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o
Ποτέ μην αναγνωρίσεις τα σύνορα του ανθρώπου!Να σπας τα σύνορα!
Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου.
Να πεθαίνεις και να λες: θάνατος δεν υπάρχει!
                      ΝΙΚΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

Αποσυνδεδεμένος Poet of silence

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #52 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 01:43:32 μμ »
Αααχ. Και να γίνουν τωρα προσληψεις δωρο αδωρο..τι γοητεια έχει να βγαλεις χειμωνα στη Κιμολο, στο Νευροκοπι, στο Ξηροκαμπο, στη Νισυρο και μαλιστα με το εξωφρενικο ποσο των 850 ευρω?????Εμ

Αποσυνδεδεμένος marathes

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #53 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 02:08:27 μμ »
Αααχ. Και να γίνουν τωρα προσληψεις δωρο αδωρο..τι γοητεια έχει να βγαλεις χειμωνα στη Κιμολο, στο Νευροκοπι, στο Ξηροκαμπο, στη Νισυρο και μαλιστα με το εξωφρενικο ποσο των 850 ευρω?????Εμ
Εγω παντως αν με καλεσουν ο μονος λογος που θα παω ειναι το ταμειο ανεργιας...περισυ δουλεψα 4 μηνες και δε βγηκα...με ενα 4 μηνο φετος βγαινω...Ειναι τραγικο και χωρις δουλεια και χωρις ταμειο...του χρονου παλι δε βγαινω...σπασμενο μου παει ανα 2 χρονια με τους ρυθμους που δουλευω πλεον...Χαλι μαυρο...Και 4 μηνες προυπηρεσιας καλοι ειναι απο το τιποτα...

Αποσυνδεδεμένος constantina

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #54 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 07:30:55 μμ »
λετε να καλεσουν τωρα και αλλους??τωρα θα ερθει η τροικα να διωξει και αυτους που ειναι μεσα στο συστημα και εμεις περιμενουμε ακομα????

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΣΤ' Φάση αναπληρωτών ΠΕ06
« Απάντηση #55 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 11:37:51 μμ »
λετε να καλεσουν τωρα και αλλους??τωρα θα ερθει η τροικα να διωξει και αυτους που ειναι μεσα στο συστημα και εμεις περιμενουμε ακομα????
πες τα για να το καταλαβουν ολοι............τερμα  τα ονειρα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 346
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 308
Σύνολο: 308

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.133 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.