*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 643490 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Selanik

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1358 στις: Αύγουστος 04, 2012, 01:59:16 μμ »
20 Μαθηματικοι ειχαν παρει μεταθεση Που θα τους βαλει;

Ελάτε ρε παιδιά, λέτε και δεν ξέρετε πώς λειτουργεί το σύστημα....
Για τις "ανάγκες της υπηρεσίας" κάπου θα βολευτούν όλοι αυτοί οι πληροφορικοί, μαθηματικοί και εγώ δεν ξέρω τι άλλο... Τόσα γραφεία, η Θεσσαλονίκη δίπλα...Τι δεν καταλαβαίνετε;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:24:08 »

Αποσυνδεδεμένος Nord

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1359 στις: Αύγουστος 04, 2012, 02:11:17 μμ »
Παράθεση
Παιδια, βοήθεια!!!!! Είμαι σύζυγος στρατιωτικου, άρα αποσπάσεις κατά προτεραιότητα, έκανα όμως την αίτηση εκπρόθεσμα και χειρόγραφα γιατί ο σύζυγος ήταν υπό μετακίνηση και βγήκαν οι μεταθέσεις τους αργά. Το θέμα είναι πως δεν είμαι μέσα στις αποσπάσεις! Τι έγινε; Τι θα κάνω; (Ζητούσα απόσπαση από Β Δωδ/σου σε Θεσσαλονικη, ΠΕ 07)


κ εγω εχω την ιδια αγωνια με σενα, καθως ανηκω στην ιδια κατηγορια... Θελω να πιστευω οτι απο Δευτερα θα δοθουν οδηγιες για το τι πρεπει να κανουμε, για να μην μας πιασουν τα χιονια στην οργανικη μας.....
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 04, 2012, 02:39:37 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος heren

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 654
  • live your life
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1360 στις: Αύγουστος 04, 2012, 02:16:38 μμ »
τι θα γινει συναδελφοι με τις αποσπασεις σε ΙΕΚ?

εμαθε κανεις τιποτα?

υπαρχουν ατομα που ξερουν αν πηραν ή δεν πηραν? και αν ναι, πώς το έμαθαν?

δεν παλευεται αυτη η αγωνια...   :(

Από γνωστό έμαθα πως οι προτάσεις των Δ/ντων των ΙΕΚ πήγαν οπως ηταν κατευθείαν στο Υπουργείο για υπογραφή....Επομένως όποιος ηταν στην πρόταση πορφανως θα ειναι και στην αποφαση απόσπασης....

Αποσυνδεδεμένος chrisg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1361 στις: Αύγουστος 04, 2012, 02:22:02 μμ »
Καλησπέρα!
Συγχαρητήρια σε όσους πήραν απόσπαση.
Εγώ δυστυχώς όχι.  :(
Επειδή 1η φορά έκανα αίτηση απόσπασης τι πρέπει να κάνω στη συνέχεια? θα περιμένω να ξαναβγεί εγκύκλιος για τη 2η φάση αποσπάσεων ή πάω και καταθέτω αίτηση στην βΑ/ΘΜΙΑ ?
Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:24:08 »

Αποσυνδεδεμένος ninja

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1362 στις: Αύγουστος 04, 2012, 02:35:13 μμ »
τι θα γινει συναδελφοι με τις αποσπασεις σε ΙΕΚ?

εμαθε κανεις τιποτα?

υπαρχουν ατομα που ξερουν αν πηραν ή δεν πηραν? και αν ναι, πώς το έμαθαν?

δεν παλευεται αυτη η αγωνια...   :(

Από γνωστό έμαθα πως οι προτάσεις των Δ/ντων των ΙΕΚ πήγαν οπως ηταν κατευθείαν στο Υπουργείο για υπογραφή....Επομένως όποιος ηταν στην πρόταση πορφανως θα ειναι και στην αποφαση απόσπασης....

ειναι εγκυρη πηγη heren?

δηλαδη σου ειπε οτι δεν αλλαξαν οι λιστες οταν εφτασαν στο υπουργειο? απο την πολιτικη ηγεσια πριν υπογραφουν?

κι αν οντως υπεγραφησαν, ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???

ευχαριστουμε παντως heren για την πληροφορια...

Αποσυνδεδεμένος gspy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1363 στις: Αύγουστος 04, 2012, 02:54:15 μμ »
Θεσσαλονίκη ούτε ένας ΠΕ19 απόσπαση! Ας τολμήσουν να πάρουν έστω έναν ωρομίσθιο ΠΕ19 Θεσσαλονίκη και θα γίνει χαμός! Σα δε ντρέπονται τα κομματόσκυλα.

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1364 στις: Αύγουστος 04, 2012, 02:58:33 μμ »
καλημερα!γνωρίζει κανείς ποτε θα γίνει ο δευτερος κύκλος αποσπάσεων...και σε φορέις και ΠΥΣΠΕ  ή  ΠΥΣΔΕ..και τι διαδικασίες χρειάζονται!?? συγγνωμη για την άκυρη ερωτηση..αλλα ειναι ερωήτησ κολλητής μου που δεν πήρε απόσπαση..και μεσα σε όλα δεν εχει και ίντερνετ...σας ευχαριστεί και αυτή  ;D :D

συγχαρητηρια σε οσους ειχαν καλα αποτελέμσατα και ευχομαι υπομονή και ίσως και κατι καλυτερο στην β φαση
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1365 στις: Αύγουστος 04, 2012, 03:03:53 μμ »
καλημερα!γνωρίζει κανείς ποτε θα γίνει ο δευτερος κύκλος αποσπάσεων...και σε φορέις και ΠΥΣΠΕ  ή  ΠΥΣΔΕ..και τι διαδικασίες χρειάζονται!?? συγγνωμη για την άκυρη ερωτηση..αλλα ειναι ερωήτησ κολλητής μου που δεν πήρε απόσπαση..και μεσα σε όλα δεν εχει και ίντερνετ...σας ευχαριστεί και αυτή  ;D :D

συγχαρητηρια σε οσους ειχαν καλα αποτελέμσατα και ευχομαι υπομονή και ίσως και κατι καλυτερο στην β φαση

Θα ηθελα κι εγω καποιος συναδελφος αν πορει να ας ενημερωσει αν μπορουμε να κανουμε ενσταση γιατι δεν πηραμε αποσπαση.Η ενσταση ειναι η αιτηση θεραπειας ? Και αν ακολουθησει Β' φαση αποσπασεων χρειαζεται να κανουμε παλι αιτηση ?
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος sxedia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1366 στις: Αύγουστος 04, 2012, 03:14:52 μμ »
Πηγαινε σε μια δευτεροβαθμια και κανε αιτηση επανεξετασης της αιτησης αποσπασης  που ειχες κανει(αιτηση θεραπειας). Σε αυτη τη χρονικη στιγμη θα τη καταθεσεις χειρογραφη και οταν το συστημα ανοιξει θα στην καταχωρισουν ηλεκτρονικα οι συναδελφοι που δουλευουν εκει. Παρε και εναν αριθμο πρωτοκολλου της αιτησης που θα κανεις για καλο και για κακο. Προσοχη, οταν θα πας στη δευτεροβαθμια με καποιο τροπο να καταλαβεις οτι μιλας με ατομα που ξερουν το αντικειμενο!!!
Αιτηση για αποσπαση μπορεις να κανεις οποτεδηποτε εσυ θελεις μεσα στη χρονια (ακομα και μετα τη β φαση). Ειναι υποχρεωμενοι να τη στειλουν κατα καθηκον.

Αποσυνδεδεμένος taratazoum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 706
  • Φύλο: Γυναίκα
  • back in black
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1367 στις: Αύγουστος 04, 2012, 03:19:27 μμ »
ευχαριστουμε!!!!!!!!και η β φαση .καται τις 20 αυγουστου και μετα να υποθεσω...καλο μεσημεριιι
δεν ειμαι τρελλη!!!!το υπουργειο θα με οδηγησει στο ψυχιατρειο!!

Αποσυνδεδεμένος sxedia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1368 στις: Αύγουστος 04, 2012, 03:28:42 μμ »
Μπορεις να δηλωσεις (για τη β φαση) , αν επιθυμεις, και διαφορετικες περιοχες απο αυτες που δηλωσες στην α φαση.

Η β φαση (προσωπικη εκτιμηση) θα γινει προς το τελος του μηνα. Πρεπει το καθε ΠΥΣΔΕ να συγκεντρωσει τι κενα εχει (στο περιπου) λαμβανοντας υποψη τους αποσπασμενους που ηρθαν η εφυγαν, να στειλει στο υπουργειο τι κενα εκτιμα οτι  εχει και μετα θα γινουν οι αποσπασεις β φασης!!!

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1369 στις: Αύγουστος 04, 2012, 03:36:59 μμ »
Πηγαινε σε μια δευτεροβαθμια και κανε αιτηση επανεξετασης της αιτησης αποσπασης  που ειχες κανει(αιτηση θεραπειας). Σε αυτη τη χρονικη στιγμη θα τη καταθεσεις χειρογραφη και οταν το συστημα ανοιξει θα στην καταχωρισουν ηλεκτρονικα οι συναδελφοι που δουλευουν εκει. Παρε και εναν αριθμο πρωτοκολλου της αιτησης που θα κανεις για καλο και για κακο. Προσοχη, οταν θα πας στη δευτεροβαθμια με καποιο τροπο να καταλαβεις οτι μιλας με ατομα που ξερουν το αντικειμενο!!!
Αιτηση για αποσπαση μπορεις να κανεις οποτεδηποτε εσυ θελεις μεσα στη χρονια (ακομα και μετα τη β φαση). Ειναι υποχρεωμενοι να τη στειλουν κατα καθηκον.

Αρα αιτηση θεραπειας που ειναι σαν ενσταση κατα καποιο τροπο μπορουμε να κανουμε σε οποιαδηποτε δευτεροβαθμια ή πρεπει στην ιδια δευτεροβαθμια που καταθεσαμε την αρχικη αιτηση αποσπασης ??
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος Λυδία

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 142
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1370 στις: Αύγουστος 04, 2012, 03:46:58 μμ »
Να ρωτήσω εγώ κάτι;..Θα μου πείτε τέτοια ώρα,τέτοια λόγια..Ανάκληση απόσπασης γίνεται;Εγώ πήρα απόσπαση π.χ. για Δωδεκάνησα γιατί θέλω για χ,ψ λόγο να είμαι στη Ρόδο.Και μαθαίνω από το εκεί ΠΥΣΔΕ ότι δεν έχει κενά στην ειδικότητά μου στη Ρόδο και κενά υπάρχουν μόνο στο Καστελόριζο,στην Κάσο και στην Τήλο.Εγώ δε θέλω να πάω εκεί,από το να με στείλουν εκεί,προτιμώ να γυρίσω στην οργανική μου.Μπορώ να κάνω αίτηση ανάκλησης της απόσπασης;

Αποσυνδεδεμένος sxedia

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1371 στις: Αύγουστος 04, 2012, 03:47:52 μμ »
Οπουδηποτε!!!! Καλο θα ειναι να εχεις στο χερι σου και την εκτυπωμενη αιτηση που εκανες στην α φαση. Αν δεν την εχεις, οι υπαλληλοι εκει θα την βρουν απο το συστημα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159637
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 492
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 443
Σύνολο: 461

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.