*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 644133 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Erofilaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1526 στις: Αύγουστος 06, 2012, 09:04:03 μμ »
Δημόσια καταγγελία εκπαιδευτικού για αναξιοκρατία στις αποσπάσεις

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=70419

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:04:23 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1527 στις: Αύγουστος 06, 2012, 09:32:41 μμ »
Όντως θα μας τρελάνουν..
Λες και οι προτάσεις των ΑΠΥΣΔΕ είναι αθώες και βασίζονται σε αντικειμενικά κριτήρια...

είναι αυτό που λέει ο λαός: "εκεί που μας χρωστάγανε μας πήραν και το βόδι"  ;D
αυτό κάνουν πάντα οι θρασείς ...
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1528 στις: Αύγουστος 06, 2012, 10:06:16 μμ »
Μια καταγγελία............................

Αγαπητοί συνάδελφοι,


δεν φανταζόμουν ποτέ ,όταν διοριζόμουν,ότι θα ερχόμουν στη δυσάρεστη θέση να στείλω άρθρο δημόσια προκειμένου να καταγγείλω συναδέλφους μου και δη ανωτέρους μου.


Ονομάζομαι Κολλημένου Ελένη κλάδου ΠΕ11και είμαι  διορισμένη από το 2001.Η οργανική μου θέση είναι στο γυμνάσιο Λεχαινών και επί 10συναπτά έτη αποσπώμαι στη Δ/ΒΘΜΙΑ ΡΟΔΟΠΗΣ.

Διαμένω μόνιμα στην Κομοτηνή,είμαι σύζυγος αστυνομικού,έχουμε παιδάκι με 80% αναπηρία και επίσης είμαστε τρίτεκνοι, αφού έχουμε άλλα δύο παιδιά.


Την περυσινή χρονιά υπηρέτησα στο οικονομικό τμήμα της Δ.Δ.Ε.ΡΟΔΟΠΗΣ.Φέτος υπέβαλλα ξανά τα χαρτιά μου για απόσπαση  σε φορείς και για πυσδε,συνυποβάλλοντας φυσικά όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά,που αποδεικνύουν ότι αν μη τι άλλο εμπίπτω σε 3 ειδικές κατηγορίες και προηγούμαι σε σχέση με άλλους.


Μετά τις ανακοινώσεις του υπουργείου μας διαπίστωσα ότι δεν πήρα απόσπαση ούτε σε φορέα(που τα πάντα είναι με μέσον και υπόκεινται στην πρόταση που θα κάνει ο προϊστάμενος της διεύθυνσης που υπηρετείς,και κατόπιν στην κρίση του περιφερειακού....),αλλά ούτε και σε πύσδε.Εξαρχής γνώριζα τη σειρά που είχα,όταν οι καταστάσεις έφτασαν στον περιφερειακό.Ήμουν το νούμερο 7.,δηλαδή τελευταία στη σειρά προτίμησης του διευθυντή μου.Ασχέτως αν ο ίδιος κορδονώταν ότι με έχει βάλει σε καλή σειρά κι ότι σίγουρα η κ.Κολλημένου θα ήταν μαζί του και την επόμενη φορά,λόγω της δεδομένης οικογενειακής μου κατάστασης που  γνωρίζει.

 
Και φυσικά στον περιφερειακό μας, τον κ.Κελεσίδη δεν τόλμησα να πάω φέτος , διότι πέρυσι που τον επισκέφτηκα με όλα τα χαρτιά από τα νοσοκομεία, για να του εξηγήσω την κατάσταση του παιδιού μας,γύρισε και είπε στον σύζυγο μου:"Δεν με ενδιαφέρουν τα χαρτιά σας κύριε,εγώ έχω να καλύψω 5 κενά και πρέπει να βρω τα άτομα."


Ε λοιπόν κύριοι το ποτήρι φέτος ξεχείλισε για μένα και την οικογένεια μου.Ήρθαν στη διεύθυνση άτομα που δεν προηγούνται από εμένα ούτε σε χρόνια υπηρεσίας, ούτε υπάγονται σε κάποια κατηγορία από αυτές που μας λέτε να τις δηλώνουμε με επίσημα έγγραφα ως ειδικές.Κι αν δεν θέλατε να με αποσπάσετε σε φορέα ,που όλα είναι μιλημένα, τουλάχιστο δικαιούμουν να έρθω σε κάποιο σχολείο.


Σας καταγγέλλω λοιπόν δημόσια, με οποιοδήποτε κόστος.Αν εσάς σας αρέσει να σας "γλείφουν",δικαίωμά σας.Δεν έχετε όμως το δικαίωμα να εμπαίζεται εμένα και την οικογένειά μου και να στερείτε τη μητέρα σε τρία ανήλικα παιδιά.Κι ακόμη χειρότερα να στερείτε τη μητέρα του, σε ένα 4χρονο αγόρι που καθημερινά εδώ και 4 χρόνια χτυπιέται από τους σπασμούς,αφού πάσχει από μία σπάνια εκφυλιστική νόσο του εγκεφάλου.Δεν σας ζήτησα  τίποτα άλλο ,παρά να είμαι κοντά σε αυτά τα παιδιά, να κάνω τη δουλειά μου και να προσπαθώ να ανέβω το γολγοθά μου χωρις να ενοχλώ κανέναν.


Λυπάμαι, γιατί θεωρείστε παιδαγωγοί.
 
  Με εκτίμηση,
Κολλημένου Ελένη



Πέστα χρυσόστομη!!!!Μαζί σου όλοι!!!!

Αποσυνδεδεμένος pe06ke

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1529 στις: Αύγουστος 06, 2012, 11:44:11 μμ »
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΜΙΑ ΑΠΟΣΠΑΣΗ. ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΙΕΚ ΔΕΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΑΝ ΑΚΟΜΑ. ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ ΣΕ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΑ ΣΧΟΛΕΙΑ; ΔΙΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΘΗΚΑΝ ΑΚΟΜΑ...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:04:23 »

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1530 στις: Αύγουστος 07, 2012, 12:39:03 πμ »
Μπορεί ίσως κάποιο/α από τα έμπειρα και ενημερωμένα μέλη του forum (πχ Damien, bitch, cd) να απαντήσει στις παρακάτω ερωτήσεις:
1. Αίτηση επανεξέτασης ή θεραπείας σε πόσες μέρες από την ημέρα ανακοίνωσης των αποσπάσεων μπορούμε να κάνουμε;
2. Μπορούμε να ζητήσουμε επανεξέταση και της αίτησης μας για φορείς όπως πχ ΠΔΕ ή ΔΔΕ? (ξέρω ότι για τους φορείς το μέσον είναι το Νο1 κριτήριο, αλλά έτσι λέω τώρα εγώ σε δουλειά να βρισκόμαστε ;D)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1531 στις: Αύγουστος 07, 2012, 12:42:18 πμ »
1.  Όσο νωρίτερα τόσο καλύτερα, αλλιώς μπορεί να μην προλάβεις να μπει η αίτησή σου σε αυτές που θα επανεξεταστούν.

2.  Νομίζω ότι δεν έχει νόημα.

Μπορεί ίσως κάποιο/α από τα έμπειρα και ενημερωμένα μέλη του forum (πχ Damien, bitch, cd) να απαντήσει στις παρακάτω ερωτήσεις:
1. Αίτηση επανεξέτασης ή θεραπείας σε πόσες μέρες από την ημέρα ανακοίνωσης των αποσπάσεων μπορούμε να κάνουμε;
2. Μπορούμε να ζητήσουμε επανεξέταση και της αίτησης μας για φορείς όπως πχ ΠΔΕ ή ΔΔΕ? (ξέρω ότι για τους φορείς το μέσον είναι το Νο1 κριτήριο, αλλά έτσι λέω τώρα εγώ σε δουλειά να βρισκόμαστε ;D)
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1532 στις: Αύγουστος 07, 2012, 12:50:27 πμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση. :)
Όσο για το 2 ερώτημα μου, το ξέρω ότι δεν έχει νόημα αλλά έτσι για την τιμή των όπλων.
Όχι δηλαδή ότι πιστεύω πως έχει νόημα και για την 1η περίπτωση των αποσπάσεων από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ.
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1533 στις: Αύγουστος 07, 2012, 12:56:40 πμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση. :)
Όσο για το 2 ερώτημα μου, το ξέρω ότι δεν έχει νόημα αλλά έτσι για την τιμή των όπλων.
Όχι δηλαδή ότι πιστεύω πως έχει νόημα και για την 1η περίπτωση των αποσπάσεων από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ.

για την 1η περίπτωση έχει νόημα γιατί δημιουργούνται κενά,

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1534 στις: Αύγουστος 07, 2012, 09:19:57 πμ »
βγήκαν οι αποσπασεις στα μουσικά και τις έχει μονο στο alfavita και οχι το minedu...H ημερομηνία ανακοινωσης είναι 3-8 δηλ την Παρασκευή και οχι χθεσινή.Δεν καταλαβαίνω.Υπάρχει κάποιος που γνωρίζει κάτι ; Και κάτι ακόμη ... στην α-βάθμια ανακοινωσε ο Μπράτης την Παρασκ τις αποσπάσεις για τα ΣΜΕΑΕ αλλά το υπουργείο ακόμη .Τι γίνεται;

Αποσυνδεδεμένος ninja

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1535 στις: Αύγουστος 07, 2012, 09:21:53 πμ »
Καλημερα συναδελφοι!

Ποιοι μειναμε να παρακολουθουμε αυτο το φορουμ, οι των ΙΕΚ, ΤΕΙ, Εκκλησιαστικών και ΣΜΕΑΕ?   :P

« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2012, 09:31:34 πμ από ninja »

Αποσυνδεδεμένος tama

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 739
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1536 στις: Αύγουστος 07, 2012, 09:25:09 πμ »
Καλημερα συναδελφοι!

Ποιοι μειναμε να παρακολουθουμε αυτο το φορουμ, οι των ΙΕΚ, ΤΕΙ και Εκκλησιαστικών?   :P
και σμεαε βάλε...

Αποσυνδεδεμένος nanu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • ...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1537 στις: Αύγουστος 07, 2012, 09:37:17 πμ »
Καλημερα συναδελφοι!

Ποιοι μειναμε να παρακολουθουμε αυτο το φορουμ, οι των ΙΕΚ, ΤΕΙ και Εκκλησιαστικών?   :P
τελευταίοι και καταΐδρωμένοι μείναμε... :P Δε φτάνει που παράτυπα δεν τις ανακοίνωσαν πριν τα ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ, δεν βγαίνει και κάποιος επίσημα να κάνει κάποια ανακοίνωση...δεν έχει κανείς την ευθιξία να εξηγήσει γιατί συμβαίνει αυτή η παρατυπία και γιατί καθυστερούν;  Οι γενικοί αφορισμοί δεν μου πολυαρέσουν, αλλά όταν με κάθε ευκαιρία αποδεικνύουμε πόσο Μπανανιστάν είμαστε, απογοητεύομαι πολύ για να μη πω τίποτα άλλο...

Αποσυνδεδεμένος ninja

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1538 στις: Αύγουστος 07, 2012, 09:38:07 πμ »
Καλημερα συναδελφοι!

Ποιοι μειναμε να παρακολουθουμε αυτο το φορουμ, οι των ΙΕΚ, ΤΕΙ και Εκκλησιαστικών?   :P
τελευταίοι και καταΐδρωμένοι μείναμε... :P Δε φτάνει που παράτυπα δεν τις ανακοίνωσαν πριν τα ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ, δεν βγαίνει και κάποιος επίσημα να κάνει κάποια ανακοίνωση...δεν έχει κανείς την ευθιξία να εξηγήσει γιατί συμβαίνει αυτή η παρατυπία και γιατί καθυστερούν;  Οι γενικοί αφορισμοί δεν μου πολυαρέσουν, αλλά όταν με κάθε ευκαιρία αποδεικνύουμε πόσο Μπανανιστάν είμαστε, απογοητεύομαι πολύ για να μη πω τίποτα άλλο...


+++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος mar_h

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1539 στις: Αύγουστος 07, 2012, 09:40:42 πμ »
Καλημερα συναδελφοι!

Ποιοι μειναμε να παρακολουθουμε αυτο το φορουμ, οι των ΙΕΚ, ΤΕΙ και Εκκλησιαστικών?   :P
τελευταίοι και καταΐδρωμένοι μείναμε... :P Δε φτάνει που παράτυπα δεν τις ανακοίνωσαν πριν τα ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ, δεν βγαίνει και κάποιος επίσημα να κάνει κάποια ανακοίνωση...δεν έχει κανείς την ευθιξία να εξηγήσει γιατί συμβαίνει αυτή η παρατυπία και γιατί καθυστερούν;  Οι γενικοί αφορισμοί δεν μου πολυαρέσουν, αλλά όταν με κάθε ευκαιρία αποδεικνύουμε πόσο Μπανανιστάν είμαστε, απογοητεύομαι πολύ για να μη πω τίποτα άλλο...


+++++++++++++
Και τα ΣΔΕ τίποτα.... :(

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 522
Σύνολο: 523

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.