*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2012  (Αναγνώστηκε 644310 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sofia_80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1722 στις: Αύγουστος 09, 2012, 05:35:00 μμ »
την νέα αίτηση την κατέθεσες στην ίδια διεύθυνση που είχες καταθέσει και την αίτηση το Μάιο;


Ναι, στην ίδια διεύθυνση.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2012, 05:45:34 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:30:44 »

Αποσυνδεδεμένος nanu

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • ...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1723 στις: Αύγουστος 09, 2012, 05:38:15 μμ »
Απο εκεί ξεκίνησα το πρωι. Αυτοί δε με είχαν καν στη λίστα, δεν είχαν κανένα στο εν λόγω ΙΕΚ (γνωρίζουν ότι έχει κλείσει) και κανείς δεν ξέρει ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΜΠΗΚΑ στη λίστα....Άσε που η ΓΓΔΒΜ δεν έχει λόγο, απλά προτείνει. Το υπουργείο έχει τη δικαιοδοσία
πω πω, ΧΑ...η περίπτωση σου είναι να τρελαίνεσαι ...εκτός αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το κυνηγήσεις νομικά...

Αποσυνδεδεμένος XA

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1724 στις: Αύγουστος 09, 2012, 05:42:28 μμ »
Τι να πω ρε παιδιά ; Μάλλον εκεί που σκοντάφτουν είναι ότι εκκρεμεί η ένστασή μου για το ΠΥΣΔΕ που δεν πήρα απόσπαση, αλλιώς θα με έβγαζαν μια χαρά από τη λίστα κατευθείαν... Το θέμα είναι ότι μάλλον θα το κυνηγήσω, γιατί κατ' αρχάς δεν ξέρω κατά πόσο είναι νόμιμο να βγάζεις τα ΙΕΚ, να μην τα ανακοινώνεις αλλά αυτά να επηρεάζουν το ΚΥΣΔΕ που συνεδριάζει και στο μεταξύ να αλλάζουν...αυτό κι αν βρωμάει...

Αποσυνδεδεμένος Mystirios

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1725 στις: Αύγουστος 09, 2012, 06:22:00 μμ »
Παράθεση
ειχα κάνει το Μάιο αίτηση απόσπασης για δευτεροβαθμια,αλλα δεν την πηρα.
ειμαι πε19 και τώρα μπορώ να κάνω απόσπαση για πρωτοβαθμια.θα συμπληρώσω νέα αίτηση και θα βάλω όποια ΠΥΣΔΕ θέλω; ή ισχύουν τα ΠΥΣΔΕ που είχα δηλώσει το Μάιο και δεν μπορώ να τα αλλάξω;

Κι εγώ έχω μπερδευτεί μ' αυτό το θέμα... :-\

Πήγα σήμερα στη Διεύθυνση και κατέθεσα την συμπληρωματική αίτηση απόσπασης για ΠΥΣΠΕ για τις ειδικότητες, στην οποία άλλαξα απλώς την σειρά των ΠΥΣΔΕ που είχα δηλώσει στην α' φάση των αποσπάσεων. Η υπάλληλος μου είπε ότι έχω το δικαίωμα να το κάνω, γιατί θεωρείται νέα αίτηση.

Όμως στην αίτηση επανεξέτασης απόσπασης για ΠΥΣΔΕ δεν έκανα καμία τροποποίηση στη σειρά και καταχωρήθηκε κανονικά ηλεκτρονικά.


Οι υπαλληλοι μου είπαν ότι είναι άλλη αίτηση η μία και άλλη αίτηση η άλλη.

Τι να πω; Μπέρδεμα η κατάσταση...
ε τώρα τι να πω? τώρα αγχώθηκα τελείως.
Εμένα μου είπαν ότι τη χειρόγραφη αίτηση επανεξέτασης που έκανα προχθές δε θα την καταχωρήσουν γιατί πλέον έχω κάνει ΝΕΑ αίτηση.
Τώρα θα ξαναπάω στη Β/θμια αύριο αλλά τι θα τους πω?
 ότι σε άλλες Δ/νσεις κάνουν 2 αιτήσεις?
Δεν υπάρχει κάποιος συνάδελφος από γραφεία να μας διαφωτίσει???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:30:44 »

Αποσυνδεδεμένος nisiotisa12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1726 στις: Αύγουστος 09, 2012, 06:44:56 μμ »
οκ! τουλάχιστον δεν είχαν μόνο στη δική μου δδε θέμα με αυτό. όταν ήμουν εκεί προσπαθούσαν να βγάλουν άκρη αν αρκεί για τους συναδέλφους η νέα αίτηση για επανεξέταση και των ΠΥΣΔΕ ή αν πρέπει να ενεργοποιηθεί και η επανεξέταση της παλιάς αίτησης. στο τέλος είπαν στους συναδέλφους ότι αρκεί η νέα αίτηση -απάντηση από το υπουργείο αυτό νομίζω. ζητήστε από τις δδε σας να επιβεβαιώσουν με το υπουργείο. ό,τι μάθετε πείτε το κι εδώ γιατί μπορεί να δημιουργηθεί θέμα όταν τρέξουν οι αιτήσεις ηλεκτρονικά και για άλλους υπάρχουν δύο αιτήσεις ενώ για άλλους μια.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2012, 07:01:21 μμ από para5 »

Αποσυνδεδεμένος efkola

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1727 στις: Αύγουστος 09, 2012, 06:54:22 μμ »
Εγώ πήγα στη ΔΙΔΕ της επαρχιακής πόλης που κάνω διακοπές και μου καταχώρησαν ηλεκτρονικά την αίτηση επανεξέτασης.Το Μάιο είχα καταθέσει σε άλλη ΔΙΔΕ την αίτηση απόσπασης.
Η συνάδελφος σήμερα μου ζήτησε το ΑΦΜ μου,βρήκε εκείνη την αίτηση και αμέσως της εμφάνισε από κάτω 3-4 κουτάκια με τις επιλογές ''επανεξέταση'',''ανάκληση'',''νέα αίτηση''κτλ.Εκείνη πάτησε επανεξέταση και αυτό ήταν όλο,απ'ό,τι μου είπε.Ούτε πρωτόκολλο πήρα,ούτε κάποιο χαρτί μου έδωσε,μου είπε πως δε χρειάζεται και πως η νέα αίτηση καταχωρήθηκε επιτυχώς.Ελπίζω να είναι έτσι.
ΥΓ:Είμαι ΠΕ02 και η πρώτη αίτηση για απόσπαση(από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ) δεν είχε ικανοποιηθεί.Η σημερινή ήταν ίδια ακριβώς με εκείνη ως προς τις προτιμήσεις.Χειρόγραφη αίτηση θεραπείας ή όπως αλλιώς τη λένε δεν υπέβαλα..

Αποσυνδεδεμένος sofia_80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 75
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1728 στις: Αύγουστος 09, 2012, 07:05:19 μμ »
Συνάδελφοι, να μην μπερδεύουμε τις περιπτώσεις. Παίζει ρόλο και η ειδικότητα. Το πρόβλημα δημιουργείται με τις ειδικότητες, ΠΕ05, ΠΕ07, ΠΕ19-20 που καταθέτουν αίτηση για απόσπαση σε ΠΥΣΠΕ και θέλουν να κάνουν και αίτηση επανεξέτασης για ΠΥΣΔΕ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 09, 2012, 07:07:27 μμ από para5 »

Αποσυνδεδεμένος denantehoallo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1729 στις: Αύγουστος 09, 2012, 08:18:06 μμ »
Προσπαθήστε να εξηγήσετε σε κάποιον συνάδελφό σας ή/και φίλο σας στο εξωτερικό όλο αυτό το σκηνικό των τελευταίων ημερών με τις αποσπάσεις. Στην καλύτερη περίπτωση δεν θα καταλάβει τίποτα, στη χειρότερη θα σας θεωρήσει βαριά ψυχιατρική περίπτωση.
Σε κάθε περίπτωση, όμως, στο διαγωνισμό "θέατρο του παραλόγου" ο θίασος "Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού" παίρνει το Α΄βραβείο!!! Εμείς κερδίζουμε μια θέση στο Ψυχιατρείο, προσφορά του ΕΟΠΥ!!!

sapore

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1730 στις: Αύγουστος 09, 2012, 08:24:22 μμ »
    Γνωρίζετε αν φέτος θα βγει πρόσκληση για αίτηση επανεξέτασης απόσπασης σε φορείς;

Μέχρι πότε είναι η προθεσμία κατάθεσης των αιτήσεων; (για φορείς)

Αποσυνδεδεμένος boldboy

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 433
  • Όχι άλλο κάρβουνο...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1731 στις: Αύγουστος 09, 2012, 08:37:20 μμ »
Γκοοοόρτσος, γκοοοόρτσος, γκοοοόρτσος....

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1732 στις: Αύγουστος 09, 2012, 09:13:26 μμ »
Μαντάς,Μαντάς.........!!! ;)
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1733 στις: Αύγουστος 09, 2012, 09:19:10 μμ »
Προσπαθήστε να εξηγήσετε σε κάποιον συνάδελφό σας ή/και φίλο σας στο εξωτερικό όλο αυτό το σκηνικό των τελευταίων ημερών με τις αποσπάσεις. Στην καλύτερη περίπτωση δεν θα καταλάβει τίποτα, στη χειρότερη θα σας θεωρήσει βαριά ψυχιατρική περίπτωση.
Σε κάθε περίπτωση, όμως, στο διαγωνισμό "θέατρο του παραλόγου" ο θίασος "Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού" παίρνει το Α΄βραβείο!!! Εμείς κερδίζουμε μια θέση στο Ψυχιατρείο, προσφορά του ΕΟΠΥ!!!

Εχει ο ΕΟΠΥΥ τοσα χρηματα στη διαθεση του?Γιατι ειμαστε και πολλοι.......
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1734 στις: Αύγουστος 09, 2012, 09:24:16 μμ »
Προσπαθήστε να εξηγήσετε σε κάποιον συνάδελφό σας ή/και φίλο σας στο εξωτερικό όλο αυτό το σκηνικό των τελευταίων ημερών με τις αποσπάσεις. Στην καλύτερη περίπτωση δεν θα καταλάβει τίποτα, στη χειρότερη θα σας θεωρήσει βαριά ψυχιατρική περίπτωση.
Σε κάθε περίπτωση, όμως, στο διαγωνισμό "θέατρο του παραλόγου" ο θίασος "Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, Πολιτισμού και Αθλητισμού" παίρνει το Α΄βραβείο!!! Εμείς κερδίζουμε μια θέση στο Ψυχιατρείο, προσφορά του ΕΟΠΥ!!!

Α....,ξεχασα.....και με δωματιο με θεα το πελαγος παρακαλω!!!  :P
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος ArchAngel

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2012
« Απάντηση #1735 στις: Αύγουστος 09, 2012, 09:41:16 μμ »
Τι να πω ρε παιδιά ; Μάλλον εκεί που σκοντάφτουν είναι ότι εκκρεμεί η ένστασή μου για το ΠΥΣΔΕ που δεν πήρα απόσπαση, αλλιώς θα με έβγαζαν μια χαρά από τη λίστα κατευθείαν... Το θέμα είναι ότι μάλλον θα το κυνηγήσω, γιατί κατ' αρχάς δεν ξέρω κατά πόσο είναι νόμιμο να βγάζεις τα ΙΕΚ, να μην τα ανακοινώνεις αλλά αυτά να επηρεάζουν το ΚΥΣΔΕ που συνεδριάζει και στο μεταξύ να αλλάζουν...αυτό κι αν βρωμάει...

Πωπω οι άνθρωποι δεν παίζονται..... Τρόμπες με τα όλα τους...
Τι προτείνω εγώ... Επειδή λογικά το σύστημα σε έχει απορρίψει από δικαίωμα για ΠΥΣΔΕ αφού θεωρείσαι ότι έχεις πάρει απόσπαση στη ΓΓΔΒΜ που ανήκουν τα ΙΕΚ.
Θα μιλήσεις με το τμήμα προσωπικού της ΓΓΔΒΜ και θα τους στείλεις μία αίτηση με FAX στην οποία θα αιτήσαι να αλλάξεις ΙΕΚ. Επειδή έχεις ήδη πάρει απόσπαση αυτό θεωρείται ενδουπηρεσιακό και δεν απαιτείται υπογραφή υπουργού , παρά μόνο του ΓΓ της ΓΓΔΒΜ.
Κράξτους και λίγο ότι θα κάνεις και καταγγελία και νομίζω ότι θα πετύχει.
Έχει ξαναγίνει αλλαγή απόσπασης από ΙΕΚ σε ΙΕΚ.

Θεωρώ ότι δυστυχώς δεν μπορείς να πετύχεις και πολλά αν κάνεις ανάκληση και κυνηγήσεις απόσπαση σε ΠΥΣΔΕ.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159861
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 470
Σύνολο: 485

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.