*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13  (Αναγνώστηκε 509879 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1260 στις: Ιούλιος 18, 2012, 06:10:54 μμ »
Καμιά ενημέρωση από Διευθύνσεις Θεσσαλονίκης; Ανατολική και Δυτική; Έχει κόσμο ή είναι χαλαρά τα πράγματα;
  Τ α πράγματα στην Ανατολικη Θεσσαλονική είναι μέτρια . Έχει αρκετο κόσμο άλλα η σειρά πάει καλά.Οι αιτησεις είναι 8-12 π.μ Την αιτηση μηχανογραφημενη την πέρνεις μετα απο τρεις μέρες 12-2μ.μ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:05:04 »

Αποσυνδεδεμένος lela

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1261 στις: Ιούλιος 18, 2012, 06:16:24 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Μία ερώτηση, γιατί αγχώθηκα,αν το πτυχίο μας  δεν αναγράφει ημερομηνία κτήσης αλλά μόνο ημερομηνία ορκωμοσίας η αίτησή μας δε θα γίνεται δεκτή; (το πτυχίο μου ειναι της Φιλοσοφικής ΑΠΘ).Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1262 στις: Ιούλιος 18, 2012, 06:19:41 μμ »
Καμιά ενημέρωση από Διευθύνσεις Θεσσαλονίκης; Ανατολική και Δυτική; Έχει κόσμο ή είναι χαλαρά τα πράγματα;
  Τ α πράγματα στην Ανατολικη Θεσσαλονική είναι μέτρια . Έχει αρκετο κόσμο άλλα η σειρά πάει καλά.Οι αιτησεις είναι 8-12 π.μ Την αιτηση μηχανογραφημενη την πέρνεις μετα απο τρεις μέρες 12-2μ.μ.
Ώπα ώπα κάτσε, γιατί 8-12;;; Πέρσυ πήγα 8, εξυπηρετήθηκα 3 και η προισταμένη έφερε και άλλη βάρδια για το απόγευμα όπου θα το πήγαιναν μέχρι τις 6. Και να φανταστείς ότι ήταν 2η μέρα αιτήσεων, δεν ήταν τελευταία. Φέτος, γιατί τόσο λίγο; Τουλάχιστον να κάνουν το ωράριό τους μέχρι τις 2!

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1263 στις: Ιούλιος 18, 2012, 06:24:55 μμ »
Γραφεις το ονομά σου σε μια λιστα μεχρι τις 12. Αφου γραφούν κάποια ονοματα κόβουν τη σελίδα και τα διαβάζουν με τη σειρα. περίπου πέντε πέντε. Εξυπηρετούν όλα τα ονοματα που γραφονται στην λίστα.προγανως φτάνει μεχρι τις 2. εγω έγραψα το ονομά μου στις 10 :30 και εξυπηρετηθηκα στις 12:30

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:05:04 »

Αποσυνδεδεμένος xhm32

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1264 στις: Ιούλιος 18, 2012, 06:28:54 μμ »
Εννοειται οτι αρχίζουν να εξυπητετούν απο τις 8

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1265 στις: Ιούλιος 18, 2012, 06:29:55 μμ »
Γραφεις το ονομά σου σε μια λιστα μεχρι τις 12. Αφου γραφούν κάποια ονοματα κόβουν τη σελίδα και τα διαβάζουν με τη σειρα. περίπου πέντε πέντε. Εξυπηρετούν όλα τα ονοματα που γραφονται στην λίστα.προγανως φτάνει μεχρι τις 2. εγω έγραψα το ονομά μου στις 10 :30 και εξυπηρετηθηκα στις 12:30
Έτσι, μάλιστα!!! Είπα κι εγώ.... Υπάρχει οργάνωση. Πέρσυ, κοντέψαμε να σκοτωθούμε. Μοίραζαν χαρτάκια αλλά επειδή είχαν έρθει άτομα από τις 7 και υπήρχε πολύς κόσμος, η προισταμένη μας είπε να φύγουμε (με το χαρτάκι) και να ξαναπάμε στις 3. Όταν εμφανιστήκαμε, κόντεψαν να μας φάνε οι υπόλοιποι που δεν ήξεραν τι είχε προηγηθεί!

Πάντως, 2ωρη αναμονή είναι πολύ καλά! Ας ελπίσουμε ότι έτσι θα πάει.... Σ'ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος nisiotisa12

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1266 στις: Ιούλιος 18, 2012, 06:37:47 μμ »
Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί, αλλά αν κάποιος ανήκει σε κατηγορία τύπου 30μηνο-24μηνο, που το δηλώνει ότι θέλει να μπει σε αυτούς τους πίνακες; Μέχρι πέρυσι υπήρχε κουτάκι σε ποιόν πίνακα θέλεις να ενταχθείς για να το τσεκάρεις. Φέτος;

Αποσυνδεδεμένος fys98

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 310
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1267 στις: Ιούλιος 18, 2012, 06:39:33 μμ »
πίσω σελίδα αίτησης τσεκάρεις το κουτάκι 14α

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1268 στις: Ιούλιος 18, 2012, 07:17:39 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Μία ερώτηση, γιατί αγχώθηκα,αν το πτυχίο μας  δεν αναγράφει ημερομηνία κτήσης αλλά μόνο ημερομηνία ορκωμοσίας η αίτησή μας δε θα γίνεται δεκτή; (το πτυχίο μου ειναι της Φιλοσοφικής ΑΠΘ).Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

μια χαρά γίνεται δεκτή η αίτηση, έτσι είναι και το δικό μου πτυχίο :)

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1269 στις: Ιούλιος 18, 2012, 07:23:02 μμ »
Καμιά ενημέρωση από Διευθύνσεις Θεσσαλονίκης; Ανατολική και Δυτική; Έχει κόσμο ή είναι χαλαρά τα πράγματα;

Καλησπέρα κι από εμένα και καλή δύναμη !
Στις 8:30 το πρωί ήμουν στο 1ο Επαλ Σταυρούπολης για την κατάθεση της αίτησης και είχα σειρά 37 (υπήρχε λίστα στην οποία σημειώναμε το όνομα μας και μετά το διαγράφαμε). Πολύ καλό το κλίμα, άψογη η εξυπηρέτηση και έφυγα από κει γύρω στις 10:30.
Εκτός από την αίτηση, ζήτησαν επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου και την ταυτότητα μου. Ως παλιά, δε χρειάστηκε να δώσω φωτοτυπία ταυτότητας.
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος KikiG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 28
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1270 στις: Ιούλιος 18, 2012, 08:43:54 μμ »
Καμιά ενημέρωση από Διευθύνσεις Θεσσαλονίκης; Ανατολική και Δυτική; Έχει κόσμο ή είναι χαλαρά τα πράγματα;

Καλησπέρα κι από εμένα και καλή δύναμη !
Στις 8:30 το πρωί ήμουν στο 1ο Επαλ Σταυρούπολης για την κατάθεση της αίτησης και είχα σειρά 37 (υπήρχε λίστα στην οποία σημειώναμε το όνομα μας και μετά το διαγράφαμε). Πολύ καλό το κλίμα, άψογη η εξυπηρέτηση και έφυγα από κει γύρω στις 10:30.
Εκτός από την αίτηση, ζήτησαν επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου και την ταυτότητα μου. Ως παλιά, δε χρειάστηκε να δώσω φωτοτυπία ταυτότητας.

Έτσι ακριβώς, εγώ πήγα χθες λίγο μετά τις 8:30 στο Γυμνάσιο Σταυρούπολης (κι όχι Λύκειο, όπως αναφέρει η ανακοίνωση). Είχε τόση ησυχία που νόμιζα πως είμαι σε λάθος μέρος  :) Υπήρχε λίστα κι έγραφες το όνομα. Ήμουν το 33, το αργότερο 9:30 είχα τελειώσει. Οι υπάλληλοι ήταν πολύ χαλαροί, θα μπορούσαν να το πηγαίνουν και πιο γρήγορα, αν υπήρχε λόγος και κόσμος. Θεωρώ πως ήταν πολύ σωστή η απόφαση να χρησιμοποιηθούν και σχολεία και με τον τρόπο αυτό αποσυμφορήθηκαν τα γραφεία της διεύθυνσης, όπου μαζευόμασταν όλες οι ειδικότητες και δεν υπάρχει ούτε ένα παράθυρο στο χώρο αναμονής. Ουδεμία σχέση με τα περσινά. Μέχρι να ανοίξουν, είχε συμπληρωθεί η λίστα. Είχα σηκωθεί από τις 5:30 κι ήμουν εκεί από τις 6 παρά, βέβαια τελείωσα στις 8:30, αλλά και πάλι...Γκρίνια, σκοτωμός, φωνές, παρεξηγήσεις. Ευτυχώς φέτος δεν είχαμε τέτοια. Δεν ξέρω, βέβαια, τι θα γίνει την άλλη εβδομάδα.

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1271 στις: Ιούλιος 18, 2012, 08:52:13 μμ »
Καμιά ενημέρωση από Διευθύνσεις Θεσσαλονίκης; Ανατολική και Δυτική; Έχει κόσμο ή είναι χαλαρά τα πράγματα;

Καλησπέρα κι από εμένα και καλή δύναμη !
Στις 8:30 το πρωί ήμουν στο 1ο Επαλ Σταυρούπολης για την κατάθεση της αίτησης και είχα σειρά 37 (υπήρχε λίστα στην οποία σημειώναμε το όνομα μας και μετά το διαγράφαμε). Πολύ καλό το κλίμα, άψογη η εξυπηρέτηση και έφυγα από κει γύρω στις 10:30.
Εκτός από την αίτηση, ζήτησαν επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου και την ταυτότητα μου. Ως παλιά, δε χρειάστηκε να δώσω φωτοτυπία ταυτότητας.

Έτσι ακριβώς, εγώ πήγα χθες λίγο μετά τις 8:30 στο Γυμνάσιο Σταυρούπολης (κι όχι Λύκειο, όπως αναφέρει η ανακοίνωση). Είχε τόση ησυχία που νόμιζα πως είμαι σε λάθος μέρος  :) Υπήρχε λίστα κι έγραφες το όνομα. Ήμουν το 33, το αργότερο 9:30 είχα τελειώσει. Οι υπάλληλοι ήταν πολύ χαλαροί, θα μπορούσαν να το πηγαίνουν και πιο γρήγορα, αν υπήρχε λόγος και κόσμος. Θεωρώ πως ήταν πολύ σωστή η απόφαση να χρησιμοποιηθούν και σχολεία και με τον τρόπο αυτό αποσυμφορήθηκαν τα γραφεία της διεύθυνσης, όπου μαζευόμασταν όλες οι ειδικότητες και δεν υπάρχει ούτε ένα παράθυρο στο χώρο αναμονής. Ουδεμία σχέση με τα περσινά. Μέχρι να ανοίξουν, είχε συμπληρωθεί η λίστα. Είχα σηκωθεί από τις 5:30 κι ήμουν εκεί από τις 6 παρά, βέβαια τελείωσα στις 8:30, αλλά και πάλι...Γκρίνια, σκοτωμός, φωνές, παρεξηγήσεις. Ευτυχώς φέτος δεν είχαμε τέτοια. Δεν ξέρω, βέβαια, τι θα γίνει την άλλη εβδομάδα.

Ποιο Γυμνασιο ειναι αυτο στην Σταυρουπολη γιατι εχει και αρκετα.. ;

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1272 στις: Ιούλιος 18, 2012, 08:59:31 μμ »
ΔΔΕ Αχαϊας... Η τρέλα πέρα από κάθε λογική...πας το πρωι δίνεις ονομα , παιρνεις νουμεράκι , περιμένεις αρκετή ώρα να περάσεις τον ελεγχο και μετά από 3-4 ωρίτσες φτανεις να κάνεις την αίτηση.....όλα αυτά ασε ένα κτίριο που κοντεψαμε να ψηθούμε από τη ζέστη, συνωστισμός, φασαρία, κλπ//// το ωραίο και να ειχες παρει νουμερακι αποφάσισαν να εξυπηρετήσουν μέχρι ένα συγκεκριμένο νουμερο , οι  υπόλοιποι αύριο...χάλια χάλια
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1273 στις: Ιούλιος 18, 2012, 09:01:45 μμ »
και το κορυφαίο σε ενα γραφειο να εξυπηρετηθεί ολη η αχαια???? δλδ ΧΑΛΙΑΑΑ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2012, 09:03:56 μμ από kxrysa »
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159582
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 386
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 351
Σύνολο: 375

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.229 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.