*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13  (Αναγνώστηκε 510629 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1302 στις: Ιούλιος 19, 2012, 02:06:03 πμ »
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω όσους εξυπηρετήθηκαν από τη ΔΔΕ στη Δήμητρος στο Μαρούσι ή από Β ΔΔΕ στη Μεσογείων στην Αγία Παρασκευή, εάν είχαν πολύωρη καθυστέρηση στην εξυπηρέτηση και περίπου ποια ώρα το πρωί ήταν εκεί; Το ρωτάω, διότι πέρυσι στη Δήμητρος είχε πάρα πολύ μεγάλη αναμονή και για να εξυπηρετηθεί κανείς, έπρεπε να έχει πάει στο γραφείο από πολύ πρωί για να πάρει σειρά.
Καλησπέρα! Κατέθεσα την αίτηση μου στη ΔΔΕ στη Μεσογείων σήμερα το πρωί και ήταν αρκετά καλά! Βρισκόμουν βέβαια εκεί από πολυ νωρίς για να πάρω σειρά. Στη ΔΔΕ εξυπηρετούν 7 - 8 άτομα, οπότε κινείται λίγο πιο γρήγορα η διαδικασία! Για χθές λόγου χάρη άκουσα πως ως τις 11 είχαν εξυπηρετηθεί 67 άτομα. Οι καταχωρητές κάνουν όμως συνεχώς εκκλήσεις να έχουμε έτοιμες τις αιτήσεις μας, και κυρίως το κομμάτι που αφορά στις προτιμήσεις των περιοχών. Από δικαιολογητικά, για τους παλιούς, ζητάνε μόνο επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου (κι εκεί μπορούμε να επικυρώσουμε το πτυχίο, σε άλλο όροφο) και κάποιο χαρτί όπου αναγράφεται ο βαθμός πτυχίου! Δέχονται μόνο έκπαιδευτικούς που ανήκουν ή δούλεψαν πέρυσι στη Β' Αθήνας (Η Α' Αθήνας ανακοίνωσε πρώτα κάτι αντίστοιχο την Πέμπτη οπότε κι η ΔΔΕ Β' Αθήνας κάνει αναγκαστικά το ίδιο).

Μα η Δευτεροβάθμια Β Αθήνας δεν έχει βγάλει σχετική ανακοίνωση που λέει ότι δέχεται μόνο όσους ανήκουν ή δούλεψαν σ' αυτήν φέτος...δηλαδη αν πάω εγώ που δεν ανήκω εκεί, πως θα με διώξουν αφού δεν έχουν ανακοινώσει επίσημα κάτι τέτοιο?!

loella, υπάρχει ανακοίνωση.

marion, στη Δήμητρος πάνε λιγότεροι αλλά λιγότεροι είναι και οι καταχωριστές. Πιστεύω ότι η καλύτερη ώρα είναι λίγο πριν το μεσημέρι.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:45:51 »

Αποσυνδεδεμένος turtle

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 368
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1303 στις: Ιούλιος 19, 2012, 08:58:37 πμ »
Καλημέρα συνάδελφοι.

Στη μηχανογραφημένη αίτηση που πήρατε, όσοι καταθέσατε, δε σας έχει επιτυχία ΑΣΕΠ και το έτος που αυτή επιτεύχθηκε, σωστά;

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1304 στις: Ιούλιος 19, 2012, 09:08:56 πμ »
Εμένα, για 1η φορά σήμερα μετά από τόσα χρόνια, μου ζήτησαν να δουν και το πτυχίο, εκτός από το πιστοποιητικό που αναγράφει το βαθμό (το οποίο πτυχίο φυσικά δεν το είχα μαζί). Αφού, λοιπόν, εξήγησα στην κοπελίτσα ότι ποτέ δεν το είχαν ζητήσει στο παρελθόν και ότι σε λίγο ο Η/Υ της ΔΔΕ θα μου ρίξει φάσκελο και θα μου πει τελείωνε πια και διορίσου ::) και επειδή φυσικά έχω ωραίο... πτερύγιο  8) :P, με εξυπηρέτησε.
Να ρωτήσω: δηλαδή κατέθεσες αίτηση αναπληρώτριας χωρίς να καταθέσεις επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίο;

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1305 στις: Ιούλιος 19, 2012, 09:41:57 πμ »
Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση!
Θα κάνω αίτηση για το εππαικ,ετοιμάζω ήδη τα δικαιολογητικά.!
Δεν το γνώριζα ότι δεν υπάρχει καμία πιθανότητα :-\
Μήπως ξέρεις αν μπορώ να δω κάπου κάποιον πίνακα με τους επιλεγμένους της ειδικότητας μου να χω ένα μέτρο σύγκρισης?
Γιατί μου έχουν πει ότι και χωρίς την επάρκεια υπάρχει δυνατότητα κ ότι υπάρχει και κάποια μικρή ζήτηση...
Αυτός είναι ο πίνακας αναπληρωτών του σχ.έτους 2011-2012 με προϋπηρεσία από τον οποίο συνήθως αντλούν αναπληρωτές. http://e-aitisi.sch.gr/eniaiosd_2011/PE18.10.html
Περιλαμβάνει 124 άτομα συνολικά και οι αναπληρωτές πέρυσι σταμάτησαν στο 106 περίπου.
Το αν θα σε πάρουν εξαρτάται πολύ και από το ποιες περιοχές δηλώνεις. Ρίξε μία ματιά στις περυσινές προσλήψεις αναπληρωτών. Ίδιες περίπου θα είναι και φέτος αφού δεν γίνονται πια διορισμοί.
Αυτή ήταν η 2η φάση στις 20/01/2012: http://www.minedu.gov.gr/proslhpseis-diorismoi-metatheseis-apospaseis/protobathmia-kai-deyterobathmia/20-01-12-proslipseis-anaplirwtwn-de.html
Και εδώ η 3η φάση στις 07/03/2012: http://www.minedu.gov.gr/grafeio-typou/deltia-typoy/07-03-12-proslipseis-anapliroton-deyterobathmias-ekpaideysis.html

Εσύ αρχικά θα μπεις στον πίνακα χωρίς προϋπηρεσία και εκεί όντως δεν έχεις καμία ελπίδα πρόσληψης, ούτε με παιδαγωγικό, ούτε με 3τεκνία. Αν σε ενδιαφέρει η εκπαίδευση, κυνήγησε το εππαικ αλλά μην περιμένεις και πολλά. Καλή τύχη!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2012, 09:45:05 πμ από froski »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:45:51 »

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1306 στις: Ιούλιος 19, 2012, 09:59:58 πμ »
Tα πτυχία τουλάχιστον του εσωτερικού θα πρέπει έτσι να ταυτοποιούνται. Δηλώνεις ότι είσαι πτυχιούχος τάδε σχολής και τα στοιχεία σου ταυτοποιούνται με το αντίστοιχο πανεπιστήμιο. Με αυτόν τον τρόπο αποτρέπονται τα πλαστά στοιχεία-πτυχία.
Η χαρτούρα και η γραφειοκρατία δεν απέτρεψαν τόσα και τόσα σκάνδαλα στο δημόσιο...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2012, 10:15:52 πμ από sikat »

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1307 στις: Ιούλιος 19, 2012, 11:34:08 πμ »
οι δε φερομενοι ως εμπλεκομενοι σε σκανδαλα με πτυχια, αφου εφυγαν απο κει που ηταν, ειναι τωρα στο παιδειας σε ...καιριες θεσεις!!!!!
ψαξτε να δειτε, απιστευτη ελλαδα!!!

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1308 στις: Ιούλιος 19, 2012, 11:42:31 πμ »
Όταν σας καταχωρίζαν την αίτηση, στην οθόνη του υπολογιστή φαίνονταν οι επιτυχίες σας στον ΑΣΕΠ;
Διάβασα για την ενημέρωση στο ΟΠΣ αλλά στη μηχανογραφημένη αίτηση που σας έδωσαν δε φαίνεται πουθενά;

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1309 στις: Ιούλιος 19, 2012, 12:18:47 μμ »
Όταν μας καταχωρούσαν την αίτηση, δεν πρόσεξα αν φαινόταν κάπου η επιτυχία ΑΣΕΠ. Δεν έχει και πολλή σημασία όμως, αφού υπάρχει στο σύστημα λογικά. Γι' αυτό άλλωστε δεν το είχαν ως επιλογή στην αίτηση.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1310 στις: Ιούλιος 19, 2012, 12:22:32 μμ »
ακριβως γι αυτο

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1311 στις: Ιούλιος 19, 2012, 12:25:18 μμ »
 :)Σας ευχαριστώ μπόθ ;D

Αποσυνδεδεμένος Belisha

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 100
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1312 στις: Ιούλιος 19, 2012, 12:38:34 μμ »
Εμένα, για 1η φορά σήμερα μετά από τόσα χρόνια, μου ζήτησαν να δουν και το πτυχίο, εκτός από το πιστοποιητικό που αναγράφει το βαθμό (το οποίο πτυχίο φυσικά δεν το είχα μαζί). Αφού, λοιπόν, εξήγησα στην κοπελίτσα ότι ποτέ δεν το είχαν ζητήσει στο παρελθόν και ότι σε λίγο ο Η/Υ της ΔΔΕ θα μου ρίξει φάσκελο και θα μου πει τελείωνε πια και διορίσου ::) και επειδή φυσικά έχω ωραίο... πτερύγιο  8) :P, με εξυπηρέτησε.
Η εγκύκλιος το λέει ξεκάθαρα πως χρειάζεται επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου!!!!

Αποσυνδεδεμένος asoutera

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1313 στις: Ιούλιος 19, 2012, 12:45:54 μμ »
Γειά σας! Μήπως έκανε κανείς τα χαρτιά του στη Δευτεροβάθμια Δυτικής Θεσσαλονίκης; Πως είναι τα πράγματα εκεί φέτος; Είμαι φιλόλογος και συνήθως γίνεται χαμός μέχρι να καταχωρήσουν τις αιτήσεις μας! Πρέπει πάλι να στηθούμε στην ουρά απο τα άγρια χαράματα;;; Επίσης, ισχύει τελικά οτι για τους παλιούς χρειάζεται μόνο η αίτηση και επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου;;;
Ευχαριστώ...προκαταβολικά!!!

Αποσυνδεδεμένος non-stop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 210
  • Φύλο: Γυναίκα
  • hellooooo!!!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1314 στις: Ιούλιος 19, 2012, 12:51:16 μμ »
Χρειάζεται μόνο επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου με το βαβμό όμως. Εγώ πήγα και το πτυχίο χωρίς το βαβμό και ένα πιστοποιητικό που είχε βαθμό και τελικά χρειάστηκαν και τα δύο

Αποσυνδεδεμένος despoina23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1315 στις: Ιούλιος 19, 2012, 01:04:47 μμ »
Καλησπερα συναδελφοι. Στην αιτηση αν επιλεξω αποδοχη σε Σ.Μ.Ε.Α.Ε. και αποδοχη του προγραμματος εξειδικευμενης εκπαιδευτικης υποστηριξης υπαρχει περιπτωση να μας παρουν ως ωρομισθιους η μειωμενου ωραριου?γιατι δεν το διευκρινιζει ενω περυσι εγραφε αποδεχομαι προσληψη αναπληρωτη η ωρομισθιου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 564
Σύνολο: 575

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.