*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13  (Αναγνώστηκε 510633 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος νανα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1316 στις: Ιούλιος 19, 2012, 01:17:00 μμ »
πηγα σημερα στη δευτεροβαθμια γ αθηνας..γενικα καλη ροη,νορμαλ εξυπηρετηση και η καταχωρηση αρκετα γρηγορη,αν αναλογιστουμε το πληθος του κοσμου..μεσος ορος αναμονης και εξυπηρετησης 2 ωρες..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:49:39 »

Αποσυνδεδεμένος georgia9

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 131
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1317 στις: Ιούλιος 19, 2012, 01:24:05 μμ »
μπορείς να τα βάλεις αλλά χλωμό, για να καλέσουν κάποιον θα πρέπει να εξαντληθούν οι πίνακες της ειδικής πρώτα.
despoina23 η ηλεκτρονική αίτηση που θα σου δώσουν θα γράφει αυτο που ψάχνεις,
αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή ή ωρομισθιου σε σμεα -η χειρόγραφη αίτηση δεν το γράφει ακριβώς έτσι δεν αναφέρει ωρομισθία μόνο αναπλήρωση
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2012, 06:03:17 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1318 στις: Ιούλιος 19, 2012, 01:35:11 μμ »
Καλησπέρα. Στο ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ Α' ΑΘΗΝΩΝ (Σταδίου 43) ξέρει κανείς τι επικρατεί;

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1319 στις: Ιούλιος 19, 2012, 01:39:05 μμ »
πηγα σημερα στη δευτεροβαθμια γ αθηνας..γενικα καλη ροη,νορμαλ εξυπηρετηση και η καταχωρηση αρκετα γρηγορη,αν αναλογιστουμε το πληθος του κοσμου..μεσος ορος αναμονης και εξυπηρετησης 2 ωρες..

Σ' ευχαριστούμε για την ενημέρωση.
Φίλη μου στη Θεσσαλονίκη, πήγε σήμερα το πρωί, πήρε σειρά 100+, αλλά τους έπαιρναν μόνο αίτηση και επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου, δε ζήτησαν ούτε ΑΔΤ και τους έδιωχναν, θα έκαναν αργότερα οι υπάλληλοι μόνοι τους την καταχώριση και θα έπαιρναν την επόμενη τη δήλωσή τους.Δε θυμάμαι σε ποιο σχολείο-διεύθυνση όμως :(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:49:39 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1320 στις: Ιούλιος 19, 2012, 01:43:43 μμ »
Στη Δευτεροβάθμια Ιωαννίνων όλη την εβδομάδα δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα, η εξυπηρέτηση άψογη και ο χρόνος αναμονής της τάξεως των λίγων λεπτών.

Αποσυνδεδεμένος despoina23

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1321 στις: Ιούλιος 19, 2012, 01:55:35 μμ »
ευχαριστω πολυ!

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1322 στις: Ιούλιος 19, 2012, 01:56:08 μμ »
Γειά σας! Μήπως έκανε κανείς τα χαρτιά του στη Δευτεροβάθμια Δυτικής Θεσσαλονίκης; Πως είναι τα πράγματα εκεί φέτος; Είμαι φιλόλογος και συνήθως γίνεται χαμός μέχρι να καταχωρήσουν τις αιτήσεις μας! Πρέπει πάλι να στηθούμε στην ουρά απο τα άγρια χαράματα;;; Επίσης, ισχύει τελικά οτι για τους παλιούς χρειάζεται μόνο η αίτηση και επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου;;;
Ευχαριστώ...προκαταβολικά!!!

Καλησπέρα asoutera. Αντιγράφω το χθεσινό μου μνμ-απάντηση σε αντίστοιχη ερώτηση:

"Στις 8:30 το πρωί ήμουν στο 1ο Επαλ Σταυρούπολης για την κατάθεση της αίτησης και είχα σειρά 37 (υπήρχε λίστα στην οποία σημειώναμε το όνομα μας και μετά το διαγράφαμε). Πολύ καλό το κλίμα, άψογη η εξυπηρέτηση και έφυγα από κει γύρω στις 10:30.
Εκτός από την αίτηση, ζήτησαν επικυρωμένο αντίγραφο πτυχίου και την ταυτότητα μου. Ως παλιά, δε χρειάστηκε να δώσω φωτοτυπία ταυτότητας. "

Διευκρινίζω πως ως Μαθηματικός πήγα στο σχολείο που αναφέρω. Οι φιλόλογοι υποβάλετε αιτήσεις στο 1ο ΓΕΛ Σταυρούπολης (Πεσόντων Ηρώων 2).
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος asoutera

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1323 στις: Ιούλιος 19, 2012, 02:06:59 μμ »
Domenika σ΄ευχαριστώ. Είσαι σίγουρη πως οι φιλόλογοι υποβάλουν στο 1ο Γελ. Σταυρούπολης και οχι στη Δευτοροβάθμια Δυτικής Θεσσαλονίκης απέναντι απο την Μονή Λαζαριστών, όπως κάθε χρόνο;;;;;;  :o

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1324 στις: Ιούλιος 19, 2012, 02:16:47 μμ »
Εμένα πάντως σήμερα δε μου ζήτησαν καν να επιδείξω ταυτότητα. Αρκέστηκαν λογικά στο ό,τι είμαι ειλικρινής. :)
Αναμονή, περίπου τρεισήμισι ώρες (2ο γραφείο Β' Αθήνας ΔΔΕ). Αν επιλέξετε να καταθέσετε τα χαρτιά σας στο συγκεκριμένο γραφείο, καλόν είναι να είστε εκεί αρκετά νωρίς, γιατί από κάποια στιγμή και μετά δε δίνουν χαρτάκια με αριθμούς, ώστε να εξυπηρετηθεί κανείς.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος anjee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1325 στις: Ιούλιος 19, 2012, 02:24:59 μμ »
Καλησπερα παιδια. Εγω πηγα σημερα πρωι πρωι στην Πρωτοβαθμια Αθηνας στη Δωρου και υπηρχαν μονο τεσσερα ατομα, σε μιση ωρα περιπου ειχα τελειωσει, ευτυχως γιατι αλλες χρονιες ειχε κοσμο. Μου ζητησαν μονο πτυχιο και επειδη δεν φαινεται εκει ο βαθμος και το πιστοποιητικο με τη βαθμολογια ολα επικυρωμενα. Ολα μια χαρα, οι ανθρωποι ευγενεστατοι.

despoina23 η ηλεκτρονική αίτηση που θα σου δώσουν θα γράφει αυτο που ψάχνεις,
αποδέχομαι πρόσληψη αναπληρωτή ή ωρομισθιου σε σμεα -η χειρόγραφη αίτηση δεν το γράφει ακριβώς έτσι δεν αναφέρει ωρομισθία μόνο αναπλήρωση
Αυτο ισχυει και για τους νηπιαγωγους; Εγω που ειμαι νηπιαγωγος και εβαλα την επιλογη για τα σμεα, παντως, δεν μου βγαζει ωρομισθια αλλα μονο αναπληρωση.
Επισης ρωτησα για το οτι δεν αναγραφεται η επιτυχια του ασεπ φετος στην αιτηση και ο κυριος που καταχωρουσε μου ειπε πως δεν παιζει ρολο, τα μορια θα υπαρχουν στον πινακα αφου ειναι ηδη καταχωρημενα στο συστημα και πως δεν χρειαζεται να κανουμε καποια αλλη ενεργεια. Ελπιζω να ισχυει τελικα και να μη βρεθουμε προ εκπληξεως.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2012, 06:03:54 μμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος ealevrid

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ Ο2.50
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1326 στις: Ιούλιος 19, 2012, 02:34:34 μμ »
 adigoni Στη δευτεροβάθμια ανατολικής θεσσαλονίκης έκαναν τη διαδικασία που ανέφερες
 asoutera ναι στο 1ο γελ σταυρούπολης πάνε οι φιλόλογοι
θεωρώ πως η δευτεροβάθμια δυτικής θεσσαλονίκης φέτος οργανώθηκε πάρα πολύ καλά
εγώ αν και είμαι από θεσσαλονίκη βρέθηκα αθήνα και έκανα τα χαρτιά μου στη β' αθήνας όπου επίσης υπήρχε ομαλή ροή (βέβαια πρώτη φορά πήγα τόσο αργά 10.30 οπότε λογικά τελείωσα στη 1)
καλή συνέχεια

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1327 στις: Ιούλιος 19, 2012, 02:40:47 μμ »
Ξερει κανεις ποιους αφορα  το κουτακι παραμονη σε ιδιωτικο σχολειο και προσληψη ως αναπληρωτης τα ετη:..............;

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1328 στις: Ιούλιος 19, 2012, 02:44:33 μμ »
Ξερει κανεις ποιους αφορα  το κουτακι παραμονη σε ιδιωτικο σχολειο και προσληψη ως αναπληρωτης τα ετη:..............;

Φαντάζομαι εκείνους που έχουν εργαστεί ως αναπληρωτές σε ιδιωτικά σχολεία. Έχω φίλη που έχει εργαστεί ως αναπληρώτρια για 2 έτη σε ιδιωτικό.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος Dimeos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 998
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1329 στις: Ιούλιος 19, 2012, 02:57:16 μμ »
Ξερει κανεις ποιους αφορα  το κουτακι παραμονη σε ιδιωτικο σχολειο και προσληψη ως αναπληρωτης τα ετη:..............;

Φαντάζομαι εκείνους που έχουν εργαστεί ως αναπληρωτές σε ιδιωτικά σχολεία. Έχω φίλη που έχει εργαστεί ως αναπληρώτρια για 2 έτη σε ιδιωτικό.
εγώ νομίζω πως εννοεί κάτι άλλο. δουλεύεις σε ιδιωτικό σχολείο και σε καλούν αναπληρωτή και αρνείσαι τη προσλήψη και παραμένεις στο ιδιωτικό. αυτό μπορείς να το κάνεις μόνο μια φορά χωρίς να υπάρξει ποινή. αν θες δηλώνεις με δήλωση ποια προυπηρεσία προτιμάς να προσμετρηθεί.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 561
Σύνολο: 573

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.