*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13  (Αναγνώστηκε 510598 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1442 στις: Ιούλιος 21, 2012, 04:19:29 μμ »
Περιμενε με οταν βγει η εγκυκιος μονιμων διορισμων....αλλα τοτε δεν θα εχει κοσμο ...
Ασχετο....δεν ξερω τι δηλωσατε και που ...Εγω εκανα την υπερβαση μου φετος...δηλωσα 3 περιοχες και μονο ΑΚΩ....εβλεπα τα μαυροπαιδα τα αλλα και δηλωνανε οτι ναναι.....και που ηξεραν ..προσπαθησα να τους εξηγησω τι παιζει ιδιως με το ΑΜΩ και μακρια απο το σπιτι τους αλλα ματαιο.....
ε ναι ειναι αυτη η κουτοπονηρια του ελληνα ,αφου δεν πανε οι αλλοι θα παμε εμεις με λιγοτερα μορια. Ετσι εγινε και με τα ΣΔΕ οπου οι παλιοι με μπλοκακι οαεε δεν πηγαν αλλα βρεθηκαν αλλοι οι οποιοι και πηγαν και μεσα μπηκαν οικονομικα. Ειναι δυστυχως η νοοτροπια μας τετοιοα αφου υπαρχουν γονεις που πληρωνουν τον οαεε των παιδιων τους μονο για παρουν προυπηρεσια, και εμεις που πηραμε προυπηρεσια τι την καναμε? :'( :'( :'(ετσι και φετος θα γεμισουν οι θεσεις των ΑΜΩ με χαρουμενους εκπαιδευτικους και τους χαρουμενους γονεις τους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:00:55 »

Αποσυνδεδεμένος kxrysa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 551
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1443 στις: Ιούλιος 21, 2012, 04:24:20 μμ »
σημασια εχει τι κανεις εσυ για τον εαυτο σου....ειδες καθολου τον πνακα του e-aitisi ? το 99% ηταν ΑΜΩ. Η εγκυκλιος τουλαχιστον και περυσι και φετος το διευκρινιζει οτι σε αποκλειει για το τρεχον σχ.ετος και το επομενο...ας δηλωσουν ξανα οτι ναναι και θα το γευτουν του χρονου
Αγάπα αυτό που έχεις τώρα που είναι κοντά σου πριν σε διδάξει η ζωή να το αγαπήσεις όταν θα είναι μακρυά σου....

Αποσυνδεδεμένος newseditor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 430
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1444 στις: Ιούλιος 21, 2012, 10:11:49 μμ »
Διευκρινήσεις σχετικά με την προσμέτρηση προϋπηρεσίας από χώρες μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης

http://www.pde.gr/index.php?page=4947

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1445 στις: Ιούλιος 22, 2012, 12:15:55 πμ »
Ε, ναι! Το έχουμε εμπεδώσει. Όλοι μπορούν να καταθέτουν την προϋπηρεσία τους και αυτή να αναγνωρίζεται κι άρα να προσμετράται εκτός από όσους εκπαιδευτικούς απασχολούνται στα δημόσια σχολεία του Υπουργείου Παιδείας. Τέλεια...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:00:55 »

Αποσυνδεδεμένος nautica19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1446 στις: Ιούλιος 22, 2012, 02:46:50 μμ »
Παιδιά θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω κατι,
Εχω ξανακάνει αίτηση και έχω πάει όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά, κατάλαβα οτι αυτή τη φορά ξαναζητάνε το πτυχίο μας επικυρωμένο και μάλλον και τη ταυτότητα αφου φίλη μου έτρεχε εκεινη την ωρα να βγάλει φωτοαντίγραφο ταυτότητας.

Η απορία μου ειναι η εξής, εχω και ένα μεταπτυχιακό απο Αγγλία και έχω πάρει την αναγνώριση απο ΔΟΑΤΑΠ και το ειχα προσκομίσει στις περσινές αιτήσεις!Δεν εχω καταλάβει φέτος αν πρέπει να το προσκομίσουμε και αυτό...Αν ναι χρειάζεται επικυρωμένο φωτοαντίγραφο και αυτού του χαρτιού? Απο που επικυρωνονται αυτά?απο ΚΕΠ, ΔΟΑΤΑΠ, δικηγόρο?αρκει υπεύθυνη δηλωση?
Οποιος ξέρει ας βοηθήσει

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1447 στις: Ιούλιος 22, 2012, 03:07:30 μμ »
Παιδιά θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω κατι,
Εχω ξανακάνει αίτηση και έχω πάει όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά, κατάλαβα οτι αυτή τη φορά ξαναζητάνε το πτυχίο μας επικυρωμένο και μάλλον και τη ταυτότητα αφου φίλη μου έτρεχε εκεινη την ωρα να βγάλει φωτοαντίγραφο ταυτότητας.

Η απορία μου ειναι η εξής, εχω και ένα μεταπτυχιακό απο Αγγλία και έχω πάρει την αναγνώριση απο ΔΟΑΤΑΠ και το ειχα προσκομίσει στις περσινές αιτήσεις!Δεν εχω καταλάβει φέτος αν πρέπει να το προσκομίσουμε και αυτό...Αν ναι χρειάζεται επικυρωμένο φωτοαντίγραφο και αυτού του χαρτιού? Απο που επικυρωνονται αυτά?απο ΚΕΠ, ΔΟΑΤΑΠ, δικηγόρο?αρκει υπεύθυνη δηλωση?
Οποιος ξέρει ας βοηθήσει
μαλλον λαθος κανεις δεν ζητησαν ποτε καταθεση μεταπτυχιακου τιτλου, οταν γινει ασεπ στην αιτηση ζητουν μεταπτυχιακο τιτλο εαν υπαρχει

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1448 στις: Ιούλιος 22, 2012, 03:36:41 μμ »
Στη σελιδα 28 αναφερει οτι αν "ο εκπαιδευτικος προσληφθει ως αναπληρωτης μειωμενου ωραριου σε μια περιοχη, παραμενει διαθεσιμος για προσληψη απο την Κεντρικη Υπηρεσια αποκλειστικα και μονο ως αναπληρωτης πληρους ωραριου στην ιδια περιοχη"

Δηλαδη αν πας καπου ως ΑΜΩ αποκλειεσε απο ολες τις αλλες περιοχες που εχεις δηλωσει και η μονη πιθανοτητα να δουλεψεις ως ΑΚΩ ειναι μονο στην περιοχη που δουλευεις ως ΑΜΩ και μονο εκει.

Καταλαβα καλα;

Μπορει καποιος να δωσει περισσοτερες πληροφοριες.

Περυσι νομιζω οτι δεν ισχυε κατι τετοιο.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1449 στις: Ιούλιος 22, 2012, 03:39:14 μμ »
Δεν νομίζω ότι μπορούσε να γίνει διαφορετικά πέρυσι.
Και είναι λογικό: υπογράφεις σύμβαση με συγκεκριμένη Διεύθυνση.

ΥΓ αυτή είναι και η επίσημη εξήγηση για την απαγόρευση αμοιβαίων αλλαγών στις τοποθετήσεις αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1450 στις: Ιούλιος 22, 2012, 03:41:39 μμ »
Ισχυει δηλαδη οτι μονο οπου δουλευεις ως ΑΜΩ μπορεις να δουλεψεις ως ΑΚΩ;

Αποσυνδεδεμένος sma20

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1451 στις: Ιούλιος 22, 2012, 04:31:11 μμ »
Γεια σας,
θα ήθελα την βοήθειά σας σε κάτι. Συναδέρφου που δούλεψε ωρομίσθιος την σχολική χρονιά που μας πέρασε του έγινε λάθος στη βεβαίωση προυπηρεσίας και αυτή την στιγμή περιμένει να φτάσει στα χέρια του η σωστή. Παλιότερα κάπου στην κοινότητα είχα διαβάσει ότι μπορούμε να βλέπουμε με μια εκτύπωση τα μόρια μας μετά το 2010 πως γίνεται αυτό με μία αίτηση στην δευτεροβάθμια  ή μπορεί να το τσεκάρει τώρα που θα κάνει αίτηση για αναπληρωτές και ωρομισθιους;Να έχει περαστεί η φετινή προυπηρεσία;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1452 στις: Ιούλιος 22, 2012, 04:40:17 μμ »
Ισχυει δηλαδη οτι μονο οπου δουλευεις ως ΑΜΩ μπορεις να δουλεψεις ως ΑΚΩ;
Ναι, αυτό ακριβώς ισχύει. Για αυτό πολλοί συνάδελφοι δε θέλουν να δηλώνουν ΑΜΩ στις δηλωμένες περιοχές.
Μπορεί να σκαλώσουν εκεί ως ΑΜΩ (χωρίς να είναι σίγουρο αν γίνουν ΑΚΩ στην επριοχή που προσλήφθηκαν)
ενώ αν δεν δήλωναν καθόλου ΑΜΩ μπορεί να πήγαιναν κάπου αλλού ως ΑΚΩ.

Αποσυνδεδεμένος nautica19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1453 στις: Ιούλιος 22, 2012, 05:10:56 μμ »
Παιδιά θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω κατι,
Εχω ξανακάνει αίτηση και έχω πάει όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά, κατάλαβα οτι αυτή τη φορά ξαναζητάνε το πτυχίο μας επικυρωμένο και μάλλον και τη ταυτότητα αφου φίλη μου έτρεχε εκεινη την ωρα να βγάλει φωτοαντίγραφο ταυτότητας.

Η απορία μου ειναι η εξής, εχω και ένα μεταπτυχιακό απο Αγγλία και έχω πάρει την αναγνώριση απο ΔΟΑΤΑΠ και το ειχα προσκομίσει στις περσινές αιτήσεις!Δεν εχω καταλάβει φέτος αν πρέπει να το προσκομίσουμε και αυτό...Αν ναι χρειάζεται επικυρωμένο φωτοαντίγραφο και αυτού του χαρτιού? Απο που επικυρωνονται αυτά?απο ΚΕΠ, ΔΟΑΤΑΠ, δικηγόρο?αρκει υπεύθυνη δηλωση?
Οποιος ξέρει ας βοηθήσει
μαλλον λαθος κανεις δεν ζητησαν ποτε καταθεση μεταπτυχιακου τιτλου, οταν γινει ασεπ στην αιτηση ζητουν μεταπτυχιακο τιτλο εαν υπαρχει

Σ'ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, μάλλον μπέρδεψα τους τίτλους και πτυχία εξωτερικού με τα μεταπτυχιακά, να σαι καλα

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1454 στις: Ιούλιος 22, 2012, 06:08:30 μμ »
   ΑΜΩ ( Αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου ) παίρνουν σε εκκλησιαστικά σχολεία ;Έχουν πάρει  φέτος ή πέρυσι;

Αποσυνδεδεμένος fotini18

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2487
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1455 στις: Ιούλιος 22, 2012, 06:26:16 μμ »
Έχει δικαίωμα κάποιος, που ήδη έχει καταθέσει την αίτηση, να κάνει τροποποίηση προκειμένου να δηλώσει περισσότερες περιοχές;
Αχ, Ελλάδα σ' αγαπώ...!!!

Η Ελλάδα ποτέ δεν πεθαίνει! Συνεχώς ξεψυχάει...(Δημήτρης Χορν)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 505
Σύνολο: 516

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.