*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13  (Αναγνώστηκε 510713 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1540 στις: Ιούλιος 23, 2012, 02:34:29 μμ »
giota8, καλημέρα απευθύνομαι σε εσένα ως συνδρομητικό μέλος.Χθές γύρω στις 7 το απόγευμα κάποιες σελίδες πιο πίσω έκανα μία ερώτηση και μου απάντησαν ο Στέλιος και η Αντιγόνη αλλά επειδή δεν είναι συνδεδεμένοι νομίζω αυτή τη στιγμή μπορείς να διαβάσεις την ερώτηση και να μου πείς τη γνώμη σου στα ερωτήματα, κυρίως για το αν είναι πιθανόν να με πάρουν από την α' φάση και για το αν προηγείται άλλοςΘα διαβάσεις και θα καταλάβεις.Ευχαριστώ όλους σας. (πε ο2 ειδικότητα)

Καταλαβαίνω ότι σε καίει πολύ το να φύγεις αναπληρώτρια από την Α Φάση, σε σημείο που είσαι αποφασισμένη να υπερκεράσεις όλα τα εμπόδια.Θα σου πρότεινα τότε να πάρεις ένα τρομερό ρίσκο:να αλλάξεις τις 4 τελευταίες σου επιλογές με τις παρακάτω: Α, Β, Γ, Δ Δωδεκανήσου ώστε να είσαι σίγουρη....Το ρισκάρεις;Θα έχεις τα παιδιά μαζί σου;Αν ναι, τη Δ Δωδεκανήσου ξέχνα την...Και να υπολογίζεις πως σε περίπτωση που προσληφθείς 12 Σεπτέμβρη, θα πληρωθείς γύρω στις 12 Νοεμβρίου, άρα πρέπει να έχεις γερό κομπόδεμα μαζί σου...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2012, 02:38:04 μμ από adigoni »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:15:25 »

Αποσυνδεδεμένος daffodils

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1541 στις: Ιούλιος 23, 2012, 02:36:27 μμ »
o Mπράτης στο fecebook  εγραψε πως η χρονια για τις αναπληρωσεις θα ειναι πιο δυσκολη απο περυσι.Να υποθεσω οτι αναφερεται μονο για την πρωτοβαθμια
Ενώ στη δ/θμια περιμένουμε κάτι διαφορετκό? Κάθε πέρσι και καλύτερα  >:(
To see the World in a Grain of Sand And Heaven in a Wild Flower,
Hold Infinity in the palm of your hand And Eternity in an hour.
                 WILLIAM BLAKE

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1542 στις: Ιούλιος 23, 2012, 02:51:17 μμ »
Καλησπέρα! Προσοχή στη ΔΔΕ Δυτ. Θεσ/νίκης υπάρχουν συνάδελφοι λάθος πληροφορημένοι ή απλά αδιάφοροι!!! Όπως και να'χει, στον 3ο όροφο (ΠΕ06-ΠΕ11) που έκανα την αίτησή μου ο «συνάδελφος» αρχικά με ρώτησε μόνο για ένταξη σε 30μηνο. Απάντησα αρνητικά και ενώ περίμενα επόμενη ερώτηση, έδωσε εντολή εκτύπωσης της αίτησης. Εν ολίγοις, ενώ επέλεξα το περιβόητο 14α, δεν είδε καν την αίτησή μου (δεκτό) αλλά δεν με ρώτησε κιόλας. Επεσήμανα το λάθος (χωρίς να του επιρρίψω ευθύνες) κι αφού έπρεπε να το διαπραγματευτούμε κατά πόσο μπορεί να μου αλλάξει την αίτηση κι έτσι να δηλώνω ότι επιθυμώ να μπω στον πίνακα διορισμών την εκτύπωσε ξανά. Πάνω στην όλη διαδικασία μού έσκισε (από βιασύνη-λάθος) και το αντίγραφο πτυχίου. Το κερασάκι; Πήγε να «διορθώσει» το λάθος του και να μου επικυρώσει ο ίδιος το νέο αντίγραφο πτυχίου και επέστρεψε με σφραγίδα στο πρωτότυπο!!! Αν είναι δυνατόν!!! Τώρα πρέπει να πληρώσω και 6 ευρώ παράβολο και να χάσω ένα πρωινό στο πανεπιστήμιο για να βγάλω νέο πτυχίο!! Προσοχή λοιπόν!!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1543 στις: Ιούλιος 23, 2012, 02:56:18 μμ »
Ευτυχώς εγώ θα κάνω την αίτησή μου στο 2ο όροφο της ΔΔΕ και θα τον αποφύγω αυτόν τον υπάλληλο.
Εννοείται ότι δε δίνω στα χέρια κανενός το πρωτότυπο πτυχίο. Παίρνουν μόνο το επικυρωμένο αντίγραφο.
Έχω κάνει αρκετές επικυρώσεις στα ΚΕΠ για να τους δίνω όσα αντίγραφα θέλουν επί χρόνια!  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:15:25 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1544 στις: Ιούλιος 23, 2012, 02:58:49 μμ »
Γι' αυτό καθοδηγούμε τον υπάλληλο και του λέμε τι βήματα να κάνει..Νομίζετε ότι διάβασαν την εγκύκλιο;Μόνο μερικοί...Και όσοι ενημερώνονται από εδώ....

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1545 στις: Ιούλιος 23, 2012, 03:03:31 μμ »
Και όταν υπάρχει επικυρωμένο αντίγραφο, δεν δίνουμε ΠΟΤΕ το πρωτότυπο! Ούτε καν το φέρνουμε μαζί μας  8)

Που να έσκιζε το πρωτότυπο...  ::)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1546 στις: Ιούλιος 23, 2012, 03:06:16 μμ »
Ακριβώς Landau. θα το έλεγα κι εγώ... Ευχαριστώ που το συμπλήρωσες!  8)

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1547 στις: Ιούλιος 23, 2012, 03:12:30 μμ »
Σωστά όλα αυτά κι όσο ζεις, παθαίνεις και μαθαίνεις! Από τη μία, ευτυχώς που το είχα μαζί μου γιατί αλλιώς θα έπρεπε να ξαναπάω-από την άλλη, έχω ένα πρωτότυπο με σφραγίδα γνήσιου φωτοαντιγράφου. Εγώ-πέρα από τη βλακεία που μπορεί να δέρνει μερικούς-απορώ γιατί επέμενε ότι το 14α αναφέρεται μόνο σε 24 και 30μηνο και δεν ήθελε να το καταχωρήσει θετικά στον υπολογιστή. Δεν ήταν κόπος γι' αυτόν! Και αν εγώ δεν το παρατηρούσα και κυρίως δεν επέμενα-γιατί είχε και ψαρωτικό ύφος-δεν θα μου άλλαζε την αίτηση!! Και τον παρέπεμψα στην εγκύκλιο κι αυτός μου μιλούσε για προφορική πληροφόρηση που του έκαναν. Το νου σας οι ανάλογες ειδικότητες και κυρίως τα νεούδια!!  ;)
Plus, adigoni, Landau και Lasid, σωστό το φύλαγε τα ρούχα σου αλλά και τι ευθύνη φέρει ο κάθε υπάλληλος; Δηλ. αν εγώ δεν διδάξω-διαπαιδαγωγήσω σωστά τα παιδιά (που είναι το αντικείμενό μου) δεν θα μου επιρρίψουν ευθύνες; Τι θα πω; Ας πρόσεχαν τα παιδιά;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2012, 03:14:38 μμ από aphrodite »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1548 στις: Ιούλιος 23, 2012, 03:14:24 μμ »
Δεν πήγες κατάλληλα ντυμένη να του αποσπάσεις την προσοχή και να καταχωρίσεις εσύ τα στοιχεία στο pc.... :P

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1549 στις: Ιούλιος 23, 2012, 03:28:18 μμ »
και γω στον 3ο πηγα βρε Αφροδιτη μου αλλα τετοια παρατραγουδα δεν ειχα! με ρωτησε ο ανθρωπος αν εχω προυπηρεσια, του ειπα "να φαν και οι κοτες" και μου τικαρε το κουτακι!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 23, 2012, 03:36:27 μμ από giota8 »
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10809
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1550 στις: Ιούλιος 23, 2012, 03:34:01 μμ »
Λοιπόν aphrodite εγώ στη θέση σου δε θα πήγαινα στη σχολή να βγάλω νέο πτυχίο. Θα έκρυβα τη σφραγίδα που έβαλε στο πρωτότυπο και θα το έβγαζα φωτοτυπίες ώστε να μη φαίνεται η σφραγίδα και μετά θα του έδινα να επικυρώσει καμιά δεκαριά φωτοτυπίες, για την γκάφα που έκανε!  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1551 στις: Ιούλιος 23, 2012, 03:41:11 μμ »
Αχ, να πω και εγώ το κουτσομπολιό μου;
Εκεί, λοιπόν, που περίμενα στη ΔΔΕ περιμένει και συνάδελφος... αδελφοκουδουνίζων από το συμπαθή κλάδο των ΠΕ 04κάτι. Μπαίνει κατά λάθος μέσα, ενώ δεν είχαν φωνάξει τον επόμενο, τον βγάζουν έξω και παίρνει αυτό το υφάκι που έχουν τα μικρά (ξέρετε, αυτό με το τρεμάμενο χειλάκι) και λέει: Αχ, με έβγαλαν έξω... ουφ!
... Για να προλάβω σχόλια και απορίες... όχι δε συνοδευόταν από τη μαμά του, αλλά κόβω το πτερύγιό μου ότι η κοιλίτσα του είχε επενδύσει πολλά σε ταπεράκια! ;)

... Εντάξει, ομολογώ, είμαι πολύ κακός καρχαρίας! :-[

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1552 στις: Ιούλιος 23, 2012, 03:51:16 μμ »
Ευτυχώς εγώ θα κάνω την αίτησή μου στο 2ο όροφο της ΔΔΕ και θα τον αποφύγω αυτόν τον υπάλληλο.
Εννοείται ότι δε δίνω στα χέρια κανενός το πρωτότυπο πτυχίο. Παίρνουν μόνο το επικυρωμένο αντίγραφο.
Έχω κάνει αρκετές επικυρώσεις στα ΚΕΠ για να τους δίνω όσα αντίγραφα θέλουν επί χρόνια!  ;D ;D ;D
ετσι εκανα και εγω με τις επικυρωσεις αλλα δεν δεχονται συνηθως επικυρωμενα εγγραφα που εχουν εκδοθει πριν ενα εξαμηνο

Αποσυνδεδεμένος intemperanta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1553 στις: Ιούλιος 23, 2012, 03:53:45 μμ »
Ευτυχώς εγώ θα κάνω την αίτησή μου στο 2ο όροφο της ΔΔΕ και θα τον αποφύγω αυτόν τον υπάλληλο.
Εννοείται ότι δε δίνω στα χέρια κανενός το πρωτότυπο πτυχίο. Παίρνουν μόνο το επικυρωμένο αντίγραφο.
Έχω κάνει αρκετές επικυρώσεις στα ΚΕΠ για να τους δίνω όσα αντίγραφα θέλουν επί χρόνια!  ;D ;D ;D
ετσι εκανα και εγω με τις επικυρωσεις αλλα δεν δεχονται συνηθως επικυρωμενα εγγραφα που εχουν εκδοθει πριν ενα εξαμηνο

εγω τους εδωσα αντιγραφο πτυχιου με επικυρωση του 2009 και δεν ειπαν τιποτα  :-\  (στη δευτεροβαθμια δυτικης Θεσσαλονικης)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 560
Σύνολο: 569

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.