*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13  (Αναγνώστηκε 510719 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evkan2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1862 στις: Ιούλιος 30, 2012, 03:25:36 μμ »
Βρε παιδια εχω μια απορια : εαν φετος παει καποιος για πρωτη φορα αναπληρωτης χωρις καμια προυπηρεσια τα μορια αυτης της χρονιας σε ποιο πινακα θα μπουνε;

Ευχαριστω εκ των προτερων...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:45:51 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1863 στις: Ιούλιος 30, 2012, 03:28:17 μμ »
Θα μπουν στον ενιαίο πίνακα (με κατάλληλο αλγόριθμο) που θα δημιουργηθεί μετά τον επόμενο διαγωνισμό ΑΣΕΠ.
Εκτός κι αν.. αλλάξει ο νόμος τελείως  ::)
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ 16.01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 16.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1864 στις: Ιούλιος 30, 2012, 05:02:26 μμ »
πότε ανανεώνονται οι πίνακες αναπληρωτών ξέρουμε??? :-\
Avanti: Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...
Και~  Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1865 στις: Ιούλιος 30, 2012, 05:06:31 μμ »
λογικά μέσα στη βδομάδα.
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:45:51 »

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ 16.01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 16.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1866 στις: Ιούλιος 30, 2012, 05:22:17 μμ »
άντε,να δούμε τι θα γίνει και φέτος...

οι διαγραφέντες(που δεν ανελαβαν υπηρεσια) φεύγουν απ΄τον πίνακα να υποθέσω??  :-\
Avanti: Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...
Και~  Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1867 στις: Ιούλιος 30, 2012, 06:20:29 μμ »
άντε,να δούμε τι θα γίνει και φέτος...

οι διαγραφέντες(που δεν ανελαβαν υπηρεσια) φεύγουν απ΄τον πίνακα να υποθέσω??  :-\
αυτοι φευγουν καπιοι με παλια προυπηρεσια απο τα επας του οαεδ η απο απολυσεις ιδιωτικων σχολειων η απο σχολεια ευρωπαικης ενωσης η τριτεκνοι η πολυτεκνοι η τι αλλο ακομα δεν ξερω και το συστημα συνεχιζει τη λειτουργια του

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1868 στις: Ιούλιος 30, 2012, 06:29:15 μμ »
Εγώ αναφέρομαι σε αυτούς που πήραν την προϋπηρεσία στην πληροφορική με το πτυχίο του μαθηματικού ή του φυσικού και στο μεσοδιάστημα απέκτησαν πτυχίο πληροφορικής από κάποιο ΤΕΙ/ΑΕΙ το 2008, 2009, 2010, 2011, 2012. Αυτοί έχουν πια το πτυχίο για να μπουν στους πίνακες πληροφορικής και ταυτόχρονα έχουν προοϋπηρεσία πριν το πτυχίο, που μπορούν να την χρησιμοποιήσουν στους πίνακες των μαθηματικών/φυσικών και στους πίνακες πληροφορικής, αφού έχουν δικαίωμα να κάνουν αίτηση και στις δύο ειδικότητες. Εξάλλου από εδώ και πέρα θα χρησιμοποιούν και τα δύο πτυχία τους στο σχολείο.

έχω την εντύπωση ότι για να περαστεί μια προυπηρεσία, πρέπει αυτή να αποκτήθηκε μετά την λήψη του αντίστοιχου βασικού τίτλου. έτσι αν εγώ έχω πχ 5 χρόνια προυπηρεσία στην πληροφορική χωρίς να έχω πτυχίο πληροφορικής αλλά Μαθηματικού, και στη συνέχεια αποκτήσω πτυχίο πληροφορικής, τότε δεν θα μπορούν να μουν την περάσουν στην κλάδο της πληροφορικής γιατί την απέκτησα πριν από το πτυχίο.
έτσι νομίζω...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 30, 2012, 06:40:32 μμ από killbill »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1869 στις: Ιούλιος 30, 2012, 07:37:07 μμ »
Νομίζω ότι ως αναπληρωτές μας αφορά και η ανακοίνωση των αποσπάσεων από ΠΥΣΔΕ σε ΠΥΣΔΕ, έχοντας στο νου μας τον αριθμό συνταξιοδοτήσεων που μας έδωσε η bitch. Βλέποντας δηλαδή την Α Φάση αποσπάσεων, μπορούμε να πάρουμε μία γεύση από την πιθανότητα που έχουμε να προσληφθούμε σε μία περιοχή.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1870 στις: Ιούλιος 30, 2012, 07:50:01 μμ »
πότε ανανεώνονται οι πίνακες αναπληρωτών ξέρουμε??? :-\
Πέρυσι οι πίνακες ανανεώθηκαν στις 5/8 (της Πρωτοβάθμιας) και 9/8 (Δευτεροβάθμιας).

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ 16.01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 16.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1871 στις: Ιούλιος 30, 2012, 07:53:25 μμ »
πότε ανανεώνονται οι πίνακες αναπληρωτών ξέρουμε??? :-\
Πέρυσι οι πίνακες ανανεώθηκαν στις 5/8 (της Πρωτοβάθμιας) και 9/8 (Δευτεροβάθμιας).

ευχαριστώ
Avanti: Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...
Και~  Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1872 στις: Ιούλιος 30, 2012, 08:19:44 μμ »
Εγώ αναφέρομαι σε αυτούς που πήραν την προϋπηρεσία στην πληροφορική με το πτυχίο του μαθηματικού ή του φυσικού και στο μεσοδιάστημα απέκτησαν πτυχίο πληροφορικής από κάποιο ΤΕΙ/ΑΕΙ το 2008, 2009, 2010, 2011, 2012. Αυτοί έχουν πια το πτυχίο για να μπουν στους πίνακες πληροφορικής και ταυτόχρονα έχουν προοϋπηρεσία πριν το πτυχίο, που μπορούν να την χρησιμοποιήσουν στους πίνακες των μαθηματικών/φυσικών και στους πίνακες πληροφορικής, αφού έχουν δικαίωμα να κάνουν αίτηση και στις δύο ειδικότητες. Εξάλλου από εδώ και πέρα θα χρησιμοποιούν και τα δύο πτυχία τους στο σχολείο.

έχω την εντύπωση ότι για να περαστεί μια προυπηρεσία, πρέπει αυτή να αποκτήθηκε μετά την λήψη του αντίστοιχου βασικού τίτλου. έτσι αν εγώ έχω πχ 5 χρόνια προυπηρεσία στην πληροφορική χωρίς να έχω πτυχίο πληροφορικής αλλά Μαθηματικού, και στη συνέχεια αποκτήσω πτυχίο πληροφορικής, τότε δεν θα μπορούν να μουν την περάσουν στην κλάδο της πληροφορικής γιατί την απέκτησα πριν από το πτυχίο.
έτσι νομίζω...

Στον πίνακα διορισμών του 2009 της πληροφορικής, αλλά και των αναπληρωτών του 2009 βρήκα άτομο με πτυχίο που αποκτήθηκε το 2008 και προϋπηρεσία από το 1999.
Το ίδιο άτομο το βρήκα στους πίνακες αναπληρωτών του 2004 και στην πληροφορική, (χωρίς την προϋπηρεσία του 1999) και στους πίνακες της ειδικότητας ΠΕ17.08 με όλη την προϋπηρεσία που έχει και το 2009. Σαν αυτό υποθέτω ότι θα υπάρχουν και άλλοι που είχαν προϋπηρεσία στην πληροφορική με άλλο πτυχίο και μετά την απόκτηση και πτυχίου πληροφορικής, μπορούν τώρα να μπουν στους πίνακες αυτούς πληροφορικής με προϋπηρεσία όμως πολύ παλιά και άρα αποδεκτή στους τωρινούς πίνακες. Δεν πρέπει να είναι προϋπηρεσία του ΟΑΕΔ, γιατί δεν θα την είχε στον πίνακα διορισμών, μόνο στον πίνακα αναπληρωτών. Άρα έχει αποκτηθεί σε σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1873 στις: Ιούλιος 30, 2012, 08:43:14 μμ »
Υπάρχει ένας νόμος του 2008 νομίζω που έλεγε ότι αν έχεις διπλή ειδικότητα  και έχεις προϋπηρεσία είτε στη μία είτε στην άλλη ως και τότε, μπορείς να τις ενώσεις και να μπει η προϋπηρεσία σου στο σύνολό της στον πίνακα της μίας μόνο ειδικότητας..άρα κάτι τέτοιο μπορεί να έγινε στην προκειμένη.

Αποσυνδεδεμένος killbill

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3500
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν θες να μάθεις κάτι τότε δίδαξέ το
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1874 στις: Ιούλιος 31, 2012, 09:48:37 πμ »
παραπέμπω στην φετινή προκήρυξη των αναπληρωτών:

σελίδα 5 (αυτό που λέει η bitch)
.. Προυπηρεσία αναπληρωτή-ωρομίσθιου που προσφέρθηκε σε περισσότερους του ενός κλάδους  υπολογίζεται στον κλάδο που προσφέρθηκε.

δηλαδή η προυπηρεσία της πληροφορικής πρέπει να πάει στην πληροφορική. έτσι το καταλαβαίνω εγώ. Όμως πάλι δεν μας διευκρινίζει τί γίνεται για κάποιον που δεν έχει πτυχίο πληροφορικής!! αυτός, να την κάνει τι την προυπηρεσία στην πληροφορική αφού δεν έχει δικαίωμα υποβολής αίτησης για αναπληρωτής στον κλάδο της πληροφορικής αφού δεν έχει βασικό πτυχίο!!

σελίδα 10:
επισήμανση: προυπηρεσία αναπληρωτών για την διδασκαλία της πληροφορικής που προσφέρθηκε μέχρι το 2004-2005  μπορεί να προσμέτρηθεί στην υπηρεσία του κλάδου και της ειδικότητά τους.

πάλι τώρα ποιούς εννοεί; αυτούς που έχουν και βασικό πτυχίο στην πληροφορική ή αυτούς που δεν είχαν βασικό πτυχίο αλλά δίδασκαν πληροφορική;


Αποσυνδεδεμένος dpa2006

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1377
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση, ΠΕ04.01
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών-ωρομισθίων 2012-13
« Απάντηση #1875 στις: Ιούλιος 31, 2012, 10:44:16 μμ »
παραπέμπω στην φετινή προκήρυξη των αναπληρωτών:

σελίδα 5 (αυτό που λέει η bitch)
.. Προυπηρεσία αναπληρωτή-ωρομίσθιου που προσφέρθηκε σε περισσότερους του ενός κλάδους  υπολογίζεται στον κλάδο που προσφέρθηκε.

δηλαδή η προυπηρεσία της πληροφορικής πρέπει να πάει στην πληροφορική. έτσι το καταλαβαίνω εγώ. Όμως πάλι δεν μας διευκρινίζει τί γίνεται για κάποιον που δεν έχει πτυχίο πληροφορικής!! αυτός, να την κάνει τι την προυπηρεσία στην πληροφορική αφού δεν έχει δικαίωμα υποβολής αίτησης για αναπληρωτής στον κλάδο της πληροφορικής αφού δεν έχει βασικό πτυχίο!!

σελίδα 10:
επισήμανση: προυπηρεσία αναπληρωτών για την διδασκαλία της πληροφορικής που προσφέρθηκε μέχρι το 2004-2005  μπορεί να προσμέτρηθεί στην υπηρεσία του κλάδου και της ειδικότητά τους.

πάλι τώρα ποιούς εννοεί; αυτούς που έχουν και βασικό πτυχίο στην πληροφορική ή αυτούς που δεν είχαν βασικό πτυχίο αλλά δίδασκαν πληροφορική;
και εγω νομιζω πως αυτο εννοει. :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 610
Σύνολο: 616

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.