*

Ψηφοφορία

Εσείς πότε πιστεύετε ότι θα γίνει ο επόμενος Διαγωνισμός του Α.Σ.Ε.Π.;

2013
2014
2015
2016
2017+
Ποτέ, θα καταργηθεί το Α.Σ.Ε.Π.

Αποστολέας Θέμα: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;  (Αναγνώστηκε 83550 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Απάντηση #266 στις: Απρίλιος 05, 2013, 11:35:26 πμ »
μέσα στην εκτίμησή του , φαίνεται να είναι ο evants. πράγματι είναι τραγικό 3 χρόνια προυπηρεσίας με επαρχία , τα παιδιά πίσω κλπ , να πετιούνται έτσι και να σε προσπερνούν συνάδελφοι με λιγότερη προυπηρεσία στο εντελώς ξεκάρφωτο. τι πάει να πει δεν ανοίγουν οι πίνακες; στους καιρούς που ζούμε , πρέπει να είναι απόλυτα δίκαιο που πάει ο ένας και που ο άλλος , με αξιοκρατεία και αληθινά στοιχεία. ντροπή να στέλνουν με το έτσι θέλω οικογεναιάρχες από δω και από κει. αηδία πια κατάντησε το πραγμα. καλημέρα συνάδελφοι , το κενό τελείωσε!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:42:46 »

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Απάντηση #267 στις: Απρίλιος 05, 2013, 02:06:09 μμ »

Κάποιοι συνεχίζουν να κάνουν ανούσιες προβλέψεις ! typos 72 όταν θα μου αποδείξεις και εσύ και το υπουργείο ότι οι γυμναστές είμαστε υπεράριθμοι  στην α/θμια θα σου βγάλω το καπέλο. Έως ότου το αποδείξεις σταμάτα να καλλιεργείς κλίμα. Έτσι και αλλιώς και το καλοκαίρι αλλιώς μας τα έλεγες αλλιώς έγιναν.  Το 24 μηνο προηγείται έναντι όλων και αυτό ειπώθηκε και στο δικαστήριο εάν το παρακολούθησες.
Eγώ εκεί ήμουν και ξέρω πολύ καλά τι ειπώθηκε.Οι συνάδελφοι σου δεν κατάλαβαν τι έγινε.Δεν μου κάνει όμως εντύπωση γιατί κάνουν ακριβώς ότι και οι υπόλοιποι εκπαιδευτικοί:καταλαβαίνουν αυτό που θέλουν να καταλάβουν.Πληροφορίες μην περιμένεις να σου δώσω,προσωπικά θα σου έλεγα πως η δίκη ειδικά για τα 24μηνα πήγε άσχημα.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Απάντηση #268 στις: Απρίλιος 05, 2013, 02:26:29 μμ »

Κάποιοι συνεχίζουν να κάνουν ανούσιες προβλέψεις ! typos 72 όταν θα μου αποδείξεις και εσύ και το υπουργείο ότι οι γυμναστές είμαστε υπεράριθμοι  στην α/θμια θα σου βγάλω το καπέλο. Έως ότου το αποδείξεις σταμάτα να καλλιεργείς κλίμα. Έτσι και αλλιώς και το καλοκαίρι αλλιώς μας τα έλεγες αλλιώς έγιναν.  Το 24 μηνο προηγείται έναντι όλων και αυτό ειπώθηκε και στο δικαστήριο εάν το παρακολούθησες.
Eγώ εκεί ήμουν και ξέρω πολύ καλά τι ειπώθηκε.Οι συνάδελφοι σου δεν κατάλαβαν τι έγινε.Δεν μου κάνει όμως εντύπωση γιατί κάνουν ακριβώς ότι και οι υπόλοιποι εκπαιδευτικοί:καταλαβαίνουν αυτό που θέλουν να καταλάβουν.Πληροφορίες μην περιμένεις να σου δώσω,προσωπικά θα σου έλεγα πως η δίκη ειδικά για τα 24μηνα πήγε άσχημα.
Eλα που εισαι;;;; :) Για πες ,του χρονου  Ασεπ με 3848 ,αυτο εγραψες οτι γνωριζεις;

Αποσυνδεδεμένος typos72

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 750
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Απάντηση #269 στις: Απρίλιος 05, 2013, 02:35:53 μμ »

Κάποιοι συνεχίζουν να κάνουν ανούσιες προβλέψεις ! typos 72 όταν θα μου αποδείξεις και εσύ και το υπουργείο ότι οι γυμναστές είμαστε υπεράριθμοι  στην α/θμια θα σου βγάλω το καπέλο. Έως ότου το αποδείξεις σταμάτα να καλλιεργείς κλίμα. Έτσι και αλλιώς και το καλοκαίρι αλλιώς μας τα έλεγες αλλιώς έγιναν.  Το 24 μηνο προηγείται έναντι όλων και αυτό ειπώθηκε και στο δικαστήριο εάν το παρακολούθησες.
Eγώ εκεί ήμουν και ξέρω πολύ καλά τι ειπώθηκε.Οι συνάδελφοι σου δεν κατάλαβαν τι έγινε.Δεν μου κάνει όμως εντύπωση γιατί κάνουν ακριβώς ότι και οι υπόλοιποι εκπαιδευτικοί:καταλαβαίνουν αυτό που θέλουν να καταλάβουν.Πληροφορίες μην περιμένεις να σου δώσω,προσωπικά θα σου έλεγα πως η δίκη ειδικά για τα 24μηνα πήγε άσχημα.
Eλα που εισαι;;;; :) Για πες ,του χρονου  Ασεπ με 3848 ,αυτο εγραψες οτι γνωριζεις;
Τώρα ακουμπάς το πρόβλημα:τι νόμος θα εφαρμοστεί.Η προσπάθεια να σπάσουν τα φεκ των ασεπιτών αρχές νοεμβρίου με το μεσοπρόθεσμο απέτυχε παταγωδώς.Τα υπουργεία γέμισαν εισαγγελείς και ο Μανιτάκης πήρε πίσω την ρύθμιση για τα υπάρχοντα φεκ και το άφησε για τα μέλλοντα.Οπότε το θέμα είναι με τα φεκ να ισχύουν,πως εφαρμόζεις τον 3848;Το τι θα γίνει με τους υπόλοιπους,το είπα.Το πρόβλημα είναι οι ασεπίτες!Όταν ξεκαθαριστεί το πότε θα διοριστούν,τότε θα ολοκληρωθεί το παζλ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:42:46 »

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Απάντηση #270 στις: Απρίλιος 05, 2013, 02:47:41 μμ »
Ναι αλλά εσυ εγραψες του χρονου Ασεπ για τις ''βασικες'' και σε ρωτω με 3848 εννοεις ,τι λενε οι πληροφοριες σου...... ::) :)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Απάντηση #271 στις: Απρίλιος 05, 2013, 04:57:22 μμ »
Του χρόνου δε με βολεύει.. Από '16 και μετά αν γίνεται.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Απάντηση #272 στις: Απρίλιος 05, 2013, 05:18:08 μμ »
Συνάδελφοι αυτό για του χρόνου το ξέρετε από έγκυρη πηγή;; Ποιες ειδικότητες θα περιλαμβάνει;;

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Απάντηση #273 στις: Απρίλιος 05, 2013, 05:21:18 μμ »
Συνάδελφοι αυτό για του χρόνου το ξέρετε από έγκυρη πηγή;; Ποιες ειδικότητες θα περιλαμβάνει;;
Βρε Κωνσταντινε....βρε παιδι μου ,τι δεν καταλαβαινςςςςςς  ::) ::) ::) ::) ::)
Περιμενουμε τον typo 72 να μας ενημερωσει..... ;) ;) ;) ;) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Απάντηση #274 στις: Απρίλιος 05, 2013, 05:24:49 μμ »
Κανείς δεν ξέρει τίποτα έγκυρα για το θέμα. Κάποιος παραπάνω το ανέφερε, δεν σημαίνει ότι έτσι θα είναι κιόλας. Από φήμες άλλο τίποτα. Αν είναι να μαντεύουμε, παίζουμε τζόκερ καλύτερα.
Χαλαρώστε και μη δίνετε πολλή σημασία σε φήμες. Όταν (αν) είναι να γίνει, θα ανακοινωθεί από του υπουργείο σχετικά έγκαιρα (πρώτα ύλη, μετά από κάποιους μήνες η εγκύκλιος κλπ). Χρόνος για "φρεσκάρισμα" της ύλης θα υπάρχει, για όποιον θέλει σοβαρά να συμμετάσχει.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος perastikos_kav

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2181
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Απάντηση #275 στις: Απρίλιος 05, 2013, 05:39:57 μμ »

Η συζήτηση γίνεται για τις απολύσεις και όχι για τους μελλοντικούς διορισμούς.
Τις απολύσεις εκπαιδευτικών που κάποιοι εδώ μέσα, ελάχιστοι μεν αλλά με πάθος, για τους δικούς τους λόγους, υποστηρίζουν εδώ και δύο χρόνια ότι θα γίνουν και καρτερούν πότε θα δικαιωθούν.

Το αν θα γίνουν απολύσεις ή όχι δεν μπορούμε να το ξέρουμε, υπάρχουν ενδείξεις και για τα δύο ενδεχόμενα. Εμείς πρέπει να είμαστε προετοιμασμένοι για το χειρότερο για να προσπαθήσουμε να το αποτρέψουμε. Απλά με ενοχλεί μία λογική κάποιων, η οποία προσπαθεί να δείξει με το δάχτυλο ποιοι πρέπει να απολυθούν για να την γλιτώσουν οι ίδιοι. Η εργασία είναι δικαίωμα για όλους και στο δημόσιο και στον ιδιωτικό τομέα. Αντί να συζητάμε πως θα δημιουργηθούν προϋποθέσεις για να βρει δουλειά το 30% των ανέργων και οτι το ΑΕΠ θα μπορούσε να είναι κατά 50 δις μεγαλύτερο ετησίως αν η ανεργία πέσει στ επίπεδα κάτω του 10%, εμείς συζητάμε ποιος είναι πιο δίκαιο να απολυθεί. Απλά, ΚΑΝΕΙΣ. Η εργασία είναι δικαίωμα για όλους, γιατί είναι απαραίτητος όρος επιβίωσης. Το να αξιοποιηθεί σωστά και παραγωγικά τα υπάρχουν δυναμικό, να βελτιωθεί εκεί που έχει αδυναμίες, αυτή είναι η πρόκληση και όχι πως θα καταστρέψουμε κι άλλους ανθρώπους. Πάντως για ΑΣΕΠ εκπαιδευτικών οι ενδείξεις είναι αρνητικές, για τα επόμενα 1-2 χρόνια. Μακάρι η εκτίμηση μου να διαψευστεί.

Αποσυνδεδεμένος Νηρηίδα

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Απάντηση #276 στις: Απρίλιος 05, 2013, 06:08:36 μμ »
Υπάρχει κάποιος που έχει διοριστεί χωρίς ΦΕΚ;  ???
Όσοι δεν έχουν περάσει ΑΣΕΠ και μόνο με προϋπηρεσία.

Γιατί δεν έχουν ΦΕΚ διορισμού;  ???

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Απάντηση #277 στις: Απρίλιος 05, 2013, 09:18:46 μμ »
Για να το ξεκαθαρίσουμε το θέμα με τα ΦΕΚ:

Όλοι έχουν ΦΕΚ διορισμού στο οποίο ανακοινώνεται το όνομά τους όταν διορίζονται. Ωστόσο, οι διοριστέοι του ΑΣΕΠ έχουν ΦΕΚ στο οποίο εμφανίζονται τα ονόματά τους, επειδή έχουν καταφέρει να καταλάβουν μια από τις θέσεις του διαγωνισμού του ΑΣΕΠ. Τέτοιο ΦΕΚ που να λέει ότι είναι διοριστέοι και μάλιστα μέσω του ΑΣΕΠ δεν έχει καμία άλλη κατηγορία εκπαιδευτικών που διορίζονται (ούτε το 40%, ούτε το 24μηνο και το 30μηνο)

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Απάντηση #278 στις: Απρίλιος 05, 2013, 09:29:43 μμ »
Συνάδελφοι αυτό για του χρόνου το ξέρετε από έγκυρη πηγή;; Ποιες ειδικότητες θα περιλαμβάνει;;
Βρε Κωνσταντινε....βρε παιδι μου ,τι δεν καταλαβαινςςςςςς  ::) ::) ::) ::) ::)
Περιμενουμε τον typo 72 να μας ενημερωσει..... ;) ;) ;) ;) :) :) :) :) :)
Απλά όπως ειπώθηκα φαινόταν ότι προέρχεται από έγκυρη πηγή!! Εντάξει "μαμά", το κατάλαβα..!!

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Πότε θα γίνει ο επόμενος Α.Σ.Ε.Π.;
« Απάντηση #279 στις: Απρίλιος 05, 2013, 10:30:43 μμ »
Συνάδελφοι αυτό για του χρόνου το ξέρετε από έγκυρη πηγή;; Ποιες ειδικότητες θα περιλαμβάνει;;
Βρε Κωνσταντινε....βρε παιδι μου ,τι δεν καταλαβαινςςςςςς  ::) ::) ::) ::) ::)
Περιμενουμε τον typo 72 να μας ενημερωσει..... ;) ;) ;) ;) :) :) :) :) :)
Απλά όπως ειπώθηκα φαινόταν ότι προέρχεται από έγκυρη πηγή!! Εντάξει "μαμά", το κατάλαβα..!!
Aμαν..... :P :-[ :( ::)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159801
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 457
Σύνολο: 465

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.097 δευτερόλεπτα. 37 ερωτήματα.