*

Αποστολέας Θέμα: Τοποθετήσεις 2012  (Αναγνώστηκε 49471 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 10, 2012, 11:18:32 πμ »
Η διαδικασια των οριστικων τοποθετησεων, η οποια τρεχει αυτη την περιοδο, μετα και την αρση της απαγορευσης των υπηρεσιακων μεταβολων των εκπαιδευτικων, αφορα κενες οργανικες θεσεις. Αν και εχει επισημανθει πολλακις στο forum, το επαναλαμβανω κι εγω, οι ενδιαφερομενοι μπορουν να δηλωσουν εως και το συνολο των σχολικων μοναδων της περιοχης στην οποια ανηκουν, ασχετως αν αυτες εμφανιζουν οργανικα κενα, οπως αυτα οριστηκαν μετα τη σχετικη συνεδριαση των ΠΥΣΔΕ/ΠΥΣΠΕ, διοτι με τη διαδικασια των βελτιωσεων θεσης πιθανον να σημειωθει αυτο που εγω ονομαζω περιφορα οργανικου κενου.

@napi. Αν καταλαβεις οργανικη θεση και επιθυμεις να τοποθετηθεις σε λειτουργικο κενο αλλης σχολικης μοναδας, τοτε μπορεις να αιτηθεις εσωτερικη αποσπαση.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:42:36 »

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 10, 2012, 11:40:45 πμ »
Α!μαλιστα!εγω πίστευα οτι καλύπτουν κενα γενικά- λειτουργικά,οργανικα-άρα πρώτα καλύπτουν όλα τα οργανικα κενα!σε περίπτωση όμως που ζητήσω εσωτερική απόσπαση όπως λες Damien δεν δικαιούμαι τον διπλασιασμό των μορίων απ οτι είδα παραπάνω,σωστά;;;

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 10, 2012, 11:47:21 πμ »
Κ κάτι ακόμα τα κενα που θα βγουν θα είναι ίδια πάνω κάτω  ή καλύτερα λιγότερα απο αυτά που βγήκαν για τους υπεραριθμους , σωστά;δηλ. Δεν υπαρχει περίπτωση να βγει κανένα άλλο;

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 10, 2012, 11:56:26 πμ »
Α!μαλιστα!εγω πίστευα οτι καλύπτουν κενα γενικά- λειτουργικά,οργανικα-άρα πρώτα καλύπτουν όλα τα οργανικα κενα!σε περίπτωση όμως που ζητήσω εσωτερική απόσπαση όπως λες Damien δεν δικαιούμαι τον διπλασιασμό των μορίων απ οτι είδα παραπάνω,σωστά;;;

Οxι. Αν αποσπαστεις σε αλλο σχολειο θα πιστωθεις τη μοριοδοτηση του σχολειου αποσπασης και θα εκκρεμει η υπηρετηση της νεας οργανικης, (αν δεν εχεις ηδη θεμελιωσει δικαιωμα μεταθεσης υπηρετωντας στη διαθεση του ΠΥΣΔΕ τα προηγουμενα ετη).
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:42:36 »

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 10, 2012, 12:00:13 μμ »
Κ κάτι ακόμα τα κενα που θα βγουν θα είναι ίδια πάνω κάτω  ή καλύτερα λιγότερα απο αυτά που βγήκαν για τους υπεραριθμους , σωστά;δηλ. Δεν υπαρχει περίπτωση να βγει κανένα άλλο;

Αν αναφερεσαι στα οργανικα κενα που θα διαμορφωθουν μετα την τοποθετηση των οργανικα υπεραριθμων, τοτε ή θα ειναι τα ιδια ή λιγοτερα.
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος napi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 651
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 10, 2012, 07:52:04 μμ »
Σ αυτά αναφέρομαι!!!σ ευχαριστω πολυ Damien!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος N17

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 11, 2012, 11:22:58 μμ »
Καλησπέρα.  Σήμερα βγήκαν τα οργανικά κενά στην περιοχή μου και στην ειδικότητά μου δεν έδωσε κανένα κενό.  Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι υπηρετώ με απόσπαση σε σχολείο όπου η συνάδελφος συνταξιοδοτήθηκε και επομένως γνωρίζω από πρώτο χέρι ότι το κενό υπάρχει.  Τι κάνω σε αυτήν την περίπτωση;

Αποσυνδεδεμένος ekai

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 11, 2012, 11:37:05 μμ »
Αν συνταξιοδοτείται μετά το τέλος Ιουνίου, το κενό θα δοθεί το Σεπτέμβρη λειτουργικό και του χρόνου οργανικό

Αποσυνδεδεμένος N17

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 11, 2012, 11:40:03 μμ »
Η συνάδελφος συνταξιοδοτήθηκε τον περασμενο Σεπτέμβρη...

Αποσυνδεδεμένος ekai

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
  • ΠΕ04
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 12, 2012, 12:23:35 πμ »
Γνωρίζεις καλά το σχολείο και πράγματι προκύπτει κενό; ( μήπως δεν αρκούν οι ώρες για οργανικό κενό, μήπως υπάρχει άλλη συνάδελφος με απόσπαση που έχει οργανική και ήταν υπεράριθμη και έτσι τώρα καλύπτεται...) Νομίζω ότι πρέπει πρώτα να ψάξεις σε αυτή την κατεύθυνση ρωτώντας παλιούς συναδέλφους, αυτόν που έστειλε τα κενά ή άμεσα τον διευθυντή.

Αποσυνδεδεμένος sijun

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 12, 2012, 10:30:50 μμ »
Τι γίνεται ή ακόμα καλύτερα τι συνηθίζεται να γίνεται όταν ένα σχολείο έχει οργανικά κενά 4 αλλά λειτουργεί ως διθέσιο ή έχει οργανικά κενά 4 και λειτουργεί ως τριθέσιο.

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κατά τη διάρκεια των τοποθετήσεων-βελτιώσεων θα τοποθετήσουν σε αυτά τα σχολεία εκπαιδευτικούς μέχρι να καλυφθούν ολες οι οργανικές,αν φυσικά τα έχουν επιλέξει και να ρισκάρουν παράλληλα να μείνουν άδεια κάποια αλλά σχολεία;(Προυπόθεση για να γίνει αυτό είναι να υπάρχουν περισσοτερες οργανικές από αυτούς που αιτούνται)

Αποσυνδεδεμένος N17

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 13, 2012, 11:34:24 πμ »
Καλημέρα.  Έχει γίνει θρίλερ με την οργανική θέση που το ΠΥΣΔΕ αρνείται να βγάλει.  Έχει σταλεί ότι υπάρχει κενό από τον Μάρτιο και στο Πυσδε το παίζουν κινέζοι και λένε ότι δεν το έχουν.  Τους το στέλνει ο διευθυντής και μετά απο 15 fax το παίρνουν και λένε ότι δεν ισχύει επειδή δεν είχε δηλωθεί τον Ιανουάριο.  Αύριο θα γίνει συμβούλιο για να αποφασίσουν αν θα το βγάλουν ή όχι.  Εγώ τι μπορώ να κάνω;  Μπορώ να κινηθώ νομικά;  Please help.

Αποσυνδεδεμένος tataruga

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 16, 2012, 04:15:42 μμ »
είμαι μόνιμη εκπαιδευτικός ειδικότητας πε 19 με διάθεση στην α/θμια εκπαίδευση.για να διαθτεθώ στο ίδιο σχολείο προηγούμαι από μια αναπληρώτρια που ήταν πιο παλια ή οχι.τα μόρια της απόσπασης η της μετάθεσης αναγράφω γιατί δεν έχω εντοπιόητα στη περιοχή αυτή αλλά η αναπληρώτρια έχει;Μπορεί να που πει κανείς  σε ποια εγκύκλιο το γράφει.Εγω ξέρω ότι προηγήται ο μόνιμος και η πρωτοβάθμιας ηλείας μου είπε ο διευθυντης ότι δίνουν κρυφές θέσεις στους αναπληρωτές και όχι στους μόνιμους;

Αποσυνδεδεμένος soul

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1081
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Τοποθετήσεις 2012
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 16, 2012, 05:16:40 μμ »
είμαι μόνιμη εκπαιδευτικός ειδικότητας πε 19 με διάθεση στην α/θμια εκπαίδευση.για να διαθτεθώ στο ίδιο σχολείο προηγούμαι από μια αναπληρώτρια που ήταν πιο παλια ή οχι.τα μόρια της απόσπασης η της μετάθεσης αναγράφω γιατί δεν έχω εντοπιόητα στη περιοχή αυτή αλλά η αναπληρώτρια έχει;Μπορεί να που πει κανείς  σε ποια εγκύκλιο το γράφει.Εγω ξέρω ότι προηγήται ο μόνιμος και η πρωτοβάθμιας ηλείας μου είπε ο διευθυντης ότι δίνουν κρυφές θέσεις στους αναπληρωτές και όχι στους μόνιμους;

Δεν καταλαβαίνω πώς προηγείται ο αναπληρωτής, όταν στο τέλος της χρονιάς απολύεται και δεν ξέρει αν του χρόνου θα είναι καν στην εκπαιδευση και πότε θα ξανα προσληφθεί :o ::)
“Η ευτυχία δημιουργεί φίλους, Η δυστυχία τους δοκιμάζει”

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158550
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 498
Σύνολο: 519

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.087 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.