*

Αποστολέας Θέμα: Ενστάσεις  (Αναγνώστηκε 23966 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Ενστάσεις
« στις: Ιούλιος 17, 2007, 03:55:56 μμ »
Μηπως ξερει κανεις αν και που μπορουμε να κανουμε ενσταση οσον αφορα το γραπτο μας?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 24, 2007, 03:01:35 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:09:25 »

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 17, 2007, 03:57:17 μμ »
Θα τους πάρουμε αύριο και θα μάθουμε. Και ό,τι μαθαίνει ο καθένας ας το αναφέρει εδώ.

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 17, 2007, 04:07:48 μμ »
οχι μονο για τα multichoise, αλλα κ για ειδικη διδακτικη!

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 17, 2007, 04:25:39 μμ »
όποιος γνωρίζει ας γράψει τη διαδικασία που πρέπει να γίνει για τις ενστάσεις και βλέπουμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:09:25 »

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 17, 2007, 05:03:49 μμ »
Πώς μπορείς να εξακριβώσεις αν έχει περαστεί λάθος βαθμός στα multiple choice;

Anthios, μια απ'τα ίδια. Αρχαία υπολόγιζα να μην έχω πέσει από το 70 και βρέθηκα με 55!

Σε γενικές γραμμές, ποιο είναι το μέγιστο που μπορεί να καταφέρει κάποιος με την ένσταση, για να καταλάβω;

Αποσυνδεδεμένος swtia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 905
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • ΦΙΛΟΛΟΓΙΚΑ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 17, 2007, 07:14:16 μμ »
κι εγω ενδιαφερομαι γι ενσταση, ειχα υπολογισει 64,4 ιστορια και πηρα 55 στρογγυλο!!!!!! και αρχαια ενω ειχα 9 στα 10 πολλαπλης σωστα, ειχα δει τη μεταφραση απο το γεωργοπαππαδακο  και την ειχα ολοσωστη και την ερωτηση του επιταφιου την ειχα κανει στο φροντιστηριο και ημουν σιγοουρη. ενταξει ας μη σχολιασω την ερωτηση απο ομηρο.. πολυ ευκολη. και με ολα αυτα υπολογιζα το λιγοτερο 70 και βρεθηκα με 48!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! να βρασω το κλασσικο που τελειωσα

Αποσυνδεδεμένος russel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 17, 2007, 08:23:28 μμ »
δεν είμαι 100% σίγουρος πάντως η ένσταση αφορά αν περάστηκαν σωστά τα στοιχεία σου π.χ. ο βαθμός πτυχίου, μεταπτυχιακού.... και η προυπηρεσία. Δεν αφορά τα γραπτά.

Αποσυνδεδεμένος Lara

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 17, 2007, 08:36:33 μμ »
Κι εγώ ξαφνιάστηκα με τα αρχαία, περίμενα πάνω από 65 στη χειρότερη των περιπτώσεων και πήρα 53. (πέρυσι είχα 78) Επίσης ιστορία είχα υπολογίσει 45 και κάτι και βρέθηκα με 41. Πάντως άκουσα και από άλλους ότι περίμεναν περισσότερο στην ιστορία. Στα νέα ήταν ακριβώς ότι είχα υπολογίσει 82,5 ούτε πάνω ούτε κάτω. Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται. Εμένα τώρα αυτό που με απασχολεί είναι αν εργαστώ ωρομίσθια ή αναπληρώτρια στην Κρήτη με 17,5 μοριάκια που έχω....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2007, 08:39:28 μμ από ANNITA »

Αποσυνδεδεμένος EVA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
  • ΠΕ 02 και ΠΕ 70
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 18, 2007, 12:08:26 πμ »
Αννίτα, πιστεύω ότι θα βρεθείς αναπληρώτρια με τόσα μόρια!Τι να πω και εγώ που τελικά βρέθηκα με 32.5 στα αρχαία και εξαιτίας αυτού μη επιτυχούσα. Δεν μπορώ να συνέλθω!Τέτοιο βαθμό θα έγραφε και ένας άσχετος. Δυστυχώς οι νόμοι είναι στα μέτρα τους και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα με τις ενστάσεις. Αυτές αφορούν τις προσαυξήσεις μόνο.Καλή σταδιοδρομία σε όλους και εύχομαι ολόψυχα ό,τι καλύτερο!!!

Αποσυνδεδεμένος imak

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
  • Φύλο: Άντρας
  • των εκλεκτών επιδίωξις η αρετή
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 18, 2007, 12:25:14 πμ »
Κορίτσια μια απ΄τα ίδια και γω .Σειρά 952 εφέτος , πρόπερσι 900 κάτι και να περιμένω στο γνωστικό αρχαίων απο 80 και πάνω και να βλέπω  ένα 60,5 και να με προσγειώνει όταν στους προηγούμενους δεν είχα πέσει κάτω απο 79,5!!! Είμαι τελικά οριακός τύπος  ;) ;)Τι να σας πω για την εμπειρία και τις άμέτρητες φορές που τα ΄χω διδάξει ,τις 7/ 10 απο τις πολλαπλών επιλογών ή το σχεδόν άψογο άγνωστο. Πίκρα απο τη μια   επιπλέον μόρια απο την άλλη για αναπλήρωση.Πάντως ένσταση θα κάνω μπας και έχει περαστεί λαθος ο βαθμός των αρχαίων και, αν δικαιούμαι ,να δώ το γραπτό μου.

Αποσυνδεδεμένος max

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 463
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 18, 2007, 10:11:45 πμ »
Καλημέρα σε όλους! Τους πήρα τηλ και είπαν οτι με μια αίτηση μπορώ να δω το γραπτό μου. Θα μου ορίσουν ημ/νια για να δω αν περάστηκε σωστά ο βαθμός της ειδικής διδακτικής. Οχι οτι θα αλλάξει τίποτα... Τουλάχιστον θα δω τι έβαλε ο κάθε βαθμολογητής!

Αποσυνδεδεμένος vicki filologos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 18, 2007, 10:37:07 πμ »
Πώς μπορείς να εξακριβώσεις αν έχει περαστεί λάθος βαθμός στα multiple choice;

Anthios, μια απ'τα ίδια. Αρχαία υπολόγιζα να μην έχω πέσει από το 70 και βρέθηκα με 55!

Σε γενικές γραμμές, ποιο είναι το μέγιστο που μπορεί να καταφέρει κάποιος με την ένσταση, για να καταλάβω;

Συμφωνώ και εγώ συνάδελφοι..θέλω να κάνω ένσταση για να δω αν έχει περαστεί σωστά ο βαθμός μου στα πολλαπλής ιστορίας και ο βαθμός των αρχαίων που περίμενα να είναι τουλάχιστον 15 μονάδες πιο πάνω!! Ισχύει ότι με τις ενστάσεις δεν πρόκειται να αλλάξει η βαθμολογία ακόμη και αν διαπιστωθεί ότι έχει γίνει λάθος σε ερωτήσεις πολλαπλής επιλογής και πιο το νόημα της ένστασης μετά;;;
Οποιος ξέρει ας ενημερώσει παρακαλώ! ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος thanos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 18, 2007, 12:31:51 μμ »
Και εγώ παιδιά έχω πολλές αμφιβολίες για το βαθμό μου στα αρχαία,με 8 στις 10 σωστές και σωστό άγνωστο μου έβαλαν 65,50..

Αποσυνδεδεμένος anna.b.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 18, 2007, 12:44:34 μμ »
Μήπως πρέπει να κάνουμε κοινοποιήσεις και σε γραφεία πρωθυπουργού, υπουργού Παιδείας, υπουργού Εσωτερικών; Είμαι τόσο σίγουρη για το γραπτό μου της ιστορίας, που μέχρι και στο ευρωπαϊκό δικαστήριο θα φτάσω! Νομίζω ότι αν μαζευτούν όλες οι ενστάσεις και δείξουμε ότι θα κοινοποιηθούν και σε άλλα νομικά πρόσωπα, όχι μόνο στον ΑΣΕΠ, ίσως δοθεί μεγαλύτερη έκταση και - κατά βάση - προσοχή στο θέμα! Τι λέτε; Αν είναι να το φτάσουμε κάπου, να το φτάσουμε μέχρι τέλους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159855
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 656
Σύνολο: 666

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.