*

Αποστολέας Θέμα: Ενστάσεις  (Αναγνώστηκε 23970 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anna.b.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 18, 2007, 02:10:32 μμ »
Όχι! Μόνο αίτηση μπορούμε να κάνουμε! >:(

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:28:11 »

Αποσυνδεδεμένος Animus

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Γυναίκα
  • είμαστε ακόμα ζωντανοί!!!
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 18, 2007, 02:12:35 μμ »
Ευχαριστώ anna.b. αλλά μου ακούγεται παράλογο!!!!


Αποσυνδεδεμένος anna.b.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 18, 2007, 02:17:48 μμ »
Κι εμένα μου φαίνεται εξωφρενικό, αλλά έτσι μου είπαν και στο τηλ. Ότι δηλαδή οι ενστάσεις γίνονται για τις προσαυξήσεις! Τρέχα γύρευε! Μα αν είναι δυνατόν βρε παιδιά!! Πού αλλού θα πήγαινε το μυαλό μας!!! :PΕίναι δυνατόν, εμείς, οι ανόητοι κατ'αυτούς εκπαιδευτικοί, να κάνουμε ένσταση για οτιδήποτε άλλο;;; Δε μας έχουν ικανούς!!!! Πρέπει να το οργανώσουμε όσο είναι καιρός!

Αποσυνδεδεμένος Animus

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Γυναίκα
  • είμαστε ακόμα ζωντανοί!!!
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 18, 2007, 02:28:39 μμ »
Συμφνώ και πρέπει να κάνουμε κάτι. Δεν μπορούν να αποφασίζουν και να διατάζουν. Δεν αρκεί μόνο να γκρινιάζουμε πρέπει να προβούμε σε ενέργειες. Όποιος έχει κάποια καλή ιδέα εγώ είμαι πρόθυμη να διεκδικήσουμε αυτό που διακαιούμαστε.

Θα ήθελα και μια διευκρίνηση. Η ένσταση για τις προσαυξήσεις πρέπει να αναφέρεται σε συγκεκριμένα ονόματα ή γενικά σε όλο τον πίνακα επιτυχόντων ή διοριστέων;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2007, 02:32:24 μμ από Animus »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 00:28:11 »

Αποσυνδεδεμένος anna.b.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 18, 2007, 02:31:04 μμ »
Νομίζω ότι πρέπει να είναι συγκεκριμένη..

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 18, 2007, 02:31:15 μμ »
Λοιπόν παιδιά, για να οργανωθούμε: εγώ προσωπικά θεωρώ και έχω απτές αποδείξεις  όταν χρειαστεί, ότι η βαθμολογία μου στην Ιστορία είναι περασμένη λάθος. Δεν είναι δυνατόν στα Νέα και στα Παιδαγωγικά να πέφτω μέσα και στο εκατοστό του μορίου και στην Ιστορία να έχω απόκλιση 17 μονάδες !!!

Ρώτησα ήδη δικαστικό και μου είπε τα εξής: το πρώτο βήμα είναι να ζητήσουμε να δούμε το γραπτό μας (μιλάω πάντα για τα multiple choice), πράγμα το οποίο ξέρουμε ότι γίνεται. Από κει και πέρα αν είναι πασιφανές ότι έχει περαστεί λάθος βαθμολογία ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΕΧΤΟΥΝ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΟΥΝ αυτό είναι παράνομο και ΄πρέπει να κινηθούν νομικές διαδικασίες. 'Αρα το πρώτο μας βήμα είναι να ζητήσουμε να δούμε το γραπτό μας και μετά, αν και εφόσον διαπιστωθεί ότι πράγματι είχει γίνει μαϊμουδιά, βλέπουμε τι κάνουμε. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΕΤΣΙ !!!

Αποσυνδεδεμένος Animus

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 135
  • Φύλο: Γυναίκα
  • είμαστε ακόμα ζωντανοί!!!
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 18, 2007, 02:35:31 μμ »
Rica γιατί μόνο για τα multiple choice και όχι και για τα αντίστοιχα της ανάπτυξης;
Σίγουρα είναι πιο ξεκάθαρα τα πολλαπλής επιλογής αλλά και τα υπόλοιπα όσο υποκειμενικά κι αν είναι βασίζοναι σε συγκεκριμένες γνώσεις (και κυρίως τα αρχαία)

Αποσυνδεδεμένος anna.b.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 18, 2007, 02:40:45 μμ »
Άρα λοιπόν στην αίτηση ζητάμε να δούμε βασει του υπ'αριθμ. ταδε νόμου και το γραπτό μας! Μπράβο rica, πολύτιμη η βοήθειά σου! Μαζί σας είμαι σε ό,τι διαδικασίες χρειαστεί να κάνουμε! >:( ;)

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 18, 2007, 04:10:19 μμ »
Rica γιατί μόνο για τα multiple choice και όχι και για τα αντίστοιχα της ανάπτυξης;
Σίγουρα είναι πιο ξεκάθαρα τα πολλαπλής επιλογής αλλά και τα υπόλοιπα όσο υποκειμενικά κι αν είναι βασίζοναι σε συγκεκριμένες γνώσεις (και κυρίως τα αρχαία)

Animus, κι εγώ μαζί σου είμαι, κι εγώ στ' αρχαία έπαθα ζημιά απλά επειδή άλλο είναι να λες θέλω αναβαθμολόγηση σε ένα αντικείμενο με υποκειμενική ως επί το πλείστον διόρθωση κι αλλο στα m.ch. που το πράγμα είναι φως φανάρι.

Ανακεφαλαιώνουμε, λοιπόν: σε πρώτη φάση ζητάμε να δούμε τα γραπτά μας για να είμαστε σίγουροι.
Σε δεύτερη φάση, εφόσον ο καθένας το κρίνει απαραίτητο, κινούμε νομικές διαδικασίες,
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2007, 04:12:12 μμ από rica »

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
προσαύξηση μεταπτυχιακού - ένσταση
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 18, 2007, 04:34:09 μμ »
Είμαι διοριστέα του Ασέπ με σειρά 20+. Στην αίτηση μου δήλωσα οτι έχω μεταπτυχιακό στην ειδικότητα του κλάδου και πράγματι προσμετρήθηκε με 2 μονάδες. Συμφοιτητής μου στο ίδιο μεταπτυχιακό - που τώρα ειναι διοριστέος στους 10 πρώτους- από ό,τι φαίνεται το δήλωσε ως διδακτική στην ειδικότητα του Κλάδου και προσμετρήθηκε 3 μονάδες.

Μπορώ να κάνω ένσταση γι' αυτό. Αξίζει τον κόπο. Κερδίζω με ένα επιπλέον μόριο 50 θέσεις. Τί να κάνω;

Υ.Γ. Κανένας δεν ήξερε πριν κάνω την αίτηση πως έπρεπε να μετρηθεί το συγκεκριμένο μεταπτυχιακό - ούτε η δευτεροβάθμια ούτε το ίδιο το Ασέπ με το οποίο είχα επικοινωνήσει τηλεφωνικά.

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 18, 2007, 04:39:17 μμ »
Θα έλεγα, εκτός από την αίτηση να δείτε τα γραπτά σας, να επιμείνετε να σας δώσουν φωτοαντίγραφο του γραπτού με βάση τη σχετική απόφαση της Αρχής Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων
http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=2337.msg21131#msg21131
για να έχετε αποδείξεις.

Αποσυνδεδεμένος loulou

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 399
  • Φύλο: Γυναίκα
  • My Home is where My Dog is
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 18, 2007, 04:59:59 μμ »

οι ενστάσεις γίνονται ταχυδρομικά με παράβολο ή πρέπει να πας ο ίδιος στο ΑΣΕΠ;

Αποσυνδεδεμένος vsk

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ0402
    • Προφίλ
Απ: προσαύξηση μεταπτυχιακού - ένσταση
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 18, 2007, 05:43:53 μμ »
Απ΄ό,τι ξέρω ένσταση μπορείς να κάνεις μόνο για τον εαυτό σου και όχι για άλλους. Έτσι αν γίνει δεκτή θα πάρεις +1 μόριο. Φυσικά, είναι αρκετά πιθανό αυτή η ανωμαλία να διορθωθεί στα οριστικά αποτελέσματα, είτε προς το καλύτερο για σένα είτε προς το χειρότερο για τον συμφοιτητή σου. Μπορεί όμως και όχι, οπότε αν δεν κάνεις την ένσταση, θα μείνεις εσύ με ένα μόριο λιγότερο.
Πάντως δεν έχεις να χάσεις τίποτα παρά μόνο 40 ευρώ, επομένως θα σου έλεγα να κάνεις την ένσταση. Οι 50 θέσεις πιο πάνω θα σου δώσουν μία καλύτερη τοποθέτηση και νομίζω ότι αξίζει τον κόπο (και τα παράβολα).

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 18, 2007, 06:14:21 μμ »
εγώ πήγα σήμερα το πρωί  στο ασεπ και έκανα την αίτηση. Ευτυχώς δωρεάν είναι και φυσικά όταν πήγα δεν ήμουν η μόνη. Έγραψα σε ένα έντυπο εκεί στον πάγκο και την διεύθυνση του pde ώστε να έχουμε και νέους επισκέπτες με τα παράπονά τους. Μίλησα με μια συνάδελφο εκεί, η οποία απορεί για το γραπτό της -εκτός από τα αρχαία -και για το multiple της ιστορίας που απείχε πολύ απ όσο είχε υπολογίσει.
στην αίτηση έγραψα ότι ζητάω έλεγχο βαθμού και να δω τα γραπτά μου. Και παρόλο που τα πήγα και καλά στη διδακτική, ζήτησα να το δω κι αυτό να δω επιτέλους τί κόβουν και γενικά πώς βαθμολογούν! Λέτε να βαθμολογούν το γραφικό χαρακτήρα μας και μόνο σ αυτόν τον διαγωνισμό;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 505
Σύνολο: 515

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.