*

Αποστολέας Θέμα: Ενστάσεις  (Αναγνώστηκε 24342 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος humus

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 18, 2007, 08:51:01 μμ »
ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΝΕΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΠΗΡΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΟΡΓΑΝΩΣΟΥΜΕ  ΠΛΗΡΩΝΩ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΔΙΕΚΔΙΚΩ ΓΙΑ ΟΣΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ.ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΒΕΒΑΙΗ ΟΤΙ ΟΙ ΒΑΘΜΟΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ.ΣΑΣ ΣΥΓΧΑΙΡΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΚΤΗΡΙΟ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΘΕΡΙΝΟ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:54:58 »

Αποσυνδεδεμένος suomaf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 18, 2007, 09:43:24 μμ »
   Συμφωνώ με όλους....κ εμένα μου ήρθε ένα 51 στη διδακτική κ εξεπλάγην...είναι όλα τόσο υποκειμενικά κ διαβλητά!Είναι δυνατόν να γίνονται λάθη βαθμολογίας κ στα multiple???Γιατί αυτό διαπίστωσα από τους βαθμούς μου...απορώ!!!
αν μπορείς να γεμίζεις το αμείλιχτο ένα λεπτό της κάθε ώρας
στην αξία των εξήντα μοιραίων δευτερολέπτων της διαδρομής του....

Αποσυνδεδεμένος uga

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 19, 2007, 12:09:48 πμ »
Εγώ πιστεύω πως οι επίσημες απαντήσεις που έδωσαν για τις πολλαπλές επιλογές απλά...δεν ήταν επίσημες!!!
Καλό καλοκαίρι!

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 19, 2007, 01:13:24 πμ »
Παιδιά όλη μέρα σήμερα τηλεφωνούσα στο ΑΣΕΠ και δεν μπορούσα να βγάλω γραμμή. Για να καταλάβω, πρώτα γίνεται η αίτηση για να δούμε τα γραπτά μας και μετά υποβάλλεται η ενσταση αν κάτι δεν πάει καλά ή η αίτηση αυτή αποτελεί παράλληλα και ένσταση; Γιατί αν συμβαίνει το πρώτο, τότε πότε θα προλάβουμε να μας καλέσουν να τα δούμε και να κάνουμε και ένσταση αφού η προθεσμία λήγει 1η Αυγούστου;

Anthios, δεν ρίχνεις τα φώτα σου μια και πήγες κι από κει;

Τέλος, μπορούν να γίνουν όλα ταχυδρομικά ή πρέπει να κατέβουμε Αθήνα;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:54:58 »

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 19, 2007, 01:47:44 πμ »
από όσα μου είπε η υπάλληλος στις πληροφορίες δεν γίνεται αναβαθμολόγηση, απλά μπορούμε να δούμε μήπως τυχόν δεν έχουν περαστεί σωστά οι βαθμοί και επίσης να δούμε και τα γραπτά μας. Αν διαπιστωθεί κάποιο λάθος , αυτό θα βγει στα οριστικά αποτελέσματα. Είπε ότι αυτό θα καθυστερήσει άλλωστε και θα αρχίσουν να μας καλούν μετά τα μέσα Αυγούστου για να κλείσουμε το ραντεβού να δούμε τα γραπτά.
το έντυπο που μας είπαν να συμπληρώσουμε ήταν απλά μια αίτηση -έντυπο ενστάσεων είχε μόνο για εποχικούς υπαλλήλους, συμβασιούχους κλπ-. Εκεί γράφουμε εμείς το θέμα μας και τι ζητάμε.
Δυστυχώς δεν ρώτησα αν γίνεται και ταχυδρομικά. Αυτό πάντως που κατάλαβα είναι ότι λόγω των θερινών διακοπών, όλα θα παραταθούν προς το αργότερο.
είχα ακούσει ότι για τις ενστάσεις πληρώνουμε, για την αίτηση σήμερα είχα έτοιμο το πορτοφόλι -όπως και όλοι μας- αλλά ευτυχώς δε χρειάστηκε. Μάλλον η ένσταση γίνεται μετά το ραντεβού.. Μέσα στη γενικότερη σύγχυση και ψυχολογική μου κατάσταση δυστυχώς δεν ρώτησα τίποτε άλλο παρά τα βασικά (μη φανταστείς βέβαια και καμιά φοβερή προθυμία εξυπηρέτησης, με το τσιγκέλι τους τα βγάζεις και τα λιγοστά που λένε..)

Αποσυνδεδεμένος araxni

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 19, 2007, 11:51:20 πμ »
Καλημέρα παιδιά!
Και εγώ εξεπλάγην για τους βαθμούς, κυρίως των αρχαίων, αλλά και της διδακτικής και αποφάσισα να κάνω ένσταση. Πήρα πριν λίγο τηλέφωνο στον ασεπ.Ρώτησα αν μπορώ να δω το γραπτό μου και ένας ευγενέστατος κύριος απάντησε θετικά. Το μόνο που πρέπει να κάνουμε είναι να στείλουμε στον ασεπ μια απλή αίτηση, για το ποιό γραπτό ζητάμε να δούμε, γράφοντας και το τηλέφωνό μας, ώστε να μας ειδοποιήσουν κάποια στιγμή μέσα στον Αύγουστο να πάμε Αθήνα να το δούμε. Είπε μάλιστα πως δε χρειάζεται παράβολο για αυτή την υπόθεση.
Παράβολο χρειάζεται μόνο στην περίπτωση που κάποιος θέλει να κάνει ένσταση για να περαστεί το μεταπτυχιακό ή η προϋπηρεσία!   

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 19, 2007, 01:44:00 μμ »
Εγώ την έχω σχεδόν έτοιμη την αίτηση. Να γράψουμε μέσα και για ποιο λόγο ζητάμε να τα δούμε ή δεν χρειάζεται. Anthios τί έγραψες εσύ;

Επίσης, σήμερα που τηλεφώνησα μου διευκρίνισαν ότι ενστάσεις γίνονται μόνο για τις προσαυξήσεις αλλά αν και πάλι διαπιστωθεί κάποιο λάθος στο πέρασμα της βαθμολογίας, το διορθώνουν.

erietta

  • Επισκέπτης
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 19, 2007, 09:36:05 μμ »
Kαλησπέρα σε όλους! Είμαι κι εγώ επιτυχούσα, μη διοριστέα, και ευτυχώς διαπίστωσα ότι είμαι μία από τους πολλούς που άλλα περίμεναν σε αρχαία και διδακτική αρχαίων και άλλα είδαν. Φυσικά θα υποβάλω κι εγώ αίτηση. Πώς όμως θα εξασφαλίσουμε ότι θα δούμε τους βαθμούς μας (π.χ. Ιστορία και Νέα) και πώς ότι θα πάρουμε αντίγραφο του γραπτού; Είμαι βέβαιη ότι δεν θα μας δώσουν. Μήπως ξέρει κανείς βάσει ποιας απόφασης της Αρχής Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων μπορούμε να πάρουμε αντίγραφο; Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος ioanna89

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3041
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 19, 2007, 10:27:08 μμ »
Μήπως ξέρει κανείς βάσει ποιας απόφασης της Αρχής Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων μπορούμε να πάρουμε αντίγραφο; Ευχαριστώ.

http://www.dpa.gr/Documents/Gre/Apofaseis/40_06_anonym.doc

erietta

  • Επισκέπτης
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 19, 2007, 10:44:30 μμ »
Ευχαριστώ Ιoanna! Αμφιβάλλω όμως αν θα γίνει δεκτό. Θα ζητήσει κανείς άλλος αντίγραφα των γραπτών του;

Αποσυνδεδεμένος roula*

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι εξέλιξη...
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 20, 2007, 12:07:07 πμ »
Καλησπέρα.Μήπως γνωρίζει κάποιος αν οι αιτήσεις ( ή ενστάσεις, δεν έχω διευκρινήσει ακόμα) μπορούν να σταλούν και ταχυδρομικά? Προσπαθώ να επικοινωνήσω με ΑΣΕΠ αλλά συνεχώς βουίζει....Διάβασα στο forum ότι μπορούμε να δούμε το γραπτό μας μετά από ραντεβού που θα μας καθορίσουν. Την πάτησα στα αρχαία και στη διδακτική νέων και είμαι περίεργη να δω γιατί!!

Αποσυνδεδεμένος anthios

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πάμε γι' άλλα..
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 20, 2007, 12:46:45 πμ »
λακωνικά έγραψα :
παρακαλώ να ελεγχθεί αν οι βαθμοί μου έχουν μεταφερθεί σωστά και να δω το γραπτό μου στο γνωστικό αντικείμενο των αρχαίων ελληνικών και της ειδικής διδακτικής του διαγωνισμού των φιλολόγων. Γράψε τα στοιχεία σου- αν δεν έχεις την αίτηση -φόρμα του ασεπ και τον αριθμό προκήρυξης του διαγωνισμού, φύλλο, ημερομηνίια. Απ ό,τι είδα δεν υπάρχει φόρμα του ασεπ στο σαιτ του ασεπ σαν  αυτην που συμπληρώσαμε εκει. Ζητα να στη στειλουν με μειλ ή αν μένει κάποιος προς Αμπελόκηπους ας περάσει να πάρει μια αίτηση, να τη σκανάρει ώστε να την πάρουν τα παιδιά από την επαρχία. ευχαρίστως να το έκανα εγώ αλλά δεν νομίζω να προλάβω αύριο καθώς μεθαύριο πάω διακοπές κι ετοιμάζομαι..

Αποσυνδεδεμένος NASOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 20, 2007, 12:59:43 πμ »


  Αnthios, τι βαθμό πήρες σε γνωστικό και διδακτική αρχαίων? Μήπως πρόσεξες ποιος ήταν ο μεγαλύτερος βαθμός στη διδακτική? Δεν πρέπει να έβαλαν πολυ μεγάλους βαθμούς, αλλά ούτε και χαμηλούς...

Αποσυνδεδεμένος roula*

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι εξέλιξη...
    • Προφίλ
Απ: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 20, 2007, 01:19:30 πμ »
Ευχαριστώ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161904
  • Σύνολο θεμάτων: 19236
  • Σε σύνδεση σήμερα: 477
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 405
Σύνολο: 405

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.