*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012  (Αναγνώστηκε 681096 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #616 στις: Ιούλιος 14, 2012, 08:09:04 μμ »
και σεις στεβια βαζετε στον καφε παιδια?  ;D
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:57:10 »

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #617 στις: Ιούλιος 14, 2012, 08:15:00 μμ »
Μόνο!

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #618 στις: Ιούλιος 14, 2012, 08:38:11 μμ »
εγω παλι GERMANOS  καταλαβα αλλο. για τις ειδικοτητες που εχει μεινει το 60-40 θα διορισει αυτους, ενω για τις ειδικοτητες που εχει τελειωσει με το 60-40 θα προχωρησει σε διορισμους απο το 24μηνο και τις υπολοιπες κατηγοριες! παλι λαθος καταλαβα?  ::) α ρε Landau τι μ'εκανες με τη στεβια σου!  :P
ομως οπως και να'χει...διοριζομαιιιιιιιιιιιιιιιι. ακους adigoni? θα τον πιουμε τελικα εκεινο τον καφε!

Διορίζεσαι Γιώτα;;; Δηλαδή διορίζομαι κι εγώ;;; Να το δω και να μην το πιστέψω!!!

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #619 στις: Ιούλιος 14, 2012, 08:45:43 μμ »
εγω σιγουρα δε θα το πιστεψω!!! θα μου λενε "Διοριζεστε, κυρια μου" και θ'απανταω "Ειστε σιγουροι? μηπως να το ξανακοιταξετε? μηπως παω για του χρονου παλι?"!!!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:57:10 »

Αποσυνδεδεμένος SOFI1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #620 στις: Ιούλιος 14, 2012, 08:46:10 μμ »
Εγώ πότε θα διοριστώ???? :'( :'( :'(είμαι στους εναπομείναντες 77 διοριστέους νηπιαγωγούς τουΑΣΕΠ, τι θα γίνει με εμάς???Βαρέθηκα να περιμένω και να απογοητεύομαι κάθε χρόνο!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος viviantz

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #621 στις: Ιούλιος 14, 2012, 08:49:33 μμ »
Παιδιά, έχει καταλάβει κανείς από πού τελικά θα διορίσει μόνιμους για τον κλάδο Φιλολόγων;
Τι θέλει να πει ο ποιητής όταν αναφέρει ότι για τους κλάδους στους οποίους εξαντλήθηκε το 60-40 δεν θα συνταχθεί ενιαίος πίνακας διορισμών με πραγματική προϋπηρεσία;
Μερικοί αναφέρονται στο 24 μηνο.  Από πού προκύπτει αυτή μέσα από την εγκύκλιο;

Αποσυνδεδεμένος sko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #622 στις: Ιούλιος 14, 2012, 11:13:25 μμ »
Πάντως για τους κλάδους που έχουν μείνει πολλοί διοριστέοι του Ασεπ, όπως ξενόγλωσσοι και πληροφορικοί δε πιστεύω ότι θα τους διορίσει όλους φέτος. Δε μπορεί τη μια χρονιά να διορίζει 6 γαλλικούς από ασεπ, την άλλη 3 και την επόμενη όλους τους υπόλοιπους δηλαδή καμιά 50αριά.Δεν υπάρχει λογική σε αυτό. Όχι βέβαια ότι οι εκάστοτε υπουργοί παιδείας ήταν ιδιαίτερα λογικοί...ίσως τέλη Ιουλίου να μάθουμε το τελικό αριθμό, όπως πέρσι. Θα δείξει...

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #623 στις: Ιούλιος 14, 2012, 11:43:00 μμ »
Συνάδελφε με όλο το θάρρος του αδικημένου ΑΣΕΠίτη πρέπει να σου πω ότι το λογικό ήταν το 2010-2011 να διοριστούν ΟΛΟΙ οι ΑΣΕΠ και το 40% και κατά τη μεταβατική ΟΛΟΙ οι άλλοι. Το παράλογο ήταν το 3 αγγλικών και τώρα ΟΦΕΙΛΟΥΝ να το διορθώσουν. 'Άρα το λογικό είναι φέτος να τελειώνουμε με τις εκκρεμότητες, άσχετα αν σε κάποιον που ίσως είναι απ'έξω από τις εξελίξεις του φαίνεται περίεργο να διοριστούν 50 ξενόγλωσσοι ή 100.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 15, 2012, 10:07:47 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος sko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #624 στις: Ιούλιος 14, 2012, 11:45:42 μμ »
Δε με κατάλαβες συνάδελφε, και εγώ στους Ασεπίτες που τη πάθανε ανήκω, απλά δε θέλω να έχω μεγάλες προσδοκίες όπως τις προηγούμενες χρονιές και στο τέλος να βλέπω να διορίζονται άλλοι στη θέση μας.

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #625 στις: Ιούλιος 14, 2012, 11:48:38 μμ »
Τότε να έχεις λίγες προσδοκίες συνάδελφε για φέτος γιατί έχουμε σειρά οι αδικημένοι (οι νομικές υποχρεώσεις για το υπουργείο)

Αποσυνδεδεμένος sko

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #626 στις: Ιούλιος 14, 2012, 11:55:40 μμ »
Μακάρι να είναι έτσι και η δικαίωση να έρθει έστω και αργά.

Αποσυνδεδεμένος ourania7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #627 στις: Ιούλιος 15, 2012, 11:34:05 πμ »
θα ηθελα να μεταφερω κατι που μου ειπε   ατομο που ειναι μεσα στα πραγματα και δεν βλέπω να το εχουν αναφερει συναδελφοι που εχουν πηγες εδω  : εχουν γινει διαφορες σκεψεις στο υπουργειο για τους φετινους διορισμους αλλα και τους επομενους.  Απο την μια πρεπει νομικά   να διορισει ολους τους ασεπιτες +40% +24μηνο ( το οποιο ειναι το πιο πιθανο αν παρει την εγκριση απο το οικονομιας) .Απο την αλλη ομως αυτο που θελει ειναι οτι  οτι επειδη εχουν συνταξιοδοτηθει πολλοι που ειναι φιλολογοι , φυσικοι και μαθηματικοι θέλει να διορισει πιο πολυ απο αυτες τις κατηγοριες. Ετσι σκεφτεται να ετοιμασει  νομοθετικη ρυθμιση μεσα στο καλοκαιρι να γινονται προσληψεις αποκλειστικα με ατομα που ηταν επιτυχοντες απο προηγουμν ασεπ + προυπηρεσια. Δηλαδη κατι σαν το 24 μηνο μονο που μπορει εκει να κανουν αιτηση και αυτοι που έχουν και λιγοτερες προυπηρ. Το εχει προτεινει και ο ασεπ αυτο. Και μαλιστα μου ειπε οτι μπορει στην εγκυκλιο διορισμων να προκυψει ο καινουργιος αυτος  πίνακας και απο φετος.
διοριστεα αγγλικων

Αποσυνδεδεμένος noxrider

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #628 στις: Ιούλιος 15, 2012, 11:41:20 πμ »
θα ηθελα να μεταφερω κατι που μου ειπε   ατομο που ειναι μεσα στα πραγματα και δεν βλέπω να το εχουν αναφερει συναδελφοι που εχουν πηγες εδω  : εχουν γινει διαφορες σκεψεις στο υπουργειο για τους φετινους διορισμους αλλα και τους επομενους.  Απο την μια πρεπει νομικά   να διορισει ολους τους ασεπιτες +40% +24μηνο ( το οποιο ειναι το πιο πιθανο αν παρει την εγκριση απο το οικονομιας) .Απο την αλλη ομως αυτο που θελει ειναι οτι  οτι επειδη εχουν συνταξιοδοτηθει πολλοι που ειναι φιλολογοι , φυσικοι και μαθηματικοι θέλει να διορισει πιο πολυ απο αυτες τις κατηγοριες. Ετσι σκεφτεται να ετοιμασει  νομοθετικη ρυθμιση μεσα στο καλοκαιρι να γινονται προσληψεις αποκλειστικα με ατομα που ηταν επιτυχοντες απο προηγουμν ασεπ + προυπηρεσια. Δηλαδη κατι σαν το 24 μηνο μονο που μπορει εκει να κανουν αιτηση και αυτοι που έχουν και λιγοτερες προυπηρ. Το εχει προτεινει και ο ασεπ αυτο. Και μαλιστα μου ειπε οτι μπορει στην εγκυκλιο διορισμων να προκυψει ο καινουργιος αυτος  πίνακας και απο φετος.
διοριστεα αγγλικων
Και ξαναρωτάμε...Όταν λες και όλο το 24μηνό εννοείς όλων των ειδικοτήτων?Χωράνε όλες οι κατηγορίες (60%+40%+24μηνό) σε 1000 διορισμούς Αθμιάς+βθμιάς?Εμείς των Αγγλικών μόνο είμαστε 400 άτομα το 60%+40%+24μηνό,πως θα διοριστούν όλοι?

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #629 στις: Ιούλιος 15, 2012, 11:42:51 πμ »
Ουρανία εννοείς από τον ΑΣΕΠ 2009 μόνο ή από προηγούμενους ΑΣΕΠ γενικά;Μπορείς σε παρακαλώ να διευκρινίσεις;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160913
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 758
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 746
Σύνολο: 759

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.059 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.