*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012  (Αναγνώστηκε 681178 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1260 στις: Ιούλιος 26, 2012, 04:15:55 μμ »
;D ;D ;DΓιατί δοκίμασες και συ και σου το έκλεισαν;
Κα κάθε φορά ταυτίζομαι με έναν εκ της αντίστοιχης ειδικότητας.Όταν λοιπόν πήρα στους μηχανολόγους και τη ρώτησα, της είπα στο τέλος ''μα είναι δυνατόν να μη μας πάρουν όλους και φέτος;Είμαστε μόνο 38 άτομα!''Το ίδιο κάνω σε όλα τα τηλεφωνήματα....
Όχι δε δοκίμασα να πάρω τηλέφωνο. Προτιμώ να περιμένω στωικά την εγκύκλιο. Εξάλλου είναι τόσες πολλές και συγκρουόμενες οι πληροφορίες που μεταφέρουν οι συνάδελφοι, που δεν νομίζω ότι έχει νόημα να πάρω τηλέφωνο. Πιο ασφαλές είναι το συμπέρασμα που βγαίνει από πολλές συνομιλίες που έχουν οι συνάδελφοι με το υπουργείο και τις οποίες καταθέτουν στο pde, παρά από μια.

Είσαι σίγουρη ότι είναι 38 οι μηχανολόγοι που έχουν μείνει αδιόριστοι; Στο τέλος μπορεί να τους παροδηγήσεις και ψάχνουν να βρουν τη διαφορά με το νούμερο που εκείνοι έχουν καταγραμμένο στα αρχεία που διατηρούν.  :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:12:58 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1261 στις: Ιούλιος 26, 2012, 04:20:01 μμ »
Στο δικό μου λεξιλόγιο είναι άγνωστη λέξη η στωικότητα...Καλύτερα να κρατούμε τους υπαλλήλους σε εγρήγορση,  να τους παρακινούμε σε έρευνα των στοιχείων τους και των πληροφοριών τους....

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1262 στις: Ιούλιος 26, 2012, 04:24:00 μμ »
Αν πάντως ήμουν στο υπουργείο και είχα αρκετούς συναδέλφους με τη δική σου φιλοσοφία να τηλεφωνούν τόσο συχνά θα εκνευριζόμουν κάποια στιγμή, όπως κι ο κυριούλης που τον δικαιολόγησες με το πρήξιμο που τρώει! 8)

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1263 στις: Ιούλιος 26, 2012, 05:56:25 μμ »
Αντιγονη θα μας καψειςςςςςςςςςς.Πως σου ηρθε το 38??????
Ειμαστε 42.Ηδη περιμενουμε 2 χρονια αδιοριστοι, χωρια η δεκαετια της αναπληρωσης.Ειμαστε που ειμαστε καμμενοι..........μην μας ζεματισεις και απο πανω.42 ειμαστε!!!!!!!!!!
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:12:58 »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1264 στις: Ιούλιος 26, 2012, 06:14:38 μμ »
Καλά καλά...θεματοφύλακες των μηχανολόγων..πάρτε τηλέφωνο και διορθώστε το νουμερο...έτσι θα αναγκαστούν να το ξαναψάξουν πάλι και πάλι...και κάτι τελευταίο: το καλοκαίρι είναι η μόνη περίοδος που μπορεί οι εν λόγω υπάλληλοι να έχουν λίγο ζόρι με τα τηλέφωνα....επίσης να σας ενημερώσω πληροφοριακά ότι δεν καίω ανθρώπους...να τους διορίσω όμως, μπορεί...
Φυσικέ σους εσύ, μη σε διορίσω Σχοινούσα για τα επόμενα 10 χρόνια...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1265 στις: Ιούλιος 26, 2012, 06:38:59 μμ »
Δύσκολο... Δεν έχει ΕΠΑΛ το Γεννάδι. Εδώ δεν έχει ούτε καλά καλά Λύκειο. Σε Γυμνάσιο με Λυκειακές Τάξεις αποκλείεται να διορίσουν Ηλεκτρολόγο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2012, 07:11:39 μμ από newseditor »

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1266 στις: Ιούλιος 26, 2012, 06:45:10 μμ »
Αρχικά Lasid πάρε αυτό και μελέτησέ το καλά http://dide.dod.sch.gr/  έπειτα στείλε μου μελεκούνια μόλις φτάσεις, γιατί θα παρουσιαστείς πρώτα στη Δευτεροβάθμια.
http://dide.dod.sch.gr/index_el.asp?cmd=Unit&Menu=3   θα σου πω σε λίγο..
Σκορπιέ το μόνο που θυμάμαι από το Τζάντε είναι το τειχάκι στο οποιο φωτογραφήθηκα στη Μπόχαλη και κάτι άθλια καλαμαράκια σε ένα απαίσιο εστιατόριο...Μπορείς όμως αν θες, να αλλάξεις αυτές τις αναμνήσεις μου ;D
ΕΠΑΛ Παραδεισίου Lasid ή ΕΠΑΛ Λέρου, Κάλυμνο θα στείλω το Σκορπιό..
Και μην ξεχνάμε ότι συνάδελφοι που υπηρετούν εκεί  μπορεί να έχουν κάνει και αίτηση απόσπασης...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 26, 2012, 06:50:28 μμ από adigoni »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1267 στις: Ιούλιος 26, 2012, 07:05:04 μμ »
Το Παραδείσι είναι αρκετά μακριά από το Γεννάδι - στην άλλη μεριά του νησιού. Για το ΕΠΑΛ Παραδεισίου ήξερα και είναι δίπλα στο αεροδρόμιο. Ό,τι πρέπει για να φεύγω κατευθείαν για Θεσσαλονίκη!

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1268 στις: Ιούλιος 27, 2012, 12:08:22 μμ »
Στο τμήμα μουσικών δε σηκώνουν το τηλέφωνο...Λυπάμαι Σκορπιέ...Μάλλον έπεσε σύρμα...

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1269 στις: Ιούλιος 27, 2012, 01:09:42 μμ »
Πήρα τηλέφωνα!!!!!!! Οι δάσκαλοι δεν ήξεραν ΤΙΠΟΤΑ, με νευρίασε αυτή η κυρία, "το θέμα των διορισμών είναι θέμα της πολιτικής ηγεσίας", ο κυριούλης Αντιγόνη μιλούσε και έτσι δε μπόρεσα να ακούσω και εγώ τη φωνή του και τέλος σκορπιέ ο κύριος που μίλησα στους μουσικούς, ευγενέστατος, μου είπε "οι διορισμοί είναι θέμα της πολιτικής ηγεσίας, του υπουργείου οικονομικών,.........., της τρόικας κτλ.... Ανέφερε πάααρα πολλούς, μα από πόσους πια πρέπει να πάρουμε έγκριση;;;;;  >:(
Μου έκανε εντύπωση πως το 1065 δε φάνηκε να το ήξερε σαν αριθμό διορισμών και για τους μουσικούς μου είπε ότι προηγείται το 24μηνο με ασεπ μέχρι το 2010 και το 30μηνο μέχρι το 2008....
Άρα, καλά νέα.....γιοκ... :'(
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2012, 01:12:07 μμ από dinateacher »
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος MP

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 861
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1270 στις: Ιούλιος 27, 2012, 01:31:33 μμ »
Πήρα τηλέφωνα!!!!!!! Οι δάσκαλοι δεν ήξεραν ΤΙΠΟΤΑ, με νευρίασε αυτή η κυρία, "το θέμα των διορισμών είναι θέμα της πολιτικής ηγεσίας", ο κυριούλης Αντιγόνη μιλούσε και έτσι δε μπόρεσα να ακούσω και εγώ τη φωνή του και τέλος σκορπιέ ο κύριος που μίλησα στους μουσικούς, ευγενέστατος, μου είπε "οι διορισμοί είναι θέμα της πολιτικής ηγεσίας, του υπουργείου οικονομικών,.........., της τρόικας κτλ.... Ανέφερε πάααρα πολλούς, μα από πόσους πια πρέπει να πάρουμε έγκριση;;;;;  >:(
Μου έκανε εντύπωση πως το 1065 δε φάνηκε να το ήξερε σαν αριθμό διορισμών και για τους μουσικούς μου είπε ότι προηγείται το 24μηνο με ασεπ μέχρι το 2010 και το 30μηνο μέχρι το 2008....
Άρα, καλά νέα.....γιοκ... :'(
να ρωτήσω κάτι; Το 1065 είναι επίσημο; Το είπαν δηλα΄δή από το υπουργείο ή το διαβάσαμε σε κάποια φυλλάδα;

Αποσυνδεδεμένος elena maria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 252
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1271 στις: Ιούλιος 27, 2012, 01:33:07 μμ »
Πήρα τηλέφωνα!!!!!!! Οι δάσκαλοι δεν ήξεραν ΤΙΠΟΤΑ, με νευρίασε αυτή η κυρία, "το θέμα των διορισμών είναι θέμα της πολιτικής ηγεσίας", ο κυριούλης Αντιγόνη μιλούσε και έτσι δε μπόρεσα να ακούσω και εγώ τη φωνή του και τέλος σκορπιέ ο κύριος που μίλησα στους μουσικούς, ευγενέστατος, μου είπε "οι διορισμοί είναι θέμα της πολιτικής ηγεσίας, του υπουργείου οικονομικών,.........., της τρόικας κτλ.... Ανέφερε πάααρα πολλούς, μα από πόσους πια πρέπει να πάρουμε έγκριση;;;;;  >:(
Μου έκανε εντύπωση πως το 1065 δε φάνηκε να το ήξερε σαν αριθμό διορισμών και για τους μουσικούς μου είπε ότι προηγείται το 24μηνο με ασεπ μέχρι το 2010 και το 30μηνο μέχρι το 2008....
Άρα, καλά νέα.....γιοκ... :'(


τι εννοείς οι δασκαλοι δεν ήξεραν τίποτα?

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1272 στις: Ιούλιος 27, 2012, 01:34:06 μμ »
Πήρα τηλέφωνα!!!!!!! Οι δάσκαλοι δεν ήξεραν ΤΙΠΟΤΑ, με νευρίασε αυτή η κυρία, "το θέμα των διορισμών είναι θέμα της πολιτικής ηγεσίας", ο κυριούλης Αντιγόνη μιλούσε και έτσι δε μπόρεσα να ακούσω και εγώ τη φωνή του και τέλος σκορπιέ ο κύριος που μίλησα στους μουσικούς, ευγενέστατος, μου είπε "οι διορισμοί είναι θέμα της πολιτικής ηγεσίας, του υπουργείου οικονομικών,.........., της τρόικας κτλ.... Ανέφερε πάααρα πολλούς, μα από πόσους πια πρέπει να πάρουμε έγκριση;;;;;  >:(
Μου έκανε εντύπωση πως το 1065 δε φάνηκε να το ήξερε σαν αριθμό διορισμών και για τους μουσικούς μου είπε ότι προηγείται το 24μηνο με ασεπ μέχρι το 2010 και το 30μηνο μέχρι το 2008....
Άρα, καλά νέα.....γιοκ... :'(
να ρωτήσω κάτι; Το 1065 είναι επίσημο; Το είπαν δηλα΄δή από το υπουργείο ή το διαβάσαμε σε κάποια φυλλάδα;

Το έγραψε η ΔΟΕ σε δελτίο τύπου, μετά από τη συνάντηση τους με τον υπουργό Αρβανιτόπουλο, ο οποίος φέρεται να τους το είπε...

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1273 στις: Ιούλιος 27, 2012, 01:35:51 μμ »
Το νούμερο 1065 το είπε ο Υπουργός σε συνάντησή του με την ΔΟΕ:
Για τη συνάντηση του ΔΣ της ΔΟΕ με τον Υπ.Παιδείας, δήλωση των εκπροσώπων των Παρεμβάσεων
"...ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ:  Αρχικά είπε ότι δεν είχε εικόνα για των σύνολο τον διορισμών που θα γίνουν φέτος και ανέφερε ότι ο αριθμός τους θα οριστικοποιηθεί στις 10 Αυγούστου. Όταν του ζητήσαμε να επιβεβαιώσει τα δημοσιεύματα στον τύπο για 1000 περίπου διορισμούς φέτος και για τις δυο βαθμίδες εκπαίδευσης, μίλησε για 1065 διορισμούς. Όταν του επισημάναμε ότι οι 1000 περίπου διορισμοί συνεπάγονται και 5000 αποχωρήσεις λόγω συνταξιοδότησης –με βάση την λογική του 1 προς 5-  και του ζητήσαμε να μας πει συγκεκριμένα πως θα καλυφθούν τα 4000 κενά που προκύπτουν, δεν απάντησε..."
Δεν διαψεύστηκε η στιχομυθία.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160948
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 33
Επισκέπτες: 570
Σύνολο: 603

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.069 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.