*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012  (Αναγνώστηκε 681298 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος SOFI1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1344 στις: Ιούλιος 30, 2012, 11:08:52 μμ »
η λογικη για περικοπες φυσικα και ειναι δεδομενη οπως και τα νουμερα που δεν βγαινουν, περυσι με συνταξιοδοτηση 6000 εκπαιδευτικων εγινε προσληψη 600  αναλογια 1:10 για αυτο αυξηθηκε ο αριθμος αναπληρωτων απο την αρχικη εκτιμηση για να καλυφθουν τα κενα  και παλι δεν επαρκουσαν ...εμενα μου μεταφερθηκε αυτο ,οπως κι η προθεση να καθαρισει με ΑΣΕΠ 24μηνα κλπ κι απο εκει και περα οτι περισσεψει απο τον αριθμο  που δοθηκε
 Αυτο  ειπα.. εγω μεταφερω μια σημερινη  πληροφορια ( που δεν την εβγαλα απο το μυαλο μου) κι εσυ κανεις μια εκτιμηση.. επειδη εσενα μεταφερθηκε περυσι  κατι που τελικα δεν ισχυε δεν σημαινει πως απο εδω και περα ετσι θα ειναι  για ολους μας
Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!!!!το έχουμε όλοι τόσο μεγάλη ανάγκη!!!!!να διοριστούμε να τελειώσει πια αυτή η κατάφωρη αδικία των προηγούμενων 2 ετών!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:16:01 »

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1345 στις: Ιούλιος 30, 2012, 11:19:53 μμ »
η λογικη για περικοπες φυσικα και ειναι δεδομενη οπως και τα νουμερα που δεν βγαινουν, περυσι με συνταξιοδοτηση 6000 εκπαιδευτικων εγινε προσληψη 600  αναλογια 1:10 για αυτο αυξηθηκε ο αριθμος αναπληρωτων απο την αρχικη εκτιμηση για να καλυφθουν τα κενα  και παλι δεν επαρκουσαν ...εμενα μου μεταφερθηκε αυτο ,οπως κι η προθεση να καθαρισει με ΑΣΕΠ 24μηνα κλπ κι απο εκει και περα οτι περισσεψει απο τον αριθμο  που δοθηκε
 Αυτο  ειπα.. εγω μεταφερω μια σημερινη  πληροφορια ( που δεν την εβγαλα απο το μυαλο μου) κι εσυ κανεις μια εκτιμηση.. επειδη εσενα μεταφερθηκε περυσι  κατι που τελικα δεν ισχυε δεν σημαινει πως απο εδω και περα ετσι θα ειναι  για ολους μας
Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!!!!το έχουμε όλοι τόσο μεγάλη ανάγκη!!!!!να διοριστούμε να τελειώσει πια αυτή η κατάφωρη αδικία των προηγούμενων 2 ετών!!!
Sofi  ακομα κι αυτος ο αριθμος να ισχυει   νομιζω οτι αυτη η αδικια που πολυ σωστα αναφερεις δεν διορθωνεται, για να διορθωθει θα πρεπει να γυρισουμε στο παλιο συστημα κι αυτο πουθενα δεν αναφερεται ..

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1346 στις: Ιούλιος 30, 2012, 11:28:10 μμ »
μακαρι να ναι ετσι γιατι διοριζομαι
ξεχνα την αναλογια 1:10, αυτη αφορα το συνολο και οχι καθε υπουργειο ξεχωριστα, αλλου χωνουν κοσμο, και αλλου περικοπες ;)

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1347 στις: Ιούλιος 30, 2012, 11:35:18 μμ »
Αύριο μεσημέρι στις 13:00 μμ ο Τσίπρας κάνει δηλώσεις σχετικά με την Παιδεία.Νομίζω σήμερα κατατέθηκε το νομοσχέδιο για την Τριτοβάθμια...
Έχει σημασία να προσέξουμε αν αναφερθεί στον 3848.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:16:01 »

Αποσυνδεδεμένος SOFI1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1348 στις: Ιούλιος 30, 2012, 11:40:50 μμ »
 NERO, είμαι διοριστέα-αδιόριστη νηπιαγωγός του ΑΣΕΠ και για να καταφέρω να μπω στους 600 που θα διόριζε το Υπουργείο, ξεπατώθηκα στο διάβασμα και δούλευα φουλ 8ωρο, θυσιάζοντας πολλά πράγματα και για πολλούς μήνες προκειμένου να πετύχω το στόχο μου!Όταν είδα το όνομά μου στου 600 διοριστέους η χαρά μου ήταν απίστευτη, 2 χρόνια όμως τώρα η χαρά αυτή έχει μετατραπεί σε στενοχώρια και απογοήτευση!!Καταλαβαίνεις λοιπόν πόσο πολύ θέλω να τελειώσει αυτό το μαρτύριο που έχει ανατρέψει τη ζωή μου .

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1349 στις: Ιούλιος 30, 2012, 11:45:17 μμ »
NERO, είμαι διοριστέα-αδιόριστη νηπιαγωγός του ΑΣΕΠ και για να καταφέρω να μπω στους 600 που θα διόριζε το Υπουργείο, ξεπατώθηκα στο διάβασμα και δούλευα φουλ 8ωρο, θυσιάζοντας πολλά πράγματα και για πολλούς μήνες προκειμένου να πετύχω το στόχο μου!Όταν είδα το όνομά μου στου 600 διοριστέους η χαρά μου ήταν απίστευτη, 2 χρόνια όμως τώρα η χαρά αυτή έχει μετατραπεί σε στενοχώρια και απογοήτευση!!Καταλαβαίνεις λοιπόν πόσο πολύ θέλω να τελειώσει αυτό το μαρτύριο που έχει ανατρέψει τη ζωή μου .
..και πολυ μαλιστα ,εγω στο ευχομαι!!

Αποσυνδεδεμένος SOFI1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1350 στις: Ιούλιος 30, 2012, 11:50:25 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ!!!!! :) :)

Αποσυνδεδεμένος papagalia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 580
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1351 στις: Ιούλιος 31, 2012, 02:42:06 πμ »
 :-X
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2012, 04:17:54 μμ από papagalia »

Αποσυνδεδεμένος Demek

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 771
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1352 στις: Ιούλιος 31, 2012, 07:04:55 πμ »
Ετσι ειναι papagalia Οπως ακριβως τα λες. Δεν χαιρομαστε το σημερα, δεν ζουμε το σημερα και η ζωη περναει και χανεται....Ας μην τους κανουμε αυτο το χατηρι.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1353 στις: Ιούλιος 31, 2012, 09:47:15 πμ »
Papagalia ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται?
εγω ειμαι 39 χρονων και καθε χρονο που τακτοποιω την χαρτουρα, πτυχια, σεμιναρια, προυπηρεσιες κτλ. συνηδειτοποιω οτι πρεπει να εχω πολυ περισσοτερα προσοντα απο πολλους διορισμενους. σε 1 μηνα τελειωνω και το μεταπτυχιακο μου και θα εχω την μανα μου να μου κοπαναει "αδιοριστη με μεταπτυχιακο".
Σκφτομαι 1ον οτι δεν θα αλλαξω επαγγελμα, δεν θα τους κανω το χατηρι. εχουν ανθρωπους αριστα ειδικευμενους στο αντικειμενο τους και δεν τους εκμεταλευονται, μαλ....τους!
2ο. το εχω αγαπησει αυτο που κανω, εχω επενδυσει χρονο , χρημα και ψυχη και με καθε τροπο, εστω και με ιδιαιτερα θα παραμενω στις επαλξεις...
ισως ακουγεται δραματικο.....ειναι η ιστορια της ζωης μου  :-X

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1354 στις: Ιούλιος 31, 2012, 11:47:02 πμ »
Papagalia ποσο χρονων εισαι αν επιτρεπεται?
εγω ειμαι 39 χρονων και καθε χρονο που τακτοποιω την χαρτουρα, πτυχια, σεμιναρια, προυπηρεσιες κτλ. συνηδειτοποιω οτι πρεπει να εχω πολυ περισσοτερα προσοντα απο πολλους διορισμενους. σε 1 μηνα τελειωνω και το μεταπτυχιακο μου και θα εχω την μανα μου να μου κοπαναει "αδιοριστη με μεταπτυχιακο".
Σκφτομαι 1ον οτι δεν θα αλλαξω επαγγελμα, δεν θα τους κανω το χατηρι. εχουν ανθρωπους αριστα ειδικευμενους στο αντικειμενο τους και δεν τους εκμεταλευονται, μαλ....τους!
2ο. το εχω αγαπησει αυτο που κανω, εχω επενδυσει χρονο , χρημα και ψυχη και με καθε τροπο, εστω και με ιδιαιτερα θα παραμενω στις επαλξεις...
ισως ακουγεται δραματικο.....ειναι η ιστορια της ζωης μου  :-X

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σε καταλαβαίνω...

Αποσυνδεδεμένος BOEMISSA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1355 στις: Ιούλιος 31, 2012, 12:29:28 μμ »
Νιώθω πως είμαστε πολλοί αυτοί που αισθάνονται πως τους προσπέρασε ο χρόνος. Όνειρα, προσδοκίες, οράματα.... Από την άλλη μια ματιά γύρω μας και θα διαπιστώσουμε πως δεν είμαστε μόνοι. Η ζωή μας είναι στα χέρια άλλων, επικίνδυνων ανθρώπων. Το θέμα είναι πότε θα την πάρουμε εμείς στα χέρια μας και ας είμαστε υπόλογοι στον ευατό μας!
Η μάθηση για όσους ευτυχούν είναι στολίδι και και για όσους ατυχούν καταφύγιο

Αποσυνδεδεμένος salingaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1356 στις: Ιούλιος 31, 2012, 12:33:14 μμ »
προσπαθώ και οχι μονο αυτη την περίοδο αλλα κατα την διάρκεια ολου του έτους.... κατάθλιψη δεν θα πάθω... ακόμα και αν αυτό ειναι ενα κλικ να τα παρατήσω ολα.
... όμως οσο  οι μερες .. πλησιάζουν οι κόκκινες πυρετώδης μερες...οσο και αν προσπαθώ ....την μισή μέρα αυτο θα σκέφτομαι...και δεν ειναι μονο το αν σε πάρουν....αλλα το που ....και πως θα είναι και αρχίζει το συν και πλην οικονομικά γιατι στα 35  να σου στέλνει λευτα  η μανα σου το θεωρώ αν μη τι άλλο ξεφτίλα...

το 1065 ειπώθηκε και οκ θα ειναι μικρότερο και πόσο???????? σπαζοκεφαλιά .....και ολα αναιρούνται σε ενα λεπτο με ενα κλικ του αυγουστου... ώρες σκέψης...

και οκ καθορίζετε τελικά τελικο νουμερο τοσο...και πας να ηρεμήσεις...αλλα μπα ...μετα ξεκινά η χημεια και το ανακάτεμα με το καθε λογης παρεμβαλλόμενο...τοσο απο κει και τοσο απο εδω....τοσο απο την ταδε ειδικότητα και τοσο απο την ταδε κατηγορια...
και εργατοπατέρες δοε και ελμε να κάνουν παιχνίδια στην πλατη του καθε ενους απο εμάς....και παλι σπαζοκεφαλιά...θε ειναι ετσι ή γιουβετσι...αλλες 1500 ωρες σκέψης

οι μέρες πλησιαζουν...και παλι ξυπνάω ενω νυστάζω πρωι πρωι και παλι ανοίγω τι pde να δω τι λενε κάποια πληροφορία και πάλι το κλείνω στεναχωρημένος την μια και την αλλη αλαφρωμένος γεμάτος ελπιδα....

και ολα αναιρούνται με ενα κλικ ενα αυγουστιατικο απογευμα....και προσπαθείς να ισορροπήσεις....μα μα δε σε αφήνει η οργη της αδικίας.....αλλα τα βρίσκεις μεσα σου και πάλι απο την αρχή..


είπαμε ....ειναι μακρύ το ταξίδι.....αλλα πόσο μακρύ δλδ...

Αποσυνδεδεμένος trikie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1357 στις: Ιούλιος 31, 2012, 01:04:38 μμ »
η λογικη για περικοπες φυσικα και ειναι δεδομενη οπως και τα νουμερα που δεν βγαινουν, περυσι με συνταξιοδοτηση 6000 εκπαιδευτικων εγινε προσληψη 600  αναλογια 1:10 για αυτο αυξηθηκε ο αριθμος αναπληρωτων απο την αρχικη εκτιμηση για να καλυφθουν τα κενα  και παλι δεν επαρκουσαν ...εμενα μου μεταφερθηκε αυτο ,οπως κι η προθεση να καθαρισει με ΑΣΕΠ 24μηνα κλπ κι απο εκει και περα οτι περισσεψει απο τον αριθμο  που δοθηκε
 Αυτο  ειπα.. εγω μεταφερω μια σημερινη  πληροφορια ( που δεν την εβγαλα απο το μυαλο μου) κι εσυ κανεις μια εκτιμηση.. επειδη εσενα μεταφερθηκε περυσι  κατι που τελικα δεν ισχυε δεν σημαινει πως απο εδω και περα ετσι θα ειναι  για ολους μας

Nero όταν "λες να καθαρίσει με ΑΣΕΠ 24ΜΗΝΑ ΚΛΠ" εννοείς θα κάνει ΑΣΕΠ σύντομα (μέσα στο 13) και θα τους πει ξαναδώστε ΑΣΕΠ; Συγγνώμη για το off topik μήνυμά μου, αλλά να πληροφορηθούμε βρε παιδιά και εμείς που δεν περιμένουμε άμεσα για διορισμό, για να κανονίσουμε την πορεία μας!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160961
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 26
Επισκέπτες: 474
Σύνολο: 500

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.