*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012  (Αναγνώστηκε 681210 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος larjohn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1722 στις: Αύγουστος 04, 2012, 03:35:49 μμ »

Που υπάρχει αυτό γραμμένο????Βέβαια και πάλι δεν χωράνε όλοι οι έχοντες ΦΕΚ.

http://www.ethnos.gr/entheta.asp?catid=23318&subid=2&pubid=14400954

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:52:33 »

Αποσυνδεδεμένος sofia25

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1723 στις: Αύγουστος 04, 2012, 03:39:58 μμ »
Μήπως υπάρχει κάποιος που μπορεί να κάνει μια πρόβλεψη για τις 77 νηπιαγωγούς του ΑΣΕΠ με ΦΕΚ??????Σίγουρα θα πάρει λίγες αλλά πόσες περίπου??????Μου κάνει τρομερή εντύπωση δεν υπάρχει πουθενά καμία-κανένας νηπιαγωγός στο forum με Φεκ????????
sofi1981 και εγώ είμαι μια απο τις διοριστέες αδιόριστες νηπιαγωγούς του ασεπ του 2008  και εχω την ίδια αγωνία με σένα. Πέρυσι με 600 διορισμούς πήρε μόνο 33 απο ασεπ παρόλο που είχε τόσα κενά , φέτος με 200 διορισμούς φοβάμαι να σκεφτώ πόσους θα πάρει.Τα άτομα που προσπέρασε το σύστημα στους διορισμούς απο τον πίνακα του ασεπ έχουν διοριστεί από άλλες κατηγορίες ή απλά δεν δήλωσαν όλες τις περιοχές για μια καλύτερη θέση φέτος; προσπαθώ να υπολογίσω τη σειρά μου και δεν μπορώ. 

Αποσυνδεδεμένος SOFI1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1724 στις: Αύγουστος 04, 2012, 03:42:34 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ larjohn

Αποσυνδεδεμένος SOFI1981

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 384
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑ!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1725 στις: Αύγουστος 04, 2012, 03:48:29 μμ »
Καλησπέρα Sofia  τι να σου πω, είμαι 90 % σίγουρη ότι πάλι αδιόριστη θα μείνω!!! :'( :'( :'(
Όσο για τη σειρά και εγώ δεν έχω ιδέα για το τι γίνεται!Αποκλείεται πάντως να μας διορίσει όλους!!!!!!!και αυτό είναι κρίμα!!!!!!
Δεν ξέρω πια τι να σκεφτώ και τι να ελπίζω!!!!!!!Πέρασα ένα πολύ δύσκολο χειμώνα και πίστευα ότι τουλάχιστον οι ειδήσεις του Αυγούστου θα με έκαναν να χαρώ, αλλά δυστυχώς!!!!! :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:52:33 »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10831
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1726 στις: Αύγουστος 04, 2012, 03:49:13 μμ »
Τα άτομα που προσπέρασε το σύστημα στους διορισμούς απο τον πίνακα του ασεπ έχουν διοριστεί από άλλες κατηγορίες ή απλά δεν δήλωσαν όλες τις περιοχές για μια καλύτερη θέση φέτος; προσπαθώ να υπολογίσω τη σειρά μου και δεν μπορώ.
Αν είχαν διοριστεί από άλλες κατηγορίες θα το είχε προσέξει κάποιος από τους συναδέλφους σου.
Πέρυσι ήξερα ότι οι αδιόριστοι ασεπίτες νηπιαγωγοί ήταν 78. Φέτος λένε όλοι ότι είναι 77.
Ίσως αυτός ο ένας να έχει διοριστεί από άλλη κατηγορία. Το θέμα είναι ότι είστε 77.
Βάλε τα ονόματα στη σειρά και αφαίρεσε τους περσινούς διορισμούς. Αν σου βγούνε 77 θα δεις και τη σειρά σου.

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1727 στις: Αύγουστος 04, 2012, 05:20:18 μμ »
Τοτε ομως αλλα γραφατε αγαπητοι που το παιζετε τωρα προφητες κατοπιν εορτης.
Τοτε μαλιστα εσεις που τωρα θεωρειτε οτι το 1065 ηταν υπερβολικο, τοτε φτιαχνατε και λιστες με ποσοστα  επι των ειδικοτητων !!!
τα ξεχασατε?
παντως εγω ελεγα λιγοτερους απο τους περυσινους, και προσπαθουσα να μαζεψω το nero που ειπε για 1065, και τα ακουσα κιολας, και ουτε μια συγνωμη ;)

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1728 στις: Αύγουστος 04, 2012, 05:28:33 μμ »
και η ουρανια εχει βομβαδισει το forum με πληροφοριες, ακυρες τελικα, χωρις μια συγνωμη, αλλα συνεχιζει ακαθεκτη, μπορει στα τοσα που λεει να πετυχει και κατι, ομως πραγματικα καλο θα ειναι να θυμομαστε και τι λεγαμε και να ζηταμε και καμια συγνωμη που και που, περυσι για μερα σας ειχα διορισει ολο το forum με μια λαθος πληροφορια ;D ;D ;D ;D, και δεν κρυφτηκα μετα, ουτε σφυριζα αδιαφορα, αν μεσα σε 30-40 μερες κανω μια επαναληψη των μηνυματων της ουρανιας θα δειτε σημεια και τερατα, και δεν τρεχει μια...
αλλωστε δεν ειναι δυσκολο να το δεις, υπαρχει και το αρχειο της, και αν σε κρεμανε με αυτα που σε πληροφορουν, η σταματας, η αλλαζεις πηγη ;)

Αποσυνδεδεμένος Κυκλάμινο

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1729 στις: Αύγουστος 04, 2012, 06:04:45 μμ »
Αυτό το άκουσα σήμερα και στο μεσημβρινό δελτίο ειδήσεων της ΝΕΤ.
http://www.pde.gr/index.php?page=5000

Αποσυνδεδεμένος remain

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1730 στις: Αύγουστος 04, 2012, 06:38:09 μμ »
Αν και διοριστέος ΑΣΕΠ, δυστυχώς δεν πιστεύω και εγώ ότι θα διορίσει μόνο ΑΣΕΠίτες. Τα ίδια λέγανε και πέρυσι. Βέβαια φέτος αλλάξανε τα πρόσωπα στο Υπουργείο, να δούμε αν αλλάξανε και οι νοοτροπίες.

Υπάρχουν βέβαια κάποιοι βασικοί λόγοι που θα έπρεπε οι έχοντες ΦΕΚ να διοριστούν κατά ΑΠΟΛΥΤΗ προτεραιότητα (πέρα από τα γνωστά περί ΑΣΕΠ,συνταγματικότητας, ισοτιμίας και αξιοκρατίας που έχουν ειπωθεί πολλάκις από τους διοριστέους ΑΣΕΠ):

- Είναι οι μόνοι που έχουν ΦΕΚ απο το 2009 και δεν έχουν διοριστεί σε όλο το δημοσίο τομέα (το Υπουργείο Παιδείας έχει αρνηθεί σε 2 τουλάχιστον εγκυκλίους προς όλα τα Υπουργεία να εκτελέσει τις εντολές και να διορίσει όσους έχουν ΦΕΚ το 2009, ενω ταυτόχρονα σε όλο αυτό το διαστημα δεν έχει σταματήσει τους διορισμούς-έστω και σημαντικά μειωμένους).

-Είναι οι μόνοι από όλες τις άλλες κατηγορίες διοριστέων που δεν έχουν καν το προνόμιο να δουλέψουν ως αναπληρωτές (Πόσο απίστευτο είναι να μην υπάρχει η απλή σκέψη από το Υπουργείο να δώσει τουλάχιστον θέσεις αναπληρωτών σε 400 άτομα μέχρι να τους διορίσει?- Είχα ακουσει την εξωφρενική πληροφορία-φήμη ότι είχαν αντιδράσει οι ενώσεις αναπληρωτών σε αυτό το ενδεχόμενο, κάτι που εύχομαι να μην είναι αληθεια γιατί θα ήταν απίστευτα απαράδεκτο)

-Είναι η μόνη κατηγορία διοριστέων για την οποία έχει γίνει η δίκη και απλά εκκρεμεί η απόφαση. Σε περίπτωση που βγει θετική, θα πρέπει να βρει περιοχές και θέσεις για να εφαρμόσει τη δικαστική απόφαση. Φαντάζεστε μπέρδεμα και αναστάτωση?

-Σε περίπτωση αγωγής για χρηματική αποζημίωση είναι η μόνη κατηγορία που πέρα από το ότι έχει αντικειμενικά τη μεγαλύτερη πιθανότητα από όλες να δικαιωθεί, τα ποσά που θα πρέπει να επιδοθούν θα είναι ιδιαίτερα σημαντικά εφόσον πολλοί από τους διοριστέους ΑΣΕΠ είναι άνεργοι εδώ και 3 χρόνια (Στις αγωγές κατά του δημοσίου γίνεται συμψηφισμός των αμοιβών που είχαν τα χρόνια αυτά με τις αμοιβές που θα έπαιρναν ως μόνιμοι).

 

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1731 στις: Αύγουστος 04, 2012, 06:43:21 μμ »
- Είναι οι μόνοι που έχουν ΦΕΚ απο το 2009 και δεν έχουν διοριστεί σε όλο το δημοσίο τομέα (το Υπουργείο Παιδείας έχει αρνηθεί σε 2 τουλάχιστον εγκυκλίους προς όλα τα Υπουργεία να εκτελέσει τις εντολές και να διορίσει όσους έχουν ΦΕΚ το 2009, ενω ταυτόχρονα σε όλο αυτό το διαστημα δεν έχει σταματήσει τους διορισμούς-έστω και σημαντικά μειωμένους).

δε τα ξερεις καλα φιλε μου..υπαρχουν πολλοι οι οποιοι μαλιστα ζητουν υπαγωγη στον 2643 κ περιμενουν διορισμο μετα απο διαγωνισμο του 2008..
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2012, 08:55:56 πμ από Stelios »
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος remain

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1732 στις: Αύγουστος 04, 2012, 06:52:39 μμ »
Φίλε δεν έχει σημασία πότε γίνεται ο διαγωνισμός αλλά πότε βγαίνει το ΦΕΚ με τα οριστικά αποτελέσματα (Για παράδειγμα οι επιτυχόντες ΔΕ της 6Κ/2008, έχουν οριστικά αποτελέσματα το 2010).

Έχουν μείνει αρκετοί με ΦΕΚ από το 2010 (που διορίζονται και αυτοί σταδιακά) αλλά οι μόνοι με ΦΕΚ από το 2009 είναι δυστυχώς οι εκπαιδευτικοί.
Υπάρχουν ενδεχομένως και άλλοι επιτυχόντες σε ΟΤΑ αλλά δεν ανήκουν στον Στενό Δημόσιο Τομέα.

- Είναι οι μόνοι που έχουν ΦΕΚ απο το 2009 και δεν έχουν διοριστεί σε όλο το δημοσίο τομέα (το Υπουργείο Παιδείας έχει αρνηθεί σε 2 τουλάχιστον εγκυκλίους προς όλα τα Υπουργεία να εκτελέσει τις εντολές και να διορίσει όσους έχουν ΦΕΚ το 2009, ενω ταυτόχρονα σε όλο αυτό το διαστημα δεν έχει σταματήσει τους διορισμούς-έστω και σημαντικά μειωμένους).
δε τα ξερεις καλα φιλε μου..υπαρχουν πολλοι οι οποιοι μαλιστα ζητουν υπαγωγη στον 2643 κ περιμενουν διορισμο μετα απο διαγωνισμο του 2008..
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 05, 2012, 08:56:22 πμ από Stelios »

Αποσυνδεδεμένος Maroylaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1733 στις: Αύγουστος 04, 2012, 07:07:57 μμ »
Είμαι κι εγώ μια από τις αδιόριστες διοριστέες νηπιαγωγούς του Ασέπ. Έχω βγάλει έναν πίνακα με όσους έχουν μείνει αλλά δεν ξέρω πώς να τον ανεβάσω για να σας βοηθήσω. Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος που ξέρει; Α! Ίσως έχω κάνει κάποιο λάθος αλλά εγώ τους έχω βγάλει 79.

Αποσυνδεδεμένος Maroylaki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 132
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1734 στις: Αύγουστος 04, 2012, 07:20:09 μμ »
Πάντως μου είπαν προφορικά ότι το έχει γράψει κάπου ο Καψαλάκης ότι θα διοριστούν 200 μόνο με ΦΕΚ.
Έψαξα να βρω την ανακοίνωση του στην ΔΙΠΕ Ηρακλείου αλλά δε βρήκα τίποτα...

Εγώ δεν ενθουσιάζομαι και δεν απογοητεύομαι με τίποτα αν δε δω την εγκύκλιο διορισμών.
Αλλά ακόμα κι αν ισχύει η πληροφορία της Ουρανίας και εγώ φέτος δε διορίζομαι για 8 θέσεις.

Τώρα θα αρχίσει να λέει πάλι ο Φυσικός πώς ξέρουμε και τις θέσεις αλλά...άσε να επιβεβαιωθεί πρώτα.

Όποιος έχει faecbook ας ψάξει να δούμε αν είπε κάτι ο Καψαλάκης. Στη σελίδα της Πρωτοβάθμιας Ηρακλείου δεν πρόκειται να ανακοινώσουν κάτι  τέτοιο αν δεν έχει βγει η εγκυκλιος.
Μην αγχώνεσαι! Think positive!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος markira

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #1735 στις: Αύγουστος 04, 2012, 07:33:16 μμ »
Πιθανόν όπου υπάρχουν υπόλοιπα ΑΣΕΠ...     αυτα ειναι τα λογια του καψαλακη σε ενα διαλογο που αφορουσε τουσ διορισμους. την γνωμη του ειπε παιδια και λεει και πιθανον, δεν νομιζω οτι ειναι λογος να το παρουμε στα σοβαρα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160952
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 28
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.