*

Αποστολέας Θέμα: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012  (Αναγνώστηκε 683283 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lg

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 197
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2170 στις: Αύγουστος 11, 2012, 04:07:26 μμ »
Ο υπουργός δεν αναφέρθηκε για ΑΣΕΠ βασικών ειδικοτήτων;;;Ειδικά φέτος που παίρνει μόνο βασικές και τις εξαντλεί τι θα κάνει του χρόνου;;;Από που θα διορίσει; Μήπως γιαυτό θα βάλει ΑΣΕΠ ώστε να ανοίξει τον πίνακα 24μήνου χωρίς περιορισμό σε προϋπηρεσία;;;Αυτό ζητήθηκε;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:26:43 »

Αποσυνδεδεμένος lang

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2171 στις: Αύγουστος 11, 2012, 05:41:39 μμ »
Να σε χαίρονται inw  για τις απόψεις σου περί ΑΣΕΠ.

nickitol

  • Επισκέπτης
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2172 στις: Αύγουστος 11, 2012, 05:53:58 μμ »
Recoba,
Χαιρομαι που συμφωνεις μαζι μου γενικα.
Αυτο που μεμφομαι ομως ειναι η πανουργια των ιδιωτικων που καταφεραν να ονομασθουν ειδικες κατηγοριες και να πετυχαινουν διορισμο εαν και οταν απολυθουν!
Δηλαδη κατα τηγνωμη μου ολοι οι εκπαιδευτικοι ωχριουν μπροστα στους "απολυμενους" ΙΔΑΧ.
Δηλ οι ιδιωτικοι η θα δουλευουν στα ιδιωτικα διπλα στο σπιτι τους η εαν και οταν απολυονται πρεπει να κανουν στην παντα ολοι οι αλλοι για να διορισθουν οι ιδιωτικοι με ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ!
Του ωρομισθιου του βγηκε η πιστη να συγκεντρωσει μορια, του 24 μηνιτη να δινει εξετασεις ασεπ, του πολυτεκνου να συντηρει ταυτοχρονα και οικογενεια, εσεις τι επιπλεον προβλημα αντιμετωπισατε  παραπανω απο τους προηγουμενους εκπαιδευτικους ωστε να ζητατετην ευνοια της πολιτειας προκειμενου για ενταξη σε πινακα "ειδικων κατηγοριων"?
Μαλλον πινακας ευνοικης μεταχειρισης θα επρεπε να λεγεται νομιζω.
Μεγαλη η χαρη σας βρε!


« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 12, 2012, 07:07:31 πμ από nickitol »

Αποσυνδεδεμένος fantastic06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1112
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2173 στις: Αύγουστος 11, 2012, 06:29:04 μμ »
Λυπαμαι πολυ για αυτους που αποκαλουνται εδω εκπαιδευτικοι ενω δεν εχουν καν παιδεια.Αντιθετως εχουν ιδιαιτερα αναπτυγμενο το αισθημα του καννιβαλισμου,αφου στο ονομα των ''βασικων ''ειδικοτητων κανονιζουν συναντησεις λιγες μερες πριν τους διορισμους με σκοπο να εξασφαλισουν την θεσουλα τους ,βαλομενοι μαλιστα εναντων των λοιπων ειδικοτητων.ΝΤΡΟΠΗ!
Ειναι ανηκουστο μαλιστα να κομπαζουν για την επιτυχια της συναντησης τους ενω καποιοι συναδελφοι τους ''κατωτερων ''ειδικοτητων και με ΦΕΚ εδω και 3 χρονια μενουν αδιοριστοι.Δυστυχως τετοιοι καθηγητες κανουν μαθημα στα παιδια μου και τετοιοι υπουργοι κυβερνουν την χωρα μου .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:26:43 »

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2174 στις: Αύγουστος 11, 2012, 06:42:11 μμ »
Συνάδελφοι,ως πρόεδρος του ΠΑΣΑΦ,σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.Εγώ και τα μέλη προσπαθούμε για αξιοκρατικές προσλήψεις με ΑΣΕΠ.

Eγω αμφιβάλλω ως προεδρος φιλολόγων να θες να κάνεις μέλη και να διορίζονται μόνο με ΑΣΕΠ..  Αυτό που ζητάς με απλή λογική πρέπει να έχεις φάει χοντρό κράξιμο από τους υπόλοιπους 10000 αδιοριστους φιλόλογους που παλέψανε να διοριστούν με το προηγούμενο σύστημα μαζευοντας μόρια σχολείων σε βουνά και λαγκάδια που εσυ πολυ απλά θες να τους χαντακώσεις..Πρόεδρε "καλό ξεμάτιασμα" απο τους συναδέλφους σου........
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2012, 06:58:56 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος demeb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 948
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2175 στις: Αύγουστος 11, 2012, 06:51:02 μμ »
Λυπαμαι πολυ για αυτους που αποκαλουνται εδω εκπαιδευτικοι ενω δεν εχουν καν παιδεια.Αντιθετως εχουν ιδιαιτερα αναπτυγμενο το αισθημα του καννιβαλισμου,αφου στο ονομα των ''βασικων ''ειδικοτητων κανονιζουν συναντησεις λιγες μερες πριν τους διορισμους με σκοπο να εξασφαλισουν την θεσουλα τους ,βαλομενοι μαλιστα εναντων των λοιπων ειδικοτητων.ΝΤΡΟΠΗ!
Ειναι ανηκουστο μαλιστα να κομπαζουν για την επιτυχια της συναντησης τους ενω καποιοι συναδελφοι τους ''κατωτερων ''ειδικοτητων και με ΦΕΚ εδω και 3 χρονια μενουν αδιοριστοι.Δυστυχως τετοιοι καθηγητες κανουν μαθημα στα παιδια μου και τετοιοι υπουργοι κυβερνουν την χωρα μου .
Το ίδιο έκαναν και οι 24μηνίτες. Όχι μόνο τώρα ξημεροβραδιάζονται, αλλά και όλη τη χρονιά το πάλεψαν. Τι περιμένες, να πάνε και να πούνε πάρτε τους 24μηνίτες και τους ΦΕΚιτες και τους 40%; Αυτό θα γινόταν αν οι διορισμοί ήταν 4000, εξασφαλίζονταν οι 24μηνίτες και μετά δούλευαν και για τους υπόλοιπους. Μάλιστα οι 24μηνίτες δούλεψαν και για το 23,5, γιατί ουσιαστικά η συγκεκριμένη ομάδα μπήκε με ρύθμιση της μιας νύχτας, όπως και οι ιδιωτικοί, και υπήρχε σκέψη να βγουν από το 24μηνο, με μια ακόμη ρύθμιση. Το πάλεψαν όμως όλη τη χρονιά. Συμπέρασμα:αν το παλεύεις χωράς ακόμη και μέσα σε 200 διορισμούς. 

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2176 στις: Αύγουστος 11, 2012, 07:06:13 μμ »

Eγω αμφιβάλλω ως προεδρος φιλολόγων να θες να κάνεις μέλη και να διορίζονται μόνο με ΑΣΕΠ..  Αυτό που ζητάς με απλή λογική πρέπει να έχεις φάει χοντρό κράξιμο από τους υπόλοιπους 10000 αδιοριστους φιλόλογους που παλέψανε να διοριστούν με το προηγούμενο σύστημα μαζευοντας μόρια σχολείων σε βουνά και λαγκάδια που εσυ πολυ απλά θες να τους χαντακώσεις..Πρόεδρε "καλό ξεμάτιασμα" απο τους συναδέλφους σου........

Κι εγώ φαντάζομαι ότι η inw,αλλά και ο ΠΑΣΑΦ δεν στρέφονται εναντίον αυτών που "μάζεψαν μόρια σχολείων σε βουνά και λαγκάδια¨,αρκεί αυτό να έγινε μέσω της διαδικασίας του ΑΣΕΠ και όχι επειδή κάποιος τους "εμπιστεύθηκε" μέσα από άλλους 20.000 να μάθουν στου κασσίδη το κεφάλι.Επαναλαμβάνω ότι φαντάζομαι ότι κάτι τέτοιο εννοεί η inw,χωρίς να έχω διαβάσει τις θέσεις του ΠΑΣΑΦ.Αν κάνω λάθος,ζητώ συγνώμη,αλλά όταν λέμε ότι κάποιος στρέφεται γενικά εναντίον της προυπηρεσίας,ενώ στην πραγματικότητα παραποιούμε τις θέσεις του,τότε οφείλουμε εμείς μια συγνώμη...
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2012, 07:11:14 μμ από newseditor »

Αποσυνδεδεμένος manosmc

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2177 στις: Αύγουστος 11, 2012, 07:29:22 μμ »

Eγω αμφιβάλλω ως προεδρος φιλολόγων να θες να κάνεις μέλη και να διορίζονται μόνο με ΑΣΕΠ..  Αυτό που ζητάς με απλή λογική πρέπει να έχεις φάει χοντρό κράξιμο από τους υπόλοιπους 10000 αδιοριστους φιλόλογους που παλέψανε να διοριστούν με το προηγούμενο σύστημα μαζευοντας μόρια σχολείων σε βουνά και λαγκάδια που εσυ πολυ απλά θες να τους χαντακώσεις..Πρόεδρε "καλό ξεμάτιασμα" απο τους συναδέλφους σου........

Κι εγώ φαντάζομαι ότι η inw,αλλά και ο ΠΑΣΑΦ δεν στρέφονται εναντίον αυτών που "μάζεψαν μόρια σχολείων σε βουνά και λαγκάδια¨,αρκεί αυτό να έγινε μέσω της διαδικασίας του ΑΣΕΠ και όχι επειδή κάποιος τους "εμπιστεύθηκε" μέσα από άλλους 20.000 να μάθουν στου κασσίδη το κεφάλι.Επαναλαμβάνω ότι φαντάζομαι ότι κάτι τέτοιο εννοεί η inw,χωρίς να έχω διαβάσει τις θέσεις του ΠΑΣΑΦ.Αν κάνω λάθος,ζητώ συγνώμη,αλλά όταν λέμε ότι κάποιος στρέφεται γενικά εναντίον της προυπηρεσίας,ενώ στην πραγματικότητα παραποιούμε τις θέσεις του,τότε οφείλουμε εμείς μια συγνώμη...
Αυτό είναι το κείμενο του ΠΑΣΑΦ:
Σχετικά με μας

 Είμαστε αδιόριστοι εκπαιδευτικοί με ειδικότητα ΠΕ 02 - ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ. Οι περισσότεροι έχουμε αποκτήσει εμπειρία στην εκπαίδευση, δημόσια και ιδιωτική, έχουμε περάσει από διαδικασίες εξετάσεων ΑΣΕΠ πολλές φορές και έχουμε μείνει άνεργοι ή υποαπασχολούμενοι εξαιτίας κυρίως του γεγονότος της ανάθεσης φιλολογικών μαθημάτων σε άλλες ειδικότητες για συμπλήρωση ωραρίου ή αποκλειστικά για διδασκαλία τους. Απαιτούμε την επιστροφή των Φιλολογικών μαθημάτων στους Φιλολόγους, στους πραγματικά δηλαδή αρμόδιους να διδάσκουν τέτοια απαιτητικά μαθήματα όπως είναι η Ιστορία...

Kαι αυτή είναι η άποψη της προέδρου ως μέλος Inw!!!! -> Συνάδελφοι,ως πρόεδρος του ΠΑΣΑΦ,σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια. Εγώ και τα μέλη προσπαθούμε για αξιοκρατικές προσλήψεις με ΑΣΕΠ.
Πες μας με τι ανάμικτα συναισθήματα θα πρέπει να εμπεδώσουμε την άποψη της....

Αποσυνδεδεμένος ELLAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2178 στις: Αύγουστος 11, 2012, 07:29:49 μμ »
Γεια σας...θα ήθελα να θέσω την εξής απορία μου σχετικά με τον μόνιμο διορισμό από το πίνακα αναπληρωτών...πόσα μόρια πρέπει να έχει συγκεντρώσει ενας αναπληρωτής για κάνει τα χαρτιά του για μόνιμο διορισμό;;;;ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2179 στις: Αύγουστος 11, 2012, 07:40:03 μμ »
Μα ετσι και αλλιως διορισμοι χωρις ασεπ-επιτυχια, εκει που τελειωσε το 60-40 ,δεν προκειται να ξαναγινουν!Και ''μηδενικοι'' να 'ναι αλλά αλλο θεμα αυτο.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 11, 2012, 08:36:57 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος ELLAS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2180 στις: Αύγουστος 11, 2012, 07:46:35 μμ »
δηλαδη φετος δεν αναμενεται να βγει προκηρυξη για μονιμο διορισμο απο τους πινακες αναπληρωτων ;;;με το 40% που ελεγαν;;;;δεν εχω ενημερωθει για  τις τελευταιες εξελιξεις...αν ξερει καποιος τι γινεται και ειναι προθυμος ας με ενημερωσει....

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2181 στις: Αύγουστος 11, 2012, 07:51:07 μμ »
Aν υπαρχει 60 μαλλον ναι,γενικα μιλουσα για τις αποψεις του ΠΑΣΑΦ,Ellas.

Αποσυνδεδεμένος rublev

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1251
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2182 στις: Αύγουστος 11, 2012, 08:13:27 μμ »
Μα ετσι και αλλιως διορισμοι χωρις ασεπ-επιτυχια, εκει που τελειωσε το 60-40 ,δεν προκειται να ξαναγινουν!Και ''μηδενικοι να 'ναι αλλά αλλο θεμα αυτο.
Ακριβώς.Γι΄αυτό δεν καταλαβαίνω την ένσταση του manosmc.Εκτός κι αν περιμένει διορισμό χωρίς να διαθέτει καμιά επιτυχία στον διαγωνισμό.Αν του είναι εύκολο,ας μας διαφωτίσει.
Ακόμα όμως και σε αυτήν την περίπτωση,νομίζω ότι ο Ν3848 αναγνωρίζει τη βάση στους έχοντες κάποια προυπηρεσία (24μήνες ή κάνω λάθος;),οπότε πάλι δεν χρειάζεται να πας σε εξεταστικό κέντρο (όοοοοοταν γίνει νέος διαγωνισμός).

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Διορισμοί Μονίμων - Καλοκαίρι 2012
« Απάντηση #2183 στις: Αύγουστος 11, 2012, 08:35:57 μμ »
Eτσι ειναι rublev ,και οπως επισης αν εχεις επιτυχια την κρατας για τους επομενους δυο ασεπ και αν εχεις δυο και πανω πας με τον καλυτερο βαθμο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161692
  • Σύνολο θεμάτων: 19233
  • Σε σύνδεση σήμερα: 576
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 525
Σύνολο: 540

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.