*

Αποστολέας Θέμα: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;  (Αναγνώστηκε 31117 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #70 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 05:05:09 μμ »
Συνάδελφοι, τα πράγματα σίγουρα δεν είναι καθόλου μα καθόλου καλά και σίγουρα το ιδιαίτερο θα αρχίσει σιγά σιγά να θεωρείται είδος πολυτελείας. Άκουγα στην τηλεόραση για φροντιστήρια που έχουν ρίξει τα ετήσια δίδακτρα μέχρι και 500 ευρώ και για γονείς που δήλωναν ρητά ότι δεν θα μπορούν να στείλουν τα παιδιά τους. Κι εγώ αναπολώ κάτι 15άρια την ώρα για a senior,,, και διηγώντας τα να κλαίς...Τώρα 8-10 ευρώ την ώρα κι ΑΝ βρεις.

Μα και κάτω από το σπίτι σου να μένει ο μαθητής και να μην ξοδεύεις για τα μεταφορικά, και πάλι δε συμφέρει με κάτω από 10 ευρώ την ώρα. Βάλε τα έξοδα για τα βιβλία καθηγητή, για φωτοτυπίες και εκτυπώσεις, για τυχόν επιμορφωτικά σεμινάρια.. ε τι μένει στο τέλος;;  ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:46:32 »

Αποσυνδεδεμένος golum

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 609
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #71 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 05:24:16 μμ »
Συνάδελφοι, τα πράγματα σίγουρα δεν είναι καθόλου μα καθόλου καλά και σίγουρα το ιδιαίτερο θα αρχίσει σιγά σιγά να θεωρείται είδος πολυτελείας. Άκουγα στην τηλεόραση για φροντιστήρια που έχουν ρίξει τα ετήσια δίδακτρα μέχρι και 500 ευρώ και για γονείς που δήλωναν ρητά ότι δεν θα μπορούν να στείλουν τα παιδιά τους. Κι εγώ αναπολώ κάτι 15άρια την ώρα για a senior,,, και διηγώντας τα να κλαίς...Τώρα 8-10 ευρώ την ώρα κι ΑΝ βρεις.

Μα και κάτω από το σπίτι σου να μένει ο μαθητής και να μην ξοδεύεις για τα μεταφορικά, και πάλι δε συμφέρει με κάτω από 10 ευρώ την ώρα. Βάλε τα έξοδα για τα βιβλία καθηγητή, για φωτοτυπίες και εκτυπώσεις, για τυχόν επιμορφωτικά σεμινάρια.. ε τι μένει στο τέλος;;  ???

χαχαχααχαχαχαχαχαχα..εξοδα για επιμορφωτικα σεμιναρια;;;;χαχαχχχαχχαχαχαχαχχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχα... μεταξυ μας κοροιδευομαστε;;ποσους ξερεις να το κανουν;;κι ακομα κι αν το κανουν, ποιος σου ειπε οτι μπορεις να τα χρεωνεις στις τιμες των ιδιαιτερων;δικη σου επιμορφωση ειναι..οι αλλοι θα την πληρωσουν;ελεος συναδελφισσα
το μονο που θελω ειναι να τους δω να τρεχουν..

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #72 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 05:33:19 μμ »
Συνάδελφοι, τα πράγματα σίγουρα δεν είναι καθόλου μα καθόλου καλά και σίγουρα το ιδιαίτερο θα αρχίσει σιγά σιγά να θεωρείται είδος πολυτελείας. Άκουγα στην τηλεόραση για φροντιστήρια που έχουν ρίξει τα ετήσια δίδακτρα μέχρι και 500 ευρώ και για γονείς που δήλωναν ρητά ότι δεν θα μπορούν να στείλουν τα παιδιά τους. Κι εγώ αναπολώ κάτι 15άρια την ώρα για a senior,,, και διηγώντας τα να κλαίς...Τώρα 8-10 ευρώ την ώρα κι ΑΝ βρεις.

Μα και κάτω από το σπίτι σου να μένει ο μαθητής και να μην ξοδεύεις για τα μεταφορικά, και πάλι δε συμφέρει με κάτω από 10 ευρώ την ώρα. Βάλε τα έξοδα για τα βιβλία καθηγητή, για φωτοτυπίες και εκτυπώσεις, για τυχόν επιμορφωτικά σεμινάρια.. ε τι μένει στο τέλος;;  ???

χαχαχααχαχαχαχαχαχα..εξοδα για επιμορφωτικα σεμιναρια;;;;χαχαχχχαχχαχαχαχαχχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχα... μεταξυ μας κοροιδευομαστε;;ποσους ξερεις να το κανουν;;κι ακομα κι αν το κανουν, ποιος σου ειπε οτι μπορεις να τα χρεωνεις στις τιμες των ιδιαιτερων;δικη σου επιμορφωση ειναι..οι αλλοι θα την πληρωσουν;ελεος συναδελφισσα

Συγγνώμη, αλλά είναι επιμόρφωση πάνω στο αντικείμενό σου, που σημαίνει ότι οι μαθητές είναι εκείνοι που επωφελούνται περισσότερο από κάθε άλλον από την μετεκπαίδευσή σου πάνω σε θέματα διδακτικής! Ό,τι παίρνεις, δίνεις.. και αντιστρόφως! Εάν δίνεις περισσότερα, θα πρέπει να παίρνεις και περισσότερα. Άποψή μου.

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #73 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 05:40:09 μμ »
Αντιγονη δικιο εχεις αλλα και την επιμορφωση και τα σεμιναρια τα κανουμε για να γινομαστε καλυτεροι για τους μαθητες μας. Επομενως απαραιτητη προυποθεση ειναι να υπαρχουν μαθητες να επωφεληθουν απο την επιμορφωση τη δικια μας. ;)
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:46:32 »

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #74 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 05:41:16 μμ »
Και κάτι άλλο.. στην ουσία τις σπουδές και τη μετεκπαίδευση του άλλου πληρώνουμε τις περισσότερες φορές! Στο γιατρό πληρώνεις 100ρικα την επίσκεψη γιατί "πληρώνεις ακριβά τις σπουδές του, την συνεχή επιμόρφωσή και ενημέρωσή του, τα συνέδρια, κτλ". Εάν πούμε πως οι επισκέψεις στον ιδιώτη γιατρό είναι είδος πολυτελείας, τότε και τα ιδιαίτερα μαθήματα είναι! Γιατί στους καθηγητές να είναι διαφορετικά; (Δε λέω πως πρέπει να παίρνουμε 100ρικα όπως οι γιατροί, αλλά όχι και κάτω από 10 ευρώ/ώρα. Καταντά εξευτελιστικό.)

Αποσυνδεδεμένος morgan

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1203
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #75 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 05:45:37 μμ »
Εξευτελιστικότατο,,, αλλά πάμε ένα στοίχημα ότι ελάχιστοι θα είναι αυτοί εδώ μέσα που θα βρουν ιδιαίτερα με πάνω από 10 ευρώ/ώρα;;;
ἔστι δίκης ὀφθαλμός ὅς τὰ πάνθ' ὁρᾷ

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #76 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 05:51:55 μμ »
Παιζει ρολο και που ζεις και ψαχνεις για μαθηματα. Αλλη τιμη μπορεις να ζητησεις και να παρεις-γιατι δεν ειναι μονο να ζητας ειναι και να παρεις αυτο που θα ζητησεις- π.χ. στα βορεια των Αθηνων και αλλη στα δυτικα.
Εξευτελιστικοτατο ασφαλως να παιρνεις κατω απο 10 ευρω αλλα αν δε βρισκεις, οπως λεει και η morgan, τοτε τι κανεις;
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος planety

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 868
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #77 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 06:06:36 μμ »
να ξαναπώ ότι το ιδιαίτερο ΕΙΝΑΙ είδος πολυτελείας από πάντα ή θα με χτυπήσετε;;  ;D ;D δεν μπορούν να σηκώσουν όλες οι τσέπες την πολυτέλεια ταύτη..

μπορεί να έχω ξεκινήσει μόνο ένα ιδιαίτερο αυτή τη στιγμή, από περσι δηλαδή, αλλά παίρνω 20 ευρώ την ώρα, είναι παλιος μαθητής εδώ και τρια χρόνια και δεν του έχω ανεβάσει την τιμή τόσα χρόνια, εξαιτίας της κρίσης.. αυτό που είπε η έμμα είναι το πιο σωστό, εξαρτάται πολύ σε ποια περιοχή είσαι. Εχω την τύχη να μένω στα βόρεια γι αυτό και με παίρνει να ζητήσω αυτή την τιμή. πάντως επειδή με ζάλισε ο φιλος μου τις προάλλες με ενα κηρυγμα για να ρίξω την τιμή στα 10 ευρώ για καινούργιους μαθητές, γιατι ζητάω 15 ευρώ, του είπα οτι δεν μπορώ. Δεν είμαι γαιδουρα, ρε παιδιά, αλλά νιώθω να υποτιμώ τη δουλειά μου και το πτυχίο μου. Δεν έχω φάει τον απαυτόν μου να πηγαίνω από εδώ και από κει, να ταλαιπωριέμαι, να διαβάζω, να ανέχομαι τον κάθε μαθητή με τις ιδιοτροπιες του για 10 ευρώ.. Αν δεχτεί να ερθει στο σπίτι μου με πολλή χαρά.. αλλά όχι όποτε θέλει, όπου θέλει, όση ώρα θελει και με 10 ευρώ.. γι αυτό και αρνήθηκα την περίπτωση που σας έλεγα να κάνω με 10 ευρώ σε παιδί συναδελφου (ήταν και καθηγητής τρομαρα του με ιδιαίτερα!!!) που ήθελε εντατικά για lower με τόσα λεφτά.. εεε ήμαρτον! να πάει να βρει άλλη, που θα βρήκε πιστεύω. Θα μου πει κάποιος: "Εσύ όμως τώρα δεν έχεις ιδιαίτερα πολλά και δεν έχεις και το αντίστοιχο εισόδημα". Πράγματι δεν το έχω, αλλά, σας λέω αλήθεια, προτιμώ να πάω να δουλεψω καθαρίστρια να βγάζω 5 την ώρα, αλλά να ξέρω τι δουλειά κάνω.. όχι να παραμυθιάζομαι ότι κάνω και μάθημα.. θα πέσετε να με φάτε τώρα, ξέρω, γιατί είστε αρκετοί που δουλεύετε με 10 και κάτω από 10, δικαίωμά σας, πολύ καλά κάνετε, η προσωπική μου αντιμετώπιση είναι αυτή και τη λέω χωρίς να θέλω να προσβάλλω κανέναν. Εξάλλου έχω φίλο και συνάδελφο που μένει στον Κορυδαλλό και παίρνει 10 την ωρα σε ιδιαίτερο και είναι και ευχαριστημένος και φυσικά έχει δίκιο, γιατί η περιοχή δεν σηκώνει για παραπάνω. Αλλά εδώ που είμαι, δεν μπορώ να το κάνω... Πάντως μην νομίζετε ότι κάνω πλάκα, στις αγγελίες που κοιτάω, βλεπω και αυτές που θέλουν οικιακές εργασίες, αν βρω κάτι να με βολεύει με τις ώρες, θα πάω, δεν ντρέπομαι. Από το να περιμένω τον κάθε ιδιότροπο γονέα να με προσλάβει με ψίχουλα για να κάνω στο παιδί του αγγλικά, το προτιμώ...

σόρρυ για το "σεντόνι"! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2012, 06:08:53 μμ από planety »
Σ' όποιον αρέσουμε, για τους άλλους δεν θα μπορέσουμε! Χρόνια τώρα...

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #78 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 06:13:01 μμ »
Planety δε θα πεσει κανεις να σε φαει. Εχεις την αποψη σου και καλα κανεις.Αφου βλεπεις οτι μπορεις να ζητησεις και να παρεις αυτα τα λεφτα, καλα κανεις. Εχεις σπουδασει, εχεις κοπιασει οπως ολοι και θες να αμοιβεσαι αναλογα. Φτασαμε να θεωρουμε το αυτονοητο, ιδανικο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2012, 10:07:51 μμ από EmmaB »
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος val_06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 160
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #79 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 06:20:28 μμ »
Όλοι έχουμε κοπιάσει, Εμμα  ;)
Και η planety έχει δίκιο...είσαι τυχερή που μένεις εκεί, και μπράβο σου που το αναγνωρίζεις. Έλα όμως προς Λιόσια-Μενίδι-Ζωφριά, που κάθε εβδομάδα ακούς ένα γονιό να απολύεται, και τη ρίχνεις την τιμή μόνη σου, πριν φτάσουν να σου το ζητήσουν!  :(
Ναι, και εγώ για επίπεδο lower τα θεωρώ λίγα τα 10, αλλά να που μερικές φορές απλά δε γίνεται αλλιώς. Βέβαια εγώ θα πρέπει να δουλέψω ίσως διπλές ώρες για να φτάσω το εισόδημά σου, αλλά όχι οτι "παραμυθιάζομαι" οτι κάνω μάθημα. Ότι μπορώ κάνω και με το παραπάνω!  :)

Αποσυνδεδεμένος eng_teacher

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #80 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 06:24:06 μμ »
planety πολύ καλά κάνεις! Καλύτερα να έχει κανείς λιγότερα ιδιαίτερα αλλά να αμοίβεται καλά για τη δουλειά που κάνει, παρά να έχει πέντε-πέντε τους μαθητές, να τρέχει όλη μέρα στους δρόμους για να παίρνει ψίχουλα ανά ώρα.

Αποσυνδεδεμένος tinkerbel!

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #81 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 06:26:12 μμ »
Προσωπικά και με θλίψη βλέπω ότι η οικονομική κρίση αργά αλλά σταθερά χτυπάει αδιακρίτως όλες τις περιοχές.Δεν ρωτάνε πχ τους γονείς αν μένουν Βούλα ή άνω Γλυφάδα πρωτού τους απολύσουν.Εγώ ακριβώς επειδή έχω φάει τον απαυτό μου Planety δεν θα πήγαινα για καθαρίστρια αν είχα την επιλογή να έχω τα ιδιαίτερα που είχα τα προηγούμενα χρόνια αλλά με μειωμένες τιμές.Για κάτω από 10 ευρω δεν το συζηταω όμως.
Μυστικά για έναν ονειρεμένο γάμο! http://projectgamos.gr/

Αποσυνδεδεμένος EmmaB

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 831
  • Φύλο: Γυναίκα
  • 'Ο,τι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #82 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 06:27:31 μμ »
Εννοειται Βαλεντινα,παρελειψα το οπως ολοι θα κανω διορθωση. Απλα τα πραγματα δεν ποτε ασπρα ή μαυρα και καθε περιπτωση μαθητη ειναι ξεχωριστη και διαφορετικη.
On ne voit bien qu’avec le cœur. L’essentiel est invisible pour les yeux.

Le petit prince

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2599
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πώς βρίσκετε ιδιαίτερα αγγλικών;
« Απάντηση #83 στις: Σεπτέμβριος 08, 2012, 06:31:01 μμ »
λοιπον ....χθες συζητουσα με την μανα μου....τις τιμες μου.....τις ξερετε φανταζομαι  - πολλες φορες τις εχω αναφερει στο φορουμ. Και μου λεει ...."να χαμηλωσεις τις τιμες, εισαι πανακριβη." τις λεω "γιατι?" "για να βρεις περισσοτερα παιδια!!" "αφου με τοσες ωρες και λιγοτερα παιδια βγαζω τα ιδια χρηματα, απο οτι με τις ιδιες ωρες και περισσοτερα παιδια..."??????????????????τι να πεις ? ακου σκεπτικο... :-\

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 370
Σύνολο: 382

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.