*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Ωρομισθίου Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2012-2013  (Αναγνώστηκε 52662 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maraki_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μην πας αυριο να υπογραψεις αν περιμενεις να βγουν απο το υπεπθ.πες τους οτι σου ετυχε κατι σοβαρο βρες κατι και πηγαινε απο δευτερα

δεν ειναι πιο σωστο να παω και να τους αναφερω τα πραγματα ως εχουν και να ζητησω την ανοχη τους, εχω ενα θεμα δεν ειμαι καλη στις δικαιολογιες και επισης μου ειναι δυσκολο να αυτοαναιρουμαι, σημερα τους ειπα οτι θα παρισταμαι αυριο.θεωρεις οτι δεν θα μου κανουν την χαρη;
γεια σου Νεφελη!κ εγω αυριο πρεπει να παρουσιαστω στην πβμ λακκιας.Σου ειπαν για ποσες ωρες σε καλουν?γιατι εμενα μου ειπαν πως θα το δουμε απο κοντα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος hexdec

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα παιδιά. Πρώτο μνμ στην κοινότητα σας και σας παραθέτω ένα πρόβλημα και σας ζητώ ιδέες προκειμένου να βρεθεί η καλύτερη λύση.
Αναλυτικότερα, η γυναίκα μου είναι πρώτη στον πίνακα Διοίκησης Επιχειρήσεων, σε ΕΠΑΣ της Β. Ελλάδας με 5500 μόρια, παρολαυτα, η διευθύντρια αρνείται να της κάνει ανάθεση, δίνοντας 21 ώρες στον πρώτο οικονομολόγο και 18 ώρες στην δεύτερη στην οποία μάλιστα κάνει και ανάθεση ωρών πληροφορικής χωρίς στην συγκεκριμένη ΕΠΑΣ να ζητήσουν οικονομολογους με γνώσεις Η/Υ φέτος (απο ένα σεμινάριο 1200 ωρων νομίζω πέρνουν και αυτή την ειδικότητα). Σε ερώτηση μου πως το κάνει αυτό μου δικαιολογήθηκε, ότι έκανε πέρυσι, για αυτό της δίνουν και ώρες πληροφορικής χωρίς όμως επαναλαμβάνω να γίνει προκύρηξη της συγκεκριμένης ειδικότητας φέτος!!!. Παράλληλα, η δεύτερη των οικονομολόγων έχει 3500 μόρια, δηλαδή 2000 μόρια λιγότερα!!!

Δώστε μου ρε παιδιά καμιά ιδέα γιατί έχει στεναχωρηθεί πολύ...........
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10852
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Παιδιά γειά σας!Συνεχίζω το τρελό στόρυ μου...φέτος υπέθετα να βρίσκομαι στα 2650 μόρια και εμφανίζομαι να έχω και πάλι όπως και πέρυσι 1200 μόρια τα οποία μου είπε ο κύριος στο τηλέφωνο πως πέρυσι μου τα βάλανε από την ασπαίτε.Αχ θεέ μου...εγώ ασπαιτέ τελείωσα Ιούνιος 2011 και χαρτιά δεχότανε ως τις 28 Μαίου του 11, απλά εγώ όπως και πολλοί συνάδελφοι το κότσαρα στην προκήρυξη.Με 3 χρόνια προυπηρεσία στα ΣΔΕ ως ΣΣ και ώρες διδασκαλίας  και  έπιανα  1200 μόρια και τώρα μαθαίνω πως πέρυσι δε μου βάλανε προυπηρεσία αλλά ασπαίτε.Δηλαδή τι έχει γίνει;Μια τρύπα μέσα στο νερό!!!!!!Πέρυσι δε ζητούσανε Ε1, γιατί δε μου βάλανε την προυπηρεσία μου;
Το έχουμε αναφέρει και παλιότερα ότι η προϋπηρεσία σε ΣΔΕ ως ΣΣ δεν μετράει στον ΟΑΕΔ. Άρα και που σου είχαν μετρήσει τα μόρια της παιδαγωγικής επάρκειας, ενώ ήσουν εκτός χρόνου, πάλι καλά! Το 1200 ως μοριοδότηση βγάζει μάτι ότι είναι από ΑΣΠΑΙΤΕ, για αυτό σου το είπε αμέσως ο κύριος που μίλησες τηλεφωνικά.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10852
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Και φέτος και μετά τις 28 Μαίου του 2011  έχω προυπηρεσία.Ούτε αυτή μπήκε!!!!!!:)Θα τους λιντσάρουνε μου είπε αν βάλουνε την προυπηρεσία αυτή διότι το Ε1 μου είναι κάτω των 5000 ευρώ.Εγώ τους είπα...μάλλον είναι τα βίσματα που παίρνουνε τηλέφωνο και πως ξέρω αν κάποιος με χωρίς προυπηρεσία βρίσκεται παραπάνω από εμένα εφόσον βγάλατε τη δικιά μου;Δεν έχει λέει χρόνο να ασχολείται με τη δική μου περίπτωση.Και τους είπα καλά κάνουνε και απολύουνε τόσους υπαλλήλους και πως τα τηλέφωνα αυτά καλό θα ήτανε να παρακολουθούνται...Επίσης πως είναι δυνατόν ο ΟΑΕΔ που βοηθά ευπαθείς ομάδες με χαμηλό εισόδημα και ανέργους να έχει τέτοιου είδους μέτρο...είναι υπουργική απόφαση λέει.
ASTERAKI όντως είναι υπουργική απόφαση και στον ΟΑΕΔ όποτε χρησιμοποιήσαμε το επιχείρημά σου ότι βοηθούνται οι ευπαθείς όμαδες και ότι μειώνεται η ανεργία, ποτέ δεν τους ένοιαξε γιατί δεν έπαιζε ρόλο για αυτούς. Εφαρμόζουν μόνο ότι ακριβώς γράφει η υπουργική απόφαση!

Σε παρακαλώ σβήσε από το μήνυμά σου τις τελευταίες σου δύο λέξεις, όπως το έκανα κι εγώ στην παράθεσή του, χρησιμοποιώντας την τροποποίηση που βρίσκεται δεξιά πάνω από το μήνυμά σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Εγω μιλησα σημερα με επασ καστοριας και μου ειπαν οτι δεν αρχισαν να καλουν ακομα γιατι δεν εχουν εγκριση απο το Υπουργειο........

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10852
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
μην πας αυριο να υπογραψεις αν περιμενεις να βγουν απο το υπεπθ.πες τους οτι σου ετυχε κατι σοβαρο βρες κατι και πηγαινε απο δευτερα
δεν ειναι πιο σωστο να παω και να τους αναφερω τα πραγματα ως εχουν και να ζητησω την ανοχη τους, εχω ενα θεμα δεν ειμαι καλη στις δικαιολογιες και επισης μου ειναι δυσκολο να αυτοαναιρουμαι, σημερα τους ειπα οτι θα παρισταμαι αυριο.θεωρεις οτι δεν θα μου κανουν την χαρη;
Καλό και αυτό που προτείνει ο phni, αλλά αυτό που λέει η ΝΕΦΕΛΗ είναι ο άμεσος τρόπος. Συνήθως υπάρχει κατανόηση, εκτός αν θέλουν να πάρουν κάποιον δικό τους όπως λέει και ο phni. Ωστόσο, εδώ δεν πρόκειται για τεχνική ειδικότητα για να δουλεύουν χρόνια στον ΟΑΕΔ. Οι φιλόλογοι του ΦΠΨ είναι άλλη περίπτωση και δεν πρέπει να υπάρχουν παρόμοια προβλήματα, εκτός αν έχει πέσει τηλέφωνο από "ψηλά" για κάποια που είναι πιο κάτω στη λίστα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10852
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Εγω μιλησα σημερα με επασ καστοριας και μου ειπαν οτι δεν αρχισαν να καλουν ακομα γιατι δεν εχουν εγκριση απο το Υπουργειο........
Για αυτό σας λέω ότι πιστεύω πως αυτά τα τηλεφωνήματα είναι διερευνητικά, έτσι για να δούνε με ποιους περίπου θα υπογράψουν σύμβαση τελικά. Ίσως και για να μην καθυστερούν μετά στην αναζήτηση εκπαιδευτικού προσωπικού και να αρχίσουν εγκαίρως τα μαθήματα! Πολύ ευσυνειδησία έπεσε από τους διευθυντές των ΕΠΑΣ φέτος!

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ!!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η υπομονή είναι η τέχνη της ελπίδας!
    • Προφίλ
μην πας αυριο να υπογραψεις αν περιμενεις να βγουν απο το υπεπθ.πες τους οτι σου ετυχε κατι σοβαρο βρες κατι και πηγαινε απο δευτερα

δεν ειναι πιο σωστο να παω και να τους αναφερω τα πραγματα ως εχουν και να ζητησω την ανοχη τους, εχω ενα θεμα δεν ειμαι καλη στις δικαιολογιες και επισης μου ειναι δυσκολο να αυτοαναιρουμαι, σημερα τους ειπα οτι θα παρισταμαι αυριο.θεωρεις οτι δεν θα μου κανουν την χαρη;
γεια σου Νεφελη!κ εγω αυριο πρεπει να παρουσιαστω στην πβμ λακκιας.Σου ειπαν για ποσες ωρες σε καλουν?γιατι εμενα μου ειπαν πως θα το δουμε απο κοντα.


Maraki_ χαιρομαι πολυ,θα τα πουμε αυριο αρα, τι ειδικοτητα εισαι,σχετικα με τις ωρες μου ειπαν οτι τους εκπαιδευτικους τους τους θελουν ικανοποιημενους, αρα δεν θα υπαρχει προβλημα

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10852
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλησπέρα παιδιά. Πρώτο μνμ στην κοινότητα σας και σας παραθέτω ένα πρόβλημα και σας ζητώ ιδέες προκειμένου να βρεθεί η καλύτερη λύση.
Αναλυτικότερα, η γυναίκα μου είναι πρώτη στον πίνακα Διοίκησης Επιχειρήσεων, σε ΕΠΑΣ της Β. Ελλάδας με 5500 μόρια, παρολαυτα, η διευθύντρια αρνείται να της κάνει ανάθεση, δίνοντας 21 ώρες στον πρώτο οικονομολόγο και 18 ώρες στην δεύτερη στην οποία μάλιστα κάνει και ανάθεση ωρών πληροφορικής χωρίς στην συγκεκριμένη ΕΠΑΣ να ζητήσουν οικονομολογους με γνώσεις Η/Υ φέτος (απο ένα σεμινάριο 1200 ωρων νομίζω πέρνουν και αυτή την ειδικότητα). Σε ερώτηση μου πως το κάνει αυτό μου δικαιολογήθηκε, ότι έκανε πέρυσι, για αυτό της δίνουν και ώρες πληροφορικής χωρίς όμως επαναλαμβάνω να γίνει προκύρηξη της συγκεκριμένης ειδικότητας φέτος!!!. Παράλληλα, η δεύτερη των οικονομολόγων έχει 3500 μόρια, δηλαδή 2000 μόρια λιγότερα!!!

Δώστε μου ρε παιδιά καμιά ιδέα γιατί έχει στεναχωρηθεί πολύ...........
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Καλωσήρθες στο pde hexdec.

Στην προκειμένη περίπτωση δεν ξέρω από ποιες ειδικότητες θα έπρεπε να γίνει πρόσληψη για να διδαχθούν τα μαθήματα. Αν είναι μόνο από Διοίκηση Επιχειρήσεων και Οικονομολόγους τότε η γυναίκα σου λογικά θα έπρεπε να προσληφθεί ως δεύτερη μετά τον πρώτο Οικονομολόγο. Μάλλον πέσατε σε ανάλγητους που προσπαθούν να βοηθήσουν αυτήν που έπαιρναν και τα προηγούμενα χρόνια γιατί προφανώς τη γνωρίζουν.

Μόνη λύση είναι να πάρετε τηλέφωνο στη Διοίκηση και να εκθέσετε αυτό που συμβαίνει. Αν δεν είναι σύννομο,
από την Αθήνα θα τους υπαγορεύσουν ποιος είναι ο δεύτερος που πρέπει να προσληφθεί!

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΦΕΛΗ!!!

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η υπομονή είναι η τέχνη της ελπίδας!
    • Προφίλ
μην πας αυριο να υπογραψεις αν περιμενεις να βγουν απο το υπεπθ.πες τους οτι σου ετυχε κατι σοβαρο βρες κατι και πηγαινε απο δευτερα
δεν ειναι πιο σωστο να παω και να τους αναφερω τα πραγματα ως εχουν και να ζητησω την ανοχη τους, εχω ενα θεμα δεν ειμαι καλη στις δικαιολογιες και επισης μου ειναι δυσκολο να αυτοαναιρουμαι, σημερα τους ειπα οτι θα παρισταμαι αυριο.θεωρεις οτι δεν θα μου κανουν την χαρη;
Καλό και αυτό που προτείνει ο phni, αλλά αυτό που λέει η ΝΕΦΕΛΗ είναι ο άμεσος τρόπος. Συνήθως υπάρχει κατανόηση, εκτός αν θέλουν να πάρουν κάποιον δικό τους όπως λέει και ο phni. Ωστόσο, εδώ δεν πρόκειται για τεχνική ειδικότητα για να δουλεύουν χρόνια στον ΟΑΕΔ. Οι φιλόλογοι του ΦΠΨ είναι άλλη περίπτωση και δεν πρέπει να υπάρχουν παρόμοια προβλήματα, εκτός αν έχει πέσει τηλέφωνο από "ψηλά" για κάποια που είναι πιο κάτω στη λίστα.

  Σας ευχαριστω ολους εχετε δικιο αλλα δεν ξερω θα δω το κλιμα και θα αποφασισω τι θα κανω, ελπιζω το υπεπθ να με βγαλει σημερα απο την δυσκολη θεση ανακοινωνοντας τις πρσληψεις στα ειδικα.παντως θα σας ενημερωσω

Αποσυνδεδεμένος dim12

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • Μητέρα της μάθησης είναι η επανάληψη
    • Προφίλ
Η Επάς ΟΑΕΔ Χαλκίδας ξεκινάει μαθήματα με ωρομίσθιους 1 ή 2 Οκτωβρίου.

Αποσυνδεδεμένος hexdec

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αγαπητέ Lasid, ή ίδια η διευθύντρια μου έδειξε τον πίνακα με τα μαθήματα, στην ειδικότητα Διοίκησης Επιχειρήσεων (Δ.Ε) έχει 3 μαθήματα τα οποία τα πέρνουν ως πρώτη ανάθεση απόφοιτοι Δ.Ε, παρολαυτα η διευθύντρια επιμένει να προσλάβει δεύτερο οικονομολόγο με λιγότερα μόρια, και  να του δώσει τα μαθήματα της ειδικότητας Δ.Ε,  ως δεύτερη ανάθεση, παρακάπτωντας την πρώτη του πίνακα των ΔΕ και δίνοντας επιπλέον και ώρες πληροφορικής  στον οικονομολόγο, χωρίς να έχουν ζητήσει οικονομολόγους με γνώσεις Η/Υ!!!!. Νομίζω ότι είναι κλασική περίπτωση ευνοικής μεταχείρησης στο συγκεκριμένο άτομο

Αποσυνδεδεμένος maraki_

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μην πας αυριο να υπογραψεις αν περιμενεις να βγουν απο το υπεπθ.πες τους οτι σου ετυχε κατι σοβαρο βρες κατι και πηγαινε απο δευτερα

δεν ειναι πιο σωστο να παω και να τους αναφερω τα πραγματα ως εχουν και να ζητησω την ανοχη τους, εχω ενα θεμα δεν ειμαι καλη στις δικαιολογιες και επισης μου ειναι δυσκολο να αυτοαναιρουμαι, σημερα τους ειπα οτι θα παρισταμαι αυριο.θεωρεις οτι δεν θα μου κανουν την χαρη;
γεια σου Νεφελη!κ εγω αυριο πρεπει να παρουσιαστω στην πβμ λακκιας.Σου ειπαν για ποσες ωρες σε καλουν?γιατι εμενα μου ειπαν πως θα το δουμε απο κοντα.


Maraki_ χαιρομαι πολυ,θα τα πουμε αυριο αρα, τι ειδικοτητα εισαι,σχετικα με τις ωρες μου ειπαν οτι τους εκπαιδευτικους τους τους θελουν ικανοποιημενους, αρα δεν θα υπαρχει προβλημα
κ εγω χαρηκα!πε19 πληροφορικης ειμαι κ συμφωνω ως προς την διαθεση τους οτι φαινοταν πολυ θετικη!θα το εξακριβωσουμε αυριο!:)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10852
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Ε αφού σου έδιεξε η ίδια η διευθύντρια τον πίνακα των μαθημάτων με τις αναθέσεις χρησιμοποίησέ το ως επιχείρημα στο τηλεφώνημά σου στη διοίκηση. Δεν υπάρχει άλλος τρόπος hexdec.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161735
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 457
Σύνολο: 476

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.117 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.