*

Αποστολέας Θέμα: Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012  (Αναγνώστηκε 39781 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vasilis_2.5

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 63
    • Προφίλ
Απ: "Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012"
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 25, 2012, 12:27:22 πμ »
είμαι σίγουρα αθεράπευτη, αλλά αναπληρώτρια όμως ;D

λοιπόν, δηλώστε μόνο νησιά, είναι μαγευτική εμπειρία και δε θα έχετε άλλη τέτοια ευκαιρία.....
Αντιγόνη αυτοί χάνουν που μονιμοποιήθηκαν.
Ενώ εμείς κάθε χρόνο στο άγνωστο και...μένουμε Ελλάδα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

adigoni

  • Επισκέπτης
Απ: "Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012"
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 25, 2012, 12:38:04 πμ »
 ;D ;D προπαντός......

κι επειδή θέλω να επαναφέρω μερικές μερικές στην....τάξη: πρώτα δηλώνουμε τα Δωδεκάνησα, ΣΑΦΩΣ!

Αποσυνδεδεμένος dinateacher

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2190
  • Φύλο: Γυναίκα
  • τα όνειρα θα βγουν αληθινά...
    • Προφίλ
Απ: "Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012"
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 25, 2012, 12:39:17 πμ »
σαφώς και όχι!! πρώτα Κυκλάδες!!!! 8)
μετά από μερικά χρόνια αλλάζει η σειρά!! ;) ;D
Το μυαλό είναι σαν το αλεξίπτωτο: εκπληρώνει τον σκοπό του όταν είναι ανοικτό.
Νοημοσύνη είναι αυτό που χρησιμοποιείς όταν δεν ξέρεις τι να κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: "Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012"
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 25, 2012, 01:01:34 πμ »
1.αρχιζοντας απο το ΥΓ του καρχαριου... πες πες , κοιτα μην ανακαλεσουν την εγκυκλιο και απο 70 τους κανουν ...40 τους διοριστεους...ικανη σ εχω ΚΑΙ  γι αυτο!
2. ο πανικος δεν ειναι ο καλυτερος συμβουλος σε νεοδιοριζομενο...η αποφασιστικοτητα για καλη χρονια , η καλη προαιρεση για τους συναδελφους, και κυριως η προσαρμοστικοτητα σε καθε πραγματικοτητα - αγονη ή "γονιμη"-, εγγυωνται να περασει καλα η διετια...
3. οι αποκλεισμοι λογω καιρου ειναι μαλλον συχνοτεροι στην ξηρα...

 Ωχ τι 30 τι 40 τι 50 δηλαδή που λέει και στο έργο! ;D ... Λες, να το καταφέρω και αυτο; :-[
Λοιπόν, όχι, οπλιζόμαστε με θετική σκέψη, βάζουμε τα δάχτυλά στους κροτάφους, κάνουμε μμμμμμμμμ και λέμε διοριζόμαστε, διοριζόμαστε! 8)

...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, ΡΕ ΠΟΥ#$#@ ΜΟΥ!

Υ.Γ Παρακαλώ τους συντονιστές να μη μου διαγράψουν την τελευταία φράση. Είναι κατάθεση ψυχής!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: "Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012"
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 25, 2012, 01:11:50 πμ »
Πολύ σωστά. ;D
Τώρα να δεις τι παγοκύστες θα πρέπει να έχουμε στο κεφάλι, για να μην καεί από τη μελέτη των περιοχών. Και ερωτώ, αυτή η μαυροΕύβοια κάθε χρόνο έβγαζε έστω τη Γ. Φέτος τίποτα; Μα τίποτα; :'( :'(
Πάντως, με τις συγκεκριμένες ξηρές, δεν έχεις και άδικο ως προς τους αποκλεισμούς. Ειδικά αν κάνει πάλι κανένα χειμώνα όπως τον φετινό.

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: "Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012"
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 25, 2012, 01:14:57 πμ »
Νομίζω, κατά την ταπεινή μου γνώμη, ότι η σειρά προτίμησης για τις περιοχές διορισμού που θα επιλέξει κανείς πρέπει να γίνει πολύ προσεκτικά ειδικά στις σημερινές δύσκολες οικονομικά εποχές.
Μην αποφασίσετε επιπόλαια για το που θα πάτε ακούγοντας τον καθένα από εμάς να λέει τα δικά του όσο καλοπροαίρετος κι αν είναι.
Πριν επιλέξετε, έχετε χρόνο μέσα στο ΣΚ, ψάξτε το κόστος μετακίνησης, το κόστος ζωής και κυρίως ενοίκια, αν υπάρχει ιατρική περίθαλψη εκεί που θα πάτε. Αυτό το τελευταίο είναι πολύ σημαντικό και μη το υποτιμάτε, ειδικά για όσους θα έχετε παιδιά μαζί σας το θεωρώ αυτονόητο ότι θα το ψάξε τε.
Ο μισθός για την πρώτη χρονιά ή και μέχρι να σας αναγνωρισθεί η προϋπηρεσία θα είναι ακόμη πιο πενιχρός από τον πενιχρό μισθό που θα παίρνετε μετά. Να λάβετε δε υπόψη σας ότι θα κάνετε να πληρωθείτε για δυο μήνες  και πρέπει να έχετε κάτι στην άκρη για να μπορέσετε να ξοδέψετε.
Σε κάποιες από τις περιοχές που σας δίνουν για επιλογή θα παίρνετε και το επίδομα προβληματικής και παραμεθορίου που είναι της τάξεως περίπου των 80 ευρώ καθαρά.
Τέλος, ένα πολύ σημαντικό κριτήριο για την επιλογή σας πρέπει να είναι τα μόρια που σας δίνουν τα σχολεία της περιοχής που θα επιλέξετε. Ψάξε τε τις σελίδες των ΔΔΕ και δείτε τα μόρια των σχολείων και σε ποια σημεία του νομού είναι. Υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι που μπερδεύονται και πχ δηλώνουν την Α Κυκλάδων γιατί νομίζουν ότι περιλαμβάνει την Σύρο που θα ήθελαν να πάνε....
Είναι άλλο να σας προκύψει μια περιοχή που δεν θα σας αρέσει και δεν θα την έχετε εσείς επιλέξει. Και άλλο να σας προκύψει μια περιοχή χάλια που θα την έχετε εσείς επιλέξει με επιπόλαιο τρόπο.
Τώρα αυτά τα περί στα μικρά νησιά θα περάσεις καλά, θα κάνεις παρέες με τους συναδέλφους, ή επέλεξε νησιά με συχνή συγκοινωνία προσωπικά τα ακούω λίγο βερεσέ.
Τι να την κάνεις τη συχνή συγκοινωνία? θα έχεις λεφτά να φεύγεις κάθε τόσο? Τις παρέες βρε παιδιά που θα τις κάνετε? έξω στα κλειστά ως επί το πλείστον καφενεία και ουζερί των μικρών νησιών ή και των μεγάλων? κι έστω ότι υπάρχουν μαγαζιά, ερωτώ ξανά θα σας φθάνουν τα λεφτά? Ή μη μου πείτε ότι θα κάνετε παρέα στα τεράστια σπίτια του ενός ή δυο δωματίων που θα σας νοικιάσουν.
Τώρα, βέβαια αν έχετε τις "πλάτες" των δικών σας και δεν έχετε καμία άλλη υποχρέωση στη ζωής και είστε πάνω στο άνθος της ηλικίας σας μεταξύ 22-27 ΝΑΙ θα συμφωνήσω μαζί σας όλα είναι ωραία και μέσα στη τρελή χαρά. (Δεν υπάρχει ίχνος ειρωνείας ή μομφής γι' αυτή την ομάδα συναδέλφων, αντίθετα τους χαίρομαι έως και τους ζηλεύω).
Καλά κουράγια και καλή συνέχεια σε όλους :)
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: "Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012"
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 25, 2012, 01:22:23 πμ »
Έχεις δίκιο σε αρκετά, αλλά οι περισσότεροι συνάδελφοι προσπαθούν να βοηθήσουν με όλη τους την καρδιά και τους ευχαριστουμε γι΄αυτό. Κάθε πληροφορία που μπορεί για κάποιον να είναι ασήμαντη, για άλλο συνάδελφο μπορεί να είναι καταλυτική.

ΔΙΑΦΩΝΩ, όμως, ΚΑΘΕΤΑ ως προς το άνθος του 22-27. Δηλαδή εμείς που είμαστε στην κλίμακα του 22-37 δεν είμαστε ... φλοράλ; ;D

Αποσυνδεδεμένος mat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2134
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: "Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012"
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 25, 2012, 01:25:42 πμ »
το παίρνω πίσω και αυξάνω την κλίμακα για να μην σου πω την αφήνω ανοιχτή και την κάνω από 22 έως εκεί που τραβάει η ψυχή του καθένα :D
Είμαστε ΟΚ τώρα?
"Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι. Εκείνοι που βλέπουν, εκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν κι εκείνοι που δεν βλέπουν." Λεονάρντο Ντα Βίντσι

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: "Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012"
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 25, 2012, 01:25:50 πμ »
Πολύ σωστά. ;D
Τώρα να δεις τι παγοκύστες θα πρέπει να έχουμε στο κεφάλι, για να μην καεί από τη μελέτη των περιοχών. Και ερωτώ, αυτή η μαυροΕύβοια κάθε χρόνο έβγαζε έστω τη Γ. Φέτος τίποτα; Μα τίποτα; :'( :'(
Πάντως, με τις συγκεκριμένες ξηρές, δεν έχεις και άδικο ως προς τους αποκλεισμούς. Ειδικά αν κάνει πάλι κανένα χειμώνα όπως τον φετινό.

...απορω με τη διαθεση για μελετη...τοσα χρονια δε φτανουν;
απλα τα πραγματα: δηλωνεις περιοχη με  11 μορια, περνα η διετια και με τα 27 αυτα μορια συν τα οσα εχεις μαζεψει με τις αναπληρωσεις φτανεις σε ενα αξιοπρεπες αθροισμα και περιμενεις κενο στην περιοχη σου για μεταθεση... ( δεν ειχε και ψηλες βασεις η δικια σου , εξ οσων ειδα )

Νομίζω, κατά την ταπεινή μου γνώμη, ότι η σειρά προτίμησης για τις περιοχές διορισμού που θα επιλέξει κανείς πρέπει να γίνει πολύ προσεκτικά ειδικά στις σημερινές δύσκολες οικονομικά εποχές.
Μην αποφασίσετε επιπόλαια για το που θα πάτε ακούγοντας τον καθένα από εμάς να λέει τα δικά του όσο καλοπροαίρετος κι αν είναι.
Πριν επιλέξετε, έχετε χρόνο μέσα στο ΣΚ, ψάξτε το κόστος μετακίνησης, το κόστος ζωής και κυρίως ενοίκια, αν υπάρχει ιατρική περίθαλψη εκεί που θα πάτε. Αυτό το τελευταίο είναι πολύ σημαντικό και μη το υποτιμάτε, ειδικά για όσους θα έχετε παιδιά μαζί σας το θεωρώ αυτονόητο ότι θα το ψάξε τε.
Ο μισθός για την πρώτη χρονιά ή και μέχρι να σας αναγνωρισθεί η προϋπηρεσία θα είναι ακόμη πιο πενιχρός από τον πενιχρό μισθό που θα παίρνετε μετά. Να λάβετε δε υπόψη σας ότι θα κάνετε να πληρωθείτε για δυο μήνες  και πρέπει να έχετε κάτι στην άκρη για να μπορέσετε να ξοδέψετε.
Σε κάποιες από τις περιοχές που σας δίνουν για επιλογή θα παίρνετε και το επίδομα προβληματικής και παραμεθορίου που είναι της τάξεως περίπου των 80 ευρώ καθαρά.
Τέλος, ένα πολύ σημαντικό κριτήριο για την επιλογή σας πρέπει να είναι τα μόρια που σας δίνουν τα σχολεία της περιοχής που θα επιλέξετε. Ψάξε τε τις σελίδες των ΔΔΕ και δείτε τα μόρια των σχολείων και σε ποια σημεία του νομού είναι. Υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι που μπερδεύονται και πχ δηλώνουν την Α Κυκλάδων γιατί νομίζουν ότι περιλαμβάνει την Σύρο που θα ήθελαν να πάνε....
Είναι άλλο να σας προκύψει μια περιοχή που δεν θα σας αρέσει και δεν θα την έχετε εσείς επιλέξει. Και άλλο να σας προκύψει μια περιοχή χάλια που θα την έχετε εσείς επιλέξει με επιπόλαιο τρόπο.
Τώρα αυτά τα περί στα μικρά νησιά θα περάσεις καλά, θα κάνεις παρέες με τους συναδέλφους, ή επέλεξε νησιά με συχνή συγκοινωνία προσωπικά τα ακούω λίγο βερεσέ.
Τι να την κάνεις τη συχνή συγκοινωνία? θα έχεις λεφτά να φεύγεις κάθε τόσο? Τις παρέες βρε παιδιά που θα τις κάνετε? έξω στα κλειστά ως επί το πλείστον καφενεία και ουζερί των μικρών νησιών ή και των μεγάλων? κι έστω ότι υπάρχουν μαγαζιά, ερωτώ ξανά θα σας φθάνουν τα λεφτά? Ή μη μου πείτε ότι θα κάνετε παρέα στα τεράστια σπίτια του ενός ή δυο δωματίων που θα σας νοικιάσουν.
Τώρα, βέβαια αν έχετε τις "πλάτες" των δικών σας και δεν έχετε καμία άλλη υποχρέωση στη ζωής και είστε πάνω στο άνθος της ηλικίας σας μεταξύ 22-27 ΝΑΙ θα συμφωνήσω μαζί σας όλα είναι ωραία και μέσα στη τρελή χαρά. (Δεν υπάρχει ίχνος ειρωνείας ή μομφής γι' αυτή την ομάδα συναδέλφων, αντίθετα τους χαίρομαι έως και τους ζηλεύω).
Καλά κουράγια και καλή συνέχεια σε όλους :)

 

χρωματισα το συγκεκριμενο τμημα, μονο και μονο  επειδη ειχα την τυχη τα τελευταια 4 χρονια να "χαιρομαι" τηρουμενων των αναλογιων ολα αυτα που θεωρει ουτοπικα ο συναδελφος...

Αποσυνδεδεμένος karxarias29

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2296
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: "Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012"
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 25, 2012, 01:33:49 πμ »
το παίρνω πίσω και αυξάνω την κλίμακα για να μην σου πω την αφήνω ανοιχτή και την κάνω από 22 έως εκεί που τραβάει η ψυχή του καθένα :D
Είμαστε ΟΚ τώρα?
Άντε, καλά τώρα, συμφωνώ. :)

Βρε zhto μου, πολύ λογική η σκέψη σου, αλλά...αλλά αυτό το σενάριο που αναφέρεις είναι το "καλό". Πες , λοιπόν, ότι βάζουμε όλοι τη Δ Χίου που είναι τα Ψαρά και παίρνουμε το ωραιότατο ( δε θυμάμαι τι έχει, 11αρι νομίζω) και τελειώσαμε και τη 2ετία. Αν όμως, ξεμείνουμε εκεί λόγω των ελάχιστων μεταθέσεων τι κάνουμε τότε, φίλτατε; :-\

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: "Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012"
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 25, 2012, 01:34:27 πμ »
Κι όμως στο μικρό νησάκι που είμαι εγώ δυο χρόνια σας πληροφορώ ότι βγαίνω περισσότερο απ' ότι βγαίνω στην αχανή Αθήνα! Και πιο φτηνά είναι και στάνταρ θα βρεις παρέα και μέσα σε 5' έχεις επιστρέψει στο σπίτι σου!

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: "Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012"
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 25, 2012, 01:35:41 πμ »
το παίρνω πίσω και αυξάνω την κλίμακα για να μην σου πω την αφήνω ανοιχτή και την κάνω από 22 έως εκεί που τραβάει η ψυχή του καθένα :D
Είμαστε ΟΚ τώρα?
Άντε, καλά τώρα, συμφωνώ. :)

Βρε zhto μου, πολύ λογική η σκέψη σου, αλλά...αλλά αυτό το σενάριο που αναφέρεις είναι το "καλό". Πες , λοιπόν, ότι βάζουμε όλοι τη Δ Χίου που είναι τα Ψαρά και παίρνουμε το ωραιότατο ( δε θυμάμαι τι έχει, 11αρι νομίζω) και τελειώσαμε και τη 2ετία. Αν όμως, ξεμείνουμε εκεί λόγω των ελάχιστων μεταθέσεων τι κάνουμε τότε, φίλτατε; :-\

...με τα  "αν"  δε γραφτηκε ποτε η ιστορια, στο εχω ματαπει...

Αποσυνδεδεμένος jimy100

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1410
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: "Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012"
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 25, 2012, 01:40:53 πμ »
το παίρνω πίσω και αυξάνω την κλίμακα για να μην σου πω την αφήνω ανοιχτή και την κάνω από 22 έως εκεί που τραβάει η ψυχή του καθένα :D
Είμαστε ΟΚ τώρα?
Άντε, καλά τώρα, συμφωνώ. :)

Βρε zhto μου, πολύ λογική η σκέψη σου, αλλά...αλλά αυτό το σενάριο που αναφέρεις είναι το "καλό". Πες , λοιπόν, ότι βάζουμε όλοι τη Δ Χίου που είναι τα Ψαρά και παίρνουμε το ωραιότατο ( δε θυμάμαι τι έχει, 11αρι νομίζω) και τελειώσαμε και τη 2ετία. Αν όμως, ξεμείνουμε εκεί λόγω των ελάχιστων μεταθέσεων τι κάνουμε τότε, φίλτατε; :-\

Καρχαριάκι, αυτό είναι το μεγάλο πρόβλημα για όποιον έχει υποχρεώσεις και οικογένεια να τον περιμένουν πίσω...Γι' αυτό κι επιμένω, μαζέψτε όσες περισσότερες πληροφορίες μπορείτε. Αν είστε σχετικά νέοι και χωρίς υποχρεώσεις και να μείνετε 1-2 χρόνια παραπάνω σε ένα απομακρυσμένο νησί δεν είναι και καταστροφή - μιλάω εκ πείρας! ;D  Αν όμως αφήνετε πράγματα πίσω πρέπει να τα μετρήσετε όλα με το δεδομένο των ελάχιστων μεταθέσεων!

Αποσυνδεδεμένος zhto29

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 321
    • Προφίλ
Απ: "Περιοχές προτίμησης για μόνιμο διορισμό Φιλολόγων 2012"
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 25, 2012, 01:44:55 πμ »
το παίρνω πίσω και αυξάνω την κλίμακα για να μην σου πω την αφήνω ανοιχτή και την κάνω από 22 έως εκεί που τραβάει η ψυχή του καθένα :D
Είμαστε ΟΚ τώρα?
Άντε, καλά τώρα, συμφωνώ. :)

Βρε zhto μου, πολύ λογική η σκέψη σου, αλλά...αλλά αυτό το σενάριο που αναφέρεις είναι το "καλό". Πες , λοιπόν, ότι βάζουμε όλοι τη Δ Χίου που είναι τα Ψαρά και παίρνουμε το ωραιότατο ( δε θυμάμαι τι έχει, 11αρι νομίζω) και τελειώσαμε και τη 2ετία. Αν όμως, ξεμείνουμε εκεί λόγω των ελάχιστων μεταθέσεων τι κάνουμε τότε, φίλτατε; :-\

στις ελαχιστες μεταθεσεις λοιπον, θα απαντησουμε με ευελιξια... εσυ ας πουμε μπορεις να κουβαλησεις στη Λημνο πχ τα "παρελκομενα" και να περασετε μια ...5ετια ας πουμε ηρεμα και οικογενειακα. εχει ο Θεος απο δουλειες!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162187
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 18
Επισκέπτες: 679
Σύνολο: 697

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.