*

Αποστολέας Θέμα: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13  (Αναγνώστηκε 68495 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dero

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Απάντηση #168 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 10:05:12 πμ »



Τις θέσεις μου για ανοιχτή αξιολόγηση άνευ χαρτούρας σε όλες τις ειδικότητες την έχω πει και την έχω επαρκώς τεκμηριώσει. Μπορείς να διαφωνείς όσο θες, αλλά κανείς μέχρι στιγμής δεν μου έχει απαντήσει ευθέως στο παρακάτω παλιότερο ερώτημά μου (που αφορά τους μουσικούς βασικά-αλλά και τις υπόλοιπες ειδικότητες):
Eπίσης πως θα συμμετάσχεις σε ΑΣΕΠ με ένα πτυχίο ωδείου και χωρίς παιδαγωγική επάρκεια;

Κι ΑΝ ας πούμε περάσεις σ' αυτόν τον ΑΣΕΠ; Έχοντας διαγωνιστεί με συνυποψηφίους σου που έχουν με χαρτιά και επάρκειες και εσύ τους έχεις ξεπεράσει βαθμολογικά άνευ χαρτιών και επάρκειας; Και φυσικά στα ίδια θέματα με αυτούς και φυσικά και σε θέματα μουσικοπαιδαγωγικά (και τάξεως-και ατομικού οργάνου-και συνόλων φωνητικών και ορχηστρικών); Τότε πρέπει να διοριστείς ή θα πρέπει να έχεις χαρτί και επάρκεια;

Και για ν' απαντήσω κι σ' όσους έγραψαν μετά από εσένα.

Θεώρησή μου είναι ότι δεν χρειάζεται να έχεις σπουδάσει κάτι σε πανεπιστήμιο για να το ξέρεις. Αρκεί να μπορείς ν' αποδείξεις ότι το ξέρεις.

π.χ.

Κάνε ένα ΑΣΕΠ για Φυσικούς. (τυχαία η ειδικότητα) Δώσε δικαίωμα σε κάθε πικραμένο που νομίζει ότι είναι φυσικός να έρθει. Ασχέτως χαρτιού.

Εξέτασέ τους τα ίδια πράγματα. Στο γνωστικό τους αντικείμενο, στην παιδαγωγική της τάξης τράβα τους και μία ψυχολογική εκτίμηση (σημαντικότατο και δυστυχώς κανένας ΑΣΕΠ δεν προβλέπει κάτι τέτοιο) και πάρε τους καλύτερους. Τι σημασία έχει αν δεν έχει χαρτί φυσικού κάποιος που πρωτεύει μεταξύ των εξεταστέων; Αν ξέρει την επιστήμη χωρίς να έχει τελειώσει πανεπιστήμιο μαγκιά του! Δεν κατάλαβα γιατί να μην τον προσλάβω;

Στην τελική όποιος τελείωσε ένα πανεπιστήμιο και το τελείωσε σωστά και με το σπαθί του, δεν έχει να φοβάται τίποτα και κανένα από ένα τέτοιο ΑΣΕΠ. Απλά θα πρωτεύσει. Απλά έχουν να φοβούνται όλοι οι υπόλοιποι...

Το ίδιο θα έπρεπε να ισχύει και για εμάς και για κάθε ειδικότητα κατα την γνώμη μου φυσικά. Σήμερα ο ελληνικός νόμος δεν δίνει αυτή την δυνατότητα. Γνώμη μου είναι ότι θα έπρεπε ν' αλλάξει. Και θα ήταν καλό να το ξεκινούσαμε εμείς οι μουσικοί ζητώντας το για εμάς. 

Και ναι κάτι τέτοιο (κατά την γνώμη μου και πάλι φυσικά) θα βοηθούσε δραματικά στην αναβάθμιση των μουσικών σχολείων και στην προσφερόμενη εκπαίδευση σε αυτά. Και πιθανότατα να είχε αποτρέψει την (ήδη συντελεσθείσα) απαξίωση τους.

Την γνώμη μου γράφω και πιστεύω ακράδαντα ότι δεν είναι καθόλου άσχετο το θέμα με το εδώ συζητούμενο.


Βλέπω θες να έχεις την τελευταία λέξη σε κάθε συζήτηση. Τέλος πάντων...
Δεν θα πάρεις απάντηση από τους μουσικούς, φαντάζομαι για να μην συνεχιστεί η γνωστή κόντρα. Και μετά λες ότι δεν ξεχνιέται η κόντρα ωδειακών-πανεπιστημιακών, αφού σε κάθε post την αναφέρεις και τη διαιωνίζεις. Σταμάτα το πια!

Και αν νομίζεις ότι με διάφορες υπογραφές των πανεπιστημιακών αδικούνται οι ωδειακοί διότι δεν αναφέρονται πουθενά σε ανακοινώσεις και απαιτήσεις των πανεπιστημιακών, διάβασε λίγο και τις ανακοινώσεις της Π.Ε.Α.Ω.Μ.Δ.Ε. Ούτε λόγος για τα πανεπιστήμια... δεν βγήκε κανείς από εμάς να το παρεξηγήσει. Άλλωστε, είναι γνωστές οι απόψεις του συλλόγου σας. Άμεσοι, μαζικοί διορισμοί 30μηνου, εμπειροτεχνών κλπ. την Άρτα και τα Γιάννενα δηλαδή!

Εάν θες οπωσδήποτε μία απάντηση, σου είπα. Πήγαινε σε κάθε ειδικότητα ξεχωριστά εδώ μέσα και γράψτο. Θα την πάρεις την απάντησή σου.

---------------
Τέλος, όσο αφορά το παράδειγμά σου, θεωρείς ότι θα υπάρχει π.χ. ένας φυσικός χωρίς πτυχίο που θα πετύχει στον ασεπ. Γιατί θα ξέρει, όπως λες, την επιστήμη χωρίς να έχει τελειώσει το πανεπιστήμιο και μαγκιά του. Μάλιστα! Να καταργήσουμε τότε όλα τα πανεπιστήμια γιατί όποιος ενδιαφέρεται για την εκάστοτε επιστήμη, θα την βρει την άκρη! Άλλωστε, τώρα που έχουμε στο πιάτο τόση γνώση οι ικανοί θα τα καταφέρουν.(sic) Θα κάνουμε και οικονομία στο κράτος!(sic)
Προτείνω επίσης (για περισσότερη οικονομία) να καταργήσουμε και τα σχολεία. Θα μας μαθαίνει η μανούλα μας την αλφαβήτα και όποιος είναι ικανός θα διαπρέψει...μαγκιά του!
---------------
Δεν θα χάσω άλλο χρόνο για αυτό το λόγο. Ξέρω ότι θα έρθει και η απάντησή σου μιας και όπως προείπα θες να έχεις την τελευταία κουβέντα. Ας είναι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:05:24 »

Αποσυνδεδεμένος Pris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Απάντηση #169 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 10:50:48 πμ »
Δεν θα πάρεις απάντηση από τους μουσικούς, φαντάζομαι για να μην συνεχιστεί η γνωστή κόντρα.

Ναι γι αυτό δεν παίρνω απάντηση, για να μην συνεχιστεί η γνωστή κόντρα...

Και αν νομίζεις ότι με διάφορες υπογραφές των πανεπιστημιακών αδικούνται οι ωδειακοί διότι δεν αναφέρονται πουθενά σε ανακοινώσεις και απαιτήσεις των πανεπιστημιακών, διάβασε λίγο και τις ανακοινώσεις της Π.Ε.Α.Ω.Μ.Δ.Ε. Ούτε λόγος για τα πανεπιστήμια... δεν βγήκε κανείς από εμάς να το παρεξηγήσει. Άλλωστε, είναι γνωστές οι απόψεις του συλλόγου σας. Άμεσοι, μαζικοί διορισμοί 30μηνου, εμπειροτεχνών κλπ. την Άρτα και τα Γιάννενα δηλαδή!

Με αυτές τις θέσεις των ωδειακών είμαι κάθετα αντίθετος και δεν ανήκω σε κανένα σύλλογο.

Αλλά φυσικά βλέπεις μόνο εκείνο που θες να δεις κι όχι τι πραγματικά γράφω. Αν διάβαζες προσεκτικά ίσως και να έβλεπες ότι μιλάω για αξιολόγηση και όχι για συλλήβδην διορισμούς του κάθε πικραμένου που νομίζει ότι είναι ικανός να διδάξει επειδή μέχρι τώρα βολευόταν από μια αρρωστημένη κατάσταση.

Εάν θες οπωσδήποτε μία απάντηση, σου είπα. Πήγαινε σε κάθε ειδικότητα ξεχωριστά εδώ μέσα και γράψτο. Θα την πάρεις την απάντησή σου.

Μουσικός είμαι, εδώ γράφω κι αν δεν θες, δεν απαντάς.

Εμένα αυτή είναι η θέση μου για όλες τις ειδικότητες. Δεν θα ξεκινήσω όμως σταυροφορία να πείσω όλο τον κόσμο.

Τέλος, όσο αφορά το παράδειγμά σου, θεωρείς ότι θα υπάρχει π.χ. ένας φυσικός χωρίς πτυχίο που θα πετύχει στον ασεπ. Γιατί θα ξέρει, όπως λες, την επιστήμη χωρίς να έχει τελειώσει το πανεπιστήμιο και μαγκιά του. Μάλιστα! Να καταργήσουμε τότε όλα τα πανεπιστήμια γιατί όποιος ενδιαφέρεται για την εκάστοτε επιστήμη, θα την βρει την άκρη! Άλλωστε, τώρα που έχουμε στο πιάτο τόση γνώση οι ικανοί θα τα καταφέρουν.(sic) Θα κάνουμε και οικονομία στο κράτος!(sic)
Προτείνω επίσης (για περισσότερη οικονομία) να καταργήσουμε και τα σχολεία. Θα μας μαθαίνει η μανούλα μας την αλφαβήτα και όποιος είναι ικανός θα διαπρέψει...μαγκιά του!

Αυτό κατάλαβες από αυτά που έγραψα;

Ειλικρινά δεν μπορώ να σε βοηθήσω κάπως. Εντελώς άλλα πράγματα έχω γράψει, αλλά θέλει και μια στοιχειώδη προσοχή όταν διαβάζουμε. Ιδίως όταν διατυμπανίζουμε ότι έχουμε και ακαδημαϊκή μόρφωση. Ας αφήσουμε λοιπόν την γραφή να κάνει την δουλειά της, γιατί μπορεί μεν verba volant, αλλά scripta manent. Κι ας κρίνει ο αναγνώστης.


Δεν θα χάσω άλλο χρόνο για αυτό το λόγο. Ξέρω ότι θα έρθει και η απάντησή σου μιας και όπως προείπα θες να έχεις την τελευταία κουβέντα. Ας είναι...
Ας είναι. Τι να κάνουμε;
Αν δεν επιθυμούμε αντίλογο, κάνουμε μονόλογο, όχι διάλογο. Συγνώμη κιόλας.

Να έχετε μια καλή μέρα.

Αποσυνδεδεμένος dero

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Απάντηση #170 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 11:29:47 πμ »
Είπες το καλύτερο πράγμα μέχρι τώρα, ναι τα γραπτά είναι αυτά που μένουν!
Επίσης καλή σου μέρα!

Αποσυνδεδεμένος pelopidas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Απάντηση #171 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 11:37:26 πμ »
Αγαπητέ Pris εάν ψάχνεις για συντεχνίες και συμφέροντα κοίτα καλύτερα κάπου αλλού... Ψάξε στην καλλιτεχνική επιτροπή, στο υπουργείο παιδείας και τέλος σε άτομα που στηρίζουν και διαπλέκονται τα δύο προαναφερθείσα. Αυτή την στιγμή που μιλάμε στην μπανανία της Ελλάδας ένα χαρτί υπεύθυνης δήλωσης έχει μεγαλύτερη ισχύ από ένα πτυχίο τριτοβάθμιο ιδρύματος. Γιατί εφόσον στην μπανανία είσαι ότι δηλώσεις τι τα θες τα πτυχία;
Σύμβουλος του υπουργείο υπεύθυνος για τους παραδοσιακούς μουσικούς στην Αθήνα πριν από χρόνια εξυμνούσε τις δυνατότητες ατόμων με υπεύθυνες δηλώσεις και τους διαβεβαίωνε να κοιμούνται ήσυχοι χωρίς να γνωρίζει ότι στην συζήτηση συμμετείχε και άτομο με πτυχίο από τριτοβάθμιο ίδρυμα.. Πολλοί θυμούνται και τους λόγους της Νταλάρα στην βουλή υπέρ της υπεύθυνης δήλωσης (γιατί εκεί πλέον η υπεύθυνη δήλωση μετράει και σαν ψήφος). Εκεί λοιπόν να ψάξεις τις συντεχνίες και τα συμφέροντα και σίγουρα θα βρεις πολλά.
Όλα αυτά έχουν μεγάλο μερίδιο ευθύνης για το που οδηγούνται τα μουσικά σήμερα. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:05:24 »

Αποσυνδεδεμένος Pris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Απάντηση #172 στις: Φεβρουάριος 02, 2013, 11:53:16 πμ »
Όλα αυτά έχουν μεγάλο μερίδιο ευθύνης για το που οδηγούνται τα μουσικά σήμερα.

Συμφωνώ μαζί σου. Έτσι απλά. Χωρίς υποσημειώσεις.

Αλλά πραγματικά απορώ. Κάνει κανείς τον κόπο να διαβάσει αυτά που γράφω; Γιατί πιστεύετε ότι υποστηρίζω κάτι άλλο;

Αποσυνδεδεμένος yellaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Απάντηση #173 στις: Φεβρουάριος 05, 2013, 08:05:23 μμ »
Παιδιά καλησπέρα, πιστεύω επειδη διαβασα τις συζητήσεις σας, πως όλα αυτά είναι άκυρα που λέτε...Πλέον φυσικά  και δεν θα υπάρχο ν Ωδειακοί  στην εκπαίδευση γιατί με το νέο νόμο της αξιολόγησης θα θεωρούνται ανεπαρκείς!!!
όσο για τα μουσικά σχολεία πολύ λυπάμαι για την κατάσταση κρίμα που υπάρχουν τόσοι συνάδελφοι με τόσα προσόντα και δεν μπορούν να δουλέψουν,κρίμα που καλούν πρώτα στα σχολεία με εεαπ και μετά αν υπάρξουν πιστώσεις στα μουσικά....Φυσικά γιατί πλέον δεν υπάρχουν χρήματα και οι διορισμοι τέλος...Τι να πούνε άτομα με 40 μηνες προυπηρεσία και προσόντα που δεν μπορούν πλέον να διοριστούν???Γιατί δεν κάνουμε κάτι σαν κλάδος για να διαμαρτυρηθούμε????Που είναι οι σύλλογοι μας???Πως μπορούμε να οργανωθούμε επιτέλους>???!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Απάντηση #174 στις: Μάρτιος 14, 2013, 02:43:20 μμ »
Συνάδελφοι από την Καβάλα και τις γύρω περιοχές,εδώ και λίγες μέρες τρέχει μια προκήρυξη για το Δημοτικό Ωδείο Καβάλας.

Την πρόσληψη καλλιτεχνικού- διδακτικού προσωπικού στο Δημοτικό Ωδείο Καβάλας 33 καθηγητών μουσικής με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου για την κάλυψη αναγκών της τρέχουσας χρονιάς, αναλυτικότερα:

1.  Σύγχρονου τμήματος 5 άτομα: Αρμόνιο 2, Ηλεκτρική κιθάρα 1, Ηλεκτρικό Μπάσο1, Ακορντεόν 1
2.  Μουσικής Προπαιδείας: 1
3.  Παραδοσιακής Μουσικής: 1
4.  Θεωρητικών: 5
5.  Σχολή νυκτών- κιθάρας: 5
6.  Εγχόρδων 4 άτομα: Βιολί 3 και βιολοντσέλο 1
7.  Βυζαντινής Μουσικής: 1
8.  Κλασσικών κρουστών: 1
9.  Πιάνου: 5
10.Μονωδίας: 2
11.Πνευστών 3 άτομα: Κλαρινέτο 1, Φλάουτο 1, Τρομπέτα 1

Η αίτηση των υποψηφίων υποβάλλεται στη γραμματεία του Ωδείου, εντός δέκα (10) ημερών από της επομένης της δημοσίευσης της περίληψης της προκήρυξης και ειδικότερα από 10/3/2013 έως και 19/3/2013, κατά τις εργάσιμες ημέρες (Δευτέρα-Παρασκευή) και ώρες από 9.00 π.μ. μέχρι 13.00 μ.μ.
Η επιλογή των υποψηφίων θα γίνει από τριμελή επιτροπή, στο κτίριο του Δημοτικού Ωδείου, Βενιζέλου 67, στις 28/3/2013 ημέρα Πέμπτη. Εφόσον η τριμελής επιτροπή κρίνει αναγκαίο, θα γίνει και πρακτική δοκιμασία των υποψηφίων, μετά από τηλεφωνική ειδοποίησή τους την ίδια ημέρα.
Οι ενδιαφερόμενοι μπορεί να παραλάβουν την σχετική προκήρυξη από την Γραμματεία του Δημοτικού Ωδείου Καβάλας κατά τις εργάσιμες ημέρες (Δευτέρα-Παρασκευή) και ώρες από 9.00 π.μ. έως 13.00 μ. μ.


http://www.dok.gr/
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος Aris81

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Απάντηση #175 στις: Απρίλιος 06, 2013, 02:03:46 μμ »
Φέτος χάρη στον Αρβανιτόπουλο και τα πλήρως λειτουργικά του σχολεία γνώρισα το ταμείο ανεργίας.
Και με αφορμή την επίσκεψη που πρέπει να κάνω την Δευτέρα,ήθελα να γράψω κάτι αναφορικα με την πρώτη καταχώρησή μου στα μητρώα.

Όταν η υπάλληλος με ρώτησε για τι δουλειές ενδιαφέρομαι άρχισε να λέει:
-Μουσικολόγος
-Καθηγητής Μουσικής σε Ωδείο
-Καθηγητής Κιθάρας
.....
...
..

Και κάπου προς το τέλος υπήρχε μια επιλογή "Μουσικός του δρόμου".
Στην αρχή το θεώρησα black humour εκ μέρους της αλλά όταν έστρεψε την οθόνη προς το μέρος μου,
 υπήρχε πράγματι και αυτή η επιλογή επαγγελματικής αποκατάστασης. ::)

Τη Δευτέρα λοιπόν,θα ρωτήσω μήπως βρήκαν κανά καλό σταυροδρόμι ή καμιά πλατεία και για μένα.  :P
Άνδρας που κρύβει τα χρόνια του,δεν λογίζεται για άνδρας.
Οι θρασύδειλοι ψεύτες,γερνάνε μόνοι και πεθαίνουν μόνοι.

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ 16.01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 16.01
    • Προφίλ
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Απάντηση #176 στις: Απρίλιος 19, 2013, 05:35:15 μμ »
έχουμε ακούσει πολλά..αλλά αυτό δεν περίμενα ποτέ να το ακούσω! :o :-[
Avanti: Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...
Και~  Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...

Αποσυνδεδεμένος tenoros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Απάντηση #177 στις: Μάιος 02, 2013, 06:08:08 μμ »
ενδιαφέρωμε να ενταχθώ στον πινακα με μηδενική προϋπηρεσία για αναπληρωτής έχω πτυχίο σαξοφώνου από ωδείο  τι πρέπει να προσέξω?? που πρέπει να παο ακριβώς αθηνα η μπορώ και θεσσαλονίκη(για να κάνω τα χαρτιά μου)   πιές είναι η εμπειρίες σας σχετικά με το θέμα (ποσα παίρνεις,πόσες ώρες δουλεύεις,αν πιάνετε ως προϋπηρεσία έστω και η 4 ώρες που δουλεύεις)  μπορώ να κάνω και σε κανονικά σχολεία αίτηση εκτος και από μουσικά και ποτε?? ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 02, 2013, 06:12:48 μμ από tenoros »

Αποσυνδεδεμένος Costas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Μισώ την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Απάντηση #178 στις: Μάιος 08, 2013, 05:47:04 μμ »
Να ρωτήσω κάτι:
Πότε μπορούμε να περιμένουμε τις νέες προκηρύξεις για τα σχολεία;
Από ιούνιο;
Σκέφτομαι μην χάσω καμιά ανακοίνωση επειδή δε με πολυενδιαφέρει και δεν το πολυκοιτάω (δηλαδή αναγκαστικά θα κάνω αίτηση)

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Απάντηση #179 στις: Μάιος 08, 2013, 07:25:00 μμ »
δεν υπάρχει στανταρ ημερομηνία συνήθως προς το τέλος Ιουνίου. Μην ανησυχείς θα ανακοινωθεί και σε εφημερίδες και τηλεόραση και τα εκπαιδευτικά sites σαφώς θα έχουν ανακοίνωση.

To pde θα ανακοινώσει πρώτο -πρώτο οπότε να είσαι στις επάλξεις :D

Αποσυνδεδεμένος Costas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
  • Μισώ την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Απάντηση #180 στις: Ιούλιος 15, 2013, 01:12:01 μμ »
Τϊποτε ακόμη απ'ότι βλέπω ε;

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ 16.01

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 16.01
    • Προφίλ
Απ: Κλήσεις αναπληρωτών Μουσικής 2012-13
« Απάντηση #181 στις: Ιούλιος 15, 2013, 02:07:26 μμ »
τίποτα...ίσως απ'την άλλη εβδομάδα  :)
Avanti: Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...
Και~  Do fa fa fa,
Sol fa sol fa mi do si mi mi mi, do si do si sol si do,
Do fa fa fa (do si) sol fa sol fa mi do mi...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161718
  • Σύνολο θεμάτων: 19233
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 450
Σύνολο: 455

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.