*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 766356 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος -----

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5464
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04-02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1820 στις: Απρίλιος 26, 2013, 10:40:38 μμ »

Είμαι ήδη 8 χρόνια εκτός έδρας και βλέπουμε . . .

Ζήλια, ζήλια, είμαι 9 χρόνια μακριά από το σπίτι μου, χαχα, και κουβάλησα και τη γυναίκα μου.
Όταν ήμουν στον Πύργο συνάδελφοι, είχα συνάδελφο αγγλικών που ενώ ήταν από Αθήνα βρισκόταν εκεί για 12ο χρόνο! Μετάθεση δεν έβλεπε κάθε χρόνο και είχε απογοητευτεί! Και αυτό που τον εξόργιζε ήταν ότι έπαιρναν αναπληρωτές αγγλικών για να καλύψουν κενά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:36:54 »

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1821 στις: Απρίλιος 26, 2013, 11:07:13 μμ »
Παράθεση
εξ ου και προτείνω να τηλεφωνήσετε όλοι με οργανική στους διευθυντές σας να ενημερώσετε σχετικά και
όλοι που είστε στη διάθεση στις διευθύνσεις σας πάλι για σχετική ενημέρωση!!!

Bitch, μας άναψες φωτιές (και πολύ καλά έκανες, βέβαια!). Το θέμα δεν με αφορά άμεσα, αλλά όσοι την πατήσουν και χάσουν έτσι την εξαετή προϋπηρεσία, τι μπορούν να κάνουν μετά; Να κλαίνε; Σαφώς και θα μπορεί να γίνει διόρθωση μετά, έτσι δεν είναι; 

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1822 στις: Απρίλιος 27, 2013, 01:03:51 πμ »
Αν κάποιος αλλάξει οργανική σύμφωνα με το νέο Π.Δ. για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις, με ή χωρίς αίτηση του, τι γίνεται;Πρέπει να την υπηρετήσει για να έχει ξανά δικαίωμα μετάθεσης;
seriously?? ??? Αυτή είναι η αγωνία σου;;; Μήπως καλύτερα να αγωνιάς και συ για το αν θα δηλωθεί σωστά η ημερομηνία "ωρίμανσης" (αααχχχ σαν τα καλά κρασιά ωριμάζουμε οι εκπαιδευτικοί) για το καινούριο σου αυξημένο ωράριο; Πιο δημοφιλές το βλέπω αυτό.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3370
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1823 στις: Απρίλιος 27, 2013, 09:08:15 πμ »
Επιτρέψτε μου να πω ότι είναι παράνομο να ζητά το Υπουργείο εκ των προτέρων, πριν ψηφιστεί το άρθρο, τον επαναπροσδιορισμό  των κενών. Θα έπρεπε την Δευτέρα να σταλεί η εγκύκλιος. Αυτό γιατί δεν το παρατηρεί κανείς;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:36:54 »

Αποσυνδεδεμένος DONCORLEONE1

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1824 στις: Απρίλιος 27, 2013, 09:09:25 πμ »
Αν κάποιος αλλάξει οργανική σύμφωνα με το νέο Π.Δ. για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις, με ή χωρίς αίτηση του, τι γίνεται;Πρέπει να την υπηρετήσει για να έχει ξανά δικαίωμα μετάθεσης;
seriously?? ??? Αυτή είναι η αγωνία σου;;; Μήπως καλύτερα να αγωνιάς και συ για το αν θα δηλωθεί σωστά η ημερομηνία "ωρίμανσης" (αααχχχ σαν τα καλά κρασιά ωριμάζουμε οι εκπαιδευτικοί) για το καινούριο σου αυξημένο ωράριο; Πιο δημοφιλές το βλέπω αυτό.
Δεν αγωνιώ μιας και η οργανική μου βρίσκεται 600 χλμ. μακριά από τον τόπο μου.Δεν έχω να χάσω τίποτα λοιπόν.Ούτε για την ωρίμανση,νέο φρούτο είμαι ακόμα.Απαντήσεις σε απορίες μου ζητώ, χωρίς να ακούω ειρωνείες από συναδέλφους.

Συνδεδεμένος pap_eri

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 237
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1825 στις: Απρίλιος 27, 2013, 09:46:45 πμ »
Εγώ δεν καταλαβαίνω πώς θα γίνονται υποχρεωτικές μετάθεσεις μη λαμβάνοντας υπόψη τις αποσπάσεις ή ακόμα και τις μακροχρονιες άδειες... τι εννοώ...στην περιοχή μου οργανικά περισσεύουν αρκετοί φιλόλογοι αλλά κάθε χρόνο το Σεπτέμβρη υπάρχουν πολλά κενά για αναπληρωτές (φέτος πήρε 10)! Δηλαδή ναι μεν οργανικά είναι υπεράριθμοι αλλά λειτουργικά όχι απλά δεν περισσεύουν αλλά δεν φτάνουν κιόλας! 15/6 οι αποσπάσεις δεν έχουν γίνει και σε μεγάλο ποσοστό ούτε οι άδειες έχουν δηλωθεί (πχ ανατροφής)...κοινώς τα λειτουργικά κενά είναι άγνωστα!!!
Μακάρι τα μεγάλα κεφάλια στο Υπουργείο μας να είχαν πάει κάποια στιγμή σε σχολείο και να συνειδητοποιούσαν πως τα κενά στην εκπαίδευση δεν είναι ψυχροί αριθμοί!!! άλλωστε γι αυτό υπάρουν άτομα στη διάθεση τόσα χρόνια! Αν είσαι σε μια υπηρεσία του δημοσίου αν αποσπασθείς ή πάρεις άδεια ανατροφής οι υπόλοιποι απλά θα δουλέψουν λίγο παραπάνω για να σε καλύψουν. Αν όμως είσαι εκπαιδευτικός χρειάζεται αντικατάσταση σου!!!

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1826 στις: Απρίλιος 27, 2013, 10:04:39 πμ »
Αν κάποιος αλλάξει οργανική σύμφωνα με το νέο Π.Δ. για τις υποχρεωτικές μεταθέσεις, με ή χωρίς αίτηση του, τι γίνεται;Πρέπει να την υπηρετήσει για να έχει ξανά δικαίωμα μετάθεσης;

Θα πρεπει να διαβασουμε επακριβως τα οριζομενα οταν οριστικοποιηθει το τελικο κειμενο του ΠΔ. Παντως, αν εφαρμοστει το μοντελο της αρσης οργανικης υπεραριθμιας που ισχυει για τις μεταθεσεις των υπεραριθμων εντος μεταθετικης περιοχης στις υποχρεωτικες μεταθεσεις σε επιπεδο περιφερειας και επικρατειας, τοτε οχι. 
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1827 στις: Απρίλιος 27, 2013, 10:13:53 πμ »
Παράθεση
εξ ου και προτείνω να τηλεφωνήσετε όλοι με οργανική στους διευθυντές σας να ενημερώσετε σχετικά και
όλοι που είστε στη διάθεση στις διευθύνσεις σας πάλι για σχετική ενημέρωση!!!

Bitch, μας άναψες φωτιές (και πολύ καλά έκανες, βέβαια!). Το θέμα δεν με αφορά άμεσα, αλλά όσοι την πατήσουν και χάσουν έτσι την εξαετή προϋπηρεσία, τι μπορούν να κάνουν μετά; Να κλαίνε; Σαφώς και θα μπορεί να γίνει διόρθωση μετά, έτσι δεν είναι; 

το θέμα ειναι πιο σοβαρό από όσο ίσως νομίζετε.... Πέρα από τις όποιες τυχόν πειθαρχικές ευθύνες των διευθυντών που δεν δήλωσαν σωστά τα στοιχεία ( που στην τελική ας πρόσεχαν) αν κάποια ωράρια δηλωθούν λάθος ( με έφεση να δηλώνονται παραπάνω σε κάποιους ενώ θα έπρεπε να μειωθεί) τότε το υπουργείο θα βλέπει πως οι ώρες που προκύπτουν βάσει του μαθητικού δυναμικού καλύπτονται και επομένως μπορεί να "βγάζει" υπεράριθμο κοσμο που στην πραγματικότητα δεν ειναι ή μπορεί να μην πιστώνει λογαριασμούς για πρόσληψη των - όποιων λίγων - αναπληρωτών.
Επομένως ειναι κρίσιμο το ωράριο να δηλωθεί σωστά στη φάση αυτή. Γιατί αν μετά ξεικινήσουμε - μεσούσης και της έναρξης του σχολικού έτους - τα "σόρρυ λάθος" και άντε στην ανακοινοποίηση της ανακοινοποίησης άκρη δε θα βρούμε....
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

ICT

  • Επισκέπτης
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1828 στις: Απρίλιος 27, 2013, 10:44:42 πμ »
Διάβασα λίγο καλύτερο το μελλοντικό Π.Δ. σήμερα και βλέπω τα εξής, διορθώστε με γιατί είμαι και ξενύχτης αν κάνω κάπου λάθος.

1) αναφέρεται πρωτίστως σε οργανικές τοποθετήσεις και όχι σε μεταθέσεις
2) ουσιαστικά οι τωρινοί υπεράριθμοι προηγούνται στο να συμπληρώσουν ωράριο σε όμορα σχολεία (οποιασδήποτε βαθμίδας).
3) από κει και πέρα οι οργανικές θα ανακοινώνονται σε περιφερειακό επίπεδο (ακόμα βέβαια οι τοποθετήσεις αφορούν περιοχές μετάθεσης - ισχύοντα ΠΥΣΔΕ δηλαδή) όπου όλοι οι εκπαιδευτικοί της περιφέρειας εφόσον συναινέσουν εξετάζονται βάσει των μοριων τους και μόνο; (ούτε εντοπιότητες ούτε συνυπηρετήσεις - παρά μόνο σε επίπεδο ισοβαθμίας)
4) Τα μορια θα ανακοινώνονται μέχρι 15/6; (θα ενσωματώνουν τις αλλαγές που έχουν γίνει μέχρι τότε;)
5) Πάμε τώρα στα δύσκολα αν δεν τα καταφέρεις μέσα στις 3 επιλογές ή δεν δηλώσεις κανένα σχολείο είσαι αρχικά στην Διαθεση του ΑΠΥΣΔΕ (περιφέρειας) και σε πάει σε όποιο σχολείο περισσέψει σε επίπεδο περιφέρειας, σωστά;
6) Ακόμα χειρότερα αν δεν υπάρχει σε επίπεδο περιφέρειας πας Πανελληνίως. Αρχικά θα δηλώσουν οργανικές και μετά για όλη την χρονιά θα είσαι στην διάθεση του ΚΥΣΔΕ; Δηλαδή μπορεί να σε πάει σε λειτουργικο κενό σε όλη την Ελλάδα;
7) Και κάτι τελευταίο που δεν το λέει αλλά μάλλον το υπονοεί....οι αποσπάσεις κομμένες;;; Γιατί αν μέχρι τις 15/6 είναι τα κενά σε επίπεδο περιφέρειας τότε μέχρι να φτάσουμε σε επίπεδο Ελλάδας έχουμε πιάσει λογικά Ιούλη. Εκτός αν οι αποσπάσεις γίνονται Σεπτέμβρη - Οκτώβρη.
8 ) Τα οργανικά κενά θα βγαίνουν πλέον σε επίπεδο όμορων σχολείων;

ΥΓ1. Οσο για εσένα συνάδελφε που ρώτησες για υπηρέτηση της νέας οργανικής για να πάρεις μετάθεση η άποψη μου είναι πως ναι γιατί δεν προκειται να πάρεις απόσπαση. Γι αυτό σου λέει υποχρεωτικες μετάθέσεις (στην πραγματικότητα υποχρεωτικές οργανικές εννοεί).

ΥΓ2. Να ρωτήσω εγώ κάτι έστω ότι πάω σε ένα νησί του Αιγαίου για τη νέα οργανική και την επόμενη χρονιά δεν έχω το 75% και περισσεύω μπορεί να βρεθώ στο Ιόνιο, την επόμενη χρονιά πάλι τούμπαλιν και η ζωή είναι ωραία;;; Η ερώτηση είναι ρητορική δεν περιμένω απάντηση σε αυτήν αφού την γνωρίζω ήδη...



Το μόνο ίσως θετικό είναι αν από ότι κατάλαβα δίνονται οργανικές σε ομάδες σχολείων πλέον. Το αρνητικό είναι ότι δηλώνεις ΜΟΝΟ 3 σχολεία και μετά πας σε επίπεδο περιφέρειας (πλάκα κάνουμε και που ξέρω εγώ τις επιλογές του καθενός που προηγείται;;; επίσης έστω ότι τα όμορα σχολεία είναι της άλλης βαθμίδας εκπαίδευσης τι γίνεται παίρνεις πακέτο μετάθεση-μετάταξη και αν δεν πάρεις μετάταξη και πάρεις μόνο μετάθεση τι διδακτικό ωράριο ακολουθείς;;; (π.χ. αν είσαι βθμια και έχεις 21 ώρες (νέο) θα κάνεις τις  21 ώρες, τις 23 του νεοδιόριστου ή τις 24;;; της πρωτοβάθμιας)

Και κάτι τελευταίο η διαθεσιμότητα σε επίπεδο ΚΥΣΔΕ δεν σημαίνει ότι κάποιος δεν έχει ώρες σε όλη την Ελλάδα; Δεν σημαίνει ότι μέχρ να βρεθεί κάποιο λειτουργικό κενό θα μπορούσε να κάθεται σπίτι σου σε κάθεστώς διαθεσιμότητας και άμα περάσει η επόμενη χρονιά χωρίς οργανική να πάει σπιτάκι του μόνιμα ανευ εργασίας;;;




« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 27, 2013, 11:21:58 πμ από ICT »

Αποσυνδεδεμένος climax

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1829 στις: Απρίλιος 27, 2013, 11:22:38 πμ »
Ακόμη και ο τελευταίος τοποθετηθείς να είναι κανείς στη σχολική του μονάδα, αν δεν γίνουν οι καταργήσεις και συγχωνεύσεις σχολικών μονάδων δεν μπορεί να πει με βεβαιότητα ότι κρίνεται υπεράριθμος επειδή δεν συμπληρώνει το 75% του ωραρίου του. Ο δρόμος είναι μακρύς ακόμη.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 27, 2013, 07:08:36 μμ από risi »

Αποσυνδεδεμένος climax

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 96
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1830 στις: Απρίλιος 27, 2013, 11:30:11 πμ »
Επιπλέον θα πρέπει να περιμένουμε και τις εγγραφές. Η μείωση του μαθητικού δυναμικού και κατ' επέκταση του αριθμού των τμημάτων τουλάχιστον στην περιφέρεια είναι δεδομένη.

Αποσυνδεδεμένος Damien

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2083
  • Φύλο: Άντρας
  • Sors rota tu volubilis
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1831 στις: Απρίλιος 27, 2013, 11:37:17 πμ »
Και κάτι τελευταίο η διαθεσιμότητα σε επίπεδο ΚΥΣΔΕ δεν σημαίνει ότι κάποιος δεν έχει ώρες σε όλη την Ελλάδα; Δεν σημαίνει ότι μέχρ να βρεθεί κάποιο λειτουργικό κενό θα μπορούσε να κάθεται σπίτι σου σε κάθεστώς διαθεσιμότητας και άμα περάσει η επόμενη χρονιά χωρίς οργανική να πάει σπιτάκι του μόνιμα ανευ εργασίας;;;

Kαλα καταλαβες. Αν το ΠΔ εφαρμοστει μεχρι κεραιας, τοτε το υπουργειο αποκτα ενα πανισχυρο εργαλειο για να καταλυσει πληρως το υφισταμενο εργασιακο καθεστως των εκπαιδευτικων, χρησιμοποιωντας τους μονιμους ειτε στη θεση των τωρινων αναπληρωτων, μετακινωντας τους ανα την επικρατεια αναλογως με τις λειτουργικες αναγκες των σχολειων, ειτε θέτοντάς τους σε καθεστως διαθεσιμοτητας και εν δυναμει απολυσης ελλειψει οργανικων θεσεων. Στην πραγματικοτητα, ο πινακας πανελλαδικης εμβελειας υποχρεωτικων μεταθεσεων συγκροτει ενα νεο ειδος εκπαιδευτικων, των μονιμων αναπληρωτων, (ισως και μονιμων ωρομισθιων), και των εν δυναμει απολυομενων.   
Μα μετά το θέρο είναι η απελπισία. Ο θερμόχνοτος Λίβας κατακαίει το κάθε βλαστερό, κι οι κάργες καταπίνουν τα στεγνά βατράχια που απόμειναν στα βουρκωμένα χαντάκια.

La Resa Dei Conti
http://www.youtube.com/watch?v=7tiTzQoEWDw

Πείτε τους ότι (δεν) έφυγα: http://www.pde.gr/index.php?topic=27576.1148

Αποσυνδεδεμένος ferari

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 182
  • __! ! ! Ferari ! ! !__
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1832 στις: Απρίλιος 27, 2013, 11:39:53 πμ »
το θέμα ειναι πιο σοβαρό από όσο ίσως νομίζετε.... Πέρα από τις όποιες τυχόν πειθαρχικές ευθύνες των διευθυντών που δεν δήλωσαν σωστά τα στοιχεία ( που στην τελική ας πρόσεχαν)
Να δω πειθαρχικές πράξεις διευθυντών και τι στον κόσμο.
Κάποιον εκπαιδευτικό θα τρέξουν πάλι. Αυτόν γράφει το πρακτικό στις αναθέσεις.

αν κάποια ωράρια δηλωθούν λάθος ( με έφεση να δηλώνονται παραπάνω σε κάποιους ενώ θα έπρεπε να μειωθεί) τότε το υπουργείο θα βλέπει πως οι ώρες που προκύπτουν βάσει του μαθητικού δυναμικού καλύπτονται και επομένως μπορεί να "βγάζει" υπεράριθμο κοσμο που στην πραγματικότητα δεν ειναι ή μπορεί να μην πιστώνει λογαριασμούς για πρόσληψη των - όποιων λίγων - αναπληρωτών.
Υπάρχει λάθος γιατί όπως αποδεικνύεται στο άλλο "θέμα" http://www.pde.gr/index.php?topic=28594.msg663042;topicseen#new ο συνάδελφος είναι στην διάθεση του ΠΥΣΔΕ αλλά στο syrvey τον δηλώνουν πως είναι στο σχολείο μας οργανικά.
Τοποθετημένοι στο σχολείο δηλαδή και εγώ και αυτός οργανικά... Αυτός είναι παλαιότερος τοποθετημένος οργανικά. Άρα βγαίνω εκτός εγώ.
και οι ώρες ίσα που θα καλύπτει ο ένα μας ωράριο. Το ωράριο που αναφέρω το αναφέρω φυσικά μετά από συγχωνεύσεις τμημάτων... δεν παίζει "ακόμη" να το κλείσει τελείως..  όχι ότι ξέρω και τι μου ξημερώνει. 180 μαθητές έχει.
 

Επομένως ειναι κρίσιμο το ωράριο να δηλωθεί σωστά στη φάση αυτή. Γιατί αν μετά ξεικινήσουμε - μεσούσης και της έναρξης του σχολικού έτους - τα "σόρρυ λάθος" και άντε στην ανακοινοποίηση της ανακοινοποίησης άκρη δε θα βρούμε....
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου.
Χθες είδα το email του σχολείου που ναι ήρθε το έγγραφο https://plan.sch.gr Ο διευθυντής δεν ανέφερε τίποτα και δεν έκανε τίποτα.
Μετά είδα στo http://survey.sch.gr/? πως είναι  δηλωμένοι δυο εκπαιδευτικοί οργανικά.... εγώ και ο συνάδελφος....

Και μετά "Μόνος εκπαιδευτικός ψάχνει" αργά το βράδυ και βρήκα τα έγγραφα στα οποία ο άνθρωπος κάνει αιτήσεις για απόσπαση και είναι τοποθετημένος σε εμάς λειτουργικά.!!!!


Το θέμα είναι πως εγώ χθες βράδυ τα κοίταξα όλα αυτά.
Κάνω κάτι;
Ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1833 στις: Απρίλιος 27, 2013, 11:48:48 πμ »
και υποτίθεται ότι κάθε 1η και 15η επιβεβαιώνονται τα δεδομένα του survey. Αν έχεις το έγγραφο που αποδεικνύει ότι ο άλλος ειναι στη διάθεση ΠΥΣΔΕ και έχεις και πρόσβαση στο survey του αλλάζεις το "οργανική " σε "διάθεση ΠΥΣΔΕ".

Από εκεί και πέρα, αν το κάνεις αλλαγή στο survey θα αλλάξει την επόμενη μέρα  και στο plan.sch.gr οπότε πλέον δε θα τον "βλέπει" το σχολείο αλλά  Διεύθυνση.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 27, 2013, 11:54:03 πμ από bitch »
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 353
Σύνολο: 363

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.