*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2013  (Αναγνώστηκε 770006 φορές)

0 μέλη και 13 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1288 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 10:19:13 μμ »
Ξαναρωτώ, λοιπον, εφόσον 18/2 πρεπει να ανεβασουν τα μορια, πότε θα προλάβουν; Συμβαινει και σε αλλες διευθυνσεις να μην εχουν στειλει τις αιτησεις πίσω για ελεγχο;
Εμένα δε μου την έχουν στείλει ακόμη και πραγματικά απορώ τι στην ευχή κάνουν καθώς ανήκω σε οργανικά σε νομό όπου το 80% (και λίγο λέω) των υπηρετούντων είναι ντόπιοι και φέτος λόγω της ενοποίησης περιοχών σε μία πιστεύω πως πραγματικά ελάχιστοι επι του γενικού συνόλου θα ζητήσουν μετάθεση. Πραγματικά απορώ τι κάνουν!!!
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:41:08 »

Αποσυνδεδεμένος myrto70

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1289 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 10:53:53 μμ »
Καλησπέρα.
Εγώ έχω λάβει το mail με την αίτηση μετάθεσής μου. Έστειλα τις παρατηρήσεις μου και μου ήρθε αμέσως η απάντηση με τη διορθωμένη αίτηση. Επιβεβαίωσα ηλεκτρονικά τη λήψη, αλλά δεν έχω εκτυπώσει την αίτηση και να την υπογράψω. Βλέπω, όμως, ότι σε άλλες διευθύνσεις ζητούν να τους σταλεί υπογεγραμμένη η αίτηση, ενώ η δική μας διεύθυνση δεν μας ενημέρωσε σχετικά.
Επίσης, ενώ έιμαι γραμμένη στο Athena.net από τότε ακόμα που ήμουν αναπληρώτρια, τώρα, ενώ έχουν περαστεί τα νέα στοιχεία με το ΦΕΚ διορισμού και κάποια προϋπηρεσία (που δε συμβαδίζει με την αναγνωρισμένη), δεν εμφανίζεται ούτε μισθοδοσία ούτε η αίτησή μου στον e-φάκελο.
Πρέπει να ανησυχώ;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1290 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 11:20:40 μμ »
ας τα πάρουμε με τη σειρά:
εφόσον κατά την ίδια περίοδο υποβάλλονται οι αιτήσεις για μετάθεση αλλά και για ορισιτκή και βελτιώση, δεν βλέπω το λόγο γιατί να μην ανακοινώσουμε τα μόρια των οριστικών και βελτιώσεων επίσης τώρα. Εξάλλου θα υπάρχει έτσι και περισσότερος χρόνος για επανέλεγχο.  Εξάλλου το σύστημα θα κλείσει ( επισήμως στις 23/2 ). Υπάρχουν κάποιοι που λένε πως συνήθως δίνεται παράταση αλλά δεν μπορείς ως διευθυνση να το ρισκάρεις βάσει του τι γίνεται συνήθως. αν φέτος δε δοθεί τι θα γίνει; Θα την πληρώσουν οι εκπ/κοί που υπέβαλλαν εμπρόθεσμα την αίτησή τους; 

τι στο καλό κάνουμε στις δδε ; Πάντως δεν καθόμαστε!! Αυτός που είχε την φαεινή ιδέα να μας βάζει να ζητάμε ένα σωρό έγγραφο αυτεπάγγελτα πρέπει να ήταν πολύ άσχετος ή πολύ αισιόδοξος όσον αφορά την ταχύτητα απόκρισης των Δήμων. Εμείς έχουμε περίπου πενήντα αιτήσεις σε εκκρεμότητα για΄τι περιμένουμε ακόμα τους Δήμους να μας στείλουν οικογενειακής κατάστασης και εντοπιότητας.
Υπάρχουν ακόμα, ορισμένοι , που δεν ξέρουν σε ποιον δημο ανήκουν! Μας βάζουν να ψάχνουμε στις Σέρρες και τελικά ανήκουν στο...Καρπενήσι!!!
Υπάρχει ένας που μας έδωσε λάθος τα προσωπικά του στοιχεία : ως προς το υπουργείο λέει φαίνομαι Ταδόπουλος Μάρκος αλλά στην ταυτότητα γράφομαι Ταδόπουλος Μαρκ-Άντονυ!! ( ω ναι, έχουμε ΚΑΙ τέτοια).
Επισης, υπάρχουν ορισμένοι που ενώ απο πριν τις γιορτές είχαν ενημερωθεί τι έγγραφα θα χρειαστούν ακόμα να τα προσκομίσουν: βεβαιώσεις συνυπηρέτησης απο τον ασφαλιστικό φορέα του συζύγου πχ. Δεν φταίμε εμείς στην διεύθυνση αν το ΤΕΒΕ δε βγάζει τις βεβαιώσεις πριν περάσει ο μήνας!!
Αααα και ξέχασα, έχουμε και αυτούς ( λίγοι ευτυχώς) που υποβάλλουν αίτηση βελτίωσης μονο και μόνο για να δουν τα μόριά τους!! Ρε φίλε, άσε μας να βγάλουμε τα μορια όσων πραγματικά ενδιαφέρονται και μη μας ζαλίζεις να βγάζουμε υπηρετήσεις με πολλαπλές αποσπάσεις επί αποσπάσεων απο το 1985 ως σήμερα!!

Στο Αθηνά οι αιτήσεις εμφανίζονται προοδευτικά. Αν την έχει κάποιος σε μέιλ είναι εξίσου έγκυρο με το Αθηνά.
με τη μισθοδοσία το ζήτημα ειναι γενικότερο - δεν μπορώ να επεκταθώ παραπάνω.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1291 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 11:33:14 μμ »
Μην παίρνεις προσωπικά το " πραγματικά απορώ τι κάνουν" αγαπητή bitch! Το είπα για συγκεκριμένη περίπτωση και μόνο για αυτή. Καταλαβαίνω να μην έχουν σταλεί πίσω οι αιτήσεις στις οποίες τα πιστοποιητικά αναζητούνται αυτεπάγγελτα. Όταν δε συντρέχει τέτοιος λόγος όμως και το σύστημα κλείνει 16/2 τότε δε θα έπρεπε να έχει σταλεί πίσω; Πόσο μάλλον όταν σε μια διεύθυνση το ποσοστό των αιτούντων μετάθεση είναι αρκετά μικρό... Αν - ω μη γένοιτο - συμβεί κάποιο λάθος, τι θα γίνει δηλαδή;
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:41:08 »

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1292 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 11:45:12 μμ »
βρε δεν το παίρνω προσωπικά!! Έχω να σου πω εγώ ιστορίες με τίτλο " ξύνομαι μέχρι να ματώσω" ....  αλλά γενικά αυτές τις μέρες έχει πέσει αρκετή δουλειά.

Πώς ακριβώς σας τις στέλνουν δηλαδή; ταχυδρομικά; με μέιλ; μήπως έχει μπλοκάρει το μέιλ; μήπως τις στείλουν αργότερα; ( τώρα γιατί, δεν μπορώ να εξηγήσω).

Αν συμβεί κάποιο λάθος μην ανησυχείς, μπορεί να διορθωθει πάντως. Επικοινωνούμε με υπουργείο, μας ανοίγουν το σύστημα για κάποια λεπτά και διορθώνουμε αυτό που πρέπει.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος gio66

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1293 στις: Φεβρουάριος 12, 2013, 11:52:30 μμ »


Αν συμβεί κάποιο λάθος μην ανησυχείς, μπορεί να διορθωθει πάντως. Επικοινωνούμε με υπουργείο, μας ανοίγουν το σύστημα για κάποια λεπτά και διορθώνουμε αυτό που πρέπει.

Αχ πες το να ηρεμήσουμε!!! :)  Οκ, ας τη στείλουν όποτε θέλουν τότε... :P
Έχει ο Θεός.

Αποσυνδεδεμένος geochem

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1020
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1294 στις: Φεβρουάριος 13, 2013, 10:28:57 πμ »
Αν υπάρξει μεταβολή οικογενειακής κατάστασης , δεν θα αλλάξουν τα μόρια για τις τοποθετήσεις (βελτιώσεις, οριστικές τοποθετήσεις) που θα γίνουν κατά τον Ιούνιο;

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1295 στις: Φεβρουάριος 13, 2013, 06:55:53 μμ »
όχι, τον Ιούνιο ισχύουν όσα μόρια είχες ως 31.01.2013.
Τις όποιες αλλαγές ( σε τοποθετήσεις, οικογένεια, συνυπηρέτηση, εντοπιότητα ) θα τις πιστωθείς στην επόμενη αίτηση οριστικής/βελτίωσης , δλδ αυτή του Νοεμβρίου (καλώς εχόντων) 2013!!
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος pa.liatsos

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 792
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • https://www.google.gr/search?q=%CF%80%CE%B1%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CF%84%CF%83%CE%BF%CE%B9+%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%B1&client=firefox-b&biw=1024&bih=639&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjyh8n4zpvQAhVLWRQKHQnoDgsQ_AUICCg
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1296 στις: Φεβρουάριος 13, 2013, 08:10:52 μμ »
βρε δεν το παίρνω προσωπικά!! Έχω να σου πω εγώ ιστορίες με τίτλο " ξύνομαι μέχρι να ματώσω" ....  αλλά γενικά αυτές τις μέρες έχει πέσει αρκετή δουλειά.

Πώς ακριβώς σας τις στέλνουν δηλαδή; ταχυδρομικά; με μέιλ; μήπως έχει μπλοκάρει το μέιλ; μήπως τις στείλουν αργότερα; ( τώρα γιατί, δεν μπορώ να εξηγήσω).

Αν συμβεί κάποιο λάθος μην ανησυχείς, μπορεί να διορθωθει πάντως. Επικοινωνούμε με υπουργείο, μας ανοίγουν το σύστημα για κάποια λεπτά και διορθώνουμε αυτό που πρέπει.
βρε δεν το παίρνω προσωπικά!! Έχω να σου πω εγώ ιστορίες με τίτλο " ξύνομαι μέχρι να ματώσω" ....  αλλά γενικά αυτές τις μέρες έχει πέσει αρκετή δουλειά.
το τι ιστοριες μου χουν πει και εχω δει με τα ματια μου, δεν λεγονται. η δημοσια εκπ/ση ειναι γιοματη "ξυστρες".καποια μερα που θαχω κεφια σε αλλο topic θα τα πω σε στυλ quiz...
Δεν υπάρχει τίποτε πιο άνισο από την ίση μεταχείριση των ανίσων.
Αριστοτέλης

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1297 στις: Φεβρουάριος 13, 2013, 08:26:33 μμ »
Φρόντισε σε παρακαλώ να σου ρθει σύντομα το κέφι!!! Έχω κι εγώ να συνεισφέρω στο νήμα αυτό....... για διοικητικούς τε και εκπαιδευτικούς!!!
Ιδού μία πρόγευση: διοικητικός τις, που θεωρει εαυτόν κληρονόμο των ουρανών τουλάχιστον, έχει παιδάκι που κάθε Παρασκευή ρε γμτ αρρωσταινει !!! Αλλεργία στις Παρασκευές, τι να λέμε...... ;) :P :P :P
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος df478

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1298 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 09:21:20 πμ »
Επειδή δεν εχώ καταλάβει κ έχω αρχίσει να ανυσηχώ, τις αιτήσεις πρέπει να τις υπογράψουμε ή να μας τις στείλουν με μαιλ  μέχρι 16/2;;; Επείδη σήμερα έχει 14 κ δεν έχει έρθει τπτ είναι κακό αυτό;
Γιατί μέχρι τώρα εγώ κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου κ λέω ότι όλα είναι καλά, δεν υπάρχουν λάθη κ κάποια στιγμή θα με ειδοποιήσουν.......

Αποσυνδεδεμένος pv

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω το Υπουργείο !! Τον ΠΔΕ !! Τον Προισταμενο
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1299 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 03:01:08 μμ »
Απορώ γιατί αγχώνεστε ....  :) :) :) :)
Θαρρείτε πως θα πάρετε μετάθεση ? ή πως θα οριστικοτοποθετηθουμε ?? ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος bitch

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5148
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΕΝΝΙΑ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΠΕΦΤΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΝΑ ΣΗΚΩΝΕΣΑΙ!!!
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1300 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 03:44:13 μμ »
Επειδή δεν εχώ καταλάβει κ έχω αρχίσει να ανυσηχώ, τις αιτήσεις πρέπει να τις υπογράψουμε ή να μας τις στείλουν με μαιλ  μέχρι 16/2;;; Επείδη σήμερα έχει 14 κ δεν έχει έρθει τπτ είναι κακό αυτό;
Γιατί μέχρι τώρα εγώ κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου κ λέω ότι όλα είναι καλά, δεν υπάρχουν λάθη κ κάποια στιγμή θα με ειδοποιήσουν.......

θα έλεγα να πάρεις αύριο ένα τηλεφωνάκι και να τους ζητήσεις έστω να σου περάσουν την αίτηση με μέιλ.
Αν η Διεύθυνσή σας είναι στο σύστημα ΑΘΗΝΑ, αύριο θα ανέβουν συγκεντρωτικά όλα - όσα δεν έχουν ανέβει και όσα έχουν ήδη ανέβει και θα τα ξανα-ανεβάσουν.

Είναι καλό να υπάρχει έλεγχος. Φέτος, που είμαστε πλέον ενιαία η Διεύθυνση και δεν υπάρχουν γραφεία, έχουν βρεθεί ένα σωρό λάθη, διότι τα παλαιότερα χρόνια τα 3 στα 4 γραφεία μας δεν έστελναν ποτέ στους εκπ/κούς τους τις αιτήσεις μετάθεσης και έτσι κι αυτοί δεν είχαν ιδέα πώς είχαν περαστεί τα μόρια. Έχουν βρεθεί λάθη απο όνομα μητέρας μέχρι σχολεία που δεν είχαν ποτέ πατήσει -  Επομένως καλό είναι να υπάρχει έλεγχος.
Ρε....μην τρώτε συνέχεια !! Θα χρειαστεί να πάμε μετανάστες και δε θα χωράμε στις βάρκες!!!  :)


"έχω 476 μέρες καθυστέρηση...λέτε να μαι έγκυος; "γράφει η άλλη.. όχι μαντάμ!!! Απλά τράβα πάρτο απ΄το σχολείο γιατί σχόλασε!!!

Αποσυνδεδεμένος tzhna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 800
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 06 & TE16
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2013
« Απάντηση #1301 στις: Φεβρουάριος 14, 2013, 06:59:46 μμ »
Κι εμενα δεν μου εχει ερθει τιποτε ως τωρα. ΕΙχα παρει τηλ προχθες και μου ειπαν να περιμενω αλλα η αληθεια ειναι οτι ανησυχω. Με το ζορι το σηκωνουν κ η συνομιλια ειναι του χιλιοστου του δευτερολεπτου κ με πολύ κακη διαθεση. Σιγουρα υπάρχει πολύ δουλεια αλλα...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 616
Σύνολο: 630

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.07 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.