*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum  (Αναγνώστηκε 9643 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Panos25m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Άντρας
  • O- E- O
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 02, 2007, 07:15:51 μμ »
ναι... το χω ξαναπει. για το μπαχαλο αυτο φταιμε εμεις και οι ενωσεις μας. ολοι ειναι απαραιτητοι. και οι ωδειακοι και οι εμπειροτεχνες. ειδικα οι τελευταιοι ειναι που στηριξαν τα μουσικα σχολεια κ την παραδοσιακη μουσικη. αλλα τι να λεμε και να ξαναλεμε.. 
:-X  (κραταω το στομα μου κλειστο τα χειλη μου ματωσανε..)
πηρανε 20 αναπληρωτες ΠΕ16.01.. ουαου.. απιστευτο.. μεγαλη μας τιμη που μας σκεφτηκαν..  :o
do it!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:42:02 »

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 04, 2007, 02:31:38 πμ »
Ουάου.. και μας .. Πήρανε οκτώ αναπληρωτές!! Τι επιτυχία!..  :o  Και μην ξεχνάς, εμας δεν μας διορίζουν στην πρωτοβάθμια.. Ήμαρτον!  ??? Στην ηλικία της μεγάλης δημιουργικότητας και φαντασίας του παιδιού, αυτά δεν κάνουν καλλιτεχνικά!! Παγκόσμια πατέντα από το Ελληνικό κράτος!!  ;D  ;D
Ευριπίδη σταμάτα τις τραγωδίες!! :P  :P  :'(
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος ioanna08

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • εικαστική παιδεία!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #30 στις: Οκτώβριος 04, 2007, 01:26:02 μμ »
Πές τα χρυσόστομε Daniel, λοιπόν θέλω να σε ενημερώσω ότι ο Σύλλογος μας που αρχικά αρνήθηκε την εισαγωγή μας στην Πρωτοβάθμια εκπαίδευση λόγω λέει, υποβιβασμού του πτυχίου μας, τώρα προσπάθεί να μας ξαναμπάσει μέσα...μη ρωτάς γιατί. Επίσης έμαθα ότι νόμος ,για να είμαστε μέσα στην Πρωτοβάθμια, υπάρχει....από το 1984 νομίζω

Miss Elenious

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #31 στις: Οκτώβριος 04, 2007, 03:07:11 μμ »
Πές τα χρυσόστομε Daniel, λοιπόν θέλω να σε ενημερώσω ότι ο Σύλλογος μας που αρχικά αρνήθηκε την εισαγωγή μας στην Πρωτοβάθμια εκπαίδευση λόγω λέει, υποβιβασμού του πτυχίου μας, τώρα προσπάθεί να μας ξαναμπάσει μέσα...μη ρωτάς γιατί. Επίσης έμαθα ότι νόμος ,για να είμαστε μέσα στην Πρωτοβάθμια, υπάρχει....από το 1984 νομίζω

Γιατι υποβιβασμου?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:42:02 »

Αποσυνδεδεμένος ioanna08

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • εικαστική παιδεία!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #32 στις: Οκτώβριος 04, 2007, 03:28:24 μμ »
Γιατί έτσι τους έδειξε το φτωχό τους το μυαλό Miss Elenious, ότι δηλαδή το να δουλέυεις 4 ώρες παραπάνω και να παίρνεις 50€ λιγότερα είναι υποβιβασμός...και δεν είναι κατά τη γνώμη τους υποβιβασμός να δουλεύεις σε άσχετες με το αντικείμενό σου δουλειές και να ξεροσταλιάζεις στο pc μήπως και ανοίξουν οι ουρανοί και σε πάρουν σε κανένα σχολείο...

Miss Elenious

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #33 στις: Οκτώβριος 04, 2007, 08:20:56 μμ »
Καταλαβα....

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #34 στις: Οκτώβριος 09, 2007, 01:08:30 πμ »
ioanna08 δεν ξέρω πόσο παλιά είσαι, αλλά αν είσαι θα ξέρεις πολύ καλά ότι ο σύλλογός μας είναι για τα μπάζα σ' αυτό το θέμα με τα δημοτικά.. Και το πράγμα βρωμάει και όχι λόγω υποβιβασμού του πτυχίου όπως λένε..   >:(
Στην τελική, αν θέλουνε να μην υποβιβάζεται το πτυχίο μας (μιας κι οι σπουδές μας είναι 5ετείς), ας διορίσουν καλλιτεχνικούς στην Α'θμια με συνθήκες Β'θμιας: 21 διδακτικές ώρες και μισθό καθηγητή. Που είναι το πρόβλημα;; ???
Αλλά η ίδια η ένωση καθηγητών καλλ/κων μαθημάτων "θάβει" το θέμα "δημοτικά", γιατι παίζονται συμφέροντα με ιδιωτικά παιδικά εργαστήρια τέχνης, με ιδιωτικά σχολεία, με μαθήματα και σεμινάρια σε δασκάλους κλπ κλπ..  :(  :-\
Και η εγκυκλιος που λες όντως υπάρχει από τότε και αναφέρει αγγλικούς, μουσικούς και καλλιτεχνικούς..Οι δύο πρώτοι  κλάδοι διορίζονται.. Οι καλλιτεχνικοί γιατί ακόμα;;;  ???
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος ioanna08

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • εικαστική παιδεία!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #35 στις: Οκτώβριος 09, 2007, 09:55:30 πμ »
Αγαπητέ Daniel,
Σ' ευχαριστώ για την πληροφορία, μου είναι πολύ χρήσιμη.
Αφενός μεν γιατί σκοπεύω να συστήσω σύλλογο για τη διεκδίκηση αυτής της ευκαρίας που έχουμε χάσει με τα δημοτικά.
Αφ' ετέρου γιατί είμαι πολύ καινούργια στο χώρο, για την ακρίβεια έχω περάσει με τον φετινό ΑΣΕΠ και διορίζομαι του χρόνου, αλλά σκοπεύω να εξακολουθήσω να αντιτίθεμαι σε ηλίθιες συμπεριφορές και συμφέροντα όπως έκανα για πολλά χρόνια στο σύλλογο της σχολής. (αριστοτέλειο)
Είμαι δε της άποψης αγαπητέ Daniel ότι η σχολή όπως και η απόφοιτοί της δεν πάσχουν από βλακεία, από ωχαδελφισμό πάσχουν...και έτσι χωρίς να κάνω το μάγκα θα προσπαθήσω άλλη μια φορά να κάνω ΚΑΤΙ...χωρίς έπαρση και με μόνο κίνητρο το ότι δεν αντέχω να με προσπερνούν ή να με υποβαθμίζουν και να με ταλαιπωρούν τα συμφέροντα και η πεποίθηση κάποιων ότι ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ!!!

Αποσυνδεδεμένος Panos25m

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 415
  • Φύλο: Άντρας
  • O- E- O
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #36 στις: Οκτώβριος 09, 2007, 12:38:41 μμ »
οντως υπαρχουν οργανικες θεσεις καθηγητων μουσικης στα δημοτικα.
χρειαζεται  αγωνας..
do it!

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #37 στις: Οκτώβριος 09, 2007, 12:57:12 μμ »
Αγαπητή μου ioanna08 πάντα στο τέλος τα καταφέρνει αυτός που δεν τα παρατά ποτέ.. Βασικός κανόνας του Βιβλίου της Ζωής..
Το άλλο με τον ωχαδερφισμό που λες είναι η αρρώστια του κλάδου μας και η ιδιαιτερότητα μας (καλώς ή κακώς) ως εικαστικοί ...Ο καθένας στον μικρόκοσμό του.. Τι να πεις.. Αφηρημένοι καλλιτέχνες παιδί μου που ιδιωτεύουν  ;D  ;D  (τυχαία είναι η λέξη idiot νομίζεις;  idiot:αυτός που δεν ασχολείται με τα κοινά, που ιδιωτεύει, και σε παραφθορά, ο ηλίθιος τελικά)  ;) ...

Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #38 στις: Οκτώβριος 09, 2007, 01:13:06 μμ »
Γιατί νομίζεις άνοιξα το θέμα;; Για να δω αν υπάρχει ενδιαφέρον από κόσμο, να ακουστούν απόψεις, να επικοινωνήσουμε και αν μπορούμε να δράσουμε..
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος ioanna08

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • εικαστική παιδεία!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #39 στις: Οκτώβριος 09, 2007, 03:34:16 μμ »
Με ανατρίχιασες...ειλικρινά...όχι γιατί είπες τη μεγάλη σοφία, αλλά γιατί βλέπω επιτέλους στον κλάδο μας λογική...και να σου πώ και κάτι άλλο Daniel...ΠΟΤΕ δεν ήμουν μέλος κάποιας νεολαίας μες το Πανεπιστήμιο, είχαμε φτιάξει μόνοι μας ένα συνδιασμό ο οποίος γιγαντώθηκε και είχε επιτυχίες ασύλληπτες με τα μέχρι τότε δεδομένα...Υπάρχει ελπίδα ρε Daniel...κι όποιος άλλος μας διαβάζει, ας κουνήσουμε λίγο το δαχτυλάκι μας (χωρίς πινέλο και πηλό)...είναι και η μέρα σήμερα που πήγε αδιάβαστος κι ο Τσε, σημαδιακό..χαχαχα!!!

Αποσυνδεδεμένος daniel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 923
  • Φύλο: Άντρας
  • ..θέλω ανοιχτά παράθυρα να με χτυπάει αέρας...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 09, 2007, 09:04:18 μμ »
.. Και γω δεν αισθάνομαι καλά τελευταία.. χαχαχα..  ;D  ;D
Δόξα και τιμή στον γίγαντα Τσε που τον έχουν ξεσκίσει τα λαμόγια (της Pop Art, να μην ξεχνιόμαστε), και τον έχουν κάνει από τραπεζομάντηλο μέχρι ..σερβιέτα!!  :'(
Κοινή λογική στον κλάδο υπάρχει, αλλά 1ον) όχι σε πολλούς, 2ον) στη νέα γενιά (αυτή των ..700 ευρώ που θίγεται άμεσα) κυρίως, και 3ον) οι πρακτικές είναι απολιθωμένες όπως άλλωστε και η Ε.Κ.Κ.Μ...Οι περισσότεροι δεν παρακολουθούν τα πράγματα, τις ανάγκες της κοινωνίας, και έχουν μείνει στα 70's!! Η όλη κατάσταση μυρίζει αποσύνθεση και μούχλα..  :-[  Και για να μη με λες υπερβολικό μπες εδώ:
http://www.art-teachers.com/component/option,com_magazine/Itemid,49/, η σελίδα της ένωσης. Η αισθητική της σελίδας είναι παρωχημένη, το logo τελείως 80΄s, forum δεν υπάρχει (ποιός να μιλήσει άλλωστε και πως;) και το κυριότερο δεν ενημερώνεται. Και ερωτώ: Μήπως έχουμε κερδίσει παραπάνω από αυτά που μας αξίζουν; Δε συζητώ για το εικαστικό επιμελητήριο που πνέει τα λοίσθια...  :(
Γιατί να λένε βίαια τα νερά του ποταμού και όχι τις όχθες που τα περιορίζουν;...

Αποσυνδεδεμένος ioanna08

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • εικαστική παιδεία!
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ08 και ΠΕ16: Η απουσία από τα forum
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 10, 2007, 05:10:41 μμ »
Α, ρε Daniel...!...λοιπόν, μια άσχετη με το forum πληροφορία που σου έχω είναι να πάς Τάκη 4 στου Ψυρρή να δείς την έκθεση ενός καθηγητή μου είναι πάρα πολύ καλή κατά τη γνώμη μου, επίσης είναι από τους λίγους ανθρώπους που βοηθάει τόσο πολύ τους φοιτητές του επαγγελματικά, (αυτό ήταν σχετικό με το forum). Εκεί λοιπόν που ήμουν χθές έγινε συζήτηση για το Σύλλογό μας και αποφασίσαμε να κάνουμε Σύλλογο με αίτημα την εισαγωγή μας στην Πρωτοβάθμια, είμαστε πολλοί, έχουμε ένα πρώτο ραντεβού το Σάββατο και μετά θα σε ενημερώσω εκτενέστερα...έχω βρεί και Δικηγόρο που ασχολείται με τα συκγεκριμένα θέματα...τα χω πάρει Daniel,....το site που μου έστειλες είναι επιεικώς άθλιο, απρόσωπο, χωρίς δομή, κακογραμμένα κείμενα και ηττοπάθεια....το χλευάζω...!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 361
Σύνολο: 366

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.