*

Αποστολέας Θέμα: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012  (Αναγνώστηκε 42978 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #294 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 05:54:07 μμ »
Εδώ οι φετινές συνταξιοδοτήσεις στις τεχνικές ειδικότητες ως τώρα. Ο συνάδελφος Θανάσης Τσιάτσος τις καταγράφει σύμφωνα με την ανακοίνωσή τους στα ΦΕΚ.

ΠΕ 1201 ΠΟΛ. ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ   1
ΠΕ 1202 ΠΟΛ. ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ   2
ΠΕ1204 ΜΗΧ. ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ   2
ΠΕ1205 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧ   2
ΠΕ1206 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΜΗΧ   0
ΠΕ1208 ΧΗΜΙΚΩΝ ΜΗΧ   2
ΠΕ 13 ΝΟΜΙΚΗΣ   8
ΠΕ 1401 ΙΑΤΡΩΝ   2
ΠΕ 1404 ΓΕΩΠΟΝΩΝ   11
ΠΕ 17   2
ΠΕ 1701 ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΑΣΕΤΕΜ   5
ΠΕ1702 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΑΣΕΤΕΜ   5
ΠΕ1703 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΑΣΕΤΕΜ   6
ΠΕ1704 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΑΣΕΤΕΜ   3
ΠΕ 1705 ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ ΤΕΙ   3
ΠΕ1706 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΤΕΙ   12
ΠΕ1707 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΤΕΙ   8
ΠΕ1708 ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΤΕΙ   4
ΠΕ1710 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΤΕΙ   1
ΠΕ1801 ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ   0
ΠΕ1802 ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ   1
ΠΕ1804 ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ   0
ΠΕ1807 ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΩΝ   1
ΠΕ1808 ΟΔΟΝΤΟΤΕΧΝΙΚΗΣ   0
ΠΕ1811 ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ   1
ΠΕ1810 ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ   0
ΠΕ1812 ΦΥΤΙΚΗΣ ΠΑΡΑΓΩ ΓΗΣ   1
ΠΕ1818 ΟΧΗΜΑΤΩΝ   2
ΠΕ1820 ΚΛΩΣΤΟΥΦΑΝΤΟΥΡΓΙΑΣ   0
ΠΕ1823 ΝΑΥΤΙΚΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ   0
ΠΕ1824 ΕΡΓΑΣΙΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ   0
ΠΕ1831 ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ Ε.Ν.   0
ΠΕ 1833 ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝ   0
ΠΕ19 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ   9
ΠΕ 20 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ   3
ΤΕ 0101   2
ΤΕ0102   2
ΤΕ0103   2
ΤΕ0104   0
ΤΕ0105   1
ΤΕ0106 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ   3
ΤΕ01   2
ΤΕ0129   1
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2011, 05:58:09 μμ από Radius »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:16:37 »

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #295 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 06:10:38 μμ »
πολυ μαγειρεμαααααααααααααα ρε παιδια, να μην παρει η Σιβιτ μηχανολογους και ηλεκτρολογους?Αλλα εχετε δικιο , θελει πρωτα να φυγουν οι πρωτοι απο τον πινακα και μετα να παρει τα βισματα της.Σωστα.Αλλα στις αλλες προσληψεις μονο αισθητικοι και κομμωτριες....???????????Δηλ επανδρωσε τις ΕΠΑΣ που δεν δινουν πανελληνιες και τα ΕΠΑΛ τα αφησε ακομα χωρις καθηγητες.Εμ βεβαια τα δικα τους παιδια σε ιδιωτικα πηγαινουν.....τους νοιαζει για τα δικα μας που ειναι στο δημοσιο σχολειο????????????
εδω δεν πηρε η σιβιτανιδειο τι να πουμε.ελεος
Η Σιβιτανίδειος κρατάει τις καλές θέσεις για τα βύσματα, να φύγουν πρώτα οι πολλοί στα ΕΠΑΛ και τις ΕΠΑΣ και μετά θα πάρει και αυτή.

λοιπον δεν βρισκω κατι μεμπτο.....και η σιβιτανιδειος εβγαλε οτι ειδικοτητες εβγαλε και το υπουργειο.......

Το μαγειρεμα θα ηταν να επαιρνε και απο αλλες ειδικοτητες και να μην ειχε παρει το υπουργειο ή το αντίστροφο

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #296 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 06:13:49 μμ »
Μήπως να μπαίναμε στο ιστολόγιο της Διαμαντοπούλου να της γράφαμε τίποτα;; ότι οι τεχνικές ειδικότητες πάντα παραμελημένες τις έχει και γενικά υφιστάμεθα μια απαξίωση από όλους, δεν είναο δυνατόν το μεγάλυτερο μέρος τεχνικών ειδικοτήτων πτυχιούχων πανεπιστημιων- τει να παραμένει στο σκαμνί, να μην έχει γίνει ούτε μια φάση προσλήψεων και ειρωνικά τελείως μα πέρνουν β και γ φάση από άλλες ειδικότητες

http://www.diamantopoulou.gr/beta/

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2011, 06:15:32 μμ από JohnyWalker »

Αποσυνδεδεμένος tinakipe17

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΣ ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #297 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 10:02:21 μμ »
Μηπως , λεω εγω τωρα, μηπως να την χτυπουσαμε στο φιλοτιμο, στο οραμα της, που θελει να κανει το καινουργιο τεχνολογικο λυκειο?Αφου θελει να το κανει να παρει και καθηγητες τεχνικης εκπαιδευσης.Να το γραφαμε αυτο στο ιστολογιο της.
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε,
αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:16:37 »

Αποσυνδεδεμένος JohnyWalker

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 483
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #298 στις: Οκτώβριος 13, 2011, 10:11:01 μμ »
Εντάξει μπορείς να εκθιάσεις το νέο Τεχνολογικό λύκειο και να το θέσεις ότι πως είναι δυνατόν η επαγγελματική εκπαίδευση να είναι πάντα παρατημένη, να οι αναπληρωτές που πολλές φορές έχουν μεταπτυχιακά, διδακτορικά, ΑΣΠΑΙΤΕ και άλλα προσόντα να έρχονται πάντα τελευταίοι και ταλειπωρημένοι στις προσλήψεις κ.τ.λ.

Εγώ θα της έθετα και το ζήτημα της παιδαγωγικής επάρκειας ΤΗΝ ΑΠΡΟΘΥΜΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΝΑ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΝ ΤΟ ΝΟΜΟ ΠΟΥ Η ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΕΒΓΑΛΕ και φυσικά την άδικη και μεταχείριση και ταλαιπωρία που υφίστανται οι απόφοιτοι των μη καθηγητικών σχολών σε σχέση με τους άλλους που απλά έχουν μια επίπλαστη παιδαγωγική επάρκεια με 1 μόνο μάθημα κάποιες φορές επιλογής.

Και φανταστείτε να τα πάρει κα να καθυστερήσει και άλλο τις προσλήψεις ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος stavros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #299 στις: Οκτώβριος 14, 2011, 11:08:16 πμ »
Καλημερα !! Κανενα καλό νέο για σημερα ?? Μηπως λέω τωρα ήρθε η σειρα μας ??

Αποσυνδεδεμένος dolphinn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #300 στις: Οκτώβριος 14, 2011, 11:22:50 πμ »
Καλημερα !! Κανενα καλό νέο για σημερα ?? Μηπως λέω τωρα ήρθε η σειρα μας ??
Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.  :)

Αποσυνδεδεμένος dolphinn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ημιμάθεια είναι χειρότερη από την αμάθεια.
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #301 στις: Οκτώβριος 14, 2011, 11:23:53 πμ »
Αν δεν πεθάνουμε εμείς πρώτα  >:(

Αποσυνδεδεμένος stavros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #302 στις: Οκτώβριος 14, 2011, 11:35:25 πμ »
Μηπως έχει καποιος τη δυνατοτητα να παρει κανενα τηλεφωνο να μαθουμε κατι ?? Εχω ένα αλλα δε μου λενε τιποτα ..

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #303 στις: Οκτώβριος 14, 2011, 11:49:44 πμ »
Μηπως έχει καποιος τη δυνατοτητα να παρει κανενα τηλεφωνο να μαθουμε κατι ?? Εχω ένα αλλα δε μου λενε τιποτα ..
Τις ώρες που παίρνω τηλέφωνο δεν απαντάνε, ή δεν απαντάνε γενικώς. Πάντως μην περιμένετε τίποτα για σήμερα, ούτε μέχρι τετάρτη. Από τέλος της άλλης βδομάδας και μετά. Θα τακτοποιηθούν οι κομμώτριες και οι αισθητικοί και μετά θα ασχοληθούν με τους υπόλοιπους.

Εξάλλου, ακόμα κι εγώ που είμαι μηχανολόγος, τώρα στις δύσκολες περιόδους, πρώτα φτιάχνω μαλλί, νύχια και μακιγιάζ και μετά πιάνω να κάνω συντήρηση τον καυστήρα και αλλαγή λάδια στο αυτοκίνητο. Οι χρήσιμες ειδικότητες προηγούνται!

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #304 στις: Οκτώβριος 14, 2011, 12:22:58 μμ »
Μηπως έχει καποιος τη δυνατοτητα να παρει κανενα τηλεφωνο να μαθουμε κατι ?? Εχω ένα αλλα δε μου λενε τιποτα ..
Τις ώρες που παίρνω τηλέφωνο δεν απαντάνε, ή δεν απαντάνε γενικώς. Πάντως μην περιμένετε τίποτα για σήμερα, ούτε μέχρι τετάρτη. Από τέλος της άλλης βδομάδας και μετά. Θα τακτοποιηθούν οι κομμώτριες και οι αισθητικοί και μετά θα ασχοληθούν με τους υπόλοιπους.

Εξάλλου, ακόμα κι εγώ που είμαι μηχανολόγος, τώρα στις δύσκολες περιόδους, πρώτα φτιάχνω μαλλί, νύχια και μακιγιάζ και μετά πιάνω να κάνω συντήρηση τον καυστήρα και αλλαγή λάδια στο αυτοκίνητο. Οι χρήσιμες ειδικότητες προηγούνται!
Δεν καταλαβαίνω γιατί εμποδίζει η τοποθετηση των κομμωτριών την πρόσληψη των υπόλοιπων ειδικοτήτων. Αυτά κάνετε οι γυναίκες και έχετε καταστρέψει τις ειδικότητες στην τεχνική εκπαιδευση. Από αύριο να φυτέψεις μπάμια και σέσκουλα στο μπαλκόνι. Μάθατε όλες μαλλί και νύχι...  ::)

Αποσυνδεδεμένος rolls

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 112
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #305 στις: Οκτώβριος 14, 2011, 12:51:49 μμ »
Μηπως έχει καποιος τη δυνατοτητα να παρει κανενα τηλεφωνο να μαθουμε κατι ?? Εχω ένα αλλα δε μου λενε τιποτα ..
Τις ώρες που παίρνω τηλέφωνο δεν απαντάνε, ή δεν απαντάνε γενικώς. Πάντως μην περιμένετε τίποτα για σήμερα, ούτε μέχρι τετάρτη. Από τέλος της άλλης βδομάδας και μετά. Θα τακτοποιηθούν οι κομμώτριες και οι αισθητικοί και μετά θα ασχοληθούν με τους υπόλοιπους.

Εξάλλου, ακόμα κι εγώ που είμαι μηχανολόγος, τώρα στις δύσκολες περιόδους, πρώτα φτιάχνω μαλλί, νύχια και μακιγιάζ και μετά πιάνω να κάνω συντήρηση τον καυστήρα και αλλαγή λάδια στο αυτοκίνητο. Οι χρήσιμες ειδικότητες προηγούνται!
Δεν καταλαβαίνω γιατί εμποδίζει η τοποθετηση των κομμωτριών την πρόσληψη των υπόλοιπων ειδικοτήτων. Αυτά κάνετε οι γυναίκες και έχετε καταστρέψει τις ειδικότητες στην τεχνική εκπαιδευση. Από αύριο να φυτέψεις μπάμια και σέσκουλα στο μπαλκόνι. Μάθατε όλες μαλλί και νύχι...  ::)

χαχαχαχα, οι γυναικες ειναι δηλαδη η πηγη του κακου???? Λετε να ειχε και η Διαμαντιπουλου ραντεβου στο κομμωτηριο και να της αλλαξανε τη μερα και γι΄αυτο να μην βγαζει ακομα τις υπολοιπες προσληψεις????

Radius

  • Επισκέπτης
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #306 στις: Οκτώβριος 14, 2011, 01:03:44 μμ »
Πέρα από την πλάκα, είναι γεγονός ότι ζούμε σε μία εποχή που έχει μεγαλύτερη σημασία το προσεγμένο μαλλί και ρούχο παρά η εσωτερική καλλιέργεια. Με όποιες επιπτώσεις έχει αυτό και στην οικονομική διάρθρωση της Ελλάδας. Και δεν θεωρώ ότι είναι υγειές  να έχουν στραφεί όλοι οι έλληνες στον τομέα παροχής υπηρεσιών και κανείς στην παραγωγή.
Π.χ. για τον τομέα μου, μία χώρα καθαρά αγροτική με ρεκόρ εξαγωγών γεωργικών προϊόντων μέχρι τα τέλη της δεκαετίας του ’80, έφτασε νε εισάγει τα πάντα, και αυτό πληρώνουμε τώρα.
Ίσως αυτή η κρίση να είναι και μία ευκαρία για να επαναπροσδιορίσουμε κάποια πράγματα που τα είχαμε πάρει στραβά για χρόνια.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2011, 01:11:02 μμ από Radius »

Αποσυνδεδεμένος froski

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 82 (πρώην 17.02) Μηχανολόγος
    • Προφίλ
Απ: Απ: Α' φάση αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2011-2012
« Απάντηση #307 στις: Οκτώβριος 14, 2011, 01:06:28 μμ »
Μηπως έχει καποιος τη δυνατοτητα να παρει κανενα τηλεφωνο να μαθουμε κατι ?? Εχω ένα αλλα δε μου λενε τιποτα ..
Τις ώρες που παίρνω τηλέφωνο δεν απαντάνε, ή δεν απαντάνε γενικώς. Πάντως μην περιμένετε τίποτα για σήμερα, ούτε μέχρι τετάρτη. Από τέλος της άλλης βδομάδας και μετά. Θα τακτοποιηθούν οι κομμώτριες και οι αισθητικοί και μετά θα ασχοληθούν με τους υπόλοιπους.

Εξάλλου, ακόμα κι εγώ που είμαι μηχανολόγος, τώρα στις δύσκολες περιόδους, πρώτα φτιάχνω μαλλί, νύχια και μακιγιάζ και μετά πιάνω να κάνω συντήρηση τον καυστήρα και αλλαγή λάδια στο αυτοκίνητο. Οι χρήσιμες ειδικότητες προηγούνται!
Δεν καταλαβαίνω γιατί εμποδίζει η τοποθετηση των κομμωτριών την πρόσληψη των υπόλοιπων ειδικοτήτων. Αυτά κάνετε οι γυναίκες και έχετε καταστρέψει τις ειδικότητες στην τεχνική εκπαιδευση. Από αύριο να φυτέψεις μπάμια και σέσκουλα στο μπαλκόνι. Μάθατε όλες μαλλί και νύχι...  ::)

χαχαχαχα, οι γυναικες ειναι δηλαδη η πηγη του κακου???? Λετε να ειχε και η Διαμαντιπουλου ραντεβου στο κομμωτηριο και να της αλλαξανε τη μερα και γι΄αυτο να μην βγαζει ακομα τις υπολοιπες προσληψεις????
Αφιερωμένο στην Άννα και στις συμπαθέστατες κατά τα άλλα κομμωτριούλες: Μάρθα Φριντζήλα - Το κομμωτριάκι (Στίχοι- Μουσική: Θανάσης Παπακωνσταντίνου)
http://www.youtube.com/watch?v=ElaT5i6584w&feature=related

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 396
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 456
Σύνολο: 456

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 32 ερωτήματα.