*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012  (Αναγνώστηκε 58071 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #756 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 04:09:59 μμ »
Μεταπτυχιακό στις επιστήμες της αγωγής στον Ασεπ δίνει 2,5 μόρια.
Μεταπτυχιακό στο γνωστικό αντικείμενο δίνει 2μόρια.
Ασεπ για το 12 τουλάχιστον, δεν πρόκειται να γίνει.
Απόκτηση παιδαγωγικής επάρκειας τον Ιούνιο του 2012,σημαίνει πιθανός διορισμός τον Αύγουστο,ανάλογα με την ειδικότητα στην οποία ανήκει καποιος και τη θέση που θα βρεθεί στον πίνακα διοριστέων.
Σιγά μην κάνουμε και μεταπτυχιακό στις επιστήμες της αγωγής ή γενικότερα στην εκπαίδευση.Που θα χρησιμεύσει αλήθεια αυτό,στην ευρύτερη αγορά εργασίας,πέρα από την εκπαίδευση?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:11:42 »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #757 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 04:31:43 μμ »
"Πιθανός διορισμός τον Αύγουστο"??? Σε ποια ειδικότητα; Στις περισσότερες ειδικότητες δεν υπάρχει αυτό... Ούτε καν ως αναπληρωτής. Πόσο μάλλον από του χρόνου που θα χειροτερέψουν ακόμα περισσότερο τα δεδομένα.

Ένα μεταπτυχιακό στις επιστήμες της αγωγής σου ανοίγει δρόμους αν επιθυμείς να εργαστείς στην εκπαίδευση και σε ιδιωτικά σχολεία. Ακόμα και σε ΙΕΚ για να πάρεις 2 ώρες ή σε φροντιστήριο αλλιώς μετράει η ΑΣΠΑΙΤΕ (καθόλου) και αλλιώς ένα μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση. Αλλά και αν διοριστείς με ένα μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση έχεις τεράστιες δυνατότητες για εξέλιξη. Άσε που οι γνώσεις που θα πάρεις στα παιδαγωγικά από το μεταπτυχιακό δεν συγκρίνονται από αυτές της ΑΣΠΑΙΤΕ.

Και αυτά τα λέω εγώ που στο παρελθόν ήμουν στο ίδιο δίλημμα με το συνάδελφο και επέλεξα να ξενιτευτώ για την ΑΣΠΑΙΤΕ. Και φυσικά παρά την επιτυχία στον ΑΣΕΠ και το μεταπτυχιακό δεν περιμένω καν ότι θα διοριστώ κάποτε και μάλιστα τώρα κάνω μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση... Έπαθα και έμαθα...

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #758 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 06:11:27 μμ »
"Πιθανός διορισμός τον Αύγουστο"??? Σε ποια ειδικότητα; Στις περισσότερες ειδικότητες δεν υπάρχει αυτό... Ούτε καν ως αναπληρωτής. Πόσο μάλλον από του χρόνου που θα χειροτερέψουν ακόμα περισσότερο τα δεδομένα.

Ένα μεταπτυχιακό στις επιστήμες της αγωγής σου ανοίγει δρόμους αν επιθυμείς να εργαστείς στην εκπαίδευση και σε ιδιωτικά σχολεία. Ακόμα και σε ΙΕΚ για να πάρεις 2 ώρες ή σε φροντιστήριο αλλιώς μετράει η ΑΣΠΑΙΤΕ (καθόλου) και αλλιώς ένα μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση. Αλλά και αν διοριστείς με ένα μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση έχεις τεράστιες δυνατότητες για εξέλιξη. Άσε που οι γνώσεις που θα πάρεις στα παιδαγωγικά από το μεταπτυχιακό δεν συγκρίνονται από αυτές της ΑΣΠΑΙΤΕ.

Και αυτά τα λέω εγώ που στο παρελθόν ήμουν στο ίδιο δίλημμα με το συνάδελφο και επέλεξα να ξενιτευτώ για την ΑΣΠΑΙΤΕ. Και φυσικά παρά την επιτυχία στον ΑΣΕΠ και το μεταπτυχιακό δεν περιμένω καν ότι θα διοριστώ κάποτε και μάλιστα τώρα κάνω μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση... Έπαθα και έμαθα...
Δουλειά στα ιδιωτικά σχολεία,μάλιστα,το εκλαμβάνω ως αστείο,μάλλον δεν έχεις ακούσει τι γίνεται εκεί.
Θα πάρεις μόρια για να δουλέψεις σε ιεκ..., δεν ξέρεις ότι ήδη έχουν αποσπαστεί μόνιμοι και εκεί,επίσης ο συνάδελφος έχει ήδη μεταπτυχιακό που για τα ιεκ μπορεί να μετρήσει,αν και ξέρουμε και πως γίνονται οι προσλήψεις στα ιεκ...
Για πες μας για τις τεράστιες δυνατότητες εξέλιξης με μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση,άμα διοριστείς...Οπως όλοι γνωρίζουμε,το να γίνεις διευθυντής σε άνα σχολείο,σχολικός σύμβουλος,διευθυντής εκπαίδευσης κ.λ.π.,πρέπει να χρησιμοποιήσεις άλλα μέσα....πέρα από τα προσόντα σου.Αφού όπως λες στις περισσότερες ειδικότητες διορισμός δεν υπάρχει (ξεχνάς ότι έχουν μείνει αδιόριστοι συνάδελφοι από τον ασεπ και το αντίστοιχο 40%)ούτε καν για αναπληρωτές,άρα για ποιος είναι ο λόγος να κάνει κάποιος μεταπτυχιακο στην εκπαίδευση?Μάλλον για να το κοιτάει.....
Νομίζω ότι είπαμε τις απόψεις μας....ας κάνει ο συνάδελφος ότι νομίζει καλύτερο για αυτόν.

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #759 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 06:43:58 μμ »
Παιδιά καλησπέρα,
θέλω τη γνώμη σας για ενα θεμα που με απασχολεί. Είμαι 28 χρονών (δεν είμαι και μικρούλης) και εχω 6 μόρια στον πίνακα αναπληρωτών. Φέτος ξεκίνησα ένα μεταπτυχιακό, διάρκειας 2 χρόνων στις επιστήμες της αγωγής στην πόλη μου, για να πάρω παιδαγωγική επάρκεια. Να σας πω ότι έχω ήδη ένα μεταπτυχιακό. Δεν δουλέυω ακόμα σε σχολείο. Χτες με πήραν από την ΑΣΠΑΙΤΕ να μου πουν οτι στο κλαδο μου θα υπάρχει μια κενή θέση στις Σάπες και αν δέχομαι να πάω...Τι θα κάνατε στη θέση μου;;να παρατήσω το μεταπτυχιακό που έχω ξεκινήσει για να ξενιτευτώ στις Σάπες και να εχω παιδαγωγική επάρκεια τον Ιούνιο;;εχω μπερδευτεί και δεν μπορώ να αποφασίσω....καποια γνώμη;;

εννοείται ότι από χθες ψάχνεις σπίτι στις Σάπες.
αν δεν υπάρχει μάλιστα περίπτωση να κληθείς αναπληρωτής στον τόπο σου, έχεις ήδη επιπλώσει το νέο σπίτι.
;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:11:42 »

KON75

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #760 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 07:33:31 μμ »
Καλησπέρα,

Θέλω να ρωτήσω τον ή την dimkok , τι ειδικότητα είναι ; ποιο είναι το πρώτο μεταπτυχιακό που έκανα και σε ποια σχολή κάνει το μεταπτυχιακό, διάρκειας 2 χρόνων στις επιστήμες της αγωγής ; πότε πρόλαβε να τα κάνει όλα αυτά και είναι μόλις 28 ;
πάντως και εγώ λέω να πάει Σαπες - σελετε, όπωσδήποτε !!!

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #761 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 08:14:04 μμ »
"Πιθανός διορισμός τον Αύγουστο"??? Σε ποια ειδικότητα; Στις περισσότερες ειδικότητες δεν υπάρχει αυτό... Ούτε καν ως αναπληρωτής. Πόσο μάλλον από του χρόνου που θα χειροτερέψουν ακόμα περισσότερο τα δεδομένα.

Ένα μεταπτυχιακό στις επιστήμες της αγωγής σου ανοίγει δρόμους αν επιθυμείς να εργαστείς στην εκπαίδευση και σε ιδιωτικά σχολεία. Ακόμα και σε ΙΕΚ για να πάρεις 2 ώρες ή σε φροντιστήριο αλλιώς μετράει η ΑΣΠΑΙΤΕ (καθόλου) και αλλιώς ένα μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση. Αλλά και αν διοριστείς με ένα μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση έχεις τεράστιες δυνατότητες για εξέλιξη. Άσε που οι γνώσεις που θα πάρεις στα παιδαγωγικά από το μεταπτυχιακό δεν συγκρίνονται από αυτές της ΑΣΠΑΙΤΕ.

Και αυτά τα λέω εγώ που στο παρελθόν ήμουν στο ίδιο δίλημμα με το συνάδελφο και επέλεξα να ξενιτευτώ για την ΑΣΠΑΙΤΕ. Και φυσικά παρά την επιτυχία στον ΑΣΕΠ και το μεταπτυχιακό δεν περιμένω καν ότι θα διοριστώ κάποτε και μάλιστα τώρα κάνω μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση... Έπαθα και έμαθα...
Δουλειά στα ιδιωτικά σχολεία,μάλιστα,το εκλαμβάνω ως αστείο,μάλλον δεν έχεις ακούσει τι γίνεται εκεί.
Θα πάρεις μόρια για να δουλέψεις σε ιεκ..., δεν ξέρεις ότι ήδη έχουν αποσπαστεί μόνιμοι και εκεί,επίσης ο συνάδελφος έχει ήδη μεταπτυχιακό που για τα ιεκ μπορεί να μετρήσει,αν και ξέρουμε και πως γίνονται οι προσλήψεις στα ιεκ...
Για πες μας για τις τεράστιες δυνατότητες εξέλιξης με μεταπτυχιακό στην εκπαίδευση,άμα διοριστείς...Οπως όλοι γνωρίζουμε,το να γίνεις διευθυντής σε άνα σχολείο,σχολικός σύμβουλος,διευθυντής εκπαίδευσης κ.λ.π.,πρέπει να χρησιμοποιήσεις άλλα μέσα....πέρα από τα προσόντα σου.Αφού όπως λες στις περισσότερες ειδικότητες διορισμός δεν υπάρχει (ξεχνάς ότι έχουν μείνει αδιόριστοι συνάδελφοι από τον ασεπ και το αντίστοιχο 40%)ούτε καν για αναπληρωτές,άρα για ποιος είναι ο λόγος να κάνει κάποιος μεταπτυχιακο στην εκπαίδευση?Μάλλον για να το κοιτάει.....
Νομίζω ότι είπαμε τις απόψεις μας....ας κάνει ο συνάδελφος ότι νομίζει καλύτερο για αυτόν.
Με αυτή τη λογική ποιος ο λόγος να κάνει κανείς οτιδήποτε; Γιατί να πάει ΑΣΠΑΙΤΕ;

Προσωπικά γνωρίζω άτομα που έχουν βρει δουλειά σε ιδιωτικά χωρίς μέσο επειδή έχουν αρκετά προσόντα και είναι καλοί εκπαιδευτικοί. Επίσης και εγώ ο ίδιος βρίσκω ακόμα και τώρα δουλειά σε ΙΕΚ χωρίς να βάζω μέσο όπως και αρκετοί άλλοι συνάδελφοι επειδή κάνουμε σωστά τη δουλειά μας. Και φυσικά υπάρχουν διευθυντές που προσλαμβάνονται επειδή συγκεντρώνουν μόρια από τα προσόντα τους! Τώρα αν σε όλα αυτά υπάρχει διαφθορά (που προφανώς υπάρχει-στην Ελλάδα βρισκόμαστε) αυτό δεν σημαίνει ότι ΟΛΟΙ είναι διεφθαρμένοι... Αλλά σίγουρα για να πετύχεις χωρίς να είσαι ο ίδιος διεφθαρμένος πρέπει να έχεις τα αντικειμενικά προσόντα. Διαφορετικά προφανώς δεν έχεις ελπίδα για τίποτα...

Ας κρίνει λοιπόν ο συνάδελφος.

KON75

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #762 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 08:21:57 μμ »
το μεταπτυχιακό δεν μπορείς να το παρακολουθήσεις εξ αποστέσεως ; έχει υποχρεωτικές παρακολουθήσεις ; ή μπορείς να αναβαλεις για ένα χρόνο , να κάνεις το σελετε και μετά να συνεχίσεις το μεταπτυχιακό. Ρώτησε τους καθηγητές του μεταπτυχιακού. Και κάτι άλλο, επειδή θέλω και εγώ να παρακαλουθήσω μετατπτυχιακό για παιδαγωγική επάρκεια , αυτο το μεταπτυχιακο του παιδαγωγικου δημοτικης πατρας είναι εύκολο, δυσκολεύτηκες να μπεις ; πρέπει να είσαι Πάτρα; πόσα είναι τα δίδακτρα;   

Αποσυνδεδεμένος strift

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #763 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 09:30:12 μμ »
σε ολα τα μεταπτυχιακα δικαιουσαι μια αναβολη ειτε τυπικα ειτε ατυπα...
πηγαινε σαππεσ να παρεισ το χαρτακι...ωστε του χρονου να εχεις καποιες ελπιδες για τυχον διορισμο. το μεταπτυχιακο το τελειωνεις μετα...εξαλλου εαν εχεις την παιδαγωγικη καταρτιση τα μορια του μεταπτυχιακου κατ εμε δεν ειναι αξια λογου (το οτι το μεταπτυχιακο σου δινει και παιδαγ επαρκεια ειναι αλλο θεμα...)..παρε λοιπον την γρηγορη παιδαγ επαρκεια της ασπαιτε, και μετα παιρνεις και την δυσκολη παιδαγ επαρκεια του μεταπτυχιακου μαζι τα μοριακια του...
αν εισαι αντρας...πηγαινε οπωσδηποτε!!! κομοτηνη σαππες ειναι διπλα νομιζω..αν μεινεις και κομοτηνη κιολας.... 8)..αν εισαι κοπελα...αλλαξε γουστα ;D και θα περασεις και συ καλα!!!!!!!

εαν δεν δουλευεις πηγαινε οπωσδηποτε...εαν εχεις καποια δουλιτσα καλη μην την αφηνεις..συνεχισε το μεταπτυχιακο...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 03, 2011, 09:32:53 μμ από strift »

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #764 στις: Δεκέμβριος 03, 2011, 10:54:27 μμ »
Παιδιά καλησπέρα,
θέλω τη γνώμη σας για ενα θεμα που με απασχολεί. Είμαι 28 χρονών (δεν είμαι και μικρούλης) και εχω 6 μόρια στον πίνακα αναπληρωτών. Φέτος ξεκίνησα ένα μεταπτυχιακό, διάρκειας 2 χρόνων στις επιστήμες της αγωγής στην πόλη μου, για να πάρω παιδαγωγική επάρκεια. Να σας πω ότι έχω ήδη ένα μεταπτυχιακό. Δεν δουλέυω ακόμα σε σχολείο. Χτες με πήραν από την ΑΣΠΑΙΤΕ να μου πουν οτι στο κλαδο μου θα υπάρχει μια κενή θέση στις Σάπες και αν δέχομαι να πάω...Τι θα κάνατε στη θέση μου;;να παρατήσω το μεταπτυχιακό που έχω ξεκινήσει για να ξενιτευτώ στις Σάπες και να εχω παιδαγωγική επάρκεια τον Ιούνιο;;εχω μπερδευτεί και δεν μπορώ να αποφασίσω....καποια γνώμη;;

Σάπες

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #765 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 10:30:02 μμ »

05/12/2011
"Εισαγωγή 85 αναπληρωτών εκπαιδευτικών των κλάδων ΤΕ-01 και ΔΕ-01 στην ΑΣΠΑΙΤΕ"
 
http://www.diorismos.gr/Dpages/news/viewnews.php?nid=11440&spec=edu&type=1


KON75

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #766 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 10:36:11 μμ »
Τι είναι αυτό; γιατί να παρουν παιδαγωγική επαρκεια ΤΕ-01 και ΔΕ-01; είναι το τελευταίο ''αστείο'' του 2011;;;

Συνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10880
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #767 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 11:05:04 μμ »
Τι είναι αυτό; γιατί να παρουν παιδαγωγική επαρκεια ΤΕ-01 και ΔΕ-01; είναι το τελευταίο ''αστείο'' του 2011;;;
Αυτό συμβαίνει κάθε χρόνο. Καλούνε τους ΤΕ-01 και ΔΕ-01 επειδή χωρίς παιδαγωγική επάρκεια, ακόμα κι αν είχαν 30 μήνες προϋπηρεσίας μέχρι τον Ιούνιο του 2008, δεν μπορούν να ενταχθούν στον πίνακα του 30μήνου.

Το ζήτημα είναι πάντως ότι τον Αύγουστο του 2011 δε διορίστηκε κανείς από 30μηνο γιατί δεν έδινε καμία θέση η προκήρυξη για αυτή την κατηγορία διορισμού. Δεν είμαι καθόλου σίγουρος πια ότι είναι κατοχυρωμένο το δικαίωμα διορισμού τους, έστω κι αν το υπουργείο είπε ότι θα απορροφήσει τους 30μηνίτες πλήρως μέχρι το 2015.

Αποσυνδεδεμένος STELLIOPH

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 68
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #768 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 11:48:55 μμ »
Τι είναι αυτό; γιατί να παρουν παιδαγωγική επαρκεια ΤΕ-01 και ΔΕ-01; είναι το τελευταίο ''αστείο'' του 2011;;;
[/quote

ΔΕΙΤΕ ΤΟΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΙΝΑΚΑ!!!!!
ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ  (ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ) ΕΛΕΓΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΜΜΩΤΡΙΕΣ  ΠΟΥ ΔΙΟΡΙΣΤΗΚΑΝ ΚΑΙ ΘΑ. . . ΔΙΟΡΙΣΤΟΥΝ  ( ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΛΟ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΛΥΚΕΙΟΥ!!!!!!!!!!!   - ΟΥΤΕ ΤΕΙ/ΑΕΙ- ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ/ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΑ/ΑΣΕΠ !!!! ΛΕΞΕΙΣ ΑΓΝΩΣΤΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΚΟΜΜΩΤΡΙΕΣ......) ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΠΑΝΤΗΣΑΝ ΟΤΙ "Η ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΗ" ΚΑΙ ΟΤΙ "ΕΠΕΙΔΗ ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΜΙΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΑΣΑ ΤΟΝ ΠΑΠΑ ΑΠ΄ΤΑ ......".
ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΚΛΑΨΤΕ... ΟΙ ΚΟΜΜΩΤΡΙΟΥΛΕΣ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΣΠΑΙΤΕ ΓΙΑ 3 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΕΙΤΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΩΝ ΕΙΣΑΧΘΕΝΤΩΝ!!! ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΟΥΣΙΚΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΠΩ, ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΟΙ ΑΦΙΕΡΩΣΑΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΑΚΙΑ ΣΤΑ ΘΡΑΝΙΑ ΜΕΛΕΤΩΝΤΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ ΤΟΥΣ.

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ, ΕΙΜΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΟΥ....  (ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΧΩ ΓΙΑ ΣΥΝΑΔΕΡΦΟΥΣ ΑΓΡΑΜΜΑΤΕΣ ΚΟΜΜΩΤΡΙΕΣ). ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!


 
 ΠΙΝΑΚΑΣ ΕΙΣΑΚΤΕΩΝ ΣΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗΣ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΗΣ Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε.
ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2011-12


ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ    ΛΕΚΤΙΚΟ    ΘΕΣΕΙΣ
ΔΕ01.02    ΜΗΧΑΝΟΤΕΧΝΙΤΕΣ    1
ΔΕ01.11    ΤΕΧΝΙΤΕΣ ΨΥΞΕΩΣ    1
ΔΕ01.12    ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΙ    1
ΔΕ01.13    ΞΥΛΟΥΡΓΟΙ    1
ΤΕ01.02    ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΟΙ    1
ΤΕ01.03    ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ    1
ΤΕ01.06    ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ    1
ΤΕ01.12    ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΗΣ-ΓΡΑΦΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ-ΨΗΦΙΔΟΓΡΑΦΟΙ-ΥΑΛΟΓΡΑΦΟΙ-ΣΥΝΤΗΡΗΤΕΣ ΕΡΓΩΝ ΤΕΧΝΗΣ    1
ΤΕ01.19    ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ    24
ΤΕ01.20    ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ    1
ΤΕ01.28    ΜΗΧΑΝΟΣΥΝΘΕΤΕΣ ΑΕΡΟΣΚΑΦΩΝ    1
ΤΕ16    ΜΟΥΣΙΚΗΣ    51

ΣΥΝΟΛΟ   85

Αποσυνδεδεμένος asd

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #769 στις: Δεκέμβριος 05, 2011, 11:50:47 μμ »
Παιδιά καλησπέρα,
θέλω τη γνώμη σας για ενα θεμα που με απασχολεί. Είμαι 28 χρονών (δεν είμαι και μικρούλης) και εχω 6 μόρια στον πίνακα αναπληρωτών. Φέτος ξεκίνησα ένα μεταπτυχιακό, διάρκειας 2 χρόνων στις επιστήμες της αγωγής στην πόλη μου, για να πάρω παιδαγωγική επάρκεια. Να σας πω ότι έχω ήδη ένα μεταπτυχιακό. Δεν δουλέυω ακόμα σε σχολείο. Χτες με πήραν από την ΑΣΠΑΙΤΕ να μου πουν οτι στο κλαδο μου θα υπάρχει μια κενή θέση στις Σάπες και αν δέχομαι να πάω...Τι θα κάνατε στη θέση μου;;να παρατήσω το μεταπτυχιακό που έχω ξεκινήσει για να ξενιτευτώ στις Σάπες και να εχω παιδαγωγική επάρκεια τον Ιούνιο;;εχω μπερδευτεί και δεν μπορώ να αποφασίσω....καποια γνώμη;;

Σάπες

κι άλλος ικανότατος που τον δέχτηκαν σε πμσ στις επιστήμες της αγωγής από άλλον κλάδο?
μωρέ μπράβο!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162173
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 673
Σύνολο: 688

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.