*

Αποστολέας Θέμα: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012  (Αναγνώστηκε 58081 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimitraj

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 20
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #770 στις: Δεκέμβριος 06, 2011, 07:23:52 μμ »
Τι είναι αυτό; γιατί να παρουν παιδαγωγική επαρκεια ΤΕ-01 και ΔΕ-01; είναι το τελευταίο ''αστείο'' του 2011;;;

Το τελευταίο?!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:00:36 »

Αποσυνδεδεμένος penro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #771 στις: Δεκέμβριος 08, 2011, 11:06:43 πμ »
Βγηκαν τα επισημα αποτελεσματα για τους επιλαχοντες ΕΠΠΑΙΚ ΠΕΣΥΠ....
http://www.aspete.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=531&lang=el

KON75

  • Επισκέπτης
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #772 στις: Δεκέμβριος 08, 2011, 06:03:51 μμ »
Μπράβο , γρήγορα τε έβγαλαν !!! άντε καλά χριστούγεννα !!! του χρόνου πάλι!!!!

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #773 στις: Δεκέμβριος 08, 2011, 06:24:33 μμ »
καλη αρχή στους εισαχθέντες  :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 14:00:36 »

Αποσυνδεδεμένος penro

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #774 στις: Δεκέμβριος 08, 2011, 08:47:28 μμ »
thank you.!!  :)

Αποσυνδεδεμένος foinix

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Να γεννηθεί η ελπίς!
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #775 στις: Δεκέμβριος 09, 2011, 11:18:55 πμ »
να μοιραστω το προβληματισμό μου;

είμαι στη λίστα με εισαχθέντες πεσυπ, το ήθελα οκ είμαι χαρούμενη.δυστυχώς μέχρι τέλη φεβρουαρίου θα πηγαινοέρχομαι εκτός αττικής κ τις υπόλοιπες μέρες στην Αθήνα, όχι κάθε μέρα εξαρτάται, έχω ένα παιδάκι που κάνω μάθημα.
άρα το εξάμηνο δε μπορω να το παρακολουθήσω. μου είπαν πως κάνω εγγραφή τώρα κ το εαρινό μετα κ μπορω του χρόνου.

Άρα με το πρόγραμμα που έχει η σχολή Δευτέρα - Πέμπτη 4 με 9, διαπιστώνω ότι πρέπει να ήμουν μόνιμη για να έχω την ευχέρεια να το κάνω. :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( ειλικρινά αν κυνηγάς την δουλεια κι είσαι με το ενα πόδι εδω κι το άλλο εκεί τι περιθωρια έχεις να μην κάνεις τίποτε το απόγευμα;

αποδεκτή η όποια σκέψη...

Αποσυνδεδεμένος moca

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 150
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #776 στις: Δεκέμβριος 09, 2011, 12:11:50 μμ »
Γνωρίζεις ότι πρέπει να ολοκληρώσεις επιτυχώς το 50-60% του προγράμματος για να μπορέσεις να συνεχίσεις στο β εξάμηνο; Να σου πω την αλήθεια, αν δεν είσαι μόνιμος ειλικρινά δεν ξέρω για ποιο λόγο να μπεις στη διαδικασία να το κάνεις, όταν μάλιστα δεν έχεις κ ελεύθερο χρόνο...και εγώ μπήκα στο ΠΕΣΥΠ φέτος -μόνιμη- και φαντάσου ότι το παράτησα πριν καν αρχίσει για πολλούς λόγους...
Κλαίω ακόμα τα δίδακτρα, αν το είχα σκεφτεί πιο ώριμα λίγο νωρίτερα θα τα είχα γλιτώσει...

Αποσυνδεδεμένος fzappa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τη μουσική
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #777 στις: Δεκέμβριος 09, 2011, 12:28:05 μμ »
Είχα κάνει ένσταση στα προσωρινά αποτελέσματα και δικαιώθηκα. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να πάρω τα 30 ευρώ πίσω;
Frank Zappa
Remember, information is not knowledge; knowledge is not wisdom; wisdom is not truth; truth is not beauty; beauty is not love; love is not music; music is the best.

Αποσυνδεδεμένος irath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #778 στις: Δεκέμβριος 09, 2011, 11:23:24 μμ »
Παιδιά εγώ πέρασα Σάπες (με τις κενές θέσεις) στο ΕΠΠΑΙΚ. Είμαι ΑΜΩ στην Αθήνα με παιδιά, υποχρεώσεις κτλ. Από εχθές που το έμαθα είμαι σε μεγάλο δίλημμα... Υπάρχει κάποια ιδέα - πρόταση για το τι να κάνω?

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #779 στις: Δεκέμβριος 10, 2011, 12:06:18 πμ »
Παιδιά εγώ πέρασα Σάπες (με τις κενές θέσεις) στο ΕΠΠΑΙΚ. Είμαι ΑΜΩ στην Αθήνα με παιδιά, υποχρεώσεις κτλ. Από εχθές που το έμαθα είμαι σε μεγάλο δίλημμα... Υπάρχει κάποια ιδέα - πρόταση για το τι να κάνω?

Καταρχήν ψάξε να μάθεις αν υπάρχει τρόπος να παραιτηθείς από ΑΜΩ για να πας στις Σάπες χωρίς να διαγραφείς για 2 χρόνια από τους πίνακες... Αν δεν υπάρχει τέτοιος τρόπος μάλλον δεν έχεις λόγο να πας. Ίσως μπορείς να κρατήσεις τη θέση σου για του χρόνου και να δηλώσεις του χρόνου εκεί για αναπληρωτής.

Αποσυνδεδεμένος irath

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #780 στις: Δεκέμβριος 10, 2011, 12:49:57 πμ »
Μου είπαν από το υπουργείο ότι θα υπάρξει ειδική ρύθμιση για εμάς της ΑΣΠΑΙΤΕ να εξαιρεθούμε από την ποινή των 2 ετών.Οι διευθύνσεις δεν το γνωρίζουν λέει ακόμα αλλά όταν εγκριθεί θα το ανακοινώσουν... Το θέμα είναι ότι αν πάω φέτος επειδή με πήραν αργά θα γλιτώσω λίγο χρόνο διαμονής εκεί ενώ του χρόνου ίσως αρχίσουν από Οκτώβρη. Εκτός των άλλων θα με φάει το άγχος να το σκέφτομαι όλο το καλοκαίρι. Το άλλο που δε γνωρίζω είναι αν μπορώ να γραφτώ και το καλοκαίρι να ξανακάνω τα χαρτιά μου μήπως και περάσω κάπου πιο κοντά, αλλά αυτό μάλλον δε θα γίνεται.
Σίγουρα οικονομικά με συμφέρει να πάω του χρόνου και να δηλώσω το νομό αυτό για αναπληρώτρια αλλά φοβάμαι τους αστάθμητους παράγοντες. Μην τύχει κάτι του χρόνου και δεν μπορέσω να πάω και χάσω εντελώς τη θέση. Δεν ξέρω....  :-\

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #781 στις: Δεκέμβριος 10, 2011, 01:02:04 πμ »
Μου είπαν από το υπουργείο ότι θα υπάρξει ειδική ρύθμιση για εμάς της ΑΣΠΑΙΤΕ να εξαιρεθούμε από την ποινή των 2 ετών.Οι διευθύνσεις δεν το γνωρίζουν λέει ακόμα αλλά όταν εγκριθεί θα το ανακοινώσουν... Το θέμα είναι ότι αν πάω φέτος επειδή με πήραν αργά θα γλιτώσω λίγο χρόνο διαμονής εκεί ενώ του χρόνου ίσως αρχίσουν από Οκτώβρη. Εκτός των άλλων θα με φάει το άγχος να το σκέφτομαι όλο το καλοκαίρι. Το άλλο που δε γνωρίζω είναι αν μπορώ να γραφτώ και το καλοκαίρι να ξανακάνω τα χαρτιά μου μήπως και περάσω κάπου πιο κοντά, αλλά αυτό μάλλον δε θα γίνεται.
Σίγουρα οικονομικά με συμφέρει να πάω του χρόνου και να δηλώσω το νομό αυτό για αναπληρώτρια αλλά φοβάμαι τους αστάθμητους παράγοντες. Μην τύχει κάτι του χρόνου και δεν μπορέσω να πάω και χάσω εντελώς τη θέση. Δεν ξέρω....  :-\
Το σίγουρο είναι ότι θα ακούσεις όλων των ειδών τις απόψεις εδώ. Δεν ξέρω και τι ειδικότητα έχεις. Κατά τη γνώμη μου το ερώτημα που θα έπρεπε να σε απασχολεί είναι το κατά πόσο είσαι διατεθειμένη να κάνεις τόσες θυσίες για να διεκδικήσεις μια θέση που μπορεί να μη καταφέρεις να πάρεις ποτέ. Πλέον το μέλλον στην εκπαίδευση είναι εξαιρετικά αβέβαιο, οι μισθοί ακόμα και των μόνιμων είναι κάπου στα 800-900 ευρώ για τα πρώτα 10 χρόνια που θα τρέχεις σε επαρχίες, όχι μόνο δεν φαίνεται ΑΣΕΠ στον ορίζοντα, αλλά ακόμα και οι μόνιμοι φοβούνται ότι θα χάσουν τις θέσεις τους. Με την ΑΣΠΑΙΤΕ τι θα κερδίσεις; Ελάχιστα περισσότερες ελπίδες για διορισμό ίσως μετά από 5-10 χρόνια και λίγες περισσότερες ελπίδες για ημιαπασχόληση κάποιους μήνες το χρόνο. Και όλα αυτά ενώ μπορεί αύριο ένας υπουργός να μοιράσει επάρκεια σε όλους, όταν εσύ έχεις θυσιάσει χρόνο, χρήμα και προϋπηρεσία για να την αποκτήσεις.

Αποσυνδεδεμένος giak

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 506
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #782 στις: Δεκέμβριος 10, 2011, 11:07:26 πμ »
Ακριβώς δεν αξίζει τόσες θυσίες για το τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος strift

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ για εισαγωγή στην ΑΣΠΑΙΤΕ (ΣΕΛΕΤΕ) 2011-2012
« Απάντηση #783 στις: Δεκέμβριος 10, 2011, 11:28:47 πμ »
Μου είπαν από το υπουργείο ότι θα υπάρξει ειδική ρύθμιση για εμάς της ΑΣΠΑΙΤΕ να εξαιρεθούμε από την ποινή των 2 ετών.Οι διευθύνσεις δεν το γνωρίζουν λέει ακόμα αλλά όταν εγκριθεί θα το ανακοινώσουν... Το θέμα είναι ότι αν πάω φέτος επειδή με πήραν αργά θα γλιτώσω λίγο χρόνο διαμονής εκεί ενώ του χρόνου ίσως αρχίσουν από Οκτώβρη. Εκτός των άλλων θα με φάει το άγχος να το σκέφτομαι όλο το καλοκαίρι. Το άλλο που δε γνωρίζω είναι αν μπορώ να γραφτώ και το καλοκαίρι να ξανακάνω τα χαρτιά μου μήπως και περάσω κάπου πιο κοντά, αλλά αυτό μάλλον δε θα γίνεται.
Σίγουρα οικονομικά με συμφέρει να πάω του χρόνου και να δηλώσω το νομό αυτό για αναπληρώτρια αλλά φοβάμαι τους αστάθμητους παράγοντες. Μην τύχει κάτι του χρόνου και δεν μπορέσω να πάω και χάσω εντελώς τη θέση. Δεν ξέρω....  :-\

μπορεις να πας να γραφτεις, να πληρωσεις το 200αρικο και του χρονου να κανεις τα χαρτια σου για αλλη πολη..με πηραν τηλ για επιλαχοντα σε μια πολη και τους ρωτησα ακριβως αυτο..αν γραφτω μπορω να ξαναδηλωσω του χρονου και να παω αλλου?..μου λεει ναι αλλα πρεπει να πληρωσεις τα 200 για εγγραφη και να ξερεις εχεις δυο χρονια να τελειωσεις...
αρα αν του χρονου δεν περασεις αλλου πας και εκει και τελειωνεις αμεσα...
παρε αν θες ενα τηλ να στο επιβεβαιωσουν..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 691
Σύνολο: 705

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.