*

Αποστολέας Θέμα: Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης, Ανάπτυξης και Διασφάλισης ποιότητας στους Δήμους  (Αναγνώστηκε 201132 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ypeuthinos ekpaideusis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ο Υπεύθυνος Εκπαίδευσης είναι ακριβώς όπως ο Πλοίαρχος. Έχει την ευθύνη λειτουργίας του πλοίου το οποίο ταξιδεύει ακόμα και όταν αυτός κοιμάται. Όπως και ο Δικαστής, έχει υψηλό αίσθημα ευθύνης. Θα πρέπει λοιπόν να λαμβάνει και ανάλογο μισθό.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gtsam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ας ελπίσουμε να βγουν τα οριστικά και να μας καλέσουν μήπως και αποκτήσουμε εργασία!!!!

Αποσυνδεδεμένος gtsam

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ερώτημα:
Μπορεί κάποιος να είναι υπεύθυνος εκπαίδευσης σε ένα νομό και εκπαιδευτής σε έναν άλλο;;

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ερώτημα:
Μπορεί κάποιος να είναι υπεύθυνος εκπαίδευσης σε ένα νομό και εκπαιδευτής σε έναν άλλο;;
Αν είσαι Υπεύθυνος Εκπαίδευσης σε ένα ΚΔΒΜ, είναι τόσες οι ευθύνες και τέτοιος ο φόρτος εργασίας που δεν προλαβαίνεις να κάνεις τίποτα άλλο! Έχεις ελεύθερο χρόνο μόνα για ύπνο και για να βγείς με τη γκόμενα το για κάνα ποτό και να κοιμάσαι 2-3 φορές την εβδομάδα μαζί της. Πάντως, βάσει της προκήρυξης, απαγορεύεται να έχεις διπλή απασχόληση στο ίδιο έργο. Αλλά και να επιτρεπόταν δεν θα προλάβαινες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Εντάξει δε νομίζω να μην προλαβαινεις. 2 απογεύματα την εβδομάδα δεν έχεις ελεύθερα ; Ειναι δυνατόν ; Και η ομάδα έργου τόσες ώρες δουλεύει ;

Αποσυνδεδεμένος ypeuthinos ekpaideusis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 47
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εντάξει δε νομίζω να μην προλαβαινεις. 2 απογεύματα την εβδομάδα δεν έχεις ελεύθερα ; Ειναι δυνατόν ; Και η ομάδα έργου τόσες ώρες δουλεύει ;
Δεν ξέρω πόσες ώρες εργάζονται οι βολεμένοι δημόσιοι υπάλληλοι και ούτε με νοιάζει. Αυτό που γνωρίζω πολύ καλά όμως, είναι ότι οι Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης εργάζονται τουλάχιστον 8 ώρες καθημερινά! Διότι, εκτός από τις ώρες γραφείου οι Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης τα απογεύματα κάνουν επισκέψεις στα τμήματα μάθησης και πληρώνουν και τη βενζίνη από την τσέπη τους.

Αποσυνδεδεμένος alfieri

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 141
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πρέπει να οργανωθούμε! Να συναντηθούμε οι Υπεύθυνοι, να ανταλλάξουμε απόψεις και να ζητήσουμε συγκεκριμένα πράγματα από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ:
1) Να μας δίνουν τον μισθό σε σταθερή ημερομηνία, πχ κάθε 15 του κάθε μήνα. Όχι να εικάζουμε κάθε τόσο πότε θα πληρώσουν!
2) Να μας δώσουν αύξηση 300 ευρώ για να μπορούμε να ζούμε αξιοπρεπώς.
3) Να λειτουργήσει επιτέλους η τηλεματική δικτύωση των ΚΔΒΜ (υπάρχει έτοιμη η παλιά πλατφόρμα των ΚΕΕ), διότι χωρίς τηλεματική δικτύωση δεν μπορεί να γίνει σωστή δουλειά!
4) Να συζητήσουμε το επαγγελματικό μας μέλλον μετά τη 30η/06/2015. Δεν γίνεται να μας απολύσουν τη στθγμή που θα έχουμε αρχίσει να στήνουμε την Δια Βίου Μάθηση στην Ελλάδα. Θα πρέπει να μας δώσουν προοπτική τουλάχιστον μέχρι τις 30/6/2018, ούτως ώστε να ολοκληρώσουμε πλήρως το έργο μας χωρίς να σκεφτόμαστε την απόλυση που πλησιάζει!
5) Να ζητήσουμε την διοργάνωση ενός επιστημονικού συνερίου από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ, όπου θα συμμετέχουν αποκλειστικά και μόνον Υπεύθυνοι των ΚΔΒΜ.
Αυτά είναι 5 σημεία που μου ήλθαν πρόχειρα στο μυαλό. Έχει κάποιος άλλος κάτι άλλο να προτείνει;

Αποσυνδεδεμένος mineli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
Καλημέρα συνάδελφοι ...
Πάλι το ΙΝΕΔΙΒΙΜ έκανε το θαύμα του ... ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ για μια ακόμη φορά ...
Έχω στείλει το φάκελο δικαιολογητικών για Υπεύθυνους Εκπαίδευσης και προς έκπληξη μου στα προσωρινά αποτελέσματα είμαι εκτός διαδικασίας με την αιτιολογία ότι δεν έχω στείλει φάκελο.Φυσικά έχω και πρωτόκολλο αίτησης άρα έχει πάει.........
Την ένσταση μου τη κατέθεσα ιδιοχείρως(γιατί πήγα να πάθω εγκεφαλικό......) και μου είπαν δεν ξέρουμε πως συνέβη αυτο.

Έχει γίνει και σε άλλους αυτό??Τι κάνατε εκτός από ένσταση?

Αποσυνδεδεμένος Άστρο

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 550
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Να πας επι τόπου εκεί στα γραφεία τους αν μπορείς ή διαφορετικά επέμενε συνεχώς τηλεφωνικά, πάντα με τον αριθμό πρωτοκόλλου.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος mineli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
πήγε φυσικά επιτόπου και εξακολουθούσαν να λένε ότι δεν ξέρουν πως μπορεί να έγινε αυτό ... Μου είπαν να περιμένω τα αποτελέσματα των ενστάσεων , αλλά αν δεν γίνει τπτα λέω να κάνω προσφυγή ....

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Αριθμό πρωτοκόλλου εμείς γιατί δεν πήραμε?Εσύ πώς τον πήρες;Στον έστειλαν;

Αποσυνδεδεμένος mineli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
όταν πήγα για να παραδώσω την ένσταση , πέρασα πρώτα από το πρωτόκολλο και πήρα τον αριθμό μου ...ήμουν βέβαια σίγουρη ότι τα χαρτιά είχαν πάει στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ γιατί είχα κρατήσει το απόκομμα από την συστημένη επιστολή που έστειλα και είχε κ το barcode επάνω . Οπότε πρίν τα δώσω , η υπάλληλος πάτησε το όνομα μου, με βρήκε και μου έδωσε πρωτόκολλο για αυτή την αίτηση ...
Άρα ο φάκελος πήγε ... τώρα αν τον πέταξαν γιατί έτσι τυχόν εξυπηρετούσε ... άλλο θέμα ...

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Όταν λες εξυπηρετούσε;Είσαι πρώτη στα μόρια;Πάντως δεν μου έδωσε την εντύπωση η προκήρυξη ότι μπορεί κάποιος με μέσο να δουλέψει.Είναι εντελώς αξιοκρατικά.

Αποσυνδεδεμένος mineli

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 40
    • Προφίλ
με βάση τα μόριά μου ναι !!Αλλά εφόσον δεν έχουν τον φάκελό μου , πώς θα με μοριοδοτήσουν ;;;;; θέλω να πιστεύω ότι δεν παίζει κάτι άλλο  ... !!αλλά μου φαίνεται ειλικρινά περίεργο , επειδή το είδα σε πολλούς την αιτιολογία " μη αποστολή φακέλου δικαιολογητικών" .. εγώ έχω στείλει κανονικότατα φάκελο ... πώς μπορεί να χάθηκε ;;;;;και αφού πήρε πρωτόκολλο , που πήγε;;;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161772
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 25
Επισκέπτες: 447
Σύνολο: 472

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.