*

Αποστολέας Θέμα: Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης, Ανάπτυξης και Διασφάλισης ποιότητας στους Δήμους  (Αναγνώστηκε 200322 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
δεν νομιζω οτι πρεπει να παραιτηθει, ειναι διαφορετικα εργα, μπορει να ειναι σε ολα


Όταν γράφω κάτι, ισχύει.

Οι παρακάτω περιορισμοί για είναι κάποιος Υπεύθυνος Εκπαίδευσης ή Υπεύθυνος Οργάνωσης σε ΚΔΒΜ.
ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΙ
α) Το ίδιο πρόσωπο δεν δύναται να συνάψει σύμβαση έργου ως μέλος ομάδας έργου ή
περιφερειακό στέλεχος στο ίδιο ή σε άλλο έργο.
β) Το ίδιο πρόσωπο δεν δύναται να συνάψει σύμβαση έργου σε δύο θέσεις στο πλαίσιο
του ίδιου έργου.
γ) Το ίδιο πρόσωπο δύναται να συνάψει σύμβαση έργου σε περισσότερα έργα ως
εκπαιδευτής, εφόσον δεν εμπίπτει στην περίπτωση β).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Όταν γράφω κάτι, ισχύει.

Οι παρακάτω περιορισμοί για είναι κάποιος Υπεύθυνος Εκπαίδευσης ή Υπεύθυνος Οργάνωσης σε ΚΔΒΜ.
ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΙ
α) Το ίδιο πρόσωπο δεν δύναται να συνάψει σύμβαση έργου ως μέλος ομάδας έργου ή
περιφερειακό στέλεχος στο ίδιο ή σε άλλο έργο.
β) Το ίδιο πρόσωπο δεν δύναται να συνάψει σύμβαση έργου σε δύο θέσεις στο πλαίσιο
του ίδιου έργου.
γ) Το ίδιο πρόσωπο δύναται να συνάψει σύμβαση έργου σε περισσότερα έργα ως
εκπαιδευτής, εφόσον δεν εμπίπτει στην περίπτωση β).
  Η παράγραφος " ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΙ " αναφέρεται μόνο στις προκηρύξεις των ΚΔΒΜ και στα Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης . Δεν αναφέρεται στην προκήρυξη του Οδυσσεα ή των Σχολών  γονέων. Βέβαια το αποτέλεσμα δεν αλλάζει, ισχύει το ασυμβίβαστο για όποιον αναλάβει υπηρεσία σε ΚΔΒΜ

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
  Η παράγραφος " ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΙ " αναφέρεται μόνο στις προκηρύξεις των ΚΔΒΜ και στα Κέντρα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης . Δεν αναφέρεται στην προκήρυξη του Οδυσσεα ή των Σχολών  γονέων. Βέβαια το αποτέλεσμα δεν αλλάζει, ισχύει το ασυμβίβαστο για όποιον αναλάβει υπηρεσία σε ΚΔΒΜ

Ακριβώς γι' αυτό το έγραψα.
Θεωρώ ότι είναι αυτονόητο!

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
δηλαδη καποιος δεν μπορει να ειναι υπευθυνος σε σχολη γονεων, ιεκ και σδε?, εγω ειμαι και στις τρεις δομες και εαν δεν ισχυει τοτε γιατι δεν με ειδοποιουν απο το ινεδιβιμ οτι ειμαι παρανομος η δεν με βαζουν να υπογραψω δηλωση οτι δεν ειμαι σε ολες τις δομες. Επισης συναδελφος ειναι και εκπαιδευτης και υπευθυνος σε κδβμ....... δηλαδη τι ισχυει συναδελφοι? και εαν ειμαστε μη νομιμοι γιατι δεν μας ειδοποιει το ινεδιβιμ? Εγω τολμω και λεω την αληθεια , οποιος γνωριζει ας μας ενημερωσει, διοτι εγω προσωπικα προτρεπω τους συναδελφους να κανουν αιτηση σε ολες τις δομες, και το εννοω, ειμαι παλιος ασφαλιμενος και αναγκαστικα πληρωνω οαεε που φτανει τα 890 ευρω το διμηνο, πως θα βγαλω τον οαεε εαν δεν δουλεψω σε ολες τις δομες/ ΜΗΠΩς ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΚΤΟς ΔΟΜΩΝ ΤΟΥ ΙΝΕΔΙΒΙΜ  ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΕΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΜΕ ΑΕΔ?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 11, 2014, 10:37:52 μμ από mpesg »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
δηλαδη καποιος δεν μπορει να ειναι υπευθυνος σε σχολη γονεων, ιεκ και σδε?, εγω ειμαι και στις τρεις δομες και εαν δεν ισχυει τοτε γιατι δεν με ειδοποιουν απο το ινεδιβιμ οτι ειμαι παρανομος η δεν με βαζουν να υπογραψω δηλωση οτι δεν ειμαι σε ολες τις δομες. Επισης συναδελφος ειναι και εκπαιδευτης και υπευθυνος σε κδβμ....... δηλαδη τι ισχυει συναδελφοι? και εαν ειμαστε μη νομιμοι γιατι δεν μας ειδοποιει το ινεδιβιμ? Εγω τολμω και λεω την αληθεια , οποιος γνωριζει ας μας ενημερωσει, διοτι εγω προσωπικα προτρεπω τους συναδελφους να κανουν αιτηση σε ολες τις δομες, και το εννοω, ειμαι παλιος ασφαλιμενος και αναγκαστικα πληρωνω οαεε που φτανει τα 890 ευρω το διμηνο, πως θα βγαλω τον οαεε εαν δεν δουλεψω σε ολες τις δομες/ ΜΗΠΩς ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΚΤΟς ΔΟΜΩΝ ΤΟΥ ΙΝΕΔΙΒΙΜ  ΓΙΑ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΕΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΜΕ ΑΕΔ?
Ο συνάδελφος είναι Υπεύθυνος σε ΚΔΒΜ και παράλληλα εκπαιδευτης σε ενεργό τμήμα του Κέντρου το οποίο διευθύνει ; Η μήπως απλά βρίσκεται στο μητρώο  και δεν εχει αναλάβει τμήμα ; Γιατί αν ισχύει το πρώτο τότε είναι σοβαρό για το αν ελέγχονται τα ασυμβίβαστα ή κάποιοι επαναπάυονται στο ότι δεν υπάρχει έλεγχος και καρπώνονται 2 θέσεις Στελεχων. Για τη δική σου περίπτωση απ'ό,τι κατάλαβα είσαι Υπέυθυνος σε ΚΔΒΜ και ταυτόχρονα  εκπαιδευτης  σε ΣΔΕ και ΙΕΚ ; Αυτο είναι κάτι που επιτρέπεται .Δεν μπορείς να είσαι Στέλεχος σε 2 διαφορετικά προγράμματα ή Υπέυθυνος και ταυτόχρονα εκπαιδευτής  στο ίδιο πρόγραμμα

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
ειμαι υπευθυνος σχολης γονεων,δουλευω σε σδε,ιεκ και ως εκπαιδευτης σε κδβμ, το ιδιο και αρκετοι συναδελφοι οι οποιοι ειναι και υπευθυνοι στον οδυσσεα

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ειμαι υπευθυνος σχολης γονεων,δουλευω σε σδε,ιεκ και ως εκπαιδευτης σε κδβμ, το ιδιο και αρκετοι συναδελφοι οι οποιοι ειναι και υπευθυνοι στον οδυσσεα

Αυτό επιτρέπεται.
Δεν επιτρέπεται να είσαι Υπεύθυνος σε ΚΔΒΜ και ταυτόχρονα και σε άλλες Δομές.
Επίσης απαγορεύεται να δουλεύεις στα ΚΔΒΜ και να πάρεις και τμήμα σε ΚΔΒΜ. Σε άλλη δομή μπορεί να είσαι εκπαιδευτής.
Μέχρι στιγμής δεν έχω πει κάτι διαφορετικό!

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι έχουμεπ ει και προηγουμένως ότι σε εκπαιδευτές που πρέπει να πάνε σε άλλο νησί καλύπτονται τα οδοιπορικά. Γνωρίζει κανείς αν καλύπτεται και διαμονή ; Στη συγκεκριμένη περίπτωση το πλοίο της επιστροφής είναι την επόμενη μέρα το πρωι... Ποιός εκπαιδευτής θα δεχτεί να αναλάβει τμήμα  αν πρέπει να πληρώνει κιόλας δωμάτιο ;

Αποσυνδεδεμένος Vania

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1585
  • Φύλο: Γυναίκα
  • οσο ζω....διαβαζω...
    • Προφίλ
συναδελφοι αυριο ξεκιναω κι εγω λοιπον κι εχω πελαγωσει...θελω λοιπον, με το που θα πατησω το ποδι μου στο γραφειο τι πρεπει να κανω???απο πού ξεκιναμε???τις αρμοδιοτητες θεωρητικα τις ξερω :
ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΕΛΕΧΩΝ
Οι αρμοδιότητες των Υπευθύνων εκπαίδευσης, Ανάπτυξης και Διασφάλισης Ποιότητας, ενδεικτικά, είναι:
1 Υποστήριξη για την ανάπτυξη των προτάσεων των Δήμων για συμμετοχή στα εθνικά προγράμματα
2 Υποστήριξη του Δήμου για την ανάπτυξη προτάσεων για τα τοπικά προγράμματα
3 Ένταξη εκπαιδευτών σε τμήματα μάθησης, καθοδήγηση – εποπτεία εκπαιδευτών
4 Προγραμματισμός και ανάπτυξη εκπαιδευτικού έργου και σχεδιασμού και καθορισμός αναλυτικού χρονοδιαγράμματος τμημάτων μάθησης
5 Ευθύνη διενέργειας και συντονισμού διαδικασίας αυτοαξιολόγησης σε επίπεδο Δήμου
6 Προώθηση και διασφάλιση ποιοτικών δεδομένων των δομών και της εκπαιδευτικής διαδικασίας
7 Συνεργασία και συμμετοχή στις διαδικασίες τοπικής επικοινωνιακής προβολής
8 Συμμετοχή σε διαδικασίες εσωτερικής και εξωτερικής αξιολόγησης
για τα 2 και 3  γνωριζω...για τα αλλα τι γινεται?τικανουμε?τι ειναι τα εθνικα και τοπικα προγραμματα καιποιος μας ενημερωνει γ αυτα?τι σημαινει επισης εσωτερικη και εξωτερικη προβολη του δημου?θεωρητικα καταλαβαινω αλλα στην πραξη πώς γινονατι ολα αυτα?

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
συναδελφοι αυριο ξεκιναω κι εγω λοιπον κι εχω πελαγωσει...θελω λοιπον, με το που θα πατησω το ποδι μου στο γραφειο τι πρεπει να κανω???απο πού ξεκιναμε???τις αρμοδιοτητες θεωρητικα τις ξερω :
ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ ΣΤΕΛΕΧΩΝ
Οι αρμοδιότητες των Υπευθύνων εκπαίδευσης, Ανάπτυξης και Διασφάλισης Ποιότητας, ενδεικτικά, είναι:
1 Υποστήριξη για την ανάπτυξη των προτάσεων των Δήμων για συμμετοχή στα εθνικά προγράμματα
2 Υποστήριξη του Δήμου για την ανάπτυξη προτάσεων για τα τοπικά προγράμματα
3 Ένταξη εκπαιδευτών σε τμήματα μάθησης, καθοδήγηση – εποπτεία εκπαιδευτών
4 Προγραμματισμός και ανάπτυξη εκπαιδευτικού έργου και σχεδιασμού και καθορισμός αναλυτικού χρονοδιαγράμματος τμημάτων μάθησης
5 Ευθύνη διενέργειας και συντονισμού διαδικασίας αυτοαξιολόγησης σε επίπεδο Δήμου
6 Προώθηση και διασφάλιση ποιοτικών δεδομένων των δομών και της εκπαιδευτικής διαδικασίας
7 Συνεργασία και συμμετοχή στις διαδικασίες τοπικής επικοινωνιακής προβολής
8 Συμμετοχή σε διαδικασίες εσωτερικής και εξωτερικής αξιολόγησης
για τα 2 και 3  γνωριζω...για τα αλλα τι γινεται?τικανουμε?τι ειναι τα εθνικα και τοπικα προγραμματα καιποιος μας ενημερωνει γ αυτα?τι σημαινει επισης εσωτερικη και εξωτερικη προβολη του δημου?θεωρητικα καταλαβαινω αλλα στην πραξη πώς γινονατι ολα αυτα?

Θα σε ενημερώσει και η Υπεύθυνη στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ και θα σου σταλούν οδηγίες.
Εσύ κοίτα να μαζέψεις αιτήσεις πολιτών και να αρχίζεις να δημιουργείς τμήματα.

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Από την προκήρυξη της β' φάσης ( 5/6/13) όσοι ειδοποιηθήκατε είχατε κανένα νέο ; Μου είχαν πει ότι η σύμβαση θα ξεκινήσει 15/1/14 αλλά δεν ενημερώθηκα περαιτερω. Περιμένουμε να δημοσιευτεί η απόφαση στη Διαύγεια ;

Αποσυνδεδεμένος nkdvm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Από την προκήρυξη της β' φάσης ( 5/6/13) όσοι ειδοποιηθήκατε είχατε κανένα νέο ; Μου είχαν πει ότι η σύμβαση θα ξεκινήσει 15/1/14 αλλά δεν ενημερώθηκα περαιτερω. Περιμένουμε να δημοσιευτεί η απόφαση στη Διαύγεια ;

Είχες κανένα νεότερο εκτός της εiδοποίησης; Εγώ τίποτα.....Αύριο θα επικοινωνήσω με τον υπεύθυνο του δήμου, αλλά εαν δεν έχω και κάποιες οδηγίες από το ινεδιβιμ τι μπορώ να κάνω;Έχει ξεκινήσει κάποιος πιο δραστικά από την β' φάση;

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Είχες κανένα νεότερο εκτός της εiδοποίησης; Εγώ τίποτα.....Αύριο θα επικοινωνήσω με τον υπεύθυνο του δήμου, αλλά εαν δεν έχω και κάποιες οδηγίες από το ινεδιβιμ τι μπορώ να κάνω;Έχει ξεκινήσει κάποιος πιο δραστικά από την β' φάση;
Από την ομάδα έργου μου είπαν να ξεκινησω διαδικασίες με εφορία. Ο υπεύθυνος για τις συμβάσεις μου είπε να τις αρχίσω μόλις λάβω την σύμβαση. Ο ΚΑΔ που μου έδωσαν μπορεί να ενεργοποιηθεί χωρίς να υπάρχει και σύμβαση . Λέω από 1/2 να κάνω την έναρξη για να αρχίσει να μετράει και σαν χρόνος προϋπηρεσίας από τον ΟΑΕΕ. Κατά τα άλλα είμα σε επικοινωνία με την Υπεύθυνη του Δήμου, έβγαλα ανακοίνωση  και θα ετοιμάσω τις αιτήσεις μέχρι τέλος της βδομάδας... Αλλά γενικά δύσκολη η επικοιονωνία , πολλες οι απορίες και μεγάλη γραφειοκρατεία

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Πώς το βλέπετε για μονιμότητα οι υπεύθυνοι;Επειδή διάβασα ότι θα μπουν μόνιμα τα κδβμ στους δήμους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 434
Σύνολο: 436

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.