*

Αποστολέας Θέμα: Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης, Ανάπτυξης και Διασφάλισης ποιότητας στους Δήμους  (Αναγνώστηκε 200267 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πώς το βλέπετε για μονιμότητα οι υπεύθυνοι;Επειδή διάβασα ότι θα μπουν μόνιμα τα κδβμ στους δήμους.
Αυτο δεν σημαίνει ότι θα απασχοληθούν και οι ίδιοι εργαζόμενοι...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Θα γίνουν μετατάξεις δηλαδή και θα πάρουν τις θέσεις μόνιμοι δημόσιοι υπάλληλοι;
Δεν έχει συζητηθεί κάτι για το τι θα γίνει μετά τον Ιούνη του 2015 με τα κδβμ;

Αποσυνδεδεμένος Giota

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
και που ξέρουμε ότι οι κατά τόπους δήμοι δεν θα βγάλουν τις δικές τους "φωτογραφικές" προκηρύξεις για να πάρουν τα δικά τους άτομα?
Νομίζω οτι μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε. Πάντως πιστεύω οτι αν μεταφερθούμε στους δήμους θα ζητήσουν νέα άτομα - δικά τους...

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Μάλλον θα βγει νέα προκήρυξη με μοριοδότηση από τους δήμους.Και θα μετράει η προυπηρεσία.Και προυπηρεσία έχουν μόνο αυτοί που τώρα δουλεύουν.Που θα βρουν άλλα άτομα με εμπειρία;
Αλλά από την άλλη ίσως γίνει αυτό που είχε συζητηθεί , ότι δηλαδή θα βάλουν εκπαιδευτικούς πλεονάζοντες ως διευθυντές στα Κέντρα Δια Βίου Μάθησης.
Θα δείξει, όπως πάντα στην αβεβαιότητα είναι όλα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Giota

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
όταν δίνουν πολλά μόρια τα διδακτορικά και οι επιμορφώσεις και η ανεργία πολύ άνετα μπορεί να προσπεράσει κάποιον με 2 χρόνια εμπειρίας στα ΚΔΒΜ.

Αποσυνδεδεμένος δηιάνειρα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1141
    • Προφίλ
Καλά, ποια 2 χρόνια, πολλοί ξεκίνησαν πριν έναν μήνα- άρα θα έχουν 16 μήνες εμπειρία έτσι όπως τα έκαναν...
Μπορεί να μην δίνει μόρια ούτε η ανεργία.Τους έχω ικανούς.

Αποσυνδεδεμένος bestar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ06
    • Προφίλ
Μην αγχωνεστε ρε παιδια! Θελουμε ακομα 15 μηνες μεχρι να ληξουν οι συμβασεις. Μεχρι τοτε γινονται πολλλλλλααααα. Εγω πιστευω οτι θα ανανεωσουν τους ιδιους 2 χρονακια ακομα, αν συνεχισουν να υπαρχουν τα κδβμ και δε γινουν παλι κεε,νελε η δεν ξερω εγω τι αλλο.

Αποσυνδεδεμένος Μελένια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλησπέρα.

Θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις, σχετικά με τα ΚΔΒΜ, διότι στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ, δεν ξέρω τι λέει η δική σας εμπειρία, αλλά η δική μου είναι πέρα για πέρα αρνητική!
Σας παρακαλώ θερμά, κάποιος Υπεύθυνος Εκπαίδευσης, να μου απαντήσει έγκυρα, 1.πόσος είναι ο μηνιαίος μισθός καθαρός; 2. Με όλους τους δυνατούς ΚΑΔ υποχρεωνόμαστε σε απόδοση ΦΠΑ; 3. Σχετικά με το ασυμβίβαστο, από ποια νομική διάταξη προκύπτει ότι οφείλεις να παραιτηθείς αν είσαι σε ΣΔΕ Σύμβουλος Ψυχολόγος ή Σταδιοδρόμος, γιατί θεωρείσαι αυτόματα περιφερειακό στέλεχος; Ο όρος περιφερειακό στέλεχος που αναφέρεται στην πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος,  δεν υφίσταται πουθενά ως όρος στο Προεδρικό Διάταγμα λειτουργίας των ΣΔΕ!!   
Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Συνάδελφοι καλησπέρα.

Θα ήθελα κάποιες διευκρινίσεις, σχετικά με τα ΚΔΒΜ, διότι στο ΙΝΕΔΙΒΙΜ, δεν ξέρω τι λέει η δική σας εμπειρία, αλλά η δική μου είναι πέρα για πέρα αρνητική!
Σας παρακαλώ θερμά, κάποιος Υπεύθυνος Εκπαίδευσης, να μου απαντήσει έγκυρα, 1.πόσος είναι ο μηνιαίος μισθός καθαρός; 2. Με όλους τους δυνατούς ΚΑΔ υποχρεωνόμαστε σε απόδοση ΦΠΑ; 3. Σχετικά με το ασυμβίβαστο, από ποια νομική διάταξη προκύπτει ότι οφείλεις να παραιτηθείς αν είσαι σε ΣΔΕ Σύμβουλος Ψυχολόγος ή Σταδιοδρόμος, γιατί θεωρείσαι αυτόματα περιφερειακό στέλεχος; Ο όρος περιφερειακό στέλεχος που αναφέρεται στην πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος,  δεν υφίσταται πουθενά ως όρος στο Προεδρικό Διάταγμα λειτουργίας των ΣΔΕ!!   
Ευχαριστώ πολύ!



1. 680 ευρώ
2. ναι με όλους τους ΚΑΔ υπάρχει υποχρέωση για απόδοση ΦΠΑ
3. γι'αυτό ρώτησε στα ΣΔΕ. Πάντως στις προκηρύξεις κοίταξε αν το γράφει ως όρο.

Αποσυνδεδεμένος Μελένια

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ


1. 680 ευρώ
2. ναι με όλους τους ΚΑΔ υπάρχει υποχρέωση για απόδοση ΦΠΑ
3. γι'αυτό ρώτησε στα ΣΔΕ. Πάντως στις προκηρύξεις κοίταξε αν το γράφει ως όρο.


Εvi Σ'ευχαριστώ πολύ για το άμεσο της απάντησής σου.
1.680 καθαρά στο χέρι, έχοντας αφαιρέσει δλδ ΟΑΕΕ και ΦΠΑ?  2.Διάβαζα στο forum ότι οι Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης, θεωρείται αναλόγως με την εφορία, ότι παρέχουν εκπαιδευτικές υπηρεσίες, κι ότι κάποιοι το έχουν γλιτώσει...ΑΝ πράγματι υπάρχει κάποιος που έχει απαλλαχθεί με κάποιον τρόπο, θα εκτιμούσα πολύ να έλεγε το πώς.  3. Επίσης, αν υπάρχει κάποιο μέλος στο forum που έχει παραιτηθεί από ΣΔΕ λόγω ασυμβίβαστου, παρακαλώ θερμά να μου απαντήσει που του στήριξαν την αιτιολογία, διότι η προκήρυξη των ΚΔΒΜ πράγματι αναφέρει ότι δεν μπορείς να είσαι σε ομάδα έργου ή περιφερειακό στέλεχος στο ίδιο ή σε άλλο έργο, αλλά η προκήρυξη των ΣΔΕ δεν αναφέρει το "στέλεχος" ούτε σαν όρο και πολύ περισσότερο δεν αναφέρεται ούτε στο Προεδρικό Διάταγμα των ΣΔΕ. Οπότε δεν μπορεί κάποιος νόμιμα να ισχυριστεί ότι είσαι περιφερειακό στέλεχος επειδή δουλεύεις στα ΣΔΕ!!  ;) Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ

Εvi Σ'ευχαριστώ πολύ για το άμεσο της απάντησής σου.
1.680 καθαρά στο χέρι, έχοντας αφαιρέσει δλδ ΟΑΕΕ και ΦΠΑ?  2.Διάβαζα στο forum ότι οι Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης, θεωρείται αναλόγως με την εφορία, ότι παρέχουν εκπαιδευτικές υπηρεσίες, κι ότι κάποιοι το έχουν γλιτώσει...ΑΝ πράγματι υπάρχει κάποιος που έχει απαλλαχθεί με κάποιον τρόπο, θα εκτιμούσα πολύ να έλεγε το πώς.  3. Επίσης, αν υπάρχει κάποιο μέλος στο forum που έχει παραιτηθεί από ΣΔΕ λόγω ασυμβίβαστου, παρακαλώ θερμά να μου απαντήσει που του στήριξαν την αιτιολογία, διότι η προκήρυξη των ΚΔΒΜ πράγματι αναφέρει ότι δεν μπορείς να είσαι σε ομάδα έργου ή περιφερειακό στέλεχος στο ίδιο ή σε άλλο έργο, αλλά η προκήρυξη των ΣΔΕ δεν αναφέρει το "στέλεχος" ούτε σαν όρο και πολύ περισσότερο δεν αναφέρεται ούτε στο Προεδρικό Διάταγμα των ΣΔΕ. Οπότε δεν μπορεί κάποιος νόμιμα να ισχυριστεί ότι είσαι περιφερειακό στέλεχος επειδή δουλεύεις στα ΣΔΕ!!  ;) Ευχαριστώ!

680 ευρώ καθαρά δηλαδή χωρίς ΦΠΑ, ΟΑΕΕ και φόρο 20% που στο παρακρατάει εξ'αρχής το ΙΝΕΔΙΒΙΜ.
Ο Υπεύθυνος Εκπαίδευσης ή Υπεύθυνος Οργάνωσης είναι διοικητικές θέσεις. Όλοι πληρώνουν ΦΠΑ.

Αποσυνδεδεμένος libera

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 199
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Εvi Σ'ευχαριστώ πολύ για το άμεσο της απάντησής σου.
1.680 καθαρά στο χέρι, έχοντας αφαιρέσει δλδ ΟΑΕΕ και ΦΠΑ?  2.Διάβαζα στο forum ότι οι Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης, θεωρείται αναλόγως με την εφορία, ότι παρέχουν εκπαιδευτικές υπηρεσίες, κι ότι κάποιοι το έχουν γλιτώσει...ΑΝ πράγματι υπάρχει κάποιος που έχει απαλλαχθεί με κάποιον τρόπο, θα εκτιμούσα πολύ να έλεγε το πώς.  3. Επίσης, αν υπάρχει κάποιο μέλος στο forum που έχει παραιτηθεί από ΣΔΕ λόγω ασυμβίβαστου, παρακαλώ θερμά να μου απαντήσει που του στήριξαν την αιτιολογία, διότι η προκήρυξη των ΚΔΒΜ πράγματι αναφέρει ότι δεν μπορείς να είσαι σε ομάδα έργου ή περιφερειακό στέλεχος στο ίδιο ή σε άλλο έργο, αλλά η προκήρυξη των ΣΔΕ δεν αναφέρει το "στέλεχος" ούτε σαν όρο και πολύ περισσότερο δεν αναφέρεται ούτε στο Προεδρικό Διάταγμα των ΣΔΕ. Οπότε δεν μπορεί κάποιος νόμιμα να ισχυριστεί ότι είσαι περιφερειακό στέλεχος επειδή δουλεύεις στα ΣΔΕ!!  ;) Ευχαριστώ!
Δεν υπάρχει λόγος να παραιτηθείς από το ΣΔΕ, είναι πολλοί αυτοί που είναι Υπεύθυνοι και δουλεύουν σε ΣΔΕ. Άλλωστε στο ΣΔΕ είσαι σαν εκπαιδευτικός και όχι περιφερειακό στέλεχος.

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
είχε κάποιος κάμία ενημέρωση για τις πληρωμές των Στελεχων ου τοποθετηθηκαν τον Ιανουάριο ; Ακομα δεν μας είπαν ούτε τιμολόγιο να κόψουμε...

Αποσυνδεδεμένος stella80

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
μάλλον τέλος Απριλίου

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160985
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 672
Σύνολο: 687

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.057 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.