*

Αποστολέας Θέμα: Υπεύθυνοι Εκπαίδευσης, Ανάπτυξης και Διασφάλισης ποιότητας στους Δήμους  (Αναγνώστηκε 200310 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος dimkouk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορεί κανείς να απαριθμήσει τα βήματα έναρξης επαγγέλματος γιατι στο ινεδιβιμ.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Adrianna3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας. Έχω μία απορία.  Όσοι θα είναι εκπαιδευτές στα ΚΔΒΜ πρέπει τώρα να υπογράψουν καμία υπεύθυνη δήλωση; ;; πριν την υπογραφή της σύμβασης;  και αν ΝΑΙ τι λέει αυτή η δήλωση;  ειδικά αν είναι εκπαιδευτής στα ΔΙΕΚ για 2 ώρες
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σας. Έχω μία απορία.  Όσοι θα είναι εκπαιδευτές στα ΚΔΒΜ πρέπει τώρα να υπογράψουν καμία υπεύθυνη δήλωση; ;; πριν την υπογραφή της σύμβασης;  και αν ΝΑΙ τι λέει αυτή η δήλωση;  ειδικά αν είναι εκπαιδευτής στα ΔΙΕΚ για 2 ώρες
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Με ατομική μου ευθύνη και γνωρίζοντας τις κυρώσεις (3), που προβλέπονται από της διατάξεις της παρ. 6 του άρθρου 22 του Ν. 1599/1986, δηλώνω ότι:
-Δεν απασχολούμαι ως μέλος ομάδας έργου ή περιφερειακό στέλεχος σε Κέντρο Διά Βίου Μάθησης του ΑΠ7 & ΑΠ8.
-Δεν είμαι ασφαλισμένος στο Ι.Κ.Α. από το Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. λόγω απασχόλησής μου στα Δ.Ι.Ε.Κ.

-Δεν είμαι Δημόσιος Υπάλληλος.
-Δεν  είμαι επιτηδευματίας και δεν υποχρεούμαι στην φορολογική απεικόνιση των συναλλαγών μου σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΦΑΣ.
-Απασχολούμαι περιστασιακά  ως παρεπόμενη απασχόληση και όχι κατά σύστημα με την παροχή  υπηρεσιών ως εκπαιδευτής, δραστηριότητα που θα ασκήσω στο πλαίσιο του έργου «Κέντρα Διά Βίου Μάθησης – Προγράμματα Εθνικής Εμβέλειας – Προγράμματα Τοπικής Εμβέλειας ΑΠ7 & ΑΠ8».
-Τα ετήσια ακαθάριστα εισοδήματα μου από παροχή υπηρεσιών και από πώληση προϊόντων κατά το προηγούμενο έτος δεν υπερέβησαν τα 5.000,00 ευρώ, ούτε θα τα υπερβούν κατά το τρέχον έτος.

Αποσυνδεδεμένος Adrianna3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Με ατομική μου ευθύνη και γνωρίζοντας τις κυρώσεις (3), που προβλέπονται από της διατάξεις της παρ. 6 του άρθρου 22 του Ν. 1599/1986, δηλώνω ότι:
-Δεν απασχολούμαι ως μέλος ομάδας έργου ή περιφερειακό στέλεχος σε Κέντρο Διά Βίου Μάθησης του ΑΠ7 & ΑΠ8.
-Δεν είμαι ασφαλισμένος στο Ι.Κ.Α. από το Ι.ΝΕ.ΔΙ.ΒΙ.Μ. λόγω απασχόλησής μου στα Δ.Ι.Ε.Κ.

-Δεν είμαι Δημόσιος Υπάλληλος.
-Δεν  είμαι επιτηδευματίας και δεν υποχρεούμαι στην φορολογική απεικόνιση των συναλλαγών μου σύμφωνα με τις διατάξεις του ΚΦΑΣ.
-Απασχολούμαι περιστασιακά  ως παρεπόμενη απασχόληση και όχι κατά σύστημα με την παροχή  υπηρεσιών ως εκπαιδευτής, δραστηριότητα που θα ασκήσω στο πλαίσιο του έργου «Κέντρα Διά Βίου Μάθησης – Προγράμματα Εθνικής Εμβέλειας – Προγράμματα Τοπικής Εμβέλειας ΑΠ7 & ΑΠ8».
-Τα ετήσια ακαθάριστα εισοδήματα μου από παροχή υπηρεσιών και από πώληση προϊόντων κατά το προηγούμενο έτος δεν υπερέβησαν τα 5.000,00 ευρώ, ούτε θα τα υπερβούν κατά το τρέχον έτος.
Καλησπέρα herseys.  Είναι σωστό και νόμιμο να υπογράψω αυτή την υπεύθυνη δήλωση αφού εργάζομαι σε ΔΙΕΚ για 2 ωρες; δεν έχω υπογράψει σύμβαση ακόμα στο ΔΙΕΚ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ  πάρα πολύ herseys! 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μπορεί κανείς να απαριθμήσει τα βήματα έναρξης επαγγέλματος γιατι στο ινεδιβιμ.....

Είναι αρκετά.
Θα χρειαστείς σίγουρα λογιστή. Για τα πάντα.

Αποσυνδεδεμένος herseys

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα herseys.  Είναι σωστό και νόμιμο να υπογράψω αυτή την υπεύθυνη δήλωση αφού εργάζομαι σε ΔΙΕΚ για 2 ωρες; δεν έχω υπογράψει σύμβαση ακόμα στο ΔΙΕΚ.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ  πάρα πολύ herseys!
Oι συμβασεις πάντα αργουν. Το θέμα είναι ότι μιλάμε για τον ιδιο φορέα , του οποίου το λογιστήριο μπορεί να διασταυρώσει που εργαζεσαι. Από κει και πέρα είναι προσωπική σου επιλογή

Αποσυνδεδεμένος Pegu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
καλησπέρα σας, μπορεί κάποιος αν γνωρίζει να μας ενημερώσει σχετικά με στην συνέχιση του έργου??????

Αποσυνδεδεμένος Giota

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 219
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Κανείς δεν ξέρει ακόμη.... μόνο εικασίες μπορεί να διαβάσεις.
Οι δικές μου εικασίες είναι:
1. οτι θα τελειώσουν οι συμβάσεις μας τον Ιούνιο και μετά από ένα 1 χρόνο θα ξαναβγεί προκήρυξη υπευθύνων - εκπαιδευτών
2. οτι τα ΚΔΒΜ θα περάσουν στους δήμους όπως ήταν και το αρχικό σχέδιο.

Αποσυνδεδεμένος Pegu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πως θα περάσει στους Δήμους όταν οι Δήμοι δεν ασχολούνται καθόλου με το έργο και βγάζουμε μόνοι μας ολη την δουλεία;;;;; Έχει αναρτηθεί στην σελίδα του ΙΝΕΔΙΒΙΜ σχετική ανακοίνωση αλλά τίποτα συγκεκριμένο. Μήπως κάποιος από εσάς έχει κάποια βάσιμη πληροφορία;;;;;

Αποσυνδεδεμένος synekatbo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Κανείς δεν ξέρει ακόμη.... μόνο εικασίες μπορεί να διαβάσεις.
Οι δικές μου εικασίες είναι:
1. οτι θα τελειώσουν οι συμβάσεις μας τον Ιούνιο και μετά από ένα 1 χρόνο θα ξαναβγεί προκήρυξη υπευθύνων - εκπαιδευτών
2. οτι τα ΚΔΒΜ θα περάσουν στους δήμους όπως ήταν και το αρχικό σχέδιο.

Συμφωνώ. Κανένας δεν μπορεί να δώσει απαντήσεις βάσιμες.

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Πως θα περάσει στους Δήμους όταν οι Δήμοι δεν ασχολούνται καθόλου με το έργο και βγάζουμε μόνοι μας ολη την δουλεία;;;;; Έχει αναρτηθεί στην σελίδα του ΙΝΕΔΙΒΙΜ σχετική ανακοίνωση αλλά τίποτα συγκεκριμένο. Μήπως κάποιος από εσάς έχει κάποια βάσιμη πληροφορία;;;;;
  Καλημέρα  8)
Ένα είναι σίγουρο, ότι τπτ δεν είναι σίγουρο. Κοντός ψαλμός αλληλούια... Υπομονή, θα ξεκαθαρίσει σύντομα το τοπίο. Χωρίς να έχω κάποια πληροφορία, πιστεύω ότι ίσως παραταθεί μέχρι Σεπτέμβρη για να σταλεί όλη η χαρτούρα και ίσως για την εκτύπωση των βεβαιώσεων των εκπαιδευομένων.  :D
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
  Καλημέρα  8)
Ένα είναι σίγουρο, ότι τπτ δεν είναι σίγουρο. Κοντός ψαλμός αλληλούια... Υπομονή, θα ξεκαθαρίσει σύντομα το τοπίο. Χωρίς να έχω κάποια πληροφορία, πιστεύω ότι ίσως παραταθεί μέχρι Σεπτέμβρη για να σταλεί όλη η χαρτούρα και ίσως για την εκτύπωση των βεβαιώσεων των εκπαιδευομένων.  :D

Αν ήταν να παραταθεί να είσαι σίγουρη ότι δεν θα γινόταν γι' αυτόν τον λόγο.
Την χαρτούρα είσαι υποχρεωμένη, βάσει σύμβασης, να την στείλεις μέχρι 30-6-2015 καθώς και να έχεις κάνει ήδη την εκτύπωση των βεβαιώσεων των εκπαιδευομένων.

Αποσυνδεδεμένος taekmaria

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 417
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ03..Το πιο τέλειο, είναι να μν είσαι τέλειος...
    • Προφίλ
Αν ήταν να παραταθεί να είσαι σίγουρη ότι δεν θα γινόταν γι' αυτόν τον λόγο.
Την χαρτούρα είσαι υποχρεωμένη, βάσει σύμβασης, να την στείλεις μέχρι 30-6-2015 καθώς και να έχεις κάνει ήδη την εκτύπωση των βεβαιώσεων των εκπαιδευομένων.
  Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να δίνεται εγκαίρως η εντολή ολοκλήρωσης τμημάτων...αν αυτό αργεί, όπως και πολλά άλλα...είναι βέβαιο ότι το 30.06.2015 δεν αρκεί ... οπότε η χαρτούρα δεν θα αποσταλεί εγκαίρως...αν πάλι αυτό δεν τους απασχολεί...δεν απασχολεί και εμάς...
  Επίσης αν πάλι επικαλεστούμε την σύμβαση υποχρεούνται να μας πληρώνουν εγκαίρως και δεν το κάνουν...οπότε...δεν βλέπω να τηρούνται αυτά που αναφέρονται στην σύμβασή !!!
Τα απίθανα είναι πιθανά, τα πιθανά είναι απίθανα... ;)

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
  Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να δίνεται εγκαίρως η εντολή ολοκλήρωσης τμημάτων...αν αυτό αργεί, όπως και πολλά άλλα...είναι βέβαιο ότι το 30.06.2015 δεν αρκεί ... οπότε η χαρτούρα δεν θα αποσταλεί εγκαίρως...αν πάλι αυτό δεν τους απασχολεί...δεν απασχολεί και εμάς...
  Επίσης αν πάλι επικαλεστούμε την σύμβαση υποχρεούνται να μας πληρώνουν εγκαίρως και δεν το κάνουν...οπότε...δεν βλέπω να τηρούνται αυτά που αναφέρονται στην σύμβασή !!!

Άσχετα αν δεν πληρώνουν εγκαίρως, εγώ δεν έχω καμία διάθεση να δουλέψω εκτός σύμβασης και χωρίς να πληρωθώ.
H ολοκλήρωση των τμημάτων πρέπει να γίνει μέχρι τις 15-6-2015 ώστε και η χαρτούρα να σταλεί μέχρι τις 30-6-2015.
Εσύ δηλαδή περιμένεις την εντολή ολοκλήρωσης των τμημάτων;
Δεν γνωρίζεις από μόνη σου πότε λήγουν τα τμήματα, όταν κάνεις προγραμματισμό και έναρξη τμήματος;
Επίσης, και στο λέω για καλό, αν δεν αποστείλεις την χαρτούρα εγκαίρως μέχρι 30-6-2015 θα χρειαστεί να την στείλεις από 1-7-2015 και μετά. Δηλαδή μου λες ότι θέλεις να δουλέψεις και μετά την λήξη της σύμβασής σου, χωρίς να πληρωθείς;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160986
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 660
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 474
Σύνολο: 477

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.