*

Αποστολέας Θέμα: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ  (Αναγνώστηκε 61871 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #42 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 01:11:45 πμ »
Οταν κάποιος επιδοτείται για 2η φορά πρέπει να έχει  125 ένσημα τα οποία μετρώνται απο την νέα πρόσληψη (π.χ. 21/9) κ μέχρι κ 2 μήνες πριν την ημερομηνία απόλυσης.


Για αυτό είμαι απόλυτα σίγουρη..έχεις δίκιο όμως οτι δεν γίνεται κατανοητό απο τον τρόπο που είναι γραμμένο στην ιστοσελίδα του ΟΑΕΔ.

Αυτός είναι κ ο λόγος που το ξεκαθάρισα ρωτώντας υπαλλήλους του ΟΑΕΔ.
Δεν απαντώ σε ερωτήσεις συναδέλφων αν δεν γνωρίζω σχετικά.
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:34:50 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #43 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 03:38:19 μμ »
Οταν κάποιος επιδοτείται για 2η φορά πρέπει να έχει  125 ένσημα τα οποία μετρώνται απο την νέα πρόσληψη (π.χ. 21/9) κ μέχρι κ 2 μήνες πριν την ημερομηνία απόλυσης.
Για αυτό είμαι απόλυτα σίγουρη..έχεις δίκιο όμως οτι δεν γίνεται κατανοητό απο τον τρόπο που είναι γραμμένο στην ιστοσελίδα του ΟΑΕΔ.
Αυτός είναι κ ο λόγος που το ξεκαθάρισα ρωτώντας υπαλλήλους του ΟΑΕΔ.
Δεν απαντώ σε ερωτήσεις συναδέλφων αν δεν γνωρίζω σχετικά.


Τυχαίνει να είμαι και εγώ απόλυτα σίγουρος, διαφορετικά δεν θα το έγραφα. Αυτό συμβαίνει χρόνια και είναι όπως το γράφει η ιστοσελίδα του ΟΑΕΔ. Φτάνει να μην έχει πάρει το επίδομα ενδιάμεσα.
Εγώ δεν θέλω να πείσω κανέναν. Με ενδιαφέρει να μη μένουν λανθασμένες πληροφορίες.


 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 08, 2009, 03:42:11 μμ από jak13 »
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #44 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 07:08:08 μμ »
Οταν κάποιος επιδοτείται για 2η φορά πρέπει να έχει  125 ένσημα τα οποία μετρώνται απο την νέα πρόσληψη (π.χ. 21/9) κ μέχρι κ 2 μήνες πριν την ημερομηνία απόλυσης.
Για αυτό είμαι απόλυτα σίγουρη..έχεις δίκιο όμως οτι δεν γίνεται κατανοητό απο τον τρόπο που είναι γραμμένο στην ιστοσελίδα του ΟΑΕΔ.
Αυτός είναι κ ο λόγος που το ξεκαθάρισα ρωτώντας υπαλλήλους του ΟΑΕΔ.
Δεν απαντώ σε ερωτήσεις συναδέλφων αν δεν γνωρίζω σχετικά.


Τυχαίνει να είμαι και εγώ απόλυτα σίγουρος, διαφορετικά δεν θα το έγραφα. Αυτό συμβαίνει χρόνια και είναι όπως το γράφει η ιστοσελίδα του ΟΑΕΔ. Φτάνει να μην έχει πάρει το επίδομα ενδιάμεσα.
Εγώ δεν θέλω να πείσω κανέναν. Με ενδιαφέρει να μη μένουν λανθασμένες πληροφορίες.




 


Είμαι σίγουρη πως κανένας απο τους δύο δεν έχει διάθεση να παραπληροφορήσει κανένα κ ίσως κ των δύο οι πληροφορίες να είναι ακριβείς για αντίστοιχες περιπτώσεις .

Κ εγώ ,όπως κ εσυ ρώτησα ξανά κ ξανά για το συγκεκριμένο θέμα κ πήρα την απάντηση που γράφω.
Επειδή συχνά οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά πιστεύω πως είναι καλύτερα να απευθυνόμαστε στους αρμόδιους, ώστε να ενημερωνόμαστε σωστά.
Βέβαια είμαι ευγνώμων διότι πολλές φορές η πληροφόρηση των συναδέλφων ήταν πιο κατατοπιστική απο των "αρμοδίων".
Αυτό όμως είναι άλλο θέμα.... ;)

" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 10:14:44 μμ »

Είμαι σίγουρη πως κανένας απο τους δύο δεν έχει διάθεση να παραπληροφορήσει κανένα κ ίσως κ των δύο οι πληροφορίες να είναι ακριβείς για αντίστοιχες περιπτώσεις .

Κ εγώ ,όπως κ εσυ ρώτησα ξανά κ ξανά για το συγκεκριμένο θέμα κ πήρα την απάντηση που γράφω.
Επειδή συχνά οι λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά πιστεύω πως είναι καλύτερα να απευθυνόμαστε στους αρμόδιους, ώστε να ενημερωνόμαστε σωστά.
Βέβαια είμαι ευγνώμων διότι πολλές φορές η πληροφόρηση των συναδέλφων ήταν πιο κατατοπιστική απο των "αρμοδίων".
Αυτό όμως είναι άλλο θέμα.... ;)

Ενημερωτικά αναφέρω ότι μίλησα ΚΑΙ σήμερα με προϊσταμένη υποκαταστήματος ΟΑΕΔ για να επιβεβαιώσω αυτά που ξέρω, που διδάσκω και χρησιμοποιώ για πολλά χρόνια.

Δεν υποστηρίζω ότι υπάρχει προσπάθεια παραπληροφόρησης, η περίπτωση όμως είναι συγκεκριμένη.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:34:50 »

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 10:32:03 μμ »
"η περίπτωση όμως είναι συγκεκριμένη" 

το ίδιο λέμε....
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 08, 2009, 10:34:19 μμ »

Άρα και αυτά που ισχύουν πρέπει να είναι συγκεκριμένα.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 09, 2009, 08:50:22 μμ »
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.τους αρμοδιους τους ρωτησα αλλα ο καθενας ειπε τα δικα του.μενω σε επαρχεια και ρωτησα τον ανταποκριτη του οαεδ.μου ειπε απο 21/9 μεχρι 21/3.ρωτησα υπαλληλο στον κεντρικο οαεδ της γειτονικης πολης και μου ειπε απο 21/9 μεχρι  31/3.η επιδοτηση θα ειναι για 2η φορα.πηρα πρωτη φορα προπερσι.περυσι πηρα συνεχεια της προπερσινης και φετος πηρα το τριμηνο επιδομα.επειδη εχω εκνειριστει αφανταστα που αν και δουλευα 5 μερες τη βδομαδα μου δηλωναν τις 3 και παντα εχανα για λιγα ενσημα το επιδομα τα πηρα στο κρανιο και το ψαχνο τωρα γιατι δεν θελω να μεινω παλι εκτος.βεβαια ειναι νωρις ακομη αλλα θελω να ξερω αν ειναι να καθυστερησω την απολυση για καμια βδομαδα και να πληρωσω εγω το ικα.με προχειρους υπολογισμους 21/9-21/3 μου βγαινουν 128 ενσημα οποτε θα το παρω.
και παλι σας ευχαριστω για τις απαντησεις

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 10, 2009, 12:56:30 πμ »
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.τους αρμοδιους τους ρωτησα αλλα ο καθενας ειπε τα δικα του.μενω σε επαρχεια και ρωτησα τον ανταποκριτη του οαεδ.μου ειπε απο 21/9 μεχρι 21/3.ρωτησα υπαλληλο στον κεντρικο οαεδ της γειτονικης πολης και μου ειπε απο 21/9 μεχρι  31/3.η επιδοτηση θα ειναι για 2η φορα.πηρα πρωτη φορα προπερσι.περυσι πηρα συνεχεια της προπερσινης και φετος πηρα το τριμηνο επιδομα.επειδη εχω εκνειριστει αφανταστα που αν και δουλευα 5 μερες τη βδομαδα μου δηλωναν τις 3 και παντα εχανα για λιγα ενσημα το επιδομα τα πηρα στο κρανιο και το ψαχνο τωρα γιατι δεν θελω να μεινω παλι εκτος.βεβαια ειναι νωρις ακομη αλλα θελω να ξερω αν ειναι να καθυστερησω την απολυση για καμια βδομαδα και να πληρωσω εγω το ικα.με προχειρους υπολογισμους 21/9-21/3 μου βγαινουν 128 ενσημα οποτε θα το παρω.
και παλι σας ευχαριστω για τις απαντησεις


Πρέπει να διευκρινίσω ότι επέμενα ότι προσμετρούνται τα ένσημα και του καλοκαιριού μόνο αν δεν είχες κάνει χρήση του επιδόματος την ίδια περίοδο.



Αφού η συνάδελφος δεν έκανε χρήση του επιδόματος ανεργίας το καλοκαίρι τότε μπορεί να χρησιμοποιήσει και τα ένσημα που έχει πριν την πρόσληψη, φτάνει να είναι μέσα στο δεκατετράμηνο.


Δεν μας είχες διευκρινίσει ότι συνέχισες την επιδότηση και το επόμενο καλοκαίρι. Τα δεδομένα όμως αλλάζουν.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος bettina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 474
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 13, 2009, 04:04:41 μμ »
ηρθε σημερα ενα χαρτι απο επιθεωρηση εργασιας και φαινεται οτι δουλευω 16 αντι για 18 ωρες.τη μια μερα με εχουν δηλωσει για 1,5 ωρα.μιλησα με τον εργοδοτη και ειπε οτι θα μιλησει στο λογιστη για να κανουν την αλλαγη.αυτο που με καιει ειναι
1.αν με 1,5 ωρα παιρνω ενσημο τη μερα
2.αν η αλλαγη μπορει να φανει απο 21/9 ή οχι
αν ξερει καποιος ας μου απαντησει αμεσα γιατι με εχει φαει το αγχος.τα υπολογιζα ισα ισα τα ενσημα για επιδομα και τωρα ειναι παλι στον αερα.θα ρωτησω αυριο στην επιθεωρηση εργασιας αλλα μεχρι τοτε..............


Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 18, 2009, 03:05:25 μμ »
Καλησπέρα σε όλους. Έχω και εγώ μια ερώτηση. Με την διακοπή του επιδόματος εργασίας παίρνουμε την ίδια μέρα στο λογαριασμό μας, το ποσοστό του επιδόματος που αναλογεί για το μήνα, ποσοστό δώρου Χριστουγέννων και δώρου Πάσχα;;;

Εγώ δικαιούμουν το επίδομα μέχρι και τον Μάϊο. Εφόσον το διακόψω λόγω πρόσληψης, μπορώ να το ξεκινήσω και πάλι το καλοκαίρι, ανεξαρτήτως του αν θα έχω μαζεψει τα απαιτούμενα ένσημα;; Ρωτάω γιατι ουσιαστικά θα έχω ένα υπόλοιπο επιδόματος που δεν θα το έχω εκμεταλευτεί και το δικαιούμουν έτσι και αλλιώς.

Ευχαριστώ για την οποιαδήποτε διευκρίνηση

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 18, 2009, 04:08:05 μμ »
Εγώ δικαιούμουν το επίδομα μέχρι και τον Μάϊο. Εφόσον το διακόψω λόγω πρόσληψης, μπορώ να το ξεκινήσω και πάλι το καλοκαίρι, ανεξαρτήτως του αν θα έχω μαζεψει τα απαιτούμενα ένσημα;;
Θα συνεχίσεις να παίρνεις αυτό που διέκοψες αν δεν συγκεντρώσεις 125 ένσημα.

Αποσυνδεδεμένος Jen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 01:50:36 μμ »
Έχω κ γω κάποιες απορίες. Η περίπτωσή μου είναι η εξής: Πέρσι από 17/9/08 μέχρι 15/6/09 δούλευα ωρομίσθια 4 μέρες/βδομάδα σε ολοήμερα κ για 1 εξάμηνο (14 βδομάδες) σε ΙΕΚ 1 φορά/βδομάδα. Τελικά τον Ιούνιο δε μπόρεσα να βγω στο ταμείο γιατί μου λείπαν 8 ένσημα, αλλά πήρα συνέχεια του προηγούμενου καλοκαιριού, οπότε το ίδιο μου έκανε. Φέτος είμαι στην ίδια κατάσταση ( 4 μέρες ολοήμερο, 1 μέρα ιεκ) αλλά σε λίγο καιρό θα σταματήσω λόγω εγκυμοσύνης. Τους 4 περίπου μήνες της άδειας κύησης/λοχείας θα μετρήσουν τα ένσημα? Αν όχι, κ σύμφωνα με τον οαεδ της περιοχής που για να βγω ταμείο τον Ιούνιο πρεπει να έχω 125 ένσημα από 15/4/09 ως 15/4/10, δεν τα συμπληρώνω με τίποτα. Τα ένσημα από 17/9/08 ως 15/4/09 σύμφωνα με τη υπάλληλο του οαεδ δε θα μετρήσουν. Όντως ισχύει κάτι τέτοιο? Πού μπορώ να βρώ έγκυρες πληροφορίες? Δεν πολυεμπιστεύομαι τους υπαλλήλους, οι περισσότεροι δεν γνωρίζουν καλά τι ισχύει.
Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων όποιον με διαφωτίσει στο θέμα αυτό. ίσως κ στο θέμα των επιδομάτων που θα δικαιούμαι αφού γεννήσω.

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 03, 2009, 05:23:04 μμ »
Αν όχι, κ σύμφωνα με τον οαεδ της περιοχής που για να βγω ταμείο τον Ιούνιο πρεπει να έχω 125 ένσημα από 15/4/09 ως 15/4/10, δεν τα συμπληρώνω με τίποτα.
Για να βγείς ταμείο τον Ιούνιο πρέπει να έχεις 125 ένσημα απο την ημέρα της πρόσληψης μέχρι 15/4/10!
Και γώ έτσι νόμιζα μέχρι που ήρθε η ώρα να συνεχίσω το προηγούμενο.  :)

Αποσυνδεδεμένος eleni_as

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 137
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΜΠΕ 03!
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 11, 2009, 04:02:50 πμ »
ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.τους αρμοδιους τους ρωτησα αλλα ο καθενας ειπε τα δικα του.μενω σε επαρχεια και ρωτησα τον ανταποκριτη του οαεδ.μου ειπε απο 21/9 μεχρι 21/3.ρωτησα υπαλληλο στον κεντρικο οαεδ της γειτονικης πολης και μου ειπε απο 21/9 μεχρι  31/3.η επιδοτηση θα ειναι για 2η φορα.πηρα πρωτη φορα προπερσι.περυσι πηρα συνεχεια της προπερσινης και φετος πηρα το τριμηνο επιδομα.επειδη εχω εκνειριστει αφανταστα που αν και δουλευα 5 μερες τη βδομαδα μου δηλωναν τις 3 και παντα εχανα για λιγα ενσημα το επιδομα τα πηρα στο κρανιο και το ψαχνο τωρα γιατι δεν θελω να μεινω παλι εκτος.βεβαια ειναι νωρις ακομη αλλα θελω να ξερω αν ειναι να καθυστερησω την απολυση για καμια βδομαδα και να πληρωσω εγω το ικα.με προχειρους υπολογισμους 21/9-21/3 μου βγαινουν 128 ενσημα οποτε θα το παρω.
και παλι σας ευχαριστω για τις απαντησεις


Πρέπει να διευκρινίσω ότι επέμενα ότι προσμετρούνται τα ένσημα και του καλοκαιριού μόνο αν δεν είχες κάνει χρήση του επιδόματος την ίδια περίοδο.



Αφού η συνάδελφος δεν έκανε χρήση του επιδόματος ανεργίας το καλοκαίρι τότε μπορεί να χρησιμοποιήσει και τα ένσημα που έχει πριν την πρόσληψη, φτάνει να είναι μέσα στο δεκατετράμηνο.


Δεν μας είχες διευκρινίσει ότι συνέχισες την επιδότηση και το επόμενο καλοκαίρι. Τα δεδομένα όμως αλλάζουν.

Δηλαδή αν μια χρονιά πάρεις επίδομα το καλοκαίρι(πχ καλοκαίρι 2008), το διακόψεις το φθινόπωρο(2008) λόγω πρόσληψεις, και πάρεις το υπόλοιπο το καλοκαίρι του 2009 γιατί ούτως ή άλλως δε συμπληρώνεις ένσημα από την τελευταία πρόσληψη μέχρι τότε και ξεκινήσεις πάλι φθινόπωρο να δουλεύεις μέχρι καλοκαίρι 2010 δε θα μετρήσουν τα ένσημα του Μαίου-Ιουνίου 2009 επειδή πήρες το συμπλήρωμα του επιδόματος από τα ένσημα 2007-2008?? Μα αυτό είναι αδικία. Για ένα συμπλήρωμα να χάνεις μια νέα επιδότηση!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 11, 2009, 04:06:50 πμ από eleni_as »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 533
Σύνολο: 547

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.