*

Αποστολέας Θέμα: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ  (Αναγνώστηκε 62622 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 13, 2009, 08:53:56 μμ »
Αν όχι, κ σύμφωνα με τον οαεδ της περιοχής που για να βγω ταμείο τον Ιούνιο πρεπει να έχω 125 ένσημα από 15/4/09 ως 15/4/10, δεν τα συμπληρώνω με τίποτα.
Για να βγείς ταμείο τον Ιούνιο πρέπει να έχεις 125 ένσημα απο την ημέρα της πρόσληψης μέχρι 15/4/10!
Και γώ έτσι νόμιζα μέχρι που ήρθε η ώρα να συνεχίσω το προηγούμενο.  :)
Όταν χρειάστηκε να συνεχίσεις το περσινό επίδομα, πόσο ήταν; Όσο παίρνουμε πάντα ή μειωμένο; Γιατί θυμάμαι παλιά που ήταν με επιταγές, το ποσό έφθινε όσο πλησίαζε στο Μάιο. Μέτρησα τώρα τα ένσημά μου από 28/9 μέχρι 15/4 και είναι 108. Βγάλε και 2-3 που μπορεί να χαθούν για τον χ/ψ λόγο, χρειάζομαι 20 ένσημα. Αν συνεχίσω το προηγούμενο επίδομα τουλάχιστον θα πάρω €500 (έχω παιδιά) κάθε μήνα του καλοκαιριού ή όχι; Να ξέρω τι να περιμένω. Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:29:56 »

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #57 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 09:33:53 πμ »
Και ξαναρωτάω, walkleon, γιατί μάλλον δεν είδες το μήνυμά μου: όταν χρειάστηκε να συνεχίσεις το περσινό επίδομα, πόσο ήταν; Όσο παίρνουμε πάντα ή μειωμένο; Γιατί θυμάμαι παλιά που ήταν με επιταγές, το ποσό έφθινε όσο πλησίαζε στο Μάιο. Μέτρησα τώρα τα ένσημά μου από 28/9 μέχρι 15/4 και είναι 108. Βγάλε και 2-3 που μπορεί να χαθούν για τον χ/ψ λόγο, χρειάζομαι 20 ένσημα. Αν συνεχίσω το προηγούμενο επίδομα τουλάχιστον θα πάρω €500 (έχω παιδιά) κάθε μήνα του καλοκαιριού ή όχι; Να ξέρω τι να περιμένω. Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)

Αποσυνδεδεμένος walkleon

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 708
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #58 στις: Νοέμβριος 14, 2009, 06:08:27 μμ »
Και ξαναρωτάω, walkleon, γιατί μάλλον δεν είδες το μήνυμά μου: όταν χρειάστηκε να συνεχίσεις το περσινό επίδομα, πόσο ήταν; Όσο παίρνουμε πάντα ή μειωμένο; Γιατί θυμάμαι παλιά που ήταν με επιταγές, το ποσό έφθινε όσο πλησίαζε στο Μάιο. Μέτρησα τώρα τα ένσημά μου από 28/9 μέχρι 15/4 και είναι 108. Βγάλε και 2-3 που μπορεί να χαθούν για τον χ/ψ λόγο, χρειάζομαι 20 ένσημα. Αν συνεχίσω το προηγούμενο επίδομα τουλάχιστον θα πάρω €500 (έχω παιδιά) κάθε μήνα του καλοκαιριού ή όχι; Να ξέρω τι να περιμένω. Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)
Δεν είχα προσέξει ότι αναφέρθηκες σε μένα!
Λοιπόν,Πέρυσι έπερνα 417.Το καλοκαίρι που συνέχισα το παλιό έπερνα 454(άγαμος).
Αν συνεχίσεις το προηγούμενο θα παίρνεις όσα σου αναλογούν.(ανάλογα με τα παιδιά)
Αυτό που λές ότι "το ποσό έφθινε όσο πλησίαζε στο Μάιο" πρώτη φορά το ακούω!!!

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #59 στις: Νοέμβριος 15, 2009, 11:11:06 πμ »
Και ξαναρωτάω, walkleon, γιατί μάλλον δεν είδες το μήνυμά μου: όταν χρειάστηκε να συνεχίσεις το περσινό επίδομα, πόσο ήταν; Όσο παίρνουμε πάντα ή μειωμένο; Γιατί θυμάμαι παλιά που ήταν με επιταγές, το ποσό έφθινε όσο πλησίαζε στο Μάιο. Μέτρησα τώρα τα ένσημά μου από 28/9 μέχρι 15/4 και είναι 108. Βγάλε και 2-3 που μπορεί να χαθούν για τον χ/ψ λόγο, χρειάζομαι 20 ένσημα. Αν συνεχίσω το προηγούμενο επίδομα τουλάχιστον θα πάρω €500 (έχω παιδιά) κάθε μήνα του καλοκαιριού ή όχι; Να ξέρω τι να περιμένω. Σ'ευχαριστώ εκ των προτέρων. :)
Δεν είχα προσέξει ότι αναφέρθηκες σε μένα!
Λοιπόν,Πέρυσι έπερνα 417.Το καλοκαίρι που συνέχισα το παλιό έπερνα 454(άγαμος).
Αν συνεχίσεις το προηγούμενο θα παίρνεις όσα σου αναλογούν.(ανάλογα με τα παιδιά)
Αυτό που λές ότι "το ποσό έφθινε όσο πλησίαζε στο Μάιο" πρώτη φορά το ακούω!!!
Ήταν προπολεμικά! ;D Επί δραχμών! Thanks, πάντως. :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:29:56 »

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #60 στις: Δεκέμβριος 17, 2009, 10:47:31 μμ »

Η επιδότηση αρχίζει από την ημερομηνία κατάθεσης των δικαιολογητικών, εκτός αν κατατεθούν το πρώτο εφταήμερο από την καταγγελία, οπότε η επιδότηση αρχίζει από την έβδομη ημέρα.

Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #61 στις: Δεκέμβριος 17, 2009, 11:03:39 μμ »

Η επιδότηση αρχίζει από την ημερομηνία κατάθεσης των δικαιολογητικών, εκτός αν κατατεθούν το πρώτο εφταήμερο από την καταγγελία, οπότε η επιδότηση αρχίζει από την έβδομη ημέρα.


αν ειχες ξαναπαρει επιδομα και το διεκοψες,οποτε συνεχιζεις απο τις παλιες επιταγες, τοτε δεν υπαρχει αυτο το περιθωριο των 7 ημερων,αλλα μετραει απο την πρωτη μερα που θα πας την απολυση( μακαρι να το ηξερα περυσι,γιατι εχασα 3-4 μερες)

Αποσυνδεδεμένος Χριστίνα

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1569
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ19
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 18, 2010, 10:32:16 πμ »
Καλημέρα,

να ρωτήσω και εγώ κάτι. Εγω σκοπευω να συνεχίσω το περσινο επίδομα που έκοψα λόγω πρόσληψης. Θα πρέπει να έχω συγκεντρώσει αυτά τα 125 ένσημα (εκτός των τελευταιων 2 μηνών) ή δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και συνεχίζω επίδομα που ουσιαστικά "μου χρωστάνε";
Ευχαριστώ για την οποιαδήποτε διευκρίνηση

Αποσυνδεδεμένος domenica

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1170
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 18, 2010, 10:34:51 πμ »
Καλημέρα,

να ρωτήσω και εγώ κάτι. Εγω σκοπευω να συνεχίσω το περσινο επίδομα που έκοψα λόγω πρόσληψης. Θα πρέπει να έχω συγκεντρώσει αυτά τα 125 ένσημα (εκτός των τελευταιων 2 μηνών) ή δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και συνεχίζω επίδομα που ουσιαστικά "μου χρωστάνε";
Ευχαριστώ για την οποιαδήποτε διευκρίνηση

Οχι ,αυτή είναι η προϋπόθεση για να πάρεις ξανά ταμείο ανεργίας..
Αν δεν συμπληρώνεις αυτά τα ένσημα,συνεχίζεις το περσινό..
" ο κόσμος μόνο όταν τον μοιράζεσαι υπάρχει "
   Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος efi..

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 597
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Τρέλα για τα μαθηματικά!!!
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #64 στις: Ιούνιος 18, 2010, 11:19:08 πμ »
Καλημέρα,

να ρωτήσω και εγώ κάτι. Εγω σκοπευω να συνεχίσω το περσινο επίδομα που έκοψα λόγω πρόσληψης. Θα πρέπει να έχω συγκεντρώσει αυτά τα 125 ένσημα (εκτός των τελευταιων 2 μηνών) ή δεν υπάρχει πρόβλημα μιας και συνεχίζω επίδομα που ουσιαστικά "μου χρωστάνε";
Ευχαριστώ για την οποιαδήποτε διευκρίνηση
...συνεχίζεις κανονικά το υπόλοιπο, άσχετα από τα ένσημα.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #65 στις: Ιούνιος 30, 2010, 03:06:08 πμ »
Θα πάρω το θάρρος να κάνω μια ερώτηση σε περίπτωση που κάποιος βρέθηκε σε αντίστοιχη θέση. Πήρα επίδομα ανεργίας πέρσι μέχρι τον Οκτώβριο. Είχα υπόλοιπο περίπου 2,5 μήνες. Τα ένσημα που έχω από τότε δεν επαρκούν για να τεκμηριώσω νέο επίδομα. Απ' ότι έχω καταλάβει δικαιούμαι να συνεχίσω το επίδομα των 2,5 μηνών μέχρι την ολοκλήρωσή του. Γνωρίζει κάποιος τι δικαιολογητικά χρειάζεται να προσκομίσω για την συνέχιση του επιδόματος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αποσυνδεδεμένος marina ;-)

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Χαμογελάτε και κάντε τους άλλους να ανησυχούν!
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #66 στις: Ιούνιος 30, 2010, 08:49:10 πμ »
Θα πάρω το θάρρος να κάνω μια ερώτηση σε περίπτωση που κάποιος βρέθηκε σε αντίστοιχη θέση. Πήρα επίδομα ανεργίας πέρσι μέχρι τον Οκτώβριο. Είχα υπόλοιπο περίπου 2,5 μήνες. Τα ένσημα που έχω από τότε δεν επαρκούν για να τεκμηριώσω νέο επίδομα. Απ' ότι έχω καταλάβει δικαιούμαι να συνεχίσω το επίδομα των 2,5 μηνών μέχρι την ολοκλήρωσή του. Γνωρίζει κάποιος τι δικαιολογητικά χρειάζεται να προσκομίσω για την συνέχιση του επιδόματος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Τα δικαιολογητικά είναι ακριβώς τα ίδια που θα πήγαινες αν ξαναέβγαινες στο ταμείο ανεργίας. Δηλάδή:
- απόλυση από τον εργοδότη
- τα ένσημα του τελευταίου 14μηνου αναλυτικά από το το ικα
- τα ενσημα των δυο τελευταίων μηνών επικυρωμένα από το αρμόδιο ικα που ανήκει η εργασία σου
- ταυτότητα
- λογαριασμό εθνικής: φωτοτυπία το ΙΒΑΝ
- φορολογική δήλωση ή εκκαθαριστικό
- κάρτα ανεργίας

Από προσωπική μου πείρα, καλό είναι  πρώτου ξεκινήσει να τα ελέγχει τα χαρτιά ο υπάλληλος του ΟΑΕΔ να του το διευκρινήσεις ότι δικαιούσαι την συνέχεια, ο συγκεκριμένος θα το ελέγξει επί τόπου μέσω του συστήματος και θα τελειώσει πιο γρήγορα η διαδικασία.


Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 30, 2010, 04:09:17 μμ »
Θα πάρω το θάρρος να κάνω μια ερώτηση σε περίπτωση που κάποιος βρέθηκε σε αντίστοιχη θέση. Πήρα επίδομα ανεργίας πέρσι μέχρι τον Οκτώβριο. Είχα υπόλοιπο περίπου 2,5 μήνες. Τα ένσημα που έχω από τότε δεν επαρκούν για να τεκμηριώσω νέο επίδομα. Απ' ότι έχω καταλάβει δικαιούμαι να συνεχίσω το επίδομα των 2,5 μηνών μέχρι την ολοκλήρωσή του. Γνωρίζει κάποιος τι δικαιολογητικά χρειάζεται να προσκομίσω για την συνέχιση του επιδόματος;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Τα δικαιολογητικά είναι ακριβώς τα ίδια που θα πήγαινες αν ξαναέβγαινες στο ταμείο ανεργίας. Δηλάδή:
- απόλυση από τον εργοδότη
- τα ένσημα του τελευταίου 14μηνου αναλυτικά από το το ικα
- τα ενσημα των δυο τελευταίων μηνών επικυρωμένα από το αρμόδιο ικα που ανήκει η εργασία σου
- ταυτότητα
- λογαριασμό εθνικής: φωτοτυπία το ΙΒΑΝ
- φορολογική δήλωση ή εκκαθαριστικό
- κάρτα ανεργίας

Από προσωπική μου πείρα, καλό είναι  πρώτου ξεκινήσει να τα ελέγχει τα χαρτιά ο υπάλληλος του ΟΑΕΔ να του το διευκρινήσεις ότι δικαιούσαι την συνέχεια, ο συγκεκριμένος θα το ελέγξει επί τόπου μέσω του συστήματος και θα τελειώσει πιο γρήγορα η διαδικασία.


Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! Δεν καταλαβαίνω πάντως για ποιο λόγο τα χρειάζονται όλα αυτά. Ειδικά τα ένσημα των τελευταίων μηνών δεν πρέπει να έχουν απολύτως καμία χρησιμότητα!

Αποσυνδεδεμένος utenar

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1545
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #68 στις: Ιούνιος 30, 2010, 10:55:02 μμ »
Τα δικαιολογητικά είναι ακριβώς τα ίδια που θα πήγαινες αν ξαναέβγαινες στο ταμείο ανεργίας. Δηλάδή:
- απόλυση από τον εργοδότη
- τα ένσημα του τελευταίου 14μηνου αναλυτικά από το το ικα
- τα ενσημα των δυο τελευταίων μηνών επικυρωμένα από το αρμόδιο ικα που ανήκει η εργασία σου
- ταυτότητα
- λογαριασμό εθνικής: φωτοτυπία το ΙΒΑΝ
- φορολογική δήλωση ή εκκαθαριστικό
- κάρτα ανεργίας

Από προσωπική μου πείρα, καλό είναι  πρώτου ξεκινήσει να τα ελέγχει τα χαρτιά ο υπάλληλος του ΟΑΕΔ να του το διευκρινήσεις ότι δικαιούσαι την συνέχεια, ο συγκεκριμένος θα το ελέγξει επί τόπου μέσω του συστήματος και θα τελειώσει πιο γρήγορα η διαδικασία.


Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! Δεν καταλαβαίνω πάντως για ποιο λόγο τα χρειάζονται όλα αυτά. Ειδικά τα ένσημα των τελευταίων μηνών δεν πρέπει να έχουν απολύτως καμία χρησιμότητα!

Προφανως εξαρταται απο το συγκεκριμενο υποκαταστημα του ΟΑΕΔ. Στο δικο μου δε μου ζητησαν τα ενσημα των 2 τελευταιων μηνων.

Μαλιστα, η κατασταση των ενσημων του ΙΚΑ εμφανιζε μονο τα ενσημα μεχρι τον Μαρτιο, αλλά η υπαλληλος του ΟΑΕΔ δε μου ζητησε καν τα ενσημα του Απριλιου, οταν της ειπα οτι ουτως ή αλλως ειναι τοσο λιγα που δε θεμελιωνω δικαιωμα νεας επιδοτησης. Καμια σχεση με περυσι που με ειχαν ξετιναξει με το χαρτομανι που ζητουσαν!

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Συνέχιση περσινού επιδόματος ανεργίας ΟΑΕΔ
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 01, 2010, 01:46:06 μμ »
Τα δικαιολογητικά είναι ακριβώς τα ίδια που θα πήγαινες αν ξαναέβγαινες στο ταμείο ανεργίας. Δηλάδή:
- απόλυση από τον εργοδότη
- τα ένσημα του τελευταίου 14μηνου αναλυτικά από το το ικα
- τα ενσημα των δυο τελευταίων μηνών επικυρωμένα από το αρμόδιο ικα που ανήκει η εργασία σου
- ταυτότητα
- λογαριασμό εθνικής: φωτοτυπία το ΙΒΑΝ
- φορολογική δήλωση ή εκκαθαριστικό
- κάρτα ανεργίας

Από προσωπική μου πείρα, καλό είναι  πρώτου ξεκινήσει να τα ελέγχει τα χαρτιά ο υπάλληλος του ΟΑΕΔ να του το διευκρινήσεις ότι δικαιούσαι την συνέχεια, ο συγκεκριμένος θα το ελέγξει επί τόπου μέσω του συστήματος και θα τελειώσει πιο γρήγορα η διαδικασία.


Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση! Δεν καταλαβαίνω πάντως για ποιο λόγο τα χρειάζονται όλα αυτά. Ειδικά τα ένσημα των τελευταίων μηνών δεν πρέπει να έχουν απολύτως καμία χρησιμότητα!

Προφανως εξαρταται απο το συγκεκριμενο υποκαταστημα του ΟΑΕΔ. Στο δικο μου δε μου ζητησαν τα ενσημα των 2 τελευταιων μηνων.

Μαλιστα, η κατασταση των ενσημων του ΙΚΑ εμφανιζε μονο τα ενσημα μεχρι τον Μαρτιο, αλλά η υπαλληλος του ΟΑΕΔ δε μου ζητησε καν τα ενσημα του Απριλιου, οταν της ειπα οτι ουτως ή αλλως ειναι τοσο λιγα που δε θεμελιωνω δικαιωμα νεας επιδοτησης. Καμια σχεση με περυσι που με ειχαν ξετιναξει με το χαρτομανι που ζητουσαν!
Κωμικοτραγική κατάσταση... Πήγα σήμερα και αφού με έστειλαν σε 3 διαφορετικές ουρές εγκατέλειψα γιατί είχα να παλέψω και με το άλλο γραφειοκρατικό τέρας (αιτήσεις αναπληρωτών). Τελικά επιβεβαιώνω οτι μου ζήτησαν να γραφτώ πάλι στο ταμείο από την αρχή... Θα δούμε αύριο για τα υπόλοιπα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32315
  • Τελευταία: mixalios11
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161206
  • Σύνολο θεμάτων: 19229
  • Σε σύνδεση σήμερα: 747
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 515
Σύνολο: 528

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 29 ερωτήματα.