*

Αποστολέας Θέμα: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές  (Αναγνώστηκε 749043 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katia_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 201
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1666 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 02:52:21 μμ »
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.Τελικά αρνήθηκα γιατί δεν μπορούσαν να αλλάξουν καθόλου τις ώρες και τις μέρες τους με είπαν :o Τέσπα... >:( Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο, το ΚΔΒΜ τηλεφωνεί ακόμα από την λίστα που είχε εκδοθεί τον Σεπτέμβρη του 2013.Το 2014 είχαμε ξανακανει τα χαρτιά μας και ακόμα δεν έχουν βγει τα αποτελέσματα. Άρα, εγω που αρνήθηκα, τωρα μπήκα στο τέλος της παλιάς λίστας του 2013, επομένως όταν βγουν τα αποτελέσματα του 2014 αφηνουν εκείνη την λίστα και ξεκινανε από την αρχή της νέας λίστας που θα προκύψει?επομένως, και τελευταία να γίνω αυτό είναι κάτι που δεν παίζει ρόλο αν βγουν οι καινούργιες σωστα?Ελπίζω να μην σας μπερδεψα ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:55:31 »

Αποσυνδεδεμένος mikepts

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1667 στις: Νοέμβριος 05, 2014, 04:50:40 μμ »
Χτεσινή απάντηση για την μοίρα των πληρωμών μου

με ενημέρωσαν από το λογιστήριο πως είναι όλα εντάξει με την πληρωμή σας. Θα εκδώσουν επιταγή, η οποία και θα σας διαβιβαστεί μόλις την παραλάβω τις επόμενες μέρες.

τι να πω.....

Αποσυνδεδεμένος rainbowman

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1668 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 10:30:56 πμ »
Χτεσινή απάντηση για την μοίρα των πληρωμών μου

με ενημέρωσαν από το λογιστήριο πως είναι όλα εντάξει με την πληρωμή σας. Θα εκδώσουν επιταγή, η οποία και θα σας διαβιβαστεί μόλις την παραλάβω τις επόμενες μέρες.

τι να πω.....

Πρώτη φορά έχω να πληρωθώ πάνω από ένα χρόνο από μια δουλειά. Πραγματικά είναι απαράδεκτοι. Δεν υπάρχει περίπτωση να ξανασχοληθώ αλλά και τηλέφωνο να πάρουν θα δεχτώ θα υπογράψω και θα πατάω στο μάθημα κανα 45λεπτο από το 3ωρο και ας με καταγγείλουν ας με διώξουν.

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1669 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 06:02:17 μμ »
Όταν θα δεις την σύμβαση σου θα παρατηρήσεις οτι πάνω γράφει 31/12/14
Επειδή όμως υπάρχουν προγράμματα που δεν θα έχουν τελειώσει μέχρι τότε, υπάρχει πρόβλεψη από το ΙΝΕΔΙΒΙΜ  οτι ο εκπαιδευτής θα συνεχίσει μέχρι να ολοκληρώσει το τμήμα του και φυσικά θα πληρωθεί για αυτές τις ώρες. Τυπικά όμως η σύμβαση θα είναι ως 31/12/2014 και ας τελειώσεις εσύ τον Απρίλη!
Είναι κοινή η οδηγία για όλα τα ΚΔΒΜ

1)Για την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας και Νοτίου Αιγαίου δεν ισχύει αυτό.
Η ημερομηνία λήξης του τμήματος είναι και η ημερομηνία λήξης της σύμβασης, όποτε και αν είναι αυτό.
 
2) Επίσης εκτιμώ ότι τα προσωρινά αποτελέσματα της προκήρυξης εκπαιδευτών για τα εν λόγω ΚΔΒΜ θα βγουν πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:55:31 »

Αποσυνδεδεμένος evikdvm

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 316
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1670 στις: Νοέμβριος 06, 2014, 06:03:24 μμ »
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις.Τελικά αρνήθηκα γιατί δεν μπορούσαν να αλλάξουν καθόλου τις ώρες και τις μέρες τους με είπαν :o Τέσπα... >:( Να ρωτήσω και κάτι τελευταίο, το ΚΔΒΜ τηλεφωνεί ακόμα από την λίστα που είχε εκδοθεί τον Σεπτέμβρη του 2013.Το 2014 είχαμε ξανακανει τα χαρτιά μας και ακόμα δεν έχουν βγει τα αποτελέσματα. Άρα, εγω που αρνήθηκα, τωρα μπήκα στο τέλος της παλιάς λίστας του 2013, επομένως όταν βγουν τα αποτελέσματα του 2014 αφηνουν εκείνη την λίστα και ξεκινανε από την αρχή της νέας λίστας που θα προκύψει?επομένως, και τελευταία να γίνω αυτό είναι κάτι που δεν παίζει ρόλο αν βγουν οι καινούργιες σωστα?Ελπίζω να μην σας μπερδεψα ???

Σωστά!

Αποσυνδεδεμένος pipis75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 350
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1671 στις: Νοέμβριος 07, 2014, 09:32:42 πμ »
https://diavgeia.gov.gr/luminapi/api/decisions/6ΒΥΓ46ΨΖΣΠ-ΤΑ8/document?inline=true
Αγαπητοί συνάδελφοι που περιλαμβάνεστε στον παραπάνω πίνακα, υπομονή! Εγώ ήμουν σε παρόμοιο πίνακα τέλος Αυγούστου και ακόμα να πληρωθώ! Φάτε μάτια ψάρια 8), για άλλη μια φορά....

Αποσυνδεδεμένος Chryssathess

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 111
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΤΕ 16.00 ΜΟΥΣΙΚΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1672 στις: Νοέμβριος 07, 2014, 11:28:15 πμ »
Σωστά!
Εμάς του εκπαιδευτές δεν κατάφεραν να μας μπερδέψουν τόσα χρόνια με τόσες εγκυκλίους, νόμους, αλλαγές, λίστες, και τα λοιπά
και λες να μπερδευτούμε με κάτι το οποίο το ζούμε κάθε μέρα!!!!!
αιδιοδοξούμε παντα!!!
καντε και καλό σκ χωρίς λεφτά για ακόμα μια φορά!!!!!
Que sera, sera!!!!

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1673 στις: Νοέμβριος 07, 2014, 12:14:53 μμ »
Παιδιά μια ερώτηση: Υπόγραψα τη σύμβαση με ένα ΚΔΒΜ της πόλης μου και με κάλεσαν από άλλο Δήμο της περιοχής και με βολεύει. Τους ρώτησα αν μπορώ να είμαι σε 2 ΚΔΒΜ ταυτόχρονα, μιας και είχα την εντύπωση ότι δεν επιτρέπεται, αλλά μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Ξέρετε κάτι σίγουρα? Μπορώ να εργαστώ σε 2 διαφορετικά ΚΔΒΜ ταυτόχρονα?

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1674 στις: Νοέμβριος 07, 2014, 12:17:08 μμ »
Παιδιά μια ερώτηση: Υπόγραψα τη σύμβαση με ένα ΚΔΒΜ της πόλης μου και με κάλεσαν από άλλο Δήμο της περιοχής και με βολεύει. Τους ρώτησα αν μπορώ να είμαι σε 2 ΚΔΒΜ ταυτόχρονα, μιας και είχα την εντύπωση ότι δεν επιτρέπεται, αλλά μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Ξέρετε κάτι σίγουρα? Μπορώ να εργαστώ σε 2 διαφορετικά ΚΔΒΜ ταυτόχρονα?

Μπορείς!

Αποσυνδεδεμένος Giorg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1675 στις: Νοέμβριος 07, 2014, 04:08:47 μμ »
Με πήραν τηλέφωνο από ένα Δήμο, αλλά το είδα αργά και έτσι δεν μίλησα με τον υπεύθυνο. Το επόμενο πρωί με παίρνουν από άλλο Δήμο και συζητήσαμε, αλλά δεν έδωσα οριστική απάντηση. Καλώ τον πρώτο Δήμο και δεν βγάζω γραμμή, οπότε καλώ πάλι το απόγευμα. Μου είπαν ότι επειδή δεν σήκωσα το τηλέφωνο την προηγούμενη μέρα και τώρα φαίνομαι δεσμευμένος από το σύστημα στον άλλο Δήμο, αυτοί κάλεσαν τον επόμενο. Για κάποιο λόγο νόμιζα ότι μπορώ να αναλάβω τμήμα παράλληλα σε 2 διαφορετικούς δήμους. Εσείς τι γνωρίζετε για αυτό;

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1676 στις: Νοέμβριος 07, 2014, 04:15:55 μμ »
Με πήραν τηλέφωνο από ένα Δήμο, αλλά το είδα αργά και έτσι δεν μίλησα με τον υπεύθυνο. Το επόμενο πρωί με παίρνουν από άλλο Δήμο και συζητήσαμε, αλλά δεν έδωσα οριστική απάντηση. Καλώ τον πρώτο Δήμο και δεν βγάζω γραμμή, οπότε καλώ πάλι το απόγευμα. Μου είπαν ότι επειδή δεν σήκωσα το τηλέφωνο την προηγούμενη μέρα και τώρα φαίνομαι δεσμευμένος από το σύστημα στον άλλο Δήμο, αυτοί κάλεσαν τον επόμενο. Για κάποιο λόγο νόμιζα ότι μπορώ να αναλάβω τμήμα παράλληλα σε 2 διαφορετικούς δήμους. Εσείς τι γνωρίζετε για αυτό;
Μπορείς εφόσον ξαναέρθει η σειρά σου.

Αποσυνδεδεμένος Giorg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1677 στις: Νοέμβριος 08, 2014, 01:50:29 πμ »
Αφού δεν μιλήσαμε με τον α' δήμο, πώς γίνεται να περάσει η σειρά μου; Εννοείς ότι δεν γίνεται την ίδια περίοδο να αναλάβω τμήματα διαφορετικών δήμων;

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1678 στις: Νοέμβριος 08, 2014, 08:44:38 πμ »
Μπορείς να αναλάβεις τμήμα σε 2 δήμους με τη λογική ότι σε καλούν στην πρώτη  γύρα της λίστας, αναλαμβάνεις,  και σε καλούν και στη δεύτερη ενώ δεν εχεις τελειώσει το πρώτο τμήμα. Ταυτόχρονα δεν μπορείς να ξεκινήσεις σε 2 εκτός αν είναι μικρη η λίστα για τις ανάγκες της ειδικοτητας.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2014, 09:52:36 πμ από bania »

Αποσυνδεδεμένος Giorg

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Κ.Δ.Β.Μ Εκπαιδευτές
« Απάντηση #1679 στις: Νοέμβριος 08, 2014, 05:58:35 μμ »
Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159507
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 330
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 278
Σύνολο: 290

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.164 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.